Procházky po Cardo  Maximus
sleva first minute až 33%

Alžírsko – největší zemí Afriky komfortněji

Buďte první! Největší zemí Afriky a Arábie bez davů turistů. SEN jako jednoznačný lídr v poznávacích zájezdech přináší nejrozsáhlejší a velmi kvalitně připravený program poznávání největší země Afriky. Množství památek UNESCO na jediné silnici, neuvěřitelně rozsáhlý seznam aktivit, slušné hotely, gurmánské zážitky a všechny vstupy do památek.

•    památky UNESCO bez turistů
•    pouštní oázy, datlovníkové zahrady, orientální zákoutí
•    mešita s nejvyšším minaretem světa
•    a mnoho jiných překvapení
 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, letištní transfery, vnitrostátní lety, ubytování ve 3* hotelech se snídaní, vstupy do památek, zvací dopis pro získání víza, transfer klimatizovanou dopravou po celou dobu zájezdu, SEN průvodce, místního anglicky hovořícího průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, poplatek za víza (cca 3 250 Kč), pojištění

Ubytování:

Oran – Hotel Les Ambassadeurs***, 1 noc

Alžír – Hotel ABC***, 1+1 noc

Constantine – Hotel Protea***, 1 noc

Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Do největší země Afriky

PRAHA/VÍDEŇ – ORÁN

Odlet na sever Afriky, žádný časový posun, ale ihned maximální exotika.

"Tak francouzské, že by to mohla být Francie, ale zároveň tak ohromně cizí a vzdálené!" Takto popisuje Alžírsko Albert Camus, nositel Nobelovy ceny za literaturu, který se zde narodil. O Alžírsku vypráví jako o ideální středomořské společnosti a o Tipase (kterou navštívíme) jako o pohanském místě se silnou morálkou, kde lidé vyznávají do dnešních dnů tradiční hodnoty.

Vítejte v největší zemi Afriky, která je zároveň nejrozsáhlejší arabskou zemí světa. Za posledních třicet let ji nenavštívilo mnoho turistů, ale SEN její kouzlo dobře zná a nyní pro vás připravilo rozsáhlý a kvalitní program, se kterým ho odhalíte i vy.

Přistáváme v Oránu, druhém největším městě Alžírska. Nikdy jste o něm neslyšeli? Přitom je to jedno z nejkrásnějších měst ve Středomoří, které svou krásou a komplexností konkuruje hlavnímu městu Alžíru, kam naše cesty zamíří zítra. Pokud se chcete před návštěvou Oránu naladit, přečtěte si román Alberta Camuse Mor, který se zde odehrává. Opět si připadáme trochu jako v Paříži a užíváme si vytříbené kultury. V 9. století tu ještě běhali lvi! Později bylo toto město centrem Španělů (Andalusanů a Kastilců), kteří se u moci střídali s osmanskými Turky. Francouzské architektuře konkuruje Beyův palác ze 14. století a pevnost sultána Abou Hassana.

Vyměňujeme dináry v lepším kurzu, vychutnáváme si první vodní dýmku a alžírskou silnou kávu. Určitě ochutnejte chorbu - skvělou polévku s cibulí a rajčaty v masovém vývaru. Na stole je vždycky chléb, vždyť Alžírsku se kdysi říkalo římská a později evropská sýpka. Všechny ty úžasné druhy chleba a jejich kvalita jsou opravdu ohromující. Dejte si kuskus - národní jídlo Maghrebu, ale i celého Alžírska. Dáte si ho s jehněčím nebo s rybou, jak je pro Orán typické? Říká se také, že nejlepší je tajine - pokrm připravovaný dušením pod speciální pokličkou. K tomu všemu můžete na trhu ochutnat čerstvý turecký med, loukoumi, baklavu nebo chalvu jako dezert. A k tomu všemu si dejte skvělou kávu! V tento den máme také vyhrazený čas na neznámé středomořské pláže, takže si nezapomeňte přibalit plavky! Poznávání alžírské dvojky naplno a všemi smysly.

2. den: Tipasa

ORÁN – TIPASA – ALŽÍR

Dnes se přesouváme do Tipasay (oblast UNESCO) - prastarého římského města situovaného na břehu moře. Římské vily, amfiteátr, ale i stadion pro zápasy gladiátorů. Projdeme se po Cardo Maximus, kde na průsečíku s Dekumanus maximus najdeme 2000 let staré napajedlo pro koně. Očividně tehdy stavět uměli! Budeme obdivovat římské památky doslova na břehu moře, což jistě ocení lovci unikátních záběrů. Nenecháme si ujít ani originální florální mozaiky v bazilice, opuštěné sarkofágy, neznámé chrámy. Ne, nezdá se vám to! Jsme ve městě pod patronací UNESCO, a nikde žádní zahraniční turisté! SEN zná dobře ukryté poklady planety ... Je čas oběda, a protože jsme u moře, doporučujeme rybí speciality (chobotnice, krevety, čerstvé grilované ryby), které ochutnáme v kvalitní "SEN restauraci" ve městě Cherchell, kdysi nazývané Cézarei (podle Julie Cézara). Na těchto místech je vidět kromě římského i řecký, a hlavně fénický vliv. Vše, co jsme dosud věděli o Římanech či Kartágu, se před našimi zraky najednou skládá jako puzzle ... Na konec si necháváme to nejlepší – památku, kterou máme v SEN z celého Alžírska nejraději. V hrobce, vyšší než jakýkoli panelák v Čechách, je pohřben Mauretánský král Juba II a jeho žena Selena, která vzešla z lásky Kleopatry a Marca Antonia. Teď už opravdu všechno začíná do sebe zapadat ... Hrobka je obrovská, impozantní, a my máme dost času ji objevit. Troufnete si vyjít na její vrchol?

Večer přejezd do hlavního města Alžíru, které vás pohltí svou středomořskou atmosférou. Poloha našeho hotelu je vynikající, nachází se v absolutním centru města, v klidné boční ulici, ale jen třicet metrů od alžírské třídy Champs-Élysées - od Avenue Didouch Murad plné obchodů, kaváren a restaurací.

3. den: Staré město - Qasbah

ALŽÍR – CONSTANTINE

Po snídani na nejvyšším patře hotelu s krásným výhledem na koloniální architekturu začínáme důkladnou prohlídku Alžíru – sedmimilionové hlavního města, podle kterého dostala název celá země. Projdeme se křížem po hlavní tepně města Didouche Mourad, kdysi zvané Rue Michelet, až po Larbi Ben M`hidi (známé po starém jako Rue d`Isly). Unikátní rybářská mešita s půdorysem ve tvaru křesťanského kříže, nejstarší i nejkrásnější mešita města Ketchaoua. Zavítáme i k mešitě s nejvyšším minaretem světa a vychutnáme si výhled na Notre-Dame d`Afrique - katedrálu v neobyzantském stylu ve čtvrti Bologhine s křesťanským a židovským hřbitovem. Na opačné straně Středozemního moře, na stejně vysokém útesu se tyčí katedrála Notre-Dame de la Garde – nejznámější památka Marseille. Pokud jste v tomto jihofrancouzském městě byly, Alžír vám ho možná bude připomínat. Až na to, že Alžír je ještě hezčí a velkolepější. Nafotíme si nádhernou budovu pošty Grand Poste, ale i novou poštu s berberským písmem, které se vedle arabštiny a francouzštiny až nedávno stalo státním jazykem. Tato část Alžíru vám bude připomínat ty nejkrásnější francouzská velkoměsta, s nádhernými bílými domy a malebnými kavárnami z dob francouzské nadvlády.

Následně se ponoříme do Qasbah - části města, která je pod patronací UNESCO. Qasbah je v absolutním protikladu k uhlazeným francouzským bílým bulvárům. Už nic nemůže být odlišnější! Dýchá na vás atmosféra jako z filmu Pepe le Moko se skvělým Jeanem Gabin, který si tu zahrál zamilovaného pařížského gangstera Pepeho. Francouzi napadli Alžírsko v roce 1830, šlo o první kolonizaci arabské země od dob křižáckých válek. A historie Alžíru, to je i vzdor, který zde pocítíte ... Qasbah – to jsou křivolaké arabské a turecké uličky, které jsou vlastně jakousi nedobytnou pevností, postavenou piráty proti pirátům. Projdeme umělecké obchůdky, tajné schodiště a zákoutí, nakoukneme do překrásných vchodů s modrými kachličkami, budeme obdivovat umělecké grafity exotických řemeslníků .... Prostě se v Qasbah přeneseme několik století dozadu. Rozeženete holuby na náměstí Martyr nebo se projdete po nádherné promenádě podél moře? Málokterý Čech tuší, že u Středozemního moře se nachází takové nádherné město, kterému overturizmus zatím nehrozí.

Viděli jsme spoustu neuvěřitelných věcí, ale ještě není konec! Čeká nás místní přelet do východní metropole Alžírska, do Constantine - nádherného města postaveného na obou stranách hlubokého údolí, které je propojeno mnoha mosty. Constantine se proto přezdívá město mostů. Až do roku 1929 zde stál nejvyšší most na světě.
 
