Saigon, Angkor a nejkrásnější pláže Kambodži (Komfort)

Kombinace dvou zemí jihovýchodní Asie. Budete obdivovat francouzskou koloniální architekturu, překvapivě živé Ho Či Minovo město. Kambodža si vás získá dobrotou místních lidí i nádherou angkorských chrámů. Závěr na nově objevených plážích Kambodži v pečlivě vybraných resortech. Objevte novou plážovou destinaci

  • Výborný tip na novou dovolenkovou destinaci
  • Propracovaný program plný poznání v Indočíně
  • Nejlepší pláže Kambodži
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování ve 3* hotelech během poznávací části, 5 nocí ubytování ve 4* hotelu v Sihanoukville , snídaně, přelet Siem Reap – Sihanoukville, SEN průvodce (3. – 8. den), pojištění proti insolventnostipobytová část je bez SEN průvodce a podpůrné služby zabezpečuje náš lokální partner.

Cena nezahrnuje:

stravu (kromě uvedené), víza, vstupné

Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet do hlavního města jižního Vietnamu.

2. den:

Čekali jste šedý komunismus? Omyl. SAIGON: z tohoto města sálá energie. První procházka městem.

3. den:

Prohlídka vietnamské Osaky, kde je byznys náboženstvím. Dravé město, které s nevolí sleduje líný Hanoj. Největší město Vietnamu a miliony motorek. Ubytování v srdci města. Na oběd národní vietnamské jídlo Pho Bo v restauraci, kde ho jedl i Bill Clinton (3 eura). Krásná francouzská koloniální architektura, katolická katedrála Notre Dame, nádherná koloniální pošta, opera, nově otevřené Vincem Centrum, na které jsou v Saigonu hrdí. V případě zájmu návštěva českého konzulátu, kde vaří vlastní pivo.

4. den:

Výlet do Cu Chi tunelů, kde pochopíte, proč Vietnamci vyhráli každou válku 20. století. Desítky kilometrů podzemních tunelů a strašidelné pasti. Vlezete se tunelu i vy? Jak chutná tapioka, na níž přežili bojovníci Vietcongu? Silné muzeum války s těmi nejznámějšími fotografiemi, ale i ukázkou věznice, tygřími klecemi a gilotinou. Dnes si vysvětlíme všechny tři indočínské války. Vietnamci porazili v druhé polovině 20. století Francii, USA i Čínu. Koktejl v kubánském klubu na střeše hotelu Caravelle, či výhledy z vínového baru hotelu Sheraton. Neuvěříte, že toto je ten socialistický Vietnam! V parcích města se tančí večer tango, ráno se cvičí tai chi. Město plné kontrastů. V luxusních obchodech, nebo na nočních trzích utratíme miliony dongů. A odjíždíme do Kambodži.

5. den:

Náročnější cesta kvalitním linkovým autobusem k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po mostě přes majestátní Mekong a příjezd do hlavního města PHNOM PENH, známého jako Paříž Indočíny. Tuol Sleng (S 21) je muzeum zločinů Rudých Khmerů, kde si povíme o pohnuté historii Kambodži a o Pol Potovi, který vyvraždil třetinu národa. Kdo neměl mozoly nebo nosil brýle, ovládal cizí jazyk a byl tedy intelektuálem, zabili ho. Pravděpodobně nejsilnější muzeum, ve kterém jste kdy byli. Večerní promenáda. Nebudete chápat, že toto město navštěvuje tak málo turistů. Projedete se s námi vedle soutoku řeky Tonle Sap k Mekongu? Kterým směrem dnes teče? Je to zřejmě jediná řeka světa, která mění v průběhu roku svůj směr. Vysvětlíme si, proč.

6. den:

Křížem přes Kambodžu do druhého největšího města země, kde říše Angkor bojovala se sousedním Thajskem. SIEM REAP je lepší než Atény i Řím. Západ slunce nad chrámem ANGKOR WAT.

7. den:

Východ slunce nad ANGKOR WAT. Symbol země, největší náboženská stavba světa, kterou najdete na vlajce Kambodži. Vysvětlíme si jednotlivé hinduistické reliéfy, které obdivuje celý svět, a ukážeme vám víc. Pronajatým elektrickým mikrobusem vyrazíme do chrámu Angkor Thom, který je větším komplexem než Angkor Wat. Sloní terasa a nádherný chrám zarostlý džunglí, známý z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večeře u bazénu s tancem apsar? Nebo raději pivo Angkor v Irish pubu?

8. den:

Po poznávací části nás čeká relax na nejkrásnějších plážích Kambodži. Krátkým 50minutovým letem se dostaneme do Sihanoukville. Mladičkého města známého i jako Kompong Som. Založeno Sihanoukem, zničeno Rudými Khmery a obnoveno v moderní době. Pro mnohé je toto snad nejméně známá část Thajského zálivu. Není divu, vždyť teprve donedávna patřily nádherné pláže jen pár domácím obyvatelům. Posledních 10 let zažil celý region neuvěřitelný boom a pláže Sihanoukville patří k vyhledávaným. New York Times je označuje za "trendsetter" následujících 10 let a tedy jednoznačně stojí za návštěvu. Klidná khmerská krajina, horké slunce, tyrkysová voda si přímo žádají Vaši návštěvu. V základní ceně zájezdu je ubytování v luxusním hotelu Sokha beach resort, vzdáleném jen 25 minut z letiště a pár minut chůze od centra města, na krásné písečné pláži. Pokud máte zájem o vyšší standard ubytování, tak Vám nabízíme hotel Song Saa. Absolutně luxusní soukromý ostrov určený pro nejnáročnější hosty.

9 - 12. den:

Začíná odpočinek na nejkrásnějších plážích Kambodži. Odpočinek a pohodová dovolená.

13. den:

Definitivní rozlučka s neobjevenou Kambodžou, transfer do Phnom Penhu a odlet domů.

14. den:

Přílet do Evropy a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.

Saigon, Angkor a nejkrásnější pláže Kambodži
<
>

Magický Angkor Wat je zážitkem na celý život

Pokud se řekne nahlas Kambodža, co vás napadne? Devět z deseti lidí ze sebe určitě vystřelí slovní spojení Angkor Wat. Je to tak, nejznámější chrámový komplex celé jihovýchodní Asie leží přímo zde. Dnešní budíček zvonil příliš brzy, ale vše se děje pro nějakou příčinu. Před půl šestou jsme seděli v našem pronajatém SEN buse a uháněli směr Angkor Wat, který máme necelých 15 minut od našeho hotelu. Přijeli jsme přesně na východ slunce, a tak jsme mohli sledovat, jak se z tmavé oblohy postupně vynořují monumentální khmerské věže, které zná téměř celý svět. Slunce se pomaličku, ale jistě probouzelo a silueta chrámu byla stále fotogeničtější. Aby toho nebylo málo, její odraz se nádherně zrcadlil na přilehlém jezírku posetém lotosovými květy. Pro tyto momenty milujeme cestování. Po snídani jsme se do ztraceného světa někdejší khmerské říše vydali znovu, abychom si důkladně prohlédli její největší trumfy. Do bývalého města Angkor Thom jsme se vydali branou posetou tvářemi a ty jen jemně navodí atmosféru toho, co nás čeká o několik stovek metrů dál. Dokonalé dobrodružství. Chrám Bayon, který zde leží konkuruje samotnému Angkor Watu, jen je neznámý. Kdysi z něj hledělo 216 monumentálních tváří, zakletých do kamene, ale když pak v 17. století lidé Angkor opustili, příroda se do něj pustila a některé tváře se ztratily. Sloni pomaličku obcházeli areál a my jsme se pustili do objevování reliéfů s králem Džajavarmom VII, naučili jsme se rozeznávat Khmery od Čamů, se kterými jsme se setkali ještě ve Vietnamu a víme co dělali vojáci v době svého volna. Sloní terasa i terasa leprového krále jsou příjemnými překvapeními během našeho poznávání, ale až nedaleký chrám Ta Phrom nás dokonale pohltí. Ta Phrom patří k symbolům Angkorské říše. Někteří ho chtějí vidět kvůli filmu Tomb Raider, ale i kdyby se zde takový film nikdy nenatočil, stále by Ta Phrom vyzařoval osobité kouzlo, pro které se sem vyplatí přijet. Člověk zde na vlastní oči vidí vítězství přírody nad civilizací a někdejší chrámy a kamenné zdi dnes protínají mohutné kořeny vysokánských stromů. Po khmérském obědě na nás čeká highlight celého místa. Samotný chrám Angkor Wat. Jsou u něj davy lidí z celého světa, ale stále zde umíme najít místo, kde ho budeme mít jen sami pro sebe. Nevěříte? Kolem starobylých reliéfů jsme se dostali až k nejposvátnější části a vyšli nejvyšše jak se jen dalo, abychom si užili výhledy na okolí. Člověk kolem sebe vidí jen koruny stromů a palmy a kdyby netušil, že tam někde pod nimi se nacházejí relikty khmerské říše, nikdy by ho to nenapadlo. Atlantida Kambodže. Unikátní místo, které by klidně mohlo být osmým divem světa. Naše exotická dovolená se blíží k závěru a takto ve finiši je krásně vyšperkována.

Čti více
Kambodža, jihovýchodní Asie

Angkor Wat

jedna z nejvýznamnějších kulturních památek a jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Symbol Kambodže, největší náboženská stavba světa, V období 9. – 15. století zde leželo hlavní sídlo Khmerské říše a z té doby se zachovalo velké množství památek. Angkor leží v provincii Siem Reap a od roku 1992 je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Čti více
Ho ci minh, Vietnam

Saigon

Největší město ve Vietnamu, které pokrývá celkovou rozlohu 2056 km2, ale 90 procent z celkové rozlohy tvoří vesničky. Moderní název města je HO CI MINH a Saigon je jednou z 12 městských částí. Saigon byl hlavním městem jižního Vietnamu od roku 1956 do 1975 a dodnes si zachoval zvláštní atmosféru, kterou najdete jen zde. V blízkosti se nacházejí CU CHI tunely, které vytvořil Vietkong během bojů proti Američanům. Celková délka 200 kilometrů je přímo neuvěřitelná.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací