Poznávací zájezdy v Kanadě

se slevou až 33%

  • poznávací zájezdy do Kanady plné zážitků s velkým množstvím garantovaných termínů v roce 2024

  • smaragdová jezera, dramatické scenerie i zasněžené vrcholky Skalnatých hor

  • hokejová síň slávy a velká kanadská města na východě
  • aktivní komfortní dovolená se špičkovými českými průvodci a množství UNESCO památek

  • gurmánské zážitky - bůvolí maso, čerstvé mušle a humři

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti

  • first minute slevy na zájezdy do Kanady jsou dynamické a průběžně se snižují, využijte nejlepší cenu nyní!

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy do Kanady se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerieTuristický průvodce
Jelen wapiti v národním parku Kanady h

Obrovské díky a uznání - Kanada západ

Dobrý den,

chtěla bych za sebe i manžela poděkovat celému Vašemu týmu za organizaci zájezdu Kanada - západ v termínu od 28. 7. do 9. 8., který jsme s Vaší cestovní kanceláří absolvovali a z kterého jsme se vrátili nejen krásně odpočinutí, ale hlavně plni nádherných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Především ale obrovské díky a uznání patří našemu průvodci Robertovi, který nám na každý jednotlivý den připravil perfektní program, doplněný o úžasná vyprávění a zajímavé informace o Kanadě, kterými obohacoval naše znalosti a krátil delší přejezdy mezi jednotlivými zastávkami. Cítili jsme se opečováváni od rána do večera.

Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit, že si brzy budeme moci dopřát jiný báječný zájezd z Vaší nabídky.

S pozdravem

Jana Drake

Čti více
SEN v Kanadě

Kanada - Byla to skvělá dovolená

Dobrý den,

Před několika dny jsem se vrátil z cest.
Byla to skvělá dovolená nejen na základě programu, ale hlavně kvůli Vašemu průvodci Robertovi.
Byl jsem na desítkách zájezdů v různých částech světa a Robert patří mezi nejlepší průvodce, jaké jsem poznal.
Chtěl bych poděkovat i Vaší kanceláři za to, že jsem měl možnost s ním prožít pár dní na západě Kanady.

Dle mého názoru v něm dříme velký talent na manažerskou pozici.

S přátelským pozdravem

Martin Pinl

Čti více

Kanada -chtěla bych poděkovat za perfektní zážitk

Dobrý den,
minuly týden jsme se s dcerou vrátily ze zájezdu Kanada - velký okruh. Tímto bych chtěla poděkovat za perfektní zážitky, za zprostředkování zájezdu, za všechny poskytnuté informace, za bezvadné průvodce, i díky nim zájezd předčil naše očekávání. Děkujeme též i za bezvadné počasí, vše vyšlo na 1.
Hana Klubíčková

Čti více
Kanadský národní park

Kanada - Západ - přidaná hodnota navíc jsou Vaši průvodci

Vážený pane řediteli,

jako úspěšného podnikatele v cestovním ruchu Vás určitě zajímá zpětná vazba a
mínění klientů na Vámi organizované zájezdy. My jsme se šťastně vrátili ze zájezdu Kanada západ. Doposud jsme měli možnost hodně procestovat, jak sami, tak i s
různými našimi i zahraničními cestovkami. CK SEN jsme zkusili až loni a letos
plánujeme s Vámi ještě jeden zájezd a v duchu už plánujeme, kam vyrazíme v roce
2015. Kanada západ nás okouzlila a splnila naše očekávání. Program byl zvolen velmi
dobře, měli jsme možnost vidět neočekávaně úchvatné scenérie. Lety, přeprava a ubytování byly pohodlné a příjemné. Viděli jsme překrásná místa, hory, jezera a vodopády. Třešničkou na dortu však byli průvodci Vaší CK. Mnoho cestovek dělá
podobné zájezdy jako Vy, ale ta přidaná hodnota navíc jsou Vaši průvodci. Konkrétně
v první polovině byl s námi Jirka Jobánek a v druhé Martin Karniš a Standa Cigánek.
Všichni tři byli velmi milí, ochotní, asertivní, vzdělaní, vyzařující pozitivní energii a
tak naplnili náš pobyt příjemnými pocity. Právě díky takovým kvalitním průvodcům
chceme nadále cestovat s Vaší CK. Chtěli bychom ještě vyzdvihnout i jejich loajalitu a
silnou vazbu na svou CK. (Blahopřejeme, každá firma by si přála takové
reprezentanty). Večerní "debrífingy" při pivečku nás jednak všechny sblížily, jednak
umožnily znovu prožít to, co jsme viděli i z jiných hledisek. Takže děkujeme,
oceňujeme a těšíme se na další cestu.

Eva a Michal

Čti více
Ledovcové masivy na Aljašce

Yukon, Aljaška - úpřímné díky za pohodovou dovolenou plnou příjemných zážitků a překvapení

Dobrý den,
ráda bych se podělila o některé zážitky z dovolené na Aljašce a v kanadském Yukonu.
V úvodu jsme absolvovali příjemnou túru vedle ledovce Exit. Provázelo nás sluníčko, takže v cíli našeho výstupu jsme si mohli déle posedět a pokochat se pohledem na ledovec a na skupinu horolezců, kteří tam trénovali lezení a slaňování v zaledněném terénu. Nedaleko nás se velmi podezřele kolísaly větve v hustém houští. Nikdo z nás se však neodhodlal jít prozkoumat, kdo byl původcem tohoto jevu. Následovala úžasná plavba Kenai fjordech, kde jsme měli možnost vidět, jak na hladině lenoší mořské vydry. Část plavby nás provázely rozdováděné kosatky a alky, na okolních skalních útesech jsme viděli množství jen tak polehávajících lvounů a tuleňů a velryby ukazovaly fotografům ocas. Jelikož nás opět provázelo sluníčko, měli jsme možnost pozorovat "ledopády" které sporadicky vznikaly na ledovci ústícím do moře.
Při prohlídce v národním parku Denali jsme měli štěstí a viděli jsme kompletní "top pětku" živočichů, žijících v této oblasti: grizliho, vlky, losy, soby Karibu a ovce Dallove. V životě jsem neviděla hezčí západ slunce, jako v Denali. Sluneční paprsky zalévaly zlatočerveným barvami nejvyšší vrch severoamerickém kontinentu Mount McKinley. Byl to mimořádný úkaz, nejen pro rekreanty, kteří jsou obvykle plní euforie, ale i pro domácí, kteří vycházeli na terasu, aby se pokochali jeho nádherou. Na říčce Klondike jsme měli možnost alespoň trochu zakusit "zlatou horečku". Vyfasovali jsme gumáky a dvě lopaty zlatonosného písku do rýžovací pánve a už to začalo. Snaha o co největší úlovek nás ve studené vodě říčky poměrně rychle zahřála. Po půl hodině, když nám zlatokopka Erika pomohla najít pár droboučkých zlatinek, nám oči zářily štěstím. Všichni jsme však pochopili, že se budeme muset nadále živit tím, čím jsme se živili dosud.
Před vstupem do kanadského národního parku Kluane jsme absolvovali podrobnou instruktáž, jak se chovat při setkání s medvědem, což bylo docela zábavné. Naneštěstí jsme si to neměli možnost vyzkoušet v praxi. Satisfakcí nám však byly krásné túry a procházky divokou přírodou. To není ani zdaleka vše. Pro zájemce o tento zájezd bude však příjemné zažít i překvapení. Na našem zájezdu o ně nebyla vůbec nouze.
Zvláštní poděkování patří Mirce Badinské, která nás provázela a odřídila tisíce kilometrů. Postarala se o bezpečné přesuny naší skupiny a překvapila nás vynikajícími organizačními schopnostmi, vždy dobrou náladou a bohatými znalostmi o oblastech, kterými jsme projeli.
Upřímné díky za pohodovou dovolenou plnou příjemných zážitků a překvapení.
Přeji vám, abyste si co nejdéle zachovali vysokou úroveň poskytovaných služeb.
Tatiana

Čti více
Washington DC - US Capitol - asi nejdůležitější budova Spojených států

Toronto, Niagara, New York, Washington DC - děkuji za skvělý poznávací zájezd

Děkuji za skvělý poznávací zájezd. Cesta z Toronta do Washingtonu byla dárkem k mému odchodu do důchodu. Udělal jsem dobře. Velké díky cestovní kanceláři SEN a průvodci Martinovi Karnišovi, který nás motivoval k hlubšímu poznání destinace, za profesionální zorganizování poznávacího zájezdu. Zkušenosti z realizovaného zájezdu mě inspirují k plánování dalšího poznávacího zájezdu s Vaší cestovní kanceláří.
S pozdravem
Ing. Hubert Šavel

Čti více
SEN průvodce vám ukáže to nejlepší z Kanady

Kanada - Západ, skvělé zážitky, s úsměvem na rtech

Drahá CK SEN, chtěla bych Vám velmi pěkně poděkovat za nádhernou Kanadu – západ. Navzdory těžkému začátku – zrušený let do Toronta, příjezd o den později a zjištění, že mé dítě je jediné dítě na zájezdu, mohu říct, že toto byl dosud nejlepší zájezd, co jsme absolvovali (Miško se stal maskotem zájezdu pro všechny zúčastněné). Měli jsme skvělé počasí a zažili jsme skvělé zážitky, za které vděčíme určitě Kanadě ale i Vaším/naším průvodcům. Martin s Erikem byly fajn kombinací, výborně se doplňovali. Hlavně klobouk dolů Martinovi, který nás provázel s nadšením a oduševněním, je to člověk, který vnímá svoji práci jako poslání než jako normální práci. Zprostředkoval nám kopu věcí, které bychom jinak nezažili – od geniální korejské restaurace po nádherné zážitky v srdci přírody. (A kromě toho, pro mě velká pracovní inspirace v řešení některých kritických situací s klienty, žalujícími na hotel, časné vstávání atd. s absolutním přehledem, klidem a v plné profesionalitě.) Děkujeme Vám, odlétali jsme z Kanady se slzami v očích a úsměvem na rtech. Renata a Miško

Čti více
Toronto, čtvrté největší město v Kanadě

Toronto, Niagara, New York - opět jste mě přesvědčili, že se s Vámi vyplatí cestova

Dobrý den,
rád bych touto formou poděkoval za dobře zorganizovaný zájezd do USA.
Vyzdvihl bych samozřejmě cestu na Niagarské vodopády, které jako hlavní bod programu stály za to... Byl to slovy těžko popsatelný zážitek, který předčil očekávání, protože jsem si myslel, že to bude jen hodně velmi rychlé vody :-), ale mělo to své kouzlo, prostě nezapomenutelné. Samozřejmě, i město má něco do sebe, CN Tower byl také fajn zážitek, prosklená podlaha ve výtahu a ve věži vyvolávala nejrůznější pocity :-). Výlet lodí k torontskému ostrůvku byl pěkný a zároveň zábavný, o což se postaral kapitán lodi, který svým kanadským humorem změnil každou větu na žert. Výlet do St. Jacobs ukázal trochu jinou tvář Kanady, taky ontarijský venkov i s mnemonity, které jakoby vyskočily z filmu Osada. Pobyt nám zpříjemnila i Saša, naše průvodkyně. Skvělý člověk na správném místě. Velka profesionálka, velmi příjemná dáma, která měla vždy co říci a vždy uměla komukoliv pomoci. Naší 28 člennou skupinu zvládla s přehledem.
Ještě jednou díky, že jste mě opět přesvědčili, že se s Vámi vyplatí cestovat.

Robert

Čti více
Medvěd Grizly, Aljaška

Yukon, Aljaška - bylo to zkrátka SUPER

Dobré ráno,
ráda bych poděkovala za skvěle zorganizovanou cestu a bezvadného průvodce Martina. Vyšlo všechno, co mělo vyjít, včetně počasí. Martin velmi rychle "zapadl" do party, upozornil, ukázal, vyprávěl kdejaké zajímavosti o zemi, zvířatech, zvycích... bylo to zkrátka SUPER.

Ještě jednou díky, těšíme se na další cesty, které, věříme, se nám podaří uskutečnit – i o těch jsme se s Martinem bavili.

Srdečný pozdrav celé partě, hezký den a pěkné léto.

Mgr. Jana Juriková
jednatelka společnosti

Čti více

Kanada - CK SEN jde tou správnou cestou

Vážení, rádi bychom poděkovali CK SEN za krásný zájezd do Kanady. Západní část je úchvatná svými přírodními krásami a byla ještě podtržena perfektními službami průvodce Jirky Jobánka, který má nejen výborné znalosti, ale je nesmírně obětavý a vždy k dispozici. Potom se k němu připojil ještě Martin a Staňa. S Martinem jsme ještě absolvovali východní část Kanady, která byla díky jeho znalostem také velmi zajímavá. Stal se prakticky členem naší čtyřčlenné party. Zájezd v nás zanechal krásné vzpomínky, nejen tím, jak je sestaven. Myslíme, že CK SEN jde tou správnou cestou – to je tím, že vsadila na perfektní průvodce. Přejeme vaší CK hodně spokojených klientů, doufáme, že mezi ně budeme také ještě někdy patřit a rádi vás doporučíme i našim cestováníchtivým známým. Za celou českou skupinku Ivo Benc

Čti více
Průzračná jezera a zasněžené vrcholky

Kanada - Západ - doporučuji nabrat odvahu a jet

Krásný zájezd do západní Kanady, výborná parta lidí ve skupině, vynikající průvodci Ríša a Michal. Zájezd neměl chybu a ten, kdo miluje přírodu a nevadí mu delší přesuny autem, ten si přišel na své. Obohatí to život, zapomenete na denní starosti, na problémy doma i ve světě, pookřejete a zaměníte "ponorku" z práce i z rodiny za příjemné setkání s milými lidmi a překrásnými scenériemi této úžasné a klidné krajiny. Doporučuji každému. Také doporučuji nabrat odvahu všem, kteří roky tráví dovolenou na pláži vylehávání na horkém slunci. Věra a Boris

Čti více
Tyrkysové jezero Peyto, Kanada

Kanada - Západ - doporučuji dalším nerozhodnutým a váhajícím

Dovolená na přelomu červenec/srpen – západní Kanada – komfort byla super. Skvělý tým průvodců, který tvořili Ríša a Miško, neměl chybu. Jistě jim nahrálo i počasí, které bylo jako na objednávku, možná i dobrý kolektiv účastníků, ale krásná příroda Kanady a hlavně jejich 100 % "chtění" udělat pro nás účastníky všechno, co se dá i nedá, v nás zanechalo hluboké dojmy a vzpomínky na velmi dlouhou dobu. Díky za ten krásně strávený čas! Doporučuji dalším nerozhodnutým a váhajícím, aby vyjeli do Kanady. Naším průvodcům přeji mnoho dalších spokojených klientů!! Daniela

Čti více

Kanada - zájezd byl skvěle připraven s doslova nabitým programem

Dobrý den, chtěl bych Vám srdečně poděkovat za zorganizování zájezdu Kanada – velký okruh. Zájezd byl skvěle připraven s doslova nabitým programem od prvního až do posledního dne, což mi umožnilo poznat přírodní krásy západní Kanady, jakož i města východu. Byl to od Vás velmi dobrý tah spojit západní část s východní. Váš průvodce, Kamil Čeman mě znovu přesvědčil, že pro SEN pracuje průvodcovská špička minimálně v Česku. Příjemný mladý muž, který svou práci dělá se srdcem a vkládá do ní velký kus lidskosti. Kamil prokázal během cesty neskutečné množství znalostí z reálií země, byl připraven odpovědět na množství našich otázek. Vždy příjemně naladěn, ochotný pomoci během celého dne, s perfektním vystupováním. Je patrné, že tato profese ho vysloveně baví a bere ji jako poslání, klobouk dolů. S pozdravem Boris Fordinál

Čti více

Kanada zůstává v mém srdci

Ahoj SEN a celá rozvětvená SEN "family“. Procestovali jsme 5 500 km, viděli jsme lesní zvěř a věřte nevěřte, z bezpečné vzdálenosti i medvěda, wapitiho, divoké krocany, hejna bernešek, orla bělohlavého… v našem autě jsme pocítili i pomstu sraženého smrdutého kojota. Procítili jsme nekonečnou krásu všech vodopádů, včetně Niagar. Obdivovali tajemno deštného a mechového pralesa. Stále mám před očima tyrkysová jezera, zasazená mezi majestátními horskými štíty. Každý den byl pro mě jiný a hezčí. Měla jsem to potěšení vidět vlak, projíždějící spirálovým tunelem v průsmyku Kopajícího koně. Zastavili jsme se v čase v městečku duchů Three Valley Gap. Ztišili jsme se v nedávno objeveném posvátném indiánském místě kmene Ojibwa, vyryté petroglyfy v kameni evokovaly mystično a při troše fantazie jsem si představovala indiány, jak uctívali toto místo. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na další příjemnou část našeho objevování a poznávání Kanady. Spontánně se vytvořily dvě skupinky, kávičkáři a závisláci na barbecue žebírkách a la Kanada. Naďo, Zuzko a Martine, jak to bylo? Byli jsme skvělá parta, upřímné děkuji patří našemu průvodci, obětavému a přátelskému Martinovi, který nám rozšířil znalosti a nedal nám ani na chvíli vydechnout! Ale vždyť to jsme přece chtěli. Kanada zůstává v mém srdci na vždy ukrytá. Lucka

Čti více
Přelet nad Niagarskými vodopády

Toronto, Niagara, New York - dodnes na ní vzpomínám jako na svou životní dovolenou

Zdravím všechny, ale hlavně ty, co se chystají do USA! V horkých letních červencových dnech jsem absolvovala tuto cestu dodnes na ní vzpomínám jako na svou životní dovolenou, kterou díky CK SEN, ale hlavně díky průvodkyni Alexandře Sikorové, Slovenky žijící v Las Vegas, dopadla nad má očekávání. Jejím prostřednictvím jsme poznali jiný svět, jiné dimenze, nové poznatky, kulturu, historii, památky, výhodné nákupy, ale hlavně Ameriku nejameričtěji. Program zájezdu byl bohatý a skvělý, s možností vlastních kombinací a úprav. Třešničkou na dortu byla právě práce průvodkyně, která netradičním, ale poutavým způsobem neúnavně nabízela informace všeho druhu, ale hlavně ty, které v Guidebooku nenajdete. Kolem sebe šířila dobrou náladu, entuziasmus a chuť podělit se o vše, co věděla. Byla nejen lidská, příjemná, ale i vysoce profesionální a znalá místních poměrů. Patří jí díky a obdiv souběžně. Těm, kteří se chystáte do USA vřele doporučuji. Zbývá mi jen věřit, že podobné zkušenosti jste měli i Vy v jiných destinacích. Spokojená cestovatelka Marta D.

Čti více
Noční procházka New Yorkem

Toronto, Niagara, New York - díky Vám všem za krásné zážitky

Ahoj CK SEN! Nedávno jsem se vrátila ze zájezdu po USA a Kanadě, na který mám nezapomenutelné vzpomínky, a za který Vám srdečně děkuji. Výborně zorganizovaný program, krásný a bohatý New York, vzrušující zážitek při hučícím vodopádu, pěkné moderní Toronto, výborná a obětavá delegátka Saška Sikorová, která se ním velmi ochotně věnovala. To vše nám zpestřilo naši perfektní dovolenou. Ubytování bylo super, ale v New Yorku bych si podruhé raději zvolila hotel na Manhattanu, nakolik je v centru a vše bylo velmi blízko. Pokud budu při plném zdraví, tak se určitě do USA ještě vrátím. A příští rok vyrazím určitě se SNEM. Ještě jednou díky Vám všem za krásné zážitky a těším se na nové dobrodružství. Vaše klientka Marta Moravčíková

Čti více
Vítejte v Torontu

Toronto, Niagara, New York, Washington DC

Na Velikonoce jsme si vybrali výlet New York, Niagara, Toronto. Doplnit cestu o pobyt ve Washingtonu DC mimo plánovaný program nebyl pro SEN žádný problém. V DC sice kvůli chladnějšímu počasí nestihly rozkvést třešně, ale to nám nepokazilo dojem z pěkného místa. New York znovu nezklamal. Navzdory sněhové kalamitě v ČR nám celou dobu svítilo jarní slunce a jako třešnička na dortu se ze standardního ubytování na Manhattanu vyklubal nádherný a luxusní historický hotel v art deco stylu Waldorf Astoria, v němž při návštěvách města bývá i americký prezident. Tam na nás čekal náš oblíbený průvodce Míša Muhl, a tak jsme, i díky jeho radám, kromě společného programu, stihli i prohlídku Metropolitního muzea, galerie v Soho, pekingskou kachnu v čínské čtvrti i vynikající steak. Velikonoční pondělí jsme strávili pod kapkami z Niagarských vodopádů. Odtud to byl do Toronta podél pobřeží Ontarijského jezera pouze kousek. Vyvezli jsme se na CN Tower, ochutnali žebra i ledové víno, jen v Baťově, muzeu bot jsme o Baťovi nenašli ani zmínku. Robo a Hana

Čti více

Toronto, Niagara, New York a Jamajka - celkový dojem z dovolené 10 z 10

Nádherné místo, krásný hotel i pro ty nejnáročnější klienty. Ostrov poskytuje maximální soukromí a maximální komfort. Kvalitní strava, mnoho restaurací a barů. New York je velkoměsto, které nás také okouzlilo, hlavně svojí velikostí. Saša skvělá delegátka a mě dostala hlavně tím, že nám bez problémů sehnala lístky na hokej v Madison Square Garden. Celkový dojem z dovolené 10 z 10. Jozef Petrík

Čti více
Niagarské vodopády jsou perlou této cesty

Toronto, Niagara, New York, Washington DC - dovolená splnila vše, co jsem očekával

Zdravím SEN! Před pár dny jsem se vrátil z dovolené a v první řadě bych chtěl pochválit, což myslím dělá každý, když se vrátí z USA, Vaši průvodkyni Sašku Sikorovou. Byla opravdu geniální, lepší průvodkyni jsem ještě neměl. Měla vše zorganizované, věděla, kam jít, bylo vidět, že v USA už delší dobu žije. Zabezpečila nám i lístky na NHL. Cesta autem z New Yorku do Toronta uběhla hrozně rychle, během řízení nás bombardovala zajímavostmi o USA, o kterých jsem vůbec netušil. Dovolená splnila vše, co jsem očekával – nádherné hotely, které byly v centru měst. Za rok opět plánuji zájezd za hranice a určitě už jen s CK SEN. Mnoho úspěchů přeje B.

Čti více
Noční procházka New Yorkem

Toronto, Niagara, New York, Washington DC - vynikající zážitky a poznání

Dobrý den přeji,
zúčastnil jsem se poznávacího zájezdu "Toronto, Niagara, New York, Washington" a tímto bych Vás chtěl informovat o vynikajících zážitcích a poznání s průvodci Lubor a Danka, kteří se nám maximálně věnovali a byli jsme s nimi moc spokojeni. Výborně nám popisovali naučné a kulturní poznatky.

Jan Šamaj

Čti více

Nejkrásnější scénická cesta na světě

Z hotelu odjíždíme brzy ráno. Dnes se přesouváme do městečka Banff po jedné z nejkrásnějších scénických cest na světě - Icefield Parkway. Nejprve se však zastavujeme na procházku Údolím pěti jezer (Valley of the Five Lakes). Je to příjemná túra lesem kolem jezer s nádhernou vodou, jejíž barvy zahrnovaly odstíny od tyrkysové po smaragdově zelenou. Všude kolem kvetou divoké růže, vždyť samotná provincie Alberta, v níž se nacházíme, má přívlastek "Země divokých růží". Přesouváme se k vodopádům na řece Athabasca, která pramení u stejnojmenného ledovce. Ten se nachází v ledovcovém poli Columbia, které je největší v severoamerických Rockies. U ledovce je pořádná zima, na kterou jsme nachystaní, ale stojí to za to. V srdci nádherné přírody si dáme horský oběd a vyrážíme podívat se na jedno z nejtyrkysovějších jezer světa - jezero Peyto. Neskutečná barva. Nastupujeme do auta a začíná hustě sněžit. Je léto, dny jsou neuvěřitelně dlouhé, ale k horám Kanady toto patří. Dnes zažíváme všechny roční období za jeden den - déšť, slunce a husté sněžení. U jezera Moraine zas vykoukne slunce. Počasí nám vychází, jako by v tom bylo nějaké kouzlo. Poslední dnešní zastávkou je jezero Louise - nejfotografovanější jezero Kanady, u kterého stojí jeden z kanadských hradních hotelů, které vystavěla pro poznávání chtivé turisty Kanadská železniční společnost na konci 19. století. Oblaka se rozestoupí, my uděláme fotky a hory se opět noří do romantické mlhy. Už jen kousek a ubytováváme se v hotelu v městečku Banff, centru nejstaršího Národního parku. Celý den jsme si užívali nádherné scenérie a shodli jsme se, že Icefield Parkway patří opravdu k těm nejkrásnějším na světě.

Čti více

Klenoty západní Kanady

Přilétáme do Vancouveru plni očekávání. Ráno začínáme nejstarší turistickou atrakcí Kanady, Capilano bridge, který je pro veřejnost otevřen již přes 100 let. Projdeme se po visutých chodnících a podíváme se na svět z pohledu kanadské veverky. Projdeme se po "podkově", která je vysunuta nad kaňon a obdivujeme řezbářskou zručnost místních kmenů jazykové skupiny Západní Salish. Ve Stanley parku se podíváme na další totemy a vyfotíme centrum Vancouveru z pěkné perspektivy. Najednou se během oběda z oblaků vynořuje Grouse Mountain a my tuto šanci okamžitě využíváme a jdeme na lanovku. Podíváme se na město a okolní ostrovy shora a hledáme obrovské predátory – medvědy grizly. Coola má 347kg a Grinder 396kg… Přes hlavy nám přelétají dravci během vystoupení sokolníků. Ve městě se ještě podíváme na ty nejzajímavější místa. Gasstown, kde byl Vancouver založen, parní hodiny, Carral street se svými bezdomovci a jejich trhem a dům s adresou 425 Carral, kde má apartmán Bryan Adams, asi nejúspěšnější hudebník Kanady. Den zakončíme výborným jídlem s překvapivými kombinacemi na okraji historického Chinatownu. Druhý den odjíždíme směr Whistler. Po cestě zastavujeme na dvou různých vodopádech. Shannon a Brandywine. Nám se více líbí Brandywine, přece byl pojmenován podle něčeho smysluplného… Ve Whistleru se vyvezeme na konečnou stanici pod horu Whistler a dále pod Blackcomb. Zde je největší přemostění lanem na světě. 3,024km bez jakékoliv opory a více než 300m nad údolím. Počasí nám opět přeje a my máme nádherné výhledy na celé okolí. Vrchol dnešního dne máme za sebou, ale země, kterou procházíme je nádherná a my si jízdu užíváme. Zastavujeme na benzínce v Lillooet, městečku, které je velmi důležité pro starou karavan cestu a v dnešní době je centrem rezervace Prvních národů. Náš další den jsme začali typickou severoamerickou překapávanou kávou (ano, má přibližně 3dcl) a vydali jsme se na naše další dobrodružství. Naše první zastávka byla na soutoku dvou řek Clearwater a North Thompson, kde jsme si řekli, podle jakého pravidla se nazývá řeka, po spojení. North Thompson nebo Clearwater? Naši polední zastávku bychom mohli klidně nazvat i jako "oběd s výhledem" na majestátní Skalisté hory. Také jsme vyzkoušeli i typické kanadské jídlo, které se nazývá Poutine. Jsou to obyčejné hranolky polité masovou omáčkou a kousky bílého nezrající kanadského sýra. Dále jsme se zastavili u Terryho Foxe. Kdo byl Terry Fox? Terry je kanadský hrdina a při jeho příběhu nám vyhrkla nejedna slza do očí. Náš den jsme zakončili krásnou vyhlídkou na horu Mt. Robson, která se se svými 3954 metry pyšní jako nejvyšší hora Skalistých hor Kanady. My jsme si nyní dopřáli dobře vychlazenou kanadskou IPU a jdeme nabrat síly do dalších dní.

Čti více

Rekordní počet medvědů a dokonalé počasí

Na pár dní jsme se odmlčeli. Ne že bychom museli, ale máme tak bohatý program, že nestíháme. Co se událo za těchto pár dní? Cestou do Banffu jsme viděli tří medvědy. První se nedaleko vodopádů Athabasca krmil na divokých brusinkách. Prošli jsme se kolem této křemencové trhliny, kde padá řeka do nově vyhloubeného kaňonu. Od vodopádů to není daleko k ledovci Columbia. Toto ledovcové pole patří mezi největší v kanadských Skalistých horách. Jeden z ledovcových výtvorů se jmenuje Athabasca, zdroj stejnojmenné řeky. Prošli jsme se k tomuto ledovci a podle tabulek vidíme, jak za poslední století ubývá. Obědvali jsme v Saskatschewan river junction, kde jsme ochutnali tažené vepřové a jiné dobroty. Za chvilku jsme viděli medvěda číslo 5. Byl to opět baribal, který se nám předváděl asi 10m nad parkovištěm. Po chvíli jsme došli k jezeru Peyto. Mělo nádherně modrou barvu.  Po jezeře Peyto jsme došli k jezeru Moraine. Když jsme vyšli na morénu, viděli jsme prvního Chipmunka, alias burunduka. Toto jezero je jedinečné, proto si ho za pozadí vybrali společnosti jako Microsoft a Android. Možná si vzpomenete na své počítačové pozadí z minulosti. Po Moraine lake si dáme povinnou zastávku na Lake Louise. Krásné jezero, které je turistickou atrakcí už po více než 100 let. Přicházíme do Banffu.  Nad městem je Sulphur mountain, na kterou se část vyveze lanovkou a část si kopec "vyběhne". Jezera Two Jack, hoodoos - které nemohou konkurovat těm, co uvidíme později v Drumheller, ale jsou