Z Moskvy do Vladivostoku komfortněji

Dejte do kupy partu a pojeďte! Epická cesta za zážitkem z Transsibiřské magistrály, kterou SEN zná jako vlastní boty. V tomto zájezdu nabízíme její alternativní konec na ruském pobřeží. 9 288 km ve vlaku. Zájezd pro milovníky Ruska, vlaků a příběhů. BAM je největší div světa.

  • nejslavnější železnice na světě
  • maximum zážitků za minimum času
  • průnik do ruské duše
  • konec Ruska u Tichého oceánu
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, 3 x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 8 x nocleh ve vlaku, jízdenky na vlak v druhé třídě, všechny transfery, výlet na Bajkalské jezero, prohlídku Vladivostoku, Chabarovsku, Irkutsku, Jekatěrinburgu, vstupné do národních parků a památek, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety

Poznámka:

Termín zájezdu se může posunout o 1-2 dny v závislosti od aktuálního harmonogramu vlaků.

1. den:

Ranní přílet do ruské Moskvy a prohlídka města. Svezeme se nejkrásnějším metrem světa, kde stanice připomínají umělecké galerie, a projdeme se slavným Rudým náměstím. Vyfotíme se před Leninem nebo s jeho imitátorem? Chrám Vasila Blaženého se svými cibulkami připomíná pohádkovou stavbu a dozvíte se o ní více. Nahlédneme za zdi Kremlu, podíváme se na řeku Moskva a v GUME objevíme ruský luxus. Sedneme si zde na kávu nebo první boršč s pelmeněmi? Podvečer se přesuneme na vakzal, odkud startuje naše legendární cesta. Do Vladivostoku nás čeká 9 289 kilometrů. Uff, ale věřte, že to, co během nich zažijete, vám budou všichni závidět. Vyrážíme směr Jekatěrinburg a první noc ve vlaku.

2. den:

Naše první ruské ráno ve vlaku a pohledy na krajinu mihotající se za oknem. Každým kilometrem se blížíme k Asii a transsibiřskou magistrálou se rozlévá pohoda. Oprášíme ruštinu, dáme si vodku a seznámíme se s vlakem. Večerní příjezd do Jekatěrinburgu, kde se vyspíme v hotelu.

3. den:

Po snídani se vydáme poznávat krásy Jekatěrinburgu. Znáte Sverdlovsk? Tak se totiž před rokem 1991 Jekatěrinburg jmenoval, ačkoli jeho socha Sverdlova zde dodnes zůstala. Příběh carské rodiny Romanovců a místa, které zpečetili jejich osud. V Domě Ipatieva zabili v červenci 1918 posledního ruského cara Mikuláše II. s rodinou a my navštívíme vzácný chrám, který má navždy tuto událost připomínat. Kde je carská rodina dnes? Jakou roli zde sehráli českoslovenští legionáři? Věděli jste, že se rodina stala svatou? Navštívíme i Ganinu Yamu nedaleko města, kde Romanovce našli. Příběhy z nichž mrazí, ale tvořily historii ruského národa. Oběd v tradiční restauraci. Víte co je čeburek? Sto gram vodky, sojanka či vareniki? Zaručeně vám zde bude chutnat. Večer nastoupíme do vlaku směr Irkutsk.

4. den:

Jsme v Asii. Ural jsme nechali za námi a před námi se rozprostírá nedozírná Sibiř. Tato oblast je tak legendární, že přitahuje lidi z celého světa. Lesy, lesy, lesy. Překročíme slavné řeky a města, o kterých jsme se učili. Irtyš, Ob, Omsk, Novosibirsk. Celý den i noc strávíme v našem vlaku.

5. den:

Za okny tajga. Sibiř nás dokonale pohltila a zde pochopíme pohádky o široké ruské duši. Kolik stromů jsme již na této cestě viděli? Trať se pomaličku zvedá, je vidět přes tajgu, vlaky naložené dřevem jsou stále častější a náš cíl Irkutsk je stále blíž. Překročíme Jenisej, mineme Krasnojarsk a zvuk kolejnic s hvězdnou sibiřskou oblohou nás ukolébá ke spánku.

6. den:

Příjezd do Irkutsku a transfer do 70 kilometrů vzdálené vesničky Listvyanka, která bude naší vstupní branou do kouzelného světa Bajkalu. BAJKALSKÉ JEZERO: je jen pár přírodních skvostů, které se mu vyrovnají. Největší sladkovodní jezero na světě a zdroj 20 procent veškeré sladké vody na naší planetě. Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb, z nichž některé ochutnáme na tradiční oběd. Znáte šamanskou skálu? Projdeme se unikátním místem, kde na nás dýchne klasická, dřevěná architektura sibiřské vesničky. Toto bude den, na jaký se nezapomíná.

7. den:

Návrat do Irkutsku, jednoho z největších sibiřských měst. V 19. století zde jeden vyhnanec připadal na dvou místních a město se tak naplnilo lidmi. Krásná katedrála postavená v sibiřském baroku, pohledy na řeku Angara, zrekonstruované domy místní aristokracie i stařičké dřevěné domy se sibiřskou duší. Oběd v retro bistru rassolnik, kde se přeneseme v čase o několik desetiletí. Polévka rassolnik a po ní skvělé, ruské pivko. Posílení si dokoupíme zásoby do vlaku a z nádherné železniční stanice připomínající palác se vydáme do Chabarovsku. Před námi je necelých 57 hodin cesty. Noc ve vlaku.

8. den:

Sibiřská země. Samovar. Čaj. Vodka. Břízy. Odpočinek a po několika dnech v Rusku už mluvíme jako místní. Vlak je tady život a my jsme toho součástí.

9. den:

Ještě nejsme v cíli, ale Chabarovsk je stále blíž a blíž. Kolik kilometrů jsme už ujeli?

10. den:

Ráno přesně v 8:05 místního času zastaví vlak na nádraží v Chabarovsku. Transfer na snídani do hotelu a krátký odpočinek. Exotické místo, kde se mísí ruka sovětských architektů, sibiřských lidí a moderních vizí. Rusové mají Chabarovsk rádi a dokonce se umisťuje mezi nejoblíbenějšími místy na život. Čínská hranice je jen 30 kilometrů odsud! Projdeme se promenádou u známé řeky Amur a ukážeme si nejkrásnější pamětihodnosti města. Před námi je poslední noční přesun vlakem a posledních 800 kilometrů.

11. den:

Vladivostok! Jsme na konci Transsibiřské magistrály! Moskva je od nás 9 289 kilometrů a my máme hlavu plnou zážitků z této obrovské země. Prohlídka města, které přezdívají "Vládce východu". Monumentální náměstí, Vítězný oblouk, ulice Admirála Fokina i slavný přístav. Příběhy velké války nám poví sovětská ponorka S-56 do níž se podíváme a nakonec si užijeme nejkrásnější panoramatický pohled na Vladivostok u soch Cyrila a Metoděje. Vladivostok jako na dlani a výhled na Zlatý roh, kde se první evropské lodě ocitly až v roce 1852. Jsme na konci světa. Poslední ruská večeře, loučíme se s vodkou, pelmeněmi a šašliky a tělem prochází husí kůže z krásné cesty. Zvládli jsme to. Noc ve Vladivostoku.

12. den:

Po snídani se přesuneme na letiště a čeká nás přesun přes půl světa domů, tentokrát mnohem rychleji.

Z Moskvy do Vladivostoku
<
>

Cesta vlakem na Bajkal

Nasedáme. Vlak Rossija odjíždí přesně. To, co jsme potřebovali jsme již nakoupili. Vodka, sýry, slanina a chléb. Tedy jen to základní. Ostatní kupovat nemusíme, dokoupíme cestou na stanicích, nebo si dáme boršč nebo soljanku v restauračním voze. Lístky jsou na konkrétní místo, ale i tak se do  našeho kupé vejde celý náš zájezd, seznamujeme se, společně ochutnáme místní komodity - pevné i tekuté a hrajeme karty. Dovolená začíná. Podíváme z okna a vidíme všude jen zelenou, břízy, dřeviny, břízy a zase zelenou ... je to super. Jedeme ve vlaku, ale čas se zastavil. Zastavil na chvíli, kterou trávíme už s přáteli i jinými zvědavými cestujícími. Američan, Rus, Němec a Slovák..začína to jak v socialistickém vtipu, ale opravdu sdílíme tytéž problémy. Moskvu už máme za zády a naší starou Evropu už také. 1777-tý kilometr nás od ní oddělil. Za zády už máme tedy i Volhu a Ural. Odpoledne jsme v Novosibirsku. Před námi jsou ještě dvě necelé noci a více než 2300 km. Právě jsme zastavili na železniční stanici Irkutsk. V této oblasti u Bajkalu se těží nejvíce dřeva na světě. Nad severní hranicí Bajkalu pramení řeka Lena, ale my máme namířeno přímo k Bajkalu. Jasně, že se jdeme vykoupat ... 4° C jsou výzvou. Už sedíme v našem malebném hotýlku Terema nad Bajkalským jezerem. Západ slunce, neuvěřitelná krása. Pojídáme boršč, syrové omuly s cibulí a citronem, jikry z lososa a k tomu pivo.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Vážení klienti,

Děkujeme za projevenou důvěru při výběru Vaší dovolené s CK SEN. Aktuálně v souvislosti se šířením onemocnění COVID – 19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 pro odlety do 30.4.2020 nabízíme bezplatnou změnu termínu objednávky. Klienty, kterých se to týká prosíme o strpení, v nejbližších dnech Vám zašleme informační e-mail, ve kterém budou specifikované podmínky změny termínu zájezdu. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na emailovou adresu cksen@cksen.cz
anebo
telefonicky - tel.: 224 250 138, mobil: 608 482 877

Děkujeme za pochopení a strpení.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.2020