Cestovatelský večer s CK SEN

Datum konání: 21.9.2017 (čtvrtek)
Čas konání́: 18:30 – 21:30 (doporučujeme přijít s dostatečným předstihem alespoň 15 minut)
Místo konání: Kino Atlas – Malý sál, Sokolovská 371/1, 180 00 Praha 8 - 150m od stanice metra linek B,C Florenc – východ Sokolovská,́ 150m od tramvajové́ zastávky Florenc, tramvaje číslo 3, 8

Vstupné: 40 Kč / 1 promítání
Prodej vstupenek probíhá přes rezervační systém Kina Atlas: http://www.kinoatlas.cz/klient-181/kino-52/stranka-8541 nebo osobně na místě.

Pro SEN klienty jsou všechna promítá́ní ZDARMA. Klienti SEN svou účast na konkrétní promítání v daném sále prosím nahlaste co nejdříve na cksen@cksen.cz.
Počet míst je omezen.

Program:

Thajsko, Malajsie, Singapur – historie versus moderna

Přednáší: Katrin Abou Naboutová – velký kino sál v 18:30

Od hříšného Bangkoku s nádherným královským palácem a největším ležícím Buddhou Thajska až po pláže Andamanského moře. Dáte si Pad Thai? Tom Yum? Tom Ka Kai? Exotické Krabi, kokosové ořechy, nejlepší ananas na světě, grilované ryby a odpočinek na nejkrásnějších plážích. Jak to vypadá na místě, kde se točil slavný film Pláž s Leonardem Di Caprio? Buddhismus v Malajsii vystřídá islám a země může svět učit toleranci. Ostrov Penang, kde vedle sebe stojí křesťanský kostel, buddhistický chrám, hinduistická svatyně a krásná mešita. V moderní metropoli Kuala Lumpur se pokocháme pohledem na nejslavnější dvojčata a naši cestu zakončíme ve městě budoucnosti. Moderní architektura Singapuru předběhla dobu. Co je nového ve městě Lva a jak vypadá panorama mrakodrapů z bazénu na střeše hotelu Marina Bay Sands? To vše, a ještě více vám zodpoví Katrin Abou Naboutová.


Čína, Tibet, Nepál, Indie

Přednáší: Jan Buday – velký kino sál 19:30

Křížem krážem přes celou Čínu a himálajská sedla do Tibetu na střechu světa, přes hinduistický Nepál a asijské safari až do neuvěřitelné Indie. Velká čínská zeď, Zakázané město v Pekingu, Hliněná armáda v Xi-Anu, mrakodrapy v Šanghaji a pandy v Chengdu. Památky císařské Číny i mughalské Indie. Buddhistický Tibet uprostřed Himalájí. Leteckou společností Buddha Air až k magickému Mt. Everestu. Krásné ženy v Káthmándú a pastýřky jaků v sedlech přes 5 000 m n.m. Hledání nosorožců ze sloního hřbetu v nejstarším národním parku Nepálu. Středověké Varanasi na posvátné řece Ganze vás dostane. Romantický Taj Mahal, nejkrásnější stavba z lásky a jeden z nových sedmi divů světa vás okouzlí. Závěr cesty vygraduje v neuvěřitelném Dillí. Lety vylepšovaná expedice, kde garantujeme ty nejpestřejší zážitky. Vydejte se na tuto nezapomenutelnou cestu plnou kulturních šoků.


Perly Indočíny a buddhistická Barma

Přednáší: Katrin Abou Naboutová – velký kino sál v 20:30

Socialistický Vietnam, královská Kambodža a buddhistická Barma. Začneme v hlavním městě Vietnamu, v Hanoji, kde vás uchvátí nejen císařská architektura, ale také neskutečně hektický život na ulici, mauzoleum strýčka Ho nebo první vietnamská univerzita. Pohádkový Vietnam se svými chaotickými uličkami starých míst, tisíci motorek, ale i klidnými zátokami zahalenými mlhou, kde dodnes žijí draci. Víte, jak chutná nejlepší vietnamská polévka? Císařské Hue se svými tajemstvími a kouzelný Hoi An, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst Asie. Odpočinek v Nha Trang, kam chodili odpočívat američtí vojáci. Dozvíte se, jak se Vietkong zakopával během americko-vietnamské války. Kambodža překvapí každého a dostane se mu pod kůži. Rudí Khmerové a Pol Pot, ale i život na promenádě u Mekongu. Bonbónek na závěr v podobě Angkor Watu. Splněný sen prožijeme mezi fantastickými chrámovými stavbami, které zná celý svět. Věděli jste, že Angkor bylo ve středověku největší město na světě? Ta pravá exotika na vás ale čeká v tajuplné zemi plné zlatých pagod a kontrastů. Barma je jiná než vše, co jste dosud viděli. Muži zde nosí sukně, pádlují nohama a ženy kouří tlusté doutníky. V srdci Barmy se nachází jedna z nejkrásnějších památek naší planety – Bagan.


Národní parky USA a Kanady versus velká města východního pobřeží

Přednáší: Martin Karniš – malý kino sál v 18:30

To nejlepší z amerického západu. Navštivte národní parky a slavná americká velkoměsta L.A. známé jako město andělů a San Francisco s legendárním Golden Gate Bridge a věznicí Alcatraz. Zažijte jednu velkou party ve městě kasín Las Vegas a nečerpejte energii v jedinečných přírodních scenériích národních parků Yosemity, Zion, Bryce, Monument Valley, Joshua Tree a v perle celé Arizony Grand Canyonu. Projděte se po chodníku slávy v Hollywoodu, nakupte si na Rodeo Drive a vychutnejte si slunnou Kalifornii. Kanada nabízí nezkrocenou divočinu, nádherné tyrkysově modrá ledovcová jezera ukryté mezi horskými masivy, rozsáhlé a nekonečně bohaté národní parky, nejdelší pobřeží na světě i supermoderní a vyspělé metropole. Z chladných plání provincie Quebec přes nejdůležitější města východního pobřeží Kanady a USA až do subtropické Floridy. Nechte se ohromit sílou Niagarských vodopádů, levnými nákupy v New Yorku i sídlem prezidenta ve Washingtonu DC.


Kuba + nejkrásnější místa Jižní Ameriky

Přednáší: Peter Hliničan – malý kino sál v 19:30

Když Kryštof Kolumbus objevil tento ostrov, poznamenal: "Toto je nejkrásnější místo, které lidské oko vidělo." Kubánci a mnozí lidé na světě opakují tuto slavnou frázi. Nyní je na vás, abyste objevili krásu barevného ostrova Svobody. Jak vypadá Kuba dnes? Jak se mění při otevírání se Americe? Rytmy salsy nebo afro-kubánské rumby, rum a doutníky nebo bohatá historie? Bývalá španělská kolonie nebo nekonečná revoluce? Krásná Havana, koloniální Trinidad, kubánská příroda a černošské Santiago. Sníte o lákavé Jižní Americe? Slavné Machu Picchu, jezero Titicaca, indiánský La Paz. Cesta bolivijským Altiplanem přes Salar de Uyuni do nejsušší pouště světa. Kouzlo a elegance hlavního města Argentiny - Buenos Aires. Argentinské steaky a láhev červeného vína v rytmu tanga. Přes největší vodopád na světě Iguazu na jeden ze sedmi nových divů světa. Socha Ježíše Krista na Corcovado a nejhezčí pohled Rio de Janeiro.


Z Kapského Města na Viktoriiny vodopády + nejznámější národní parky Afriky

Přednáší: Martin Karniš – malý kino sál v 20:30

Absolutně bezpečná a dokonalá cesta napříč různými oblastmi jižní Afriky. Začínáme v jednom z nejkrásnějších míst světa, v Kapském městě. Namibie vás okouzlí. Klidná a prázdná země s mnoha přírodními zajímavostmi. Víte, kde je druhý největší kaňonovitý systém na světě? V Namibii. Víte, kde je největší meteorit na světě? V Namibii. Víte, kde jsou největší písečné duny a nejsušší poušť na světě? V Namibii. Kromě toho zde poznáte různé kultury a tradiční kmeny, ochutnáte exotická jídla a uvidíte nádhernou noční oblohu. V národních parcích Namibie a Botswany zažijte unikátní safari a na Viktoriiných vodopádech zažijte nejlepší rafting, bungee jumping nebo procházku se lvy. Život na otevřených pláních Masai Mara a Serengeti patří mezi nejkrásnější divadla na světě. Stovky druhů zvířat ve svém přirozeném prostředí, které žijí podle vlastních cyklů. Zažijte safari v Keni a Tanzanii na vlastní kůži!

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde