Nádherné duhové hory zvané Landmannalaugar

Island - pro aktivní rodinu (Family)


Měsíční ostrov v Atlantiku se severským klimatem je skutečnou evropskou exotikou. Země ohně a ledu, zeleného mechu a černé lávy je plná hučících vodopádů, dřímajících sopek, rozlehlých ledovců, vybuchujících gejzírů a neposlušných elfů, kteří nepozorovaně sledují každý váš krok. Uvidíte, že i v Evropě se dají pěstovat banány a v sychravém počasí se ponoříte do nádherně teplé vody v Modré laguně.

  • Islandské ságy, neposední elfové a odvážní Vikingové
  • nádherné duhové hory s těžkým názvem Landmannalaugar
  • bublání pod zemí a silné proudy horké vody vystřikující až do nebe
  • pozorování velryb, nejlepší hot dog v Evropě a koupání v Modré laguně
Island - pro aktivní rodinu

1.den:

Odlet na Island. Transfer z letiště měsíční krajinou do centra města. Budeme si povídat o tradicích kultury, žijící na konci světa, o nejstarším parlamentu na světě, založeném v roce 930, o zemi, jejíž prezident věří na elfy a kde se silniční síť přizpůsobuje přáním trollů. Ubytování.

2.den:

Čekají nás slavné Landmannalaugar. Terénním vozidlem směřujeme do vnitrozemí údolím Þjórsárdalur s praporkem u vodopádu HJALPARFOSS. Řeka Fossa se zde krásně štěpí na čedičových sloupech a padá do hloubky 20 metrů. Kaňony, údolí, nezpevněné přechody řek, pole černé lávy a na obzoru majestátní sopka Hekla, kterou středověcí Islanďané považovali za bránu do pekla. Jezero FROSTASTADAVATN obklopené barevnými horami a krátery. Okolo nás jsou zřejmě nejpestřejší a nejbarevnější scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun nebo Blahnukur) v okouzlujícím prostředí. Pohodlnější se zatím vykoupou v přírodních horkých pramenech. Návrat do Reykjavíku večer s láskou k Islandu v srdci.

3. den:

Zlatý islandský trojúhelník. Mohutný vodopád GULLFOSS, aktivní gejzír Strokkur a slavný GEYSIR, který dal jméno všem gejzírem. Þingvellir a kontinentální trhlina ALMANNAGIA, kde se Evropa a Amerika od sebe neúprosně vzdalují. Místo nejstaršího fungujícího parlamentu na světě. Jak mohla před tisíci lety existovat země, kde namísto krále a šlechty vládl lid? Uvidíme i kalderu KERID s jejím smaragdových vodou. Věděli jste, že na Islandu se pěstuje nejvíce banánů v Evropě? Kupují si je Gróňané.

4.den:

Celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a výhled na známý skalní útvar Dyrhólaey. Vesnička VIK, která při kterémkoliv výbuchu sopky může zaniknout pod masou vody z ledovců. Proč tu lidé žijí? Dramatické černé pláže na nejjižnějších místech na Islandu. Sopka Eyjafjallajökull proslavila Island na celém světě. Večer pro zájemce návštěva v jedné z top-restaurací města. Zejména milovníci ryb a jehněčího masa si přijdou na své, ale ochutnat můžete i velrybu, či koně. Zde bude chutnat i vašim dětem.

5. den:

V přístavu nás čeká loď a my vyrážíme na pozorování velryb a pobřežního ptactva. Promluvíme si o tradici lovu velryb na Islandu a při troše štěstí uvidíme i kolonii slavných aliek. Podaří se nám vidět velryby i teď? Návrat do přístavu. Odpoledne se přesuneme k nejnavštěvovanějšího místu Islandu. MODRÁ LAGUNA a nezapomenutelné koupání v termální vodě.

6. den:

Transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje:

letenku na Island, letištní poplatky, ubytování v 3*hotelech, snídaně, všechny výlety, plavbu za velrybami, vstupné do Modré laguny, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti. Pro děti navíc: nejlepší hot dog v Evropě, barevnou knížečku o velrybách

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, cestovní pojištění        

Poznámka:

Většina leteckých společností v roce 2015 zavedla na evropských letech poplatek cca 1 820 Kč za zavazadla, která cestují v nákladovém prostoru letadla. Tento poplatek se platí pouze, pokud cestující končí svou cestu v Evropě. Zavazadla se nemusí připlácet na transatlantických letech. V případě, že poletíte společností, která tento poplatek nezavedla, poplatek zpětně refundujeme ještě před odletem na zájezd.

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Termíny a ceny:

SLEVY: Pro vaše děti nabízíme v rámci statě Rodinná dobrodružství speciální slevy v závislosti na jejich věku, počtu dětí v rodině a typu ubytování (samostatný pokoj/rodinný pokoj/přistýlka).
Sleva na konkrétní termín zájezdu vám bude zaslána v kalkulaci.

Zavřít

Akce First minute se slevou až 11

Prodej zájezdů na rok 2019 za nejvýhodnější cenu se začíná již 17.9. o 0:01. Počet míst je omezený.
Vyplňte, prosím, Váš e-mail anebo telefonní číslo a místo Vám neuteče. Se spuštěním akce Vám zašleme připomínkový e-mail.
Povinné pole
Zavřít

Mám zájem


Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na váš email.Povinné pole

Nádherné duhové hory zvané LandmannalaugarNa Islandu se líbí všemPodaří se vám také takto zachytit slavný gejzír Strokkur?Příjemný oddych v islandském styluTradiční drnové domkyIsland je zemí kontrastůIslandská architektura je zcela unikátníKovový skelet lodi na nábřeží v Reykjavíku připomíná založení hlavního města VikingyPapuchalk se svou kořistíJeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu - Skogafoss Lávová pole, měsíční krajina a pustiny bez stromů - to je IslandKoupání v Modré laguně je návykové
Zobrazit všechny fotky

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o akci First minute se slevou až 11%ODESLAT
Povinné pole
First minute se slevou až 11%!