Constantine je pojmenováno po římském císaři Konstantinu Velikém, ale město původně založili Féničané. Následně jej Římané pojmenovali Cirta (Sirta). Constantine je velmi kulturní město se čtyřmi univerzitami, plné mladých temperamentních lidí. Určitě si zde uděláme čas na Qasbu, kterou projdeme odshora až dolů k divadlu s křížem-křížem. Protože zde přespíme, máme čas i na gurmánské požitky, vždyť právě odtud pochází nejlepší kesra (la kesra) - chléb z krupice, který se peče přímo před vámi a maže se buď olivovým olejem, nebo k snídani medem.
 

4. Den Město mostů

CONSTANTINE – DJEEMILA – ALŽÍR

Brzký ranní odjezd z Constantine podél západního pobřeží. Zelené kopce, modré moře, obrovské pumpy a vy máte na první pohled pocit, že jste někde na jihu Evropy, nikdy byste neřekli, že jste v Africe.
 
Sjíždíme z dálnice a po klikatých silnicích přes oblast olivovníků, odkud pochází rodina slavného fotbalisty Zinedina Zidana, míříme do Djemily.
 
DJEMILA je jednou z nejvíce fascinujících římských památek naší planety. Říká se, že půvab, s jakým je originálně usazena v terénu, ve světě nemá obdoby. Opravdu, když se podíváte na rozsáhle město pod vámi vsazené do hor, musíte pouze souhlasit. Skutečná nádhera! Město vybudované před 2000 lety pro vysloužilé válečné veterány, kteří sem chodili za ideálním klimatem, příjemnější než v samotném Římě a za radovánkami. Město bylo křesťanské, a tak navštívíme i dvě baziliky a baptisterium (křtitelnici). Dále Karakalův oblouk, originál obrovské Jupiterovy sochy z bílého mramoru a absolutně unikátní fontánu.
 
Všechna velká římská města měla lázně, které sestávaly ze tří částí: caldarium (teplá část), Tapidárium (středně teplá část) a Frigidarium (studená část), ale zde je navíc ještě část Solárium, kde se vojáci slunili se svými konkubínami. Amfiteátr mimo zdi města má vskutku unikátní polohu. Opravdu jsme tady, uprostřed takové úžasné památky zapsané pod patronát UNESCO, zcela sami, bez jakýchkoliv turistů? Minimálně nejbližší rok ještě ano ...
 
Socha Odysea a muzeum mozaik z 1. až 4. století jsou rovněž velkou vzácností. 1700 metrů čtverečních mozaik je opravdu slušnou sbírkou, zvláště pokud některé z nich jsou považovány za nejvýznamnější na světě. Pojďte hledat odpovědi na otázky, proč je na některých mozaikách ten podivný hákový kříž? Při legendě o Dionysis přinesené z Bakchovho chrámu se zase budete červenat a uznáte, že vlastně nejsme až tak liberální společností. Tuto mozaiku najdete za rohem v místnosti číslo tři, ale pokud nemáte dobrého průvodce, ani ji neobjevíte ... Uvidíte také prastaré lékařské instrumenty, zámky na dveře, šperky ... To vše nás vtáhne do historického života v nádherné Djemile. A potom už transfer do hlavního, nám už známého Alžíru.
 

5.den: Odlet domů

Transfer na letiště a odlet domů.

Alžírsko – největší zemí Afriky
<
>
UNESCO památka jenom pro nás Vydejte se s CK SEN do Alžírska bez davů turistů Významná památka bez jakýchkoliv dalších turistů Toto místo si vychutnáme Obrovské množství UNESCO památek na jedné cestě Úžasná památka pod patronátem UNESCAMěsto vybudované před 2000 lety pro vysloužilé vojenské veterány, kteří sem jezdili za ideálním počasím Djémila - starořímské město Caracallův oblouk - Vítězný oblouk postavený v roce 216Djémila byla křesťanská a toto je důkaz Místa pro 3000 lidí Potkávat budeme jen místní turisty Orientální zákoutí Alžírska Vstupy do památek máte v ceněNa stole zde vždy najdete chléb Bývalá kolonie Francie si prošla dlouhým bojem Krásná budova Velké pošty v centru hlavního města Jsme v hlavním městě, na náměstí věnované politickému lídrovi  Emirovi Abdelkader Procházka alžírskými uličkami Datle zde chutnají úplně jinak Navštívíme místní trhy Setkání s AlžíranyAlžír - 7 milionové město největší africké země V tomto mauzoleu je pochován mauretánský král Džuba II. a jeho žena Selena, která vzešla z lásky Kleopatry a  Marca Antonia Stoupáme na vrchol Extrémně exotická mešita, ještě nedávno to byl kostel Cherchel - 111km od hlavního města Notre Dame de la Afrique

Oran

Oran patří mezi nejznámější a největší města Alžírska. Žije zde 1,5 milionu obyvatel a město si užívá svou přímořskou polohu na břehu Středozemního moře. Symbolem města jsou lvi, protože ještě před staletími v okolních horách žilo množství lvů, a tak se s jejich symboly potkáte i ve městě. Mezi dominanty Oranu patří obrovská pevnost nad městem, která nabízí dokonalé panorama, ale výraznou stopu v kultuře a architektuře zde po sobě zanechali i Osmani či Francouzi. Oran je známý pro své architektonické skvosty mezi které patří Osmanova mešita, Palác 1.listopadu, obrovská knihovna, která kdysi byla katedrálou, ale elegantní fasády a budovy si užijete i při obyčejné procházce. Pokud jste četli knihu Mor od Camuse, tak jste už v myšlenkách v Oranu byly, protože právě sem ukotvil děj své knihy.

Čti více

Djemila

Město Djémila se rozprostírá 50 km severovýchodně od Sétifu na severu Alžírska. Pod původním názvem Cuicul či Curculum jej jakožto svou africkou kolonii založili Římané koncem 1. století. V dobách největší slávy představovalo chloubu římské architektury, navíc dokonale adaptovanou na horské prostředí – město se totiž rozprostíralo ve výšce kolem 900 m n. m. Je rovněž památkou zapsanou na seznamu UNESCO.

Čti více

Tipasa

Tipasa je město na pobřeží Alžírska, hlavní město stejnojmenné provincie. Moderní město bylo založeno v roce 1857, avšak nachází se v něm řada památek na fénickou, římskou, raně křesťanskou i byzantskou kulturu. Od roku 1982 je Tipasa součástí kulturních památek světového dědictví UNESCO.

Čti více

Tassili n’Ajjer

V pozoruhodné měsíční krajině na okraji Sahary se nachází nejvýznamnější památky prehistorického jeskynního umění na světě. Více než 15.000 skalních kreseb a rytin zaznamenává vývoj lidstva, migraci zvířat i klimatické změny v této oblasti v době od 6.000 př. Kr. do 1. stol. po Kr. Také z geologického hlediska se jedná o velmi zajímavou krajinu, erodující pískovec zde vytváří různé obdivuhodné útvary (soutěsky, věže, skalní města i kamenný les).

Čti více

Ghardaïa

Ghardája je částí shluku pěti měst ležících na samém okraji Sahary, ale tohle jméno se často používá pro celý shluk. Ghardája je téměř samostatnou zemí s vlastním národním oděvem, náboženstvím a společenskými tradicemi. Je potřeba mít průvodce, abyste mohli navštívit krásné staré město nebo mešitu Sidi Brahim. Také je centrem údolí M'zab, které je světovým dědictvím dle organizace UNESCO.

Čti více

Constantine

Alžírské město s netypickým jménem je unikátem v zemi, protože leží na dvou březích hlubokého útesu. Své jméno dostalo město už dávno, ještě ve starověku a pojmenovali ho takto na počest císaře Konstantina Velikého. Město nosí přezdívku "město mostů" protože do roku 1992 právě zde stál největší most světa a dodnes jsou na to místní hrdí. Po Oránu a Alžíru je Constantine třetím největším městem země. Zláká vás svou Kasbou s úzkými uličkami, ale i svou dynamickou atmosférou. Před několika lety bylo dokonce hlavním městem arabské kultury.

Čti více

Alžír

V současné době je Alžír prosperujícím městem, v němž je možné se kochat jak moderními stavbami, tak i starou zástavbou. U pobřeží Středozemního moře se nachází novější část města, stará zástavba začíná na úpatí kopce a táhne se až k citadele, jež se nachází na vrchu nad městem. Přímořská část Alžíru bývá často přezdívána „Paříží Afriky“, je totiž tvořena širokými bulváry a koloniálními domy. Připomíná tak mnohá evropská moderní velkoměsta. Ulice moderního Alžíru jsou na Afriku až neuvěřitelně čisté, bělostné fasády budov jsou doplněny namodro namalovanými balkóny a okenicemi. Historické centrum města pak tvoří čtvrť Kasba, která dodnes neztratila svůj půvab a je odkazem na islámskou tradici města. Pevnost stojící na místě původní fénické a římské osady Icosium patří mezi hlavní lákadla města. Pokud se od citadely vydáte směrem k pobřeží, můžete narazit na několik mimořádně krásných mešit, jako je například mešita el Džedíd či el Kébir. Uniknout by vám nemělo ani muzeum Bardo shromažďující sbírky alžírských artefaktů, ozdob, zbraní a dalších věcí. Jednotlivé domy v této čtvrti mají tvar kostek a podobají se malým pevnostem. Mezi nimi je propletena změť uliček, které ukrývají řemeslné dílny a kavárny.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací