Kavkaz - Čečensko, Ingušsko, Dagestán (Komfort)


Exotické oblasti Ruska ukryté ve stínu Kavkazu. Památky UNESCO, nejvyšší hora Evropy, lázně králů, Kaspické moře. 8 dní nepoznaného Ruska. Víte, které je nejstarší ruské město? Kde se nacházejí nejstarší křesťanské kostely v Rusku? Jak chutná kabardianská kuchyňe? Asi ne ... vyzkoušejte.

  • Lázně a minerální prameny
  • Výhled na horu Elbrus
  • Nejstarší křesťanské kostely v Rusku
  • Písečné dumy Sarykum
Kavkaz - Čečensko, Ingušsko, Dagestán

1.den:

Přílet na letiště v Minerálních vodách, setkání s průvodcem a úvodní briefing. Transfer do Pjatigorska. Ubytování a odpočinek po celodenní cestě. Město ve stínu pěti kavkazských kopců, které dávají tomuto městu i své jméno. Už Abú Abdallah ibn Battúta v 14. století toto město na své cestě navštívil a jeho minerální prameny a lázně byly známy široko daleko.

2. den.

Po snídani si uděláme prohlídku města Pjatigorsk a budeme obdivovat architekturu 19. století. Transfer do města Jessentuki, lázeňské město s minerálními prameny. Tato oblast se hrdě označuje přívlastkem nejstarší lázně Ruska. Básníci a šlechta byli častými návštěvníky a léčili se zde. Určitě je vždy potěšil i výhled na zasněžené kopce Elburs. Ruský básník Lermontov byl častým návštěvníkem a svůj život navždy spojil s městem i tím, že zde zemřel v souboji. Jeho památník určitě nevynecháme. Pjatigorsk bude našim startovacím bodem a odsud se vydáme na přechod Kavkazem až ke Kaspickému moři.

3. den:

Ráno se vypravíme do Prielbrusia terénními auty. Nejprve navštívíme místo Džili-Suu, které se nachází na úpatí hory Elbrus. Na tomto místě se trochu projdeme k vodopádům a horkým pramenům. Pak přejedeme auty přes přechod Šaukam (2950 m.) do údolí Baksan. Navštívíme město Tyrnauz - opuštěné město horníků. Pak jdeme do Terskolu - vesnice, kde začíná většina horolezců start na vrchol Elbrus. Elbrus vysoký 5642 metrů je nejvyšším vrcholem Evropy a Ruska.

4. den:

Na další den se přesuneme do Nalčika. Zde jistý čas zůstaneme s mistrem kabardo-čerkestinských bojových umění a také ochutnáme kabardiansku kuchyni. Po obědě odjedeme do Vladikaukazu a čeká nás večerní prohlídka historického centra.

5. den:

Další den v horách, tentokrát ingušských, kde se projdeme mezi obrannými věžemi horských lidí Vainach, lidí severního Kavkazu. V této oblasti se nacházejí nejstarší křesťanské kostely v Rusku. V přírodě si uděláme piknik. Večer příjezd do Grozneho.

6. den:

Transfer do Machačkaly, cestou navštívíme písečnou dunu Sarykum, která je součástí přírodní rezervace Dagestánu. Cestou se naobědváme v přírodě. V Machačkale navštívíme muzeum tradičního umění a projdeme se v centru města. Nevynecháme ani místní bazar - největší trh s potravinami na severním Kavkaze.

7. den:

Transfer do Derbentu po pobřeží Kaspického moře. Město se chlubí titulem nejstarší město Ruska a věru málokde najdete v Rusku něco staršího. Město má čistokrevnou perskou minulost a na mapě světa byste ho našli už v 8. století před naším letopočtem. Už tehdy mělo přezdívku "Brána". Přes ni jste vstoupili do civilizace. Navštívíme pevnost "Naryn-kala" a projdeme se ulicemi Starého města, kde se nachází nejstarší mešita v Rusku. Celá tato oblast patří do seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme i několik muzeí a muslimských svatých míst.

8. den:

Odlet a přílet domů z unikátní cesty.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v 4 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, 7 x snídaně, ochutnávka kabardianské kuchyně, vstupné do všech památek a atrakcí, privátní dopravu během celého zájezdu, SEN průvodce, povolení do pohraniční oblasti, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, stravu kromě uvedené, cestovní pojištění

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Nenechte si ujít slevu zájezdu!


Váš vybraný zájezd nyní nabízíme za výhodnou cenu.
Následující dny vám garantujeme nejlepší cenu a podržíme vám také místo na zájezdu.

ODESLAT
Povinné pole
Nenechte si ujít slevu zájezdu!

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Zobrazit všechny fotky

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu