Kavkaz - Čečensko, Ingušsko, Dagestán (Komfort)

Exotické oblasti Ruska ukryté ve stínu Kavkazu. Památky UNESCO, nejvyšší hora Evropy, lázně králů, Kaspické moře. 8 dní nepoznaného Ruska. Víte, které je nejstarší ruské město? Kde se nacházejí nejstarší křesťanské kostely v Rusku? Jak chutná kabardianská kuchyňe? Asi ne ... vyzkoušejte.

  • Lázně a minerální prameny
  • Výhled na horu Elbrus
  • Nejstarší křesťanské kostely v Rusku
  • Písečné dumy Sarykum
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v 4 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, 7 x snídaně, ochutnávka kabardianské kuchyně, vstupné do všech památek a atrakcí, privátní dopravu během celého zájezdu, SEN průvodce, povolení do pohraniční oblasti, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, stravu kromě uvedené, cestovní pojištění

1.den:

Přílet na letiště v Minerálních vodách, setkání s průvodcem a úvodní briefing. Transfer do Pjatigorska. Ubytování a odpočinek po celodenní cestě. Město ve stínu pěti kavkazských kopců, které dávají tomuto městu i své jméno. Už Abú Abdallah ibn Battúta v 14. století toto město na své cestě navštívil a jeho minerální prameny a lázně byly známy široko daleko.

2. den.

Po snídani si uděláme prohlídku města Pjatigorsk a budeme obdivovat architekturu 19. století. Transfer do města Jessentuki, lázeňské město s minerálními prameny. Tato oblast se hrdě označuje přívlastkem nejstarší lázně Ruska. Básníci a šlechta byli častými návštěvníky a léčili se zde. Určitě je vždy potěšil i výhled na zasněžené kopce Elburs. Ruský básník Lermontov byl častým návštěvníkem a svůj život navždy spojil s městem i tím, že zde zemřel v souboji. Jeho památník určitě nevynecháme. Pjatigorsk bude našim startovacím bodem a odsud se vydáme na přechod Kavkazem až ke Kaspickému moři.

3. den:

Ráno se vypravíme do Prielbrusia terénními auty. Nejprve navštívíme místo Džili-Suu, které se nachází na úpatí hory Elbrus. Na tomto místě se trochu projdeme k vodopádům a horkým pramenům. Pak přejedeme auty přes přechod Šaukam (2950 m.) do údolí Baksan. Navštívíme město Tyrnauz - opuštěné město horníků. Pak jdeme do Terskolu - vesnice, kde začíná většina horolezců start na vrchol Elbrus. Elbrus vysoký 5642 metrů je nejvyšším vrcholem Evropy a Ruska.

4. den:

Na další den se přesuneme do Nalčika. Zde jistý čas zůstaneme s mistrem kabardo-čerkestinských bojových umění a také ochutnáme kabardiansku kuchyni. Po obědě odjedeme do Vladikaukazu a čeká nás večerní prohlídka historického centra.

5. den:

Další den v horách, tentokrát ingušských, kde se projdeme mezi obrannými věžemi horských lidí Vainach, lidí severního Kavkazu. V této oblasti se nacházejí nejstarší křesťanské kostely v Rusku. V přírodě si uděláme piknik. Večer příjezd do Grozneho.

6. den:

Transfer do Machačkaly, cestou navštívíme písečnou dunu Sarykum, která je součástí přírodní rezervace Dagestánu. Cestou se naobědváme v přírodě. V Machačkale navštívíme muzeum tradičního umění a projdeme se v centru města. Nevynecháme ani místní bazar - největší trh s potravinami na severním Kavkaze.

7. den:

Transfer do Derbentu po pobřeží Kaspického moře. Město se chlubí titulem nejstarší město Ruska a věru málokde najdete v Rusku něco staršího. Město má čistokrevnou perskou minulost a na mapě světa byste ho našli už v 8. století před naším letopočtem. Už tehdy mělo přezdívku "Brána". Přes ni jste vstoupili do civilizace. Navštívíme pevnost "Naryn-kala" a projdeme se ulicemi Starého města, kde se nachází nejstarší mešita v Rusku. Celá tato oblast patří do seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme i několik muzeí a muslimských svatých míst.

8. den:

Odlet a přílet domů z unikátní cesty.

Kavkaz - Čečensko, Ingušsko, Dagestán
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací