Nikaragua, Kostarika, Panama (Komfort)


Tento poznávací zájezd představuje ideální kombinaci pro vaší dovolenou. Tři exotické země, které jsou stále populárnější. Úchvatná příroda málo známé Nikaragui, moderní ekoturismus v Kostarice a byznys svět v Panamě ve spojení a all inclusive odpočinkem na krásných plážích. Od pobřeží Tichého oceánu až po Karibik na vás čekají zážitky a poznání nového světa.

  • symbióza dobrodružství a luxusu, nejkrásnější pláže Pacifiku
  • deštné pralesy, národní parky, aktivní vulkány
  • příroda Nikaraguy a plavba po Panamském průplavu
  • all inclusive odpočinek v Panamě
Nikaragua, Kostarika, Panama

1. den:

Odlet a přílet do hlavního města Nikaraguy, Managuy. Pojďme po stopách Sandino a známé revoluce, která se podobala té kubánské. Kdo byl vlastně Sandino a kdo byl Somosa? Návštěva místního malecónu. Nikaragua je připravena nás přesvědčit, že má co nabídnout a mnozí ji nazývají klenotem Střední Ameriky. Večerní přílet.

2. den:

Po kvalitních cestách se přesuneme do druhého největšího města Střední Ameriky, do koloniální GRANADY. Granada tradičně. Ráno na koňském povozu, výlet loďkou kolem ostrovů na druhém největším jezeře v Latinské Americe. Jezero NIKARAGUA. Odpoledne nahlédneme do jednoho ze sedmi legendárních otvorů do pekla a pokusíme se vstoupit do lávových tunelů na úpatí vulkánu, kde jsou často vidět tarantule. Nevynecháme ani známý trh.

3. den:

Národní park MOMBACHO. Projdeme se kolem kráterů a uvidíme i následky explozí. Víte, co je to implozivní kráter? Řekneme si vše o místní flóře, fauně, endemitech. Uvidíme i lenochoda? Bohatá příroda a skvělá káva. Samozřejmě také ochutnáme kávu z místních plantáží a fakultativně si prohlédneme kávové plantáže z ptačí perspektivy pomocí závěsné lanovky, kterou milují děti a senioři. Ochutnejte skvělý místní včelí med. Večerní odpočinek v Granadě.

4. den:

Odjezd z Granady. Čeká nás ostrov Ometepe a jeho dvě sopky. Aktivní Concepcion a spící Maderas. Muzeum místní předkolumbovské kultury. Kdo tu žil a proč si zvolil OMETEPE? Punta Jesus Maria s rozpadajícími se tisíciletými keramickými fragmenty a nezapomenutelný výhled na ostrovní sopky. Ojo de Agua: laguna s léčivou vodou láká ke koupání. Břehy jezera Nikaragua jsou jako stvořené pro koupání ve vlnách sladkého moře. Trajektem do RIVAS.

5. den:

Odjezd na hranice s Kostarikou. Příchod do ekologicky nejšetrnější země světa. Pobřeží Tichého oceánu a relax v Guancaste. Odjezd na hranice s Kostarikou. Příjezd do nejvíce ekologické země světa. Přehrada ARENAL je největší vodní plochou v zemi. Úžasné scenérie nás zavedou do města LA FORTUNA. Nejvíce fotografovaná sopka v zemi ARENAL je jednou z deseti nejaktivnějších sopek v Americe. Spustíte se přes dvě doliny na kilometr dlouhém laně? Zvládli to i osmdesátníci. Nechte se přemluvit. Nádherné a intenzivní aktivity Kostariky vystřídá pohoda večerních sopečných termálních pramenů.

6. den:

Co jsme nestihli včera dokončíme dnes a možná najdete odvahu na závěsné mosty. Po obědě přesun do hlavního města Kostariky San José.

7. den:

Hlavní město Kostariky SAN JOSE. Downtown a koloniální architektura a příjemné muzeum zlata. Po obědě přeletíme do Panamy. PANAMA CITY. New York Střední Ameriky nebo město, kde se zdánlivě vše točí kolem průplavu. Není to však tak.

8. den:

Celodenní prohlídka města Panama City, hlavního města Panamy. Panama City je elegantním a prosperujícím centrem bankovnictví, obchodu a dopravy. Historické město Panama City, památka na seznamu UNESCO má dvě části, starou Panamu ze 16. století a koloniální Panamu ze 17.-18. století. Nenecháme si ujít katedrálu sv. Josefa, kterou jako jedinou ušetřil legendární pirát Morgan. Muzeum Panamského průplavu a Mi Pueblito, skanzen na západní straně města známý prodejem tradičních ručně vyráběných výrobků a tradicemi Kunů, kteří patří mezi původní indiánské etniky Panamy. Večerní procházka moderní Panamou a budova, odkud unikly legendárním panamské dokumenty.

9. den:

V bezprostřední blízkosti hlavního města leží nejdostupnější deštný prales Panamy, národní park Soberanía. Množství cestiček přímo vyzývá na krátkou procházku a na asi hodinovou se vydáme i my po Sendero El Charco. Umělé jezero Lago Gatún je největší částí Panamského průplavu a je největším jezerem vytvořeným lidskou rukou. Vydáme se na cca dvouhodinovou plavbu po řece Chagres, tj. po Panamském průplavu, během které budeme pozorovat krásnou přírodu, ale také mamutí lodě, které plují přes Panamský průplav. Ten je nejdůležitější vodní cestou na světě. Tento zázrak techniky je dlouhý 80 km a táhne se z Panama City na pobřeží Tichého oceánu až do Colónu na pobřeží Atlantického oceánu. Nezapomeneme ani na vyvýšené místo nad plavební komorou Miraflores, odkud budeme pozorovat zařazující se lodě. Po panamerické dálnici pokračujeme do našeho plážového rezortu. Večer se vykoupeme v Tichém oceánu a budeme si užívat výhody all inclusive. Hotel v základní ceně zájezdu je Royal Decameron beach resort se službami all inclusive.

10. den:

Relax all inclusive na písečných plážích Pacifiku.

11. den:

Relax all inclusive na písečných plážích Pacifiku.

12. den:

Relax all inclusive na písečných plážích Pacifiku.

13. den:

Relax all inclusive na písečných plážích Pacifiku.

14. den:

Naše cesta nově objevenou Panamou končí. Do oběda procházky po pláži, ochutnáme ještě jeden Captain Morgan a po oběde odlet domů.

15. den:

Přílet domů.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Managuy a zpět z Panama City, letištní poplatky, letištní transfery, přelet San José – Panama, SEN průvodce, snídaně a 4 x all inclusive, pronajatou dopravu během celého pobytu s Vaším řidičem, 13 x ubytování v hotelích střední třídy (místní 3* - 4*) ve dvoulůžkových pokojích, poznávací program podle popisu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí, fakultativní výlety a aktivity, osobní výdaje

Poznámka:

Všechny země tohoto zájezdu mají pro Čechy bezvízový styk!

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Zavřít

Mám zájem


Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na váš email.Povinné pole

Zobrazit všechny fotky

Reference klientů

Nikaragua, Kostarika, Panama

Dnes je to druhý den, co jsme se vrátili z úžasného zájezdu Nikaragua, Kostarika, Panama. Velké díky patří zejmena naší obětavé průvodkyni Katce Líškové, která i přes onemocnění během zájezdu svou roli skvěle zvládla. Nikaragua nám na začátku připomněla naši socialistickou minulost, a jezero Nikarao by si leckdo mohl splést s mořem. V Kostarice jsme se konečně dostali k Pacifiku, kde jsme mohli pozorovat delfíny a hned nedaleko oceánu krokodýli, leguáni nebo malpa kapucínská, a samozřejmě všudypřítomné sopky. V Panamě jsme cestu ukončili zlatým hřebem programu Panamským průplavem a také prohlídkou krásného Panama City, které mně osobně připomínalo Singapur v Asii. Děkuji Všem spolucestovatelům, kteří tuto cestu se mnou absolvovali, za jejich společnost. Ivan

Nikaragua, Kostarika, Panama

Moje první seznámení s cestovní kanceláří SEN přišlo v období, kdy mě moje touha po cestování pohltila v plném rozsahu. Pocit napětí z očekávání neznámého, příval nových poznání a zážitků společně s nesmírnou energií vzpomínek. Přes nesouhlas okolí, ale s mým nadšením, objevuji zemi jako je Nikaragua, Kostarika, Panama. S pocitem jistoty a neskutečné důvěry, kterou v nás všech zasel SEN průvodce, se vrháme, i když se smrtí v očích, na SKY-TREK. Nevíte, co to je? Ani z nás to nikdo netušil. Přežili jsme a s nadšením se řítíme do dalších dobrodružství. Úžasná cesta s neskutečným programem končí, ale já právě začínám. Nejdříve Tanzanie a Zanzibar, potom Kuba... Televizní cestovatelský program mě každý týden přesvědčí o jiné destinaci, která se mi zdá v té chvíli nejprioritnější. Milá CK SEN, držím palce, abyste měli i nadále mnoho energie a úžasných nápadů, protože já už chci cestovat jenom s Vámi. Lýdie Eckhardt

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde