Cestovatelský večer s CK SEN

Datum konání: 20.9.2018 (čtvrtek)
Čas konání́: 18:30 – 21:30 (doporučujeme přijít s dostatečným předstihem alespoň 15 minut)
Místo konání: Kino Atlas – Malý sál, Sokolovská 371/1, 180 00 Praha 8 - 150m od stanice metra linek B,C Florenc – východ Sokolovská,́ 150m od tramvajové́ zastávky Florenc, tramvaje číslo 3, 8

Vstupné: 40 Kč / 1 promítání
Prodej vstupenek probíhá přes rezervační systém Kina Atlas: http://www.kinoatlas.cz/klient-181/kino-52/stranka-8541 nebo osobně na místě.

Pro SEN klienty jsou všechna promítá́ní ZDARMA. Klienti SEN svou účast na konkrétní promítání v daném sále prosím nahlaste co nejdříve na cksen@cksen.cz.
Počet míst je omezen.

Program:

Mexiko a klenoty střední Ameriky

Přednáší: Katarína Líšková, 18:30, Malý sál

Střední Amerika Poodhalte krásy Mexika a přesvědčte se, že nabízí mnohem více než jen tyrkysově modrá letoviska v Cancunu. Nejkrásnější pyramidy skryté v džungli, odkaz Aztéků, Zapotéků, Olméků i Mayů, mystická historie pyramid a šamanismu, koloniální Oaxaca a moderní Mexico City. Noční život Acapulca, Pacifik i dokonalé karibské pláže. Katka vám poradí, kde mají nejlepší tacos, jak správně pít tequilu, kde se dá sehnat pravý mezcal i čerstvé kakao. Poznáte všemožné i nemožné chutě Střední Ameriky. Guatemalský Tikal i neznámý a nespoutaný Salvador. Venkovský Honduras a multietnické Belize. Stále živá Nikaragua. Adrenalinová Kostarika. Pulzující Panama. Střední Amerika udivuje různorodostí každého svého regionu, chováním lidí, dojímá návštěvníky a otevírá poznání historie celého Amerického kontinentu. Vydejte se s námi po stopách Mayů.


To nejlepší z Jižní Afriky, domorodé kmeny Etiopie i africké safari

Přednáší: Martina Čameková, 18:30, Velký sál

Lev v Jižní Africe Afrika - horký kontinent s příchutí dobrodružství, plný divokých zvířat, tradičních černošských kmenů a dramatických přírodních krás. Afrika přitahuje milovníky přírody jako magnet. Nejstarší poušť na světě, druhý největší kaňon, širý oceán, Mys dobré naděje, ale i nádherné vodopády, řeky a jezera. Samozřejmě nemůže chybět safari a nádherné Kapské město se svou stolovou horou. Jižní Afrika to není jen Jihoafrická republika, ale i Namibie, Botswana s národními parky Etosha a Chobe, Zimbabwe a Zambie. Láká vás pravé africké safari? Život na otevřených pláních Masai Mara a Serengeti patří mezi nejkrásnější divadla na světě. Stovky druhů zvířat ve svém přirozeném prostředí v národním parku Kruger a kráteru Ngorongoro, které žijí podle vlastních cyklů. Zažijte safari v Keni a Tanzanii na vlastní kůži! Jak si správně vybrat africké safari? Proč jet do Chobe, když jste již byli v Masai Mara? V čem je lepší Kruger než Etosha? Zeptejte se Martiny! Na závěr zavítáme k tradičním kmenům v údolí tajemné řeky Omo v Etiopii. Už jste na dně kráteru nahlíželi do lávového jezera? Nahá těla, hliněné labrety v ústech, samopaly přehozené jen tak ledabyle přes rameno. Návrat do časů bez elektřiny a moderní civilizace.


Kuba – karibská kráska

Přednáší: Katarína Líšková, 19:30, Velký sál

Kubánka s doutníkem Nejlepší země Karibiku je Kuba. Nejznámější "ostrov svobody" objevujeme už dlouhá léta. Kubou žijeme, naše průvodkyně Katka Lišková ukázala kouzlo Kuby tisícům klientů a dokonale se v ní orientuje. Zážitky na Kubě dokumentuje svým fotoaparátem a její fotky se objevily na nejedné výstavě. Dokáže vám ale i namíchat originální kubánské drinky, jakými by nepohrdl ani slavný Hemingway. Kubu zná jen málokdo tak, jako Katka. Pojeďte se o tom přesvědčit na náš nejpopulárnější poznávací zájezd v kombinaci s odpočinkem u moře. Koloniální Havana se svou podmanivou atmosférou, klidné údolí Viňales a nejlepší kubánské doutníky, památky UNESCO v Trinidadu i Zátoka sviní. Zažijte na vlastní kůži nakažlivou kubánskou pohodu a ikonickou zemi, ve které právě probíhají elektrizující změny, a o níž vypráví celá planeta. A kdy jindy, když ne právě teď?


Místa, která mám nejraději – od Indie přes Nový Zéland až na Velikonoční ostrov

Přednáší: Jiří Jobánek, 19:30, Malý sál

Taj Mahal Vydejte se s Jirkou Jobánkem na fantastickou cestu plnou kontrastů. Navštívíte indický skvost – pohádkový Taj Mahal, vydáte se do džungle na severu Thajska za domorodými kmeny a poznáte nejkrásnější buddhistické chrámy země úsměvů. Nejčistší město na světě – Singapur a jeho mrakodrapy. Přes klenoty Indočíny, jakými je císařské Hue, kouzelný Hoi An, fantastické chrámové stavby Angkor Watu se dostanete až do Japonska a Jižní Koreje. Místa, kde se setkávají ultra moderní věci s tisíciletými tradicemi a fungují. Čekají vás čajové ceremonie, luxusní sushi, bojovníci sumo, překrásné gejši i nikdy zpožděný šinkanzen. Krajina Pána prstenů, Hora osudu, nejkrajnější přírodní scenérie plné gejzírů, bouřlivých řek a vodopádů, jezer a ledovců, sopek, skákajících velryb a fantastických skalných útvarů, to je Nový Zéland. Klokani v Austrálii, opera v Sydney a grilovačka na pláži. Kdy je posvátná skála Ayers Rock nejkrásnější? Zde se dozvíte vše, co je třeba vidět na tomto konci světa. Zavedeme vás na netradiční místa. Jedinečné ostrovy Bora Bora i tajuplný Velikonoční ostrov. Rozdílné země, rozdílná náboženství, rozdílné kultury a nekonečně mnoho exotických zážitků.


Skandinávie - krásy Norska, od Osla přes Lofoty až na Nordkap, Island a Grónsko

Přednáší: Martina Čameková, 20:30, Velký sál

Skandinávie Severní Evropa je pro mnohé tajemnou oblastí, kde lidé dodnes žijí v harmonii s přírodou. Vydejte se za půlnočním sluncem a tím nejlepším, co tento region nabízí. Tato cesta vás zavede na magický ostrov Island, do země ledu Grónska, na nejkrásnější evropské souostroví Lofoty daleko za polárním kruhem. Jaké je to strávit léto 700 km za polárním kruhem? Navštívíme Švédsko, abychom se dostali do přírodního prostředí u největšího horského lesa Skandinávie. Podíváme se, jak žijí Sámové z Finska, dobyjeme Nordkapp a cestu zakončíme s ruskou vodkou v Murmansku. Na Islandu vás čekají nádherné fjordy, vodopády, sopky, ale i gejzíry či horké prameny. V Norsku vás přivítají trollové a přestaví vám krásy Bergenu, Osla i fjordu Geiranger. Nejsevernější bod kontinentální Evropy, sluncem zalité fjordy a bílé pláže. Nekonečné lesy, jezera a bažiny, losy na paši, stáda sobů na cestách. Kolik druhů mléka koupíte v norském obchodě a jakou trvanlivost mají norské vejce? Připravte si otázky. Martina vám ráda odpoví.


Nejlepší národní parky na západě USA, kanadská příroda a velkoměsta východního pobřeží

Přednáší: Jiří Jobánek, 20:30, Malý sál

Národní parky na západě USA To nejlepší z amerického západu. Načerpejte energii v jedinečných přírodních scenériích národních parků Yosemity, Zion, Bryce, Monument Valley, Joshua Tree a v perle celé Arizony Grand Canyonu. Nespočet národních parků, každý je jiný, okouzlující. Kanada nabízí nezkrocenou divočinu, nádherné tyrkysově modrá ledovcová jezera ukryté mezi horskými masivy, rozsáhlé a nekonečně bohaté národní parky Banff a Jasper, nejdelší pobřeží na světě i supermoderní a vyspělé metropole. Z chladných plání provincie Quebec přes nejdůležitější města východního pobřeží Kanady a USA. Nechte se ohromit sílou Niagarských vodopádů, levnými nákupy v New Yorku i sídlem prezidenta ve Washingtonu DC. Neuvěřitelná rozmanitost, to je to, co ze Severní Ameriky dělá jedinečnou a okouzlující část naší planety.

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu