Poznáte, jak vypadá typická jurta
sleva first minute až 15%

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko komfortněji

Pokud hledáte krátkou cestu do atraktivní a netradiční destinace, tento poznávací zájezd je pro vás ideální. V krátkém čase absolvujeme koupání v Bajkalu, jízdu po Transsibiřské magistrále a mongolskou step. Země nomádů, a kdysi vládců obrovské říše nás přivítá v Ulánbátaru a v stepních kempech si vyzkoušíme jejich tradiční sporty, jako lukostřelbu či jízdu na koni a ochutnáme kumys.

  • máte málo času a chcete na čerstvý vzduch? Pojeďte sem!
  • Bajkalské jezero, Irkutsk, Ulánbátar
  • koňské maso, pirohy, kaviár, jeseter, omul a kumys
  • do exotických částí velikého Ruska
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 1x nocleh v typické mongolské jurtě, 2 x nocleh ve vlaku, lístky na vlak, všechny transfery, výlet na Bajkalské jezero, výlet do Národního parku Terelj, vstupné do národních parků a památek, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza 6 240 Kč, cestovní pojištění, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Listvyanka – Mayak hotel***, 1 noc
 
Ulanbátar – Guide hotel**, 1 noc
 
NP Terelj – Jurta Terelj, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Termín zájezdu se ještě může posunout o 1 – 2 dny v závislosti na aktuálním harmonogramu vlaků.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet k Bajkalu

PRAHA/VÍDEŇ – IRKUTSK 

Odlet do Ruska přes Moskvu až k proslulému Bajkalskému jezeru.

2. den: Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb

IRKUTSK – BAJKALSKÉ JEZERO 

Přílet do Irkutsku. IRKUTSK: velmi příjemné město na půli cesty mezi Moskvou a Vladivostokem. Bývalé intelektuální centrum lidí v exilu, dnes poměrně moderní metropole, která je jednou nohou v přírodě. Typická dřevěná architektura, kostel Nanebevstoupení, poprvé nakoukneme do obchodů a každý si možná koupí kamusi, zimní boty, tak typické pro chladnou oblast Sibiře. Transfer do vesničky Listvjanka, cca 70 kilometrů od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirožky, na centrálním tržišti necháme oči na kýblech tvarohu, masa a ryb, památník padlým vojákům a pak už jezero Bajkal. Je jen pár přírodních skvostů, které se vyrovnají Bajkalskému jezeru. Největší sladkovodní jezero na světě a zdroj 20 procent veškeré sladké vody na naší planetě. Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb, z nichž některé ochutnáme na večeři. Klasická dřevěná architektura a volný program u Bajkalu. Na večeři si dejte uzeného omula, kaviár a ruské pivko.

3. den: Jsme v zemi Čingischána, stepí, zápasníků, jurt a kumysu 

TALTSY – IRKUTSK – VLAK 

Rozloučíme se s Bajkalem, transfer zpět do Irkutska se zastávkou ve skanzenu Taltsy. Nakoupíme zásoby jídla a zpět do vlaku. Překročíme rusko–mongolské hranice a jsme v zemi Čingischána, stepí, zápasníků, jurt a kumysu. Země se postupně mění z bažinaté na suchou step.

4. den: Směr Ulánbátar 

VLAK

Vlak poctivě ukrajuje kilometry, zdržíme se jen na rusko-mongolských hranicích a jedeme dále směr Ulánbátar.

5. den: Hlavní město nomádů

ULÁNBÁTAR 

Ranní příjezd do Ulánbátaru: hlavního města Mongolska, prohlídka města, volný program, suvenýry a unikátní atmosféra hlavního města nomádů. Navštívíme klášter Ganden se stovkami holubů a krvácejícím sloupem, u sochy Buddhy si přiblížíme tuto víru. V muzeu si prohlédneme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na oběd můžete vyzkoušet mongolský gril: koňské i skopové maso sekané šavlemi. Odpoledne parlament a socha Sukhbaatara a česká hospoda.

6. den: Návštěva nomádů, kde ochutnáme konečně pořádné mléčné výrobky! 

ULÁNBÁTAR – TERELJ 

Přes step se necháme odvézt do národního parku Terejl, kde nocleh strávíme v typické mongolské jurtě v širé stepi! Výhledy do nekonečna jako z filmu Pán prstenů až ke klášteru Aryalpa. Návštěva nomádů, kde ochutnáme konečně pořádné mléčné výrobky! Kumys! Odpoledne si zajezdíme na malých mongolských konících a večer si zahrajeme hru s kostkami, pobavíme se u mongolské hudby až padne tma, která je zde černo-černá a sotva trefíte do naší jurty.

7. den: Legenda o všech jménech boha a konci světa 

TERELJ – ULÁNBÁTAR 

Trošku se rozhýbeme a vylezeme na želví skálu s úžasnou vyhlídkou, pěšky se dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vyslechneme legendu o všech proměnách boha a konci světa. Odpoledne se vrátíme z přírody zpět do Ulánbátaru.

8. den: Vítejte doma!

ULÁNBÁTAR – EVROPA 

Rozloučení s krátkým, ale intenzivním zájezdem, po kterém je návrat do našeho moderního světa minimálně bizarní. Jednoduchost a pohostinnost Mongolů, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budou ještě nějaký ten den strašit. Přílet domů.

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko
<
>
Socha muže, který dobyl polovinu světaOstrůvek Olchon patří k ikonám Bajkalského jezeraRuský Irkutsk nepatří možná mezi nejznámější města, ale uvidíte, že se vám zalíbí Poušť Gobi patří k nejstarším a největším pouští světa Pokračujeme dále až do mongolského UlabataruRuské domečky hrají všemi barvamiProhlédnete si Kazanský chrámVládní palác s parlamentem patří mezi největší ulanbatarské stavbyNavštěva místních klášterůNáš SEN průvodce Vám poví o Džingischánovi, vůdci velké amádyChladná voda BajkaluObjevíte krásy IrkutskuCentrem irkutského života je tržnice uprostřed městaObdivovat budete skanzen TaltsyNoc strávíte v tradiční jurtěZ očí do očí největší soše  Džingischána na světěKrásná příroda je všude kolem Setkání s místnímiObjevíte tradiční sibiřskou architekturu ve skanzenu TaltsyMongolská příroda má smysl pro fantaziiKromě náboženských budov si vás Irkutsk získá svými dřevěnými domkyNavštívíme i nejchladnější hlavní město světa UlanbaatarV Ulanbaataru objevíte i moderní budovyProhlédnete si vlakové nádraží IrkutskuBajkal si vychutnáte díky znalostem SEN průvodceU nejstaršího a nejhlubšího jezera světaUžijete si dobrodružství ve vlakuUkážeme Vám sochu Ivana PochabovaNahlédnete i dovnitřku architektonických skvostůProjdete si typický sibiřský skanzenJurty používají mongolové odjakživaProjdete si pobřeží BajkaluJak se zde kdysi žilo?Bajkal je největší zásobárna vody na světěDojdete až k soše strážce MongolskaMístní kuchyně vás nezklameOchutnáte tradiční ryby, například golomjanky nebo rybu zvanou OmuV Mongolksu nevynecháme ani místní kuchyni
Poznáte, jak vypadá typická jurta

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko - doporučujeme

Před dvěma dny jsme se vrátili z tohoto zájezdu s stále se nemůžeme zařadit do běžného života. Nekonečná tajga, stepi, jezera, ticho a klid kontrastují se stísněností, na kterou jsme u nás zvyklí. Irkutsk - město dvou tváří, lesk i bída. Úžasná historie, fantastické vyhlídky. Nádherně dravá řeka Angara, přetékající městem přímo z Bajkalu.
Bajkal - nekonečnost, čistota, pokora, pro nás osmý div světa a asi nejhlubší zážitek ze zájezdu /třeba zažít/.
Ulánbátar - výraz "ty Mongole" se pro nás po návštěvě tohoto města výrazně změnil.
Jeřáby nestíhají stavět nové budovy a byty, ulice plné dobře oblečených mladých lidí a drahých limuzín, město pyšné na historii Mongolska.
Národní park Terelj - skutečný obraz lidi žijící mimo města. Jaci, velbloudi, koně, jurty, kumys a nekonečný klid, velmi milí domácí obyvatelé. To vše jsme zažili na vlastní kůži. Výborná organizace, výborná synchronizace našeho a místních průvodců. Hlavně ochota udělat pro klienty vždy něco navíc. Doporučujeme.

Roman a Adka

Čti více
Socha muže, který dobyl polovinu světa

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko - s kým? S CK SEN přece!

V tomto roce jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu do Mongolska s návštěvou Bajkalského jezera v Rusku, podotýkám, bez probémů, a to jak 80-letá. Všichni účastníci byli podstatně mladší. Co všechno jsme podnikali? Koupali jsme se v Bajkalském jezeře v 5 stupňové vodě, az nám to dech vyráželo. Treking a jízdu na koni po stepi vystřídali celodenní túry po městech Irkutsk, Ulánbátaru a okolí. Při návštěvě Čingischánovy sochy v nadživotní velikosti bylo třeba překonat nejméně 300 schodů, taktéž při návštěvě památníku v Ulánbátaru. Díky mé fyzické kondici jsem tu námahu zvládla bez potíží, což se nedá říct o všech mnohem mladších účastníků. Z toho jsem vyvodila, že mládí nebo stáří, to není jen počet odžitých let, ale především zdraví a fyzická kondice, což spolu nakonec velmi souvisí. Někteří lidé se snaží oddálit proces stárnutí používáním drahých krémů, botoxu, liftingu. Je snad tvář bez vrásek důkazem mládí? Podle mě je to především dobrá kondice, schopnost doběhnout tramvaj, přičemž předběhnout i mládež. Mít na to, porovnat si své síly s mladými ročníky, to je tajemství věčného mládí a stáří se stane pouze číslem, navzdory pár vráskám kolem očí. Už dnes se těším na další treking. S kým? S CK SEN přece!

Marcela Smolková

Čti více
Ostrůvek Olchon patří k ikonám Bajkalského jezera

Na cestu Irkutsk, Bajkal, Mongolsko budu rád vzpomínat


Chtěl bych touto cestou poděkovat celému týmu CK SEN za tento zájezd, který jsem absolvoval o letních prázdninách. Mile předčil mé očekávání, byl organizačně velmi dobře připravený a místa, která jsme navštívili, byla vhodně vybraná. Zároveň bych rád vyzdvihl profesionální přístup naší SEN průvodkyně Jany, jejíž hluboké znalosti ruských dějin a kultury jako i místních poměrů udržovali kvalitu zájezdu na vysoké úrovni od začátku až do jeho konce. Na bohatý program, který jsme během pobytu v Rusku absolvovali, budu rád vzpomínat. Oceňuji snahu, kterou jste přitom museli vynaložit, za což vám patří velký dík:). S pozdravem, Richard z Rychnova nad Kněžnou.

Čti více

Vlaku, bříze, vodce a Čingischánu zdar! Aneb cesta od Bajkalu přes Mongolsko

Ráda bych napsala pár řádku k naší povedené cestě po Bajkalu. Tento zájezd jsme podnikli s CK SEN a s průvodcem Martinem v prvním možném termínu a nemáme jinou možnost než uznat, že se z toho netradičního putování v nás natrvalo usalašili nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které každým dnem za znění chytlavé melodie "Džin-Džin-Čingischán" dozrávají jako výborné vínko. V rámci celkového hodnocení dovolené můžeme říci, že se naše očekávání naplnilo, v mnoha případech dokonce na 125 %, ale pojďme pěkně popořadě… od začátku v Moskvě. Ruský vláček si svou povinnost vystartovat z jedné z moskevských železničních stanic splnil na minutku přesně, v zemi za oknem se rozpoutalo březové šílenství. Volné chvíle ve vlaku jsme si vyplňovali čtením knížek, budováním nových družeb a spánkem. Po více než třech dnech naložených v ruských vozech a vodce padli vhod dva příjemně strávené dny u Bajkalského jezera. Odtud to bylo už jen na zhruba 36hodinový skok do Mongolska, s přestávkou na rusko – mongolských hranicích, kde nám v příjemně vyhřátých vozech dělali společnost přítulní komáři velcí jako půl matičky Rusi. Pár lidem se je podařilo smést. Nejsilnější dojem v nás zanechalo Mongolsko, které se ve skutečnosti ukázalo jako velmi zajímavá země s nádhernou přírodou, národním parkem, neskutečným množstvím všude pobíhajícího masíčka před námi masožravci a nezapomenutelnými taxikáři, před jejichž uměním poznání i těch nejtajnějších uliček Ulaanbaatar, se nedalo jinak než smeknout klobouk. Bylo by věru ještě o čem psát, nebudeme to už však natahovat a v naivní domněnce, že se až sem alespoň nějaká ochotna čtenářská duše dostala, přejdeme konečně k závěru, kde vyjadřujeme obrovské dík našemu SEN průvodci – sympatickému Martinovi, který je bezpochyby poutavý a talentovaný průvodce a prostřednictvím kterého jsme se dozvěděli nejen množství historicko-politicko-sociologických faktů, ale i zajímavých a netuctových informací o zemích jako je Rusko nebo Mongolsko a díky kterému šlo všechno jako po másle,… či po vodce ;-). Díky! … i za super tip na čtení :-). Monika

Čti více

Mongolská příroda

Po dvou dlouhých vlakových přesunech z Moskvy a Irkutska jsme se najednou objevili v krásné a nomádské krajině jménem Mongolsko. Na tuto zemi se často nahlíží jako na zaostalou zemi a málokdo si umí představit její krásy. Každý zná step, jurty, koně, ale Mongolsko ukrývá v sobě mnohem více. Na nejbližší dva dny se naším domovem stane Národní Park Terelj, východně od Ulánbátaru. Právě zde budeme spát v jurtách a zde se nadechneme nomádského způsobu života. Země za obrovským Ulánbátarem, se změní. Pahorky parku Bogd Khan se ztratí, na chvilku se narovnají do pronikavě zelené stepi, a když uvidíte další pahorky a řeku Tuule, víte, že jste již na místě. Před vstupem do Terelj se ještě zastavíme na posvátném místě, abychom si prohlédli tradiční, kamenné Ovoo; místo, kam přicházejí Mongolové s modlitbou a dary. Třikrát ve směru hodinových ručiček tuto kamennou mohylu obejdou, přiloží své tři kamínky či jiný dárek, a je to. I my kráčíme kolem, ale jedním okem se kocháme krásou panoramat zelených hor. Asfalt se ztratí, mikrobus se natřásá v rytmu vyjetých kolejí a v dálce se zaleskne soubor bílých jurt. Tam budeme bydlet! Naše jurta má dvě postele, malou pícku s připraveným dřevem (to, kdyby bylo náhodou někomu chladno) a nechybí zde ani malý stoleček. Nic jiného vlastně ani nepotřebujeme. Je to milé místo, které se rázem promění na zážitek. Je tu dokonalé ticho, krásné prostředí a kolem se pasou koně, krávy či dokonce chlupatí jaci. Sedíme na vyvýšené terásce před velkou jurtou, popíjí se mongolské pivo Altan Gobi, a jen hledíme do dálky. Po vlaku je to skutečný kousek ráje a už teď vidím, že se odsud bude těžko odcházet. Nejsme tu jen kvůli jurtě, ale pořádně pročešeme celý národní park, a tak nasedneme na mongolské koně a užijeme si i takový zážitek. Užijeme si závod v mongolské lukostřelbě, podíváme se na želví skálu a vylezeme až ke krásnému klášteru Aryalpa s nepopsatelným výhledem na krásu národního parku. Nechybí ani návštěva nomádské rodiny, a tak se usadíme v jejich jurtě a jsme pohoštěni airagem , (což je fermentované kobylí mléko), sýry, máslem a jinými tradičními drobnostmi, které si sami vyrábějí. Tato rodina také kočuje po zemi a za rok změní 4x své místo, kvůli pastvinám pro jejich koně, kterých mají téměř 200. I o takových setkáních je Mongolsko.

Čti více

Mléčná vodka Arkhi

Mongolsko, země, kde na 95% půdy nevypěstujete absolutně nic. Při tomto zájezdu jsme tedy mohli zapomenout na domácí vína, pálenky z ovoce či brandy nebo whisky. Ale člověk je tvor kreativní a přizpůsobivý. Mongolové dostali do vínku mléko. Hodně mléka, ať už z koz, ovcí, jaků, krav, koní,… A kdo se opít chce, cestu si najde. Taky by Vám mléčná vodka zněla jako něco nechutného? Máte pravdu: D Mléčná vodka Arkham je tradiční mongolský nápoj s obsahem 15-20% alkoholu. Z čeho se vyrábí? Fermentovaný kravský jogurt (hmota podobná kefíru) se vypálí a čím je hmota kyselejší, tím více procentní alkohol získáme. Vyrábí se zejména v létě, ale pije se po celý rok. Mongolové ho nejraději pijí ještě teplý, čerstvý, přímo po destilaci. Oficiálně se ale v Mongolsku nedá koupit. Je to nápoj produkován v tradičních nomádských domácnostech. Proto je ochutnávka této vodky unikátním uloveným zážitkem, který jsme s CK SEN poznali. Jedna cenná rada na závěr: Když už vám někdo v mongolské domácnosti nabídne jakýkoliv nápoj, přijměte pohár pravou rukou. A i když vám to nevoní, aspoň ze slušnosti si pohár přiložte ke rtům a tvařte se, že pijete :)

Čti více

Po stopách Čingischána v Mongolsku

Po Rusku a Bajkalu jsme opět nasedli do vlaku, ale tentokrát jsme po Transsibiřské magistrále pokračovali jen kousek, protože za městem Ulan Ude se nás vlak stočil na jih a napojil se na Transmongolskú železnici s konečnou stanicí v čínském Pekingu. Ano, ten bude náš cíl, ale jít tam přímo by byla velmi velká škoda. My se totiž vybereme do málo známé a exotické země Čingischána! Pokud se řekne Čingischán, každému se v mysli vybaví Mongolsko. Po tom, jak jsme překročili hranici se svět nesmírně změnil. První bílé jurty píchnuté v křiklavě zelené krajině, řeky, kopce a zelené roviny. Poprvé jsme se země nadechli v pohraničním Suchbátar pojmenovaném po slavném revolucionářovi a když jsme strávili ve vlaku další noc, ocitli jsme se v hlavním městě Ulánbátaru. Vidět ho na vlastní oči je šok. Jakou máte o Ulánbátaru představu? Vězte, že je určitě odlišná než skutečnost. Procházíte čistými ulicemi, vše je upraveno, a jakmile se dostanete do samotného centra, vyrostou nad hlavami obrovské, moderní budovy, jaké by se klidně ztratily v evropské metropoli. Toto je Mongolsko? Probleskne hlavou, ale od prvních momentů jsme si to tam uživali. Buddhistické dědictví jsme objevili v nádherném chrámovém komplexu Gandan s obrovitánskou sochou Buddhy. Nadechli jsme se exotických vůní, roztočili modlitební mlýnky, sledovali mnichy ve vínových rouchách kráčející náměstím s konvicí čaje a dozvěděli jsme se něco o mongolském buddhismu. V národním historickém muzeu jsme se prošli historií od nomádských kmenů putujících stepi až po nejslavnější období nesoucí jméno Čingischána. Na oběd jsme si odpočinuli v tradičním mongolském grilu a vychutnali si dokonalý gurmánský zážitek. Na začátku si vyberete, jaké maso a zeleninu chcete, podáte to kuchaři a on obrovským plamenem rozpálí gril a před vámi vám ukuchtí perfektní jídlo. Nevychutnali jsme si jen oběd, ale i panorama města z pahorku nad ním. Je krásně vidět, jak se zde setkávali tradice a moderní doba. Viděli jste někdy panelák s jurtou na střeše? Mongolové jednoduše nedokáží odhodit svůj nomádský způsob života, ačkoli jsou oběma nohama ve městě. V paláci Bogd Chána jsme si řekli příběhy posledního mongolského krále a viděli jeho bizarní sbírku vycpaných zvířat, které mu nosili návštěvy z celého světa. Po tom, jak jsme si na náměstí Džingischána prohlédli jeho monumentální sochu, jsme skočili na čepovaný Budvar do české hospody a šli jsme na večeři. Ochutnali jsme mongolský slaný čaj s mlékem a máslem, ale i tradiční polévku a hovězí ve vlastní šťávě. Mongolsko je plné překvapení, ale je plné i nejen gurmánských zážitků. Už jsme se nemohli dočkat našeho nomádského dne, který nás čekal další den!

Čti více

Irkutsk

Není příliš ruských měst východně od Uralu, která by se mohla pyšnit reálným historickým centrem s evropskou atmosférou. Irkutsk ano. Secesní domy, příjemná uvolněná atmosféra, která se ve městě buduje už od 19. století, od doby, kdy byla na Sibiř posílána inteligence z Moskvy a Petrohradu, aby nenarušovala vývoj podle představ tehdejších vládců, i přirozená linie řeky Angary vytvářejí z Irkutsku pozoruhodné místo, které nemá za Uralem obdoby. Ne nadarmo si Irkutsk vysloužil přezdívku Paříž Sibiře.

Čti více
Rusko - Bajkalské jezero

Bajkalské jezero

Nejstarší, nejhlubší a snad i nejkrásnější jezero světa, které obsahuje 1/6 veškeré sladké vody na světě. Cestou legendární Transsibiřskou magistrálou poznáme lidí se širokou ruskou duší, najíme se boršče, zalijeme se vodkou a čajem ze samovaru. Bajkalské jezero poznáme ve vesničce Listvjanka, jejíž tržiště voní po bylinkách, čaji a uzených rybách, kterým kraluje OMUL. V muzeu se o Bajkalu dozvíme více a mezi zajímavostí patří i fakt, že se zde opět pomaličku staví na nohy šamanismus, který kdysi vládl náboženským představám. Nedaleko jezera stojí i unikátní skanzen sibiřské architektury Taltsy.

Čti více

Ulánbátar

Hlavní město Mongolska a současně nejchladnější metropole na světě. Rudý bohatýr“ mongolských stepí, leží na úpatí horského masivu Bogd úl ve výšce 1 325 m n. m, kde panuje mrazivé a drsné vnitrozemské podnebí. I když město působí dojmem mladého a nepříliš přitažlivého města, najdete tady také několik buddhistických chrámových muzeí a stále funkční Gandanský Klášter. V Ústředním státním muzeu je soustředěno mnoho prehistorických nálezů z poušti Gobi včetně dvou dinosauřích koster, 20 cm dlouhých dinosauřích vajec a pozůstatků gigantického rhinocera; zajímavé kolekce má Muzeum umění. Město má operu, balet a také vlastní univerzitu. Státní veřejná knihovna vlastní unikátní sbírku rukopisů z 11. století.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