sleva first minute 7%

Černobyl

Černobylská katastrofa ve 4. bloku jaderné elektrárny zanechala na Ukrajině město duchů. Dnes je bezpečné prohlédnout si odkaz doby, kdy Rusko nešťastně přecenilo sílu atomu. Prázdné ulice kdysi moderního velkoměsta jsou nejen mementem, ale i skanzenem 80tých let. Propracovaný výlet do zóny vám umožní vidět maximum. K tomu zažijete Kyjev jako moderní ukrajinskou metropoli.

  • Podrobný dvoudenní výlet do černobylské zóny
  • S běžně jednodenním výletem nelze srovnávat
  • Černobylská zóna bezpečně
  • Návštěva kyjevského podzemí
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

letenku do Kyjeva a zpět, letištní poplatky, letištní transfery na Ukrajině, dopravu do Černobylu z Kyjeva a zpět, čisté ubytování v jednoduchém hotelu v Černobylu, tradiční ukrajinskou stravu během výletu do černobylské zóny (plná penze), SEN průvodce během výletů, povolení ke vstupu do všech tří bezpečnostních zón, povinné pojištění pro vstup do zóny, zapůjčení Geiger-Müllerova počítače, mapy Černobylské zóny a Pripjať, 3 noci ubytování v 3 * hotelu v Kyjevě, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, zavazadla přepravovaná v zavazadlovém prostoru letadla (1820 Kč / 1 kus), výdaje osobního charakteru

Poznámka:

Bezpečnost a zdravotní doporučení: V Černobylské zóně stále existují radioaktivní místa, i když radiace je pouze zlomkem toho, co bylo naměřeno v prvních měsících a letech po havárii. Radioaktivní izotopy se totiž dostávají stále hlouběji do země. Každý rok o přibližně jeden centimetr. Záření a jeho intenzita v celé zóně nejsou životu ani zdraví nebezpečné. Za jeden den v Černobylu Vaše tělo dostane dávku radiace, která je více než 1 000krát slabší než RTG celého těla v nemocnici. Je srovnatelná například s jedním mezikontinentálním letem (radiace v letadle) s délkou 3-4 hodiny. V řečech čísel návštěvník zóny dostane během jednoho dne strávených návštěvou Černobylu dávku okolo 2-3 mikrosievertů (stále bezpečná hranice radiace podle předpisů jaderných elektráren v ČR je 100 mikrosievertů za den). Návštěvník Černobylské uzavřené zóny by si měl dát pozor na radioaktivní prach, který se může na některých místech vyskytovat a zachytit se v malinkých (ne nebezpečných) množstvích na oděv či obuv. Z tohoto důvodu SEN doporučuje všem návštěvníkům po příchodu domů oblečení a obuv vyprat. Každý účastník zájezdu do Černobylu dostane bezplatně k dispozici látkový respirátor. Do Černobylu nemohou cestovat osoby mladší 18 let, nedoporučujeme cestovat ani těhotným ženám, případně lidem, kteří mají problém s krevním obrazem.

1.den:

Odlet do Kyjeva. Ubytování v centru města. Noční Kyjev.

2. den.

Ráno vyrážíme do Černobylské zóny. Cestou se dozvíme o tom, jak se katastrofa odehrála v roce 1986. Řekneme si o radiaci. Návštěva zóny je bezpečná a my máme vyřízena všechna povolení ke vstupu. Město PRIPJAŤ bylo nejvíce zasaženo jadernou katastrofou, přesto jako jediné neskončilo buldozery zahrabané pod zem. Evakuace města trvala 3 hodiny a zpočátku se myslelo, že se obyvatelé vrátí zpět do svých domovů. No nevrátil se nikdo. Pripjať byla vybudována v roce 1970 právě pro pracovníky elektrárny, pouze tři kilometry od ní. Byla výkladním městem sovětské vlády, věkový průměr byl v době havárie kolem 25 let. Měla všechny výdobytky moderního města - železniční stanici, přístav, nemocnici a dokonce i lunapark. Jak tato místa vypadají dnes? Pripjať, jakož i celou třicetikilometrové zónu dnes hlídá policie a armáda. Navzdory nepřetržitému hlídání nezabránili loupežím a rabování. Zejména v roce 1991, po rozpadu SSSR, kdy byla Zóna nehlídaná. Pripjať je rozkradena. Není bytu, do kterého by zloději nezavítali a nevzali nejcennější věci. Ještě do roku 1994 ve městě fungovala vojenská fabrika Jupiter. Ta je dnes je ještě víc rozkradená jako některé domy nebo školy. Všude lze nalézt dobové nápisy, znaky, učebnice a obrazy. Zejména Lenina. Jeho výroky a obrazy můžeme najít na každém kroku - v kulturním domě, v hotelu, v nemocnici, na policejní stanici, jakož i ve školách a školkách. Procházka po městě je jako cesta do minulosti s tím rozdílem, že ve městě nepotkáte živou duši (dokonce ani ptáky). Člověk si může jen dotvořit obraz, jak se zde muselo žít. Celé město bylo budované na zelené louce, poté, kdy se postavila elektrárna. Vše je z betonu. Paneláky připomínají česká sídliště. Některé jsou zarostlé tak, že je už ani z cesty není pořádně vidět. Zde je vidět, jak si příroda poradí s dílem člověka. Za pár desetiletí z města budou pouze trosky. Žádné podobné místo na světě neexistuje. Po důkladné prohlídce usneme plní neuvěřitelných dojmů v černobylské zóně v jednoduchém a čistém hotelu.

3. den.

Pripjať je městem duchů. Přesto má své kouzlo, svou atmosféru. Dokončíme prohlídku Černobylské zóny. Pouze během dvou dnů můžete vidět maximum. Uvidíme černobylskou elektrárnu a její nový sarkofág dokončen v roce 2017. Pro ucelené kolektivy zajistíme i povolení ke vstupu do elektrárny. Půjdeme na ikonická místa zóny po stopách likvidátorů katastrofy. Projdeme hřbitovy těžké techniky, která byla používána po katastrofě. Nejzáhadnější místa v zóně jako gigantický radar Duga a továrna Jupiter. Setkáme se s místními obyvateli, kteří zde dnes dobrovolně žijí? Navečer návrat do Kyjeva a ubytování v centru města.

4. den:

Prohlídka Kyjeva nebo další výlety. Navštívíte raketovou základnu z dob studené války? Chcete vidět Janukovičovu vilu? Byli jste už v Kyjevském podzemí?

5. den.

Projdete se Kyjevem a konečně máte čas i na nákup pár suvenýrů. Neustále rozebíráte téma studené války a kladete si otázku, zda lidstvo i dnes zná skutečnou sílu atomového jádra. Odlet domů.

Černobyl
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací