Patagonie, Ohňová země + luxusní plavba (Komfort)


Poznávací zájezd na konec světa. Připravte se na to nejkrásnější z planety Země. Prodloužený pobyt v Torres del Paine a túra k legendárním věžím. V mačkách na ledovec Perito Moreno. Plavba na nejodlehlejší místa kontinentu. Patagonie vás okouzlí svojí nedotčenou přírodou. Dobudeme společně Hornův mys? Intenzivní zážitky zaručeny!

  • trekking na slavném ledovci v mačkách
  • výstup k věžím Torres del Paine
  • neskutečná plavba na nejodlehlejší místa kontinentu
  • gurmánské all inclusive v komorní atmosféře na lodi
Patagonie, Ohňová země + luxusní plavba

1. den:

Odlet do Santiago de Chile, hlavního města Chile.

2. den:

Prohlídka jednoho z nejmodernějších a nejbohatších měst Jižní Ameriky. Fakultativně návštěva slavných vinic. Ochutnáte Casillero del Diablo?

3. den:

Celodenní výlet na pobřeží Tichého oceánu do nejslavnějších chilských letovisek. Valparaiso je přezdíváno také Perla Pacifiku nebo San Francisco Chile. Historické centrum chrání UNESCO. Sloužilo jako vstupní brána pro lodě plující přes nebezpečný Magalhčesův průliv. Nejstarší burza Latinské Ameriky, první knihovna Chile, nejstarší španělské noviny na světě. Narodil se zde Allende i Pinochet, býval tu Pablo Neruda. Nemůžeme vynechat. Viňa del Mar si pamatují fotbaloví fanoušci z mistrovství světa v roce 1962. Československo zde porazilo Španělsko i Jugoslávii. Sympatické pláže, casino ve stylu art deco. Příprava na cestu na daleký jih.

4. den:

Odlet do Punta Arenas, hlavního města chilské Patagonie, působiště slovenského spisovatele Martina Kukučína. Proč přišel právě sem? Jak ho vnímají místní? Nadechneme se tradiční chorvatské atmosféry v cukrárně, jakou byste zde nečekali. Uděláme si selfie u Kukučínovy pamětní tabule a na nádherném hřbitově budeme číst chorvatská jména.

5. den:

Dopoledne výlet na ostrov Isla Magdalena - hnízdiště 150 tisíc tučňáků magellanských. Super zážitek. Zastavíme se i u ostrova plného tuleňů a pak se přesuneme do nejkrásnějšího národního parku, Chile Torres del Paine. Ubytování v krásném hotelu s výhledem na masiv Paine.

6. den:

Nezapomenutelné ráno. Celodenní výlet po národním parku Torres del Paine. Lamy guanaco, lišky, nandu, plameňáci, draví ptáci a fantastické výhledy na nedotčenou přírodu.

7. den:

Celodenní trek k věžím masivu Paine. Trvá asi 8 hodin a budete si ho pamatovat navždy. Nebo dáte přednost jízdě na konících místy, kam byste se po vlastních nedostali? Nebo zůstanete odpočívat v hotelu u lahve dobrého chilského vína s výhledem, kterému nemůžete uvěřit? Torres del Paine je unikát.

8. den:

Přesun na východní stranu And, do Argentiny, odpoledne prohlídka Calafate. Na večeři dokonalé jehněčí.

9. den:

Celodenní výlet na nejkrásnější argentinský ledovec Perito Moreno. Kromě klasického výhledu vám nabídneme více. Loďkou se převezeme až přímo k ledovci, obujeme si mačky a vydáme se přímo do jeho chladné krásy. Další vrchol naší cesty zakončí kalíšek whisky na ledě přímo z ledovce. Návrat do Calafate.

10. den:

Odlet do Ushuaii, prohlídka nejjižnejšího města planety.

11. den:

Celodenní výlet na offroad džípech po Ohňové zemi. Krásná jezera Lago Sarmiento a Lago Escondido. Barbecue v srdci patagonského lesa. Kdo neviděl patagonský les, nežil na planetě Zemi. Vy jste ho viděli.

12. den:

Nalodění se na dokonale luxusní a zároveň expediční loď. Večer první gurmánský zážitek na palubě. Světla Ushuaii mizí, vplouváme do úzkého průlivu Murray.

13. den:

Výborná snídaně a první fantastický východ slunce. Když v minulosti námořník obeplul Hornův mys, mohl jíst s jednou nohou na stole. My zkusíme dobýt toto bájné místo. Pokud nám počasí bude přát, vylodíme se na ostrově, který již po staletí láká dobrodruhy. Chilský kostel a úžasné fotografie. Pokračujeme. Oběd. Odpoledne Wulaia Bay. Asi poslední místo na naší plavbě, kde budeme vzpomínat kromě přírodní krásy i lidskou civilizaci. Charles Darwin zde na své expedice i zkoumal příslušníky kmene Yamana. Nádherné panorama moře a ostrovů. Lehká túra na vyhlídku. Neuvěřitelné. Návrat na loď a další gurmánský zážitek.

14. den:

Vstaňte na východ slunce, vyplatí se! Poté opět skvělá snídaně a jsme v kanálu Beagle. V národním parku Alberto de Agostini vstupujeme do Aleje ledovců. Toto jste ještě neviděli. Ledovce pojmenované podle zemí - Německo, Španělsko, Nizozemsko, Francie, Itálie a vylodění se u nejkrásnějšího z nich - ledovce Pia. Perito Moreno byl dokonalý... ale...Odpoledne další vylodění se u ledovce Garibaldi. Nedá se popsat. Třeba zažít. A večer si o všem popovídáme u lahve výborného vína a skvělého jídla.

15. den:

Všechno bohužel jednou skončí. Příjezd do Punta Arenas, rozloučení s naší posádkou, transfer na letiště a odlet.

16. den:

Přílet domů. Tuto cestu budete zpracovávat ve vzpomínkách velmi dlouho.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, vnitrostátní přelety, letištní poplatky, transfery na letiště a z letiště, ubytování ve dvoulůžkových pokojích 3* a 4* hotelů se snídaní, S.E.N. průvodce (po 11. den), trekking na ledovci Perito Moreno, trekking k věžím Torres del Paine, výlet za tučňáky na Isla Magdalena, celodenní výlet po národním parku Torres del Paine, celodenní výlet po Ohňové zemi, prohlídku Santiaga, Valparaíso i Punta Arenas, všechny výlety z lodi, luxusní plnou penzi na lodi, all inclusive na lodi, dárek na rozloučenou, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

stravu (kromě uvedené), pojištění.

Poznámka:

Túru na vyhlídku na Torres del Paine zvládne každý člověk z průměrnou fyzickou kondicí za 5 - 6 hodin a my v SEN dáváme prostor 9 hodin. Ledovec Perito Moreno uvidí každý, avšak na krátkou procházku v mačkách nepouští klienty nad 65 let kvůli bezpečnosti. Vždy máme náhradní program a cesta není fyzicky náročná. Je třeba počítat, že místní lety se mohou měnit z důvodu počasí a aktuálnosti sezony.

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Zavřít

Mám zájem


Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na váš email.Povinné pole
Zobrazit všechny fotky

Zážitky ze zájezdů

Chile, Patagonie - Torres del Paine

Do nejkrásnějšího parku Patagonie přijíždíme vpodvečer a žulové skály věží jsou osvětlené červeně, pod námi se vine ledovcová řeka, u které se pasou stáda koní. Hotel, ve kterém bydlíme má neuvěřitelný výhled na skalní masiv a my se kocháme dlouho do noci. Ráno vstáváme dřív a hned vyrážíme na túru. Vítají nás stáda lam Guanaco, kondoři kroužící na obloze, šedá liška, a dokonce nám proběhla před autem puma. Náš adrenalin byl větší než její strach, a když jsme vyskočili z auta, skryla se v strouze a pak se rozběhla. Naštěstí pryč od nás. Túra ke třem věžím vede nádhernou krajinou, stoupá přes pohádkový les a poslední výškové metry ledovce Morena. Za necelé 4 hodiny stojíme už u jezera, a kocháme se výhledem, který nám budou naši kamarádi závidět, když jim pošleme naše fotky. Je bezvětří a věže Torres del paine se odrážejí v zrcadle jezera pod nim. Kolmé žulové útvary vysoké přes 2800 m jsou úchvatné. Kocháme se více jak hodiny a sestupujeme. Večer pozorujeme z hotelu tu krásu hor a oslavujeme tento nádherný den sklenkou Pisco, chilským národním nápojem podobným domácí vínovici. Samozřejmě dozrálé v dubových sudech.  

Chile, Patagonie - tučňáci a lachtani

Nasedáme na loď v Magellanově úžině nedaleko městečka Punta Arenas. Ranní mlha začíná ustupovat a před námi se vynořuje ostrůvek Isla Magdalena s majákem na samém vrcholu. Šéf posádky nám dává instrukce, kde se můžeme pohybovat a kdy loď vyráží dál. A už se všichni s fotoaparáty v ruce řítíme vychutnat si ty malé tučňáky magellanské. Je říjen, čas páření a tučňáci si začínají snášet do svých doupat vystýlky pod vajíčka, která se zanedlouho vylíhnou. Přebíhali nám přes cestu s trsem trávy v puse a vůbec si nás nevšímali. O kousek vedle stojí hlouček, tlačí se na sebe, vypadá to jako debatní kroužek, při kterém vydávají nádherné zvuky. A přímo před našima očima si to dva tučňáci rozdávají. Páří se, respektive zkouší to, sameček se snaží přitlačit na samičku zezadu, ale moc jim to nejde. Divadlo trvá asi 5 minut a pak šup do moře. Tučňáci jsou monogamní a sameček si přízeň samičky získává tím, že jí přinese kamínek. A jsou výborní plavci. Křídly ztratili schopnost létat, zato se jim zvětšily prsní svaly, a tak dosahují ve vodě rychlosti až 10 km / hodinu. Nohy používají jen jako kormidlo. Na tomto ostrově je těchto nádherných tvorů několik desítek tisíc a návštěva rozhodně stoji za to. Nasedáme na loď a jelikož máme nádherné počasí, míříme k břehům dalšího maličkého ostrůvku, kde se na jeho březích vyvalují lachtani. Ti se od tuleňů odlišují tím, že mají uši, žádné nohy od sebe a spí jen na pevnině. Bylo jich přes 100 kusů. Někteří jen tak polehávali, někteří se tlačili a asi 15 mladých si hrálo ve vodě. Na vše dohlíží obrovský samec. Nejprve vypadal jako kamen ve vodě, pak se pohnul a když se začal sápat na břeh, ostatní se mu raději uhnuli. Byli jsme od nich jen par metrů, kapitán však zavelel ústup a my se už blížíme k Punta Arenas ulovit další dobrodružství v Patagonii.  

Argentina, Patagonie - Perito moreno

Přijíždíme do dalšího národního parku v Patagonii, nasedáme na loď a plní očekávání, vyrážíme. Ledovec se objevuje hned za výběžkem, běžíme na palubu a fotoaparáty začínají cvakat. Čekali jsme něco pěkného, ale tento ledovec je vskutku nádherný. Vyčnívá do výšky 70 metrů nad hladinu lago Argentina a svým koncem přehrazuje jezero, ve kterém se začíná zvedat voda. Před pár lety byl rozdíl hladin v jezeře téměř 10 metrů a pod obrovským tlakem se jeho část zbortila. Silný rachot pukajícího ledu slyšíme i my a vidíme, jak se před námi kusy ledu hroutí do vody. Vystupujeme na břeh, nasazujeme mačky a 1,5 hodiny se "touláme" po ledovci v doprovodu místního průvodce. Led je tak čistý, že vidíme do jeho nitra. Je modrý. Vzduch unikl pod obrovským tlakem a ledovec změnil barvu. Toto je zážitek na celý život. Doušek whisky s modrým ledem a čeká nás další vyhlídka. Počasí je nádherné a my vidíme na vrcholy štítů nad ledovcem, pod nimi obrovské ledovcové pole, které se plazí do údolí směrem k nám. Na konci je Perito moreno rozeklané a kusy ledu čím dál tím více padají do jezera. Je odpoledne, teplo, začíná léto a my se kocháme a nechce se nám odsud jít pryč. Do městečka Calafate se dostáváme až před západem slunce. Večeři mámě rezervovanou v nejlepší restauraci, Mi viejo. Nikdy v životě jsem nejedl lepší jehně, a to jsem gurmán J

Na vrch stránky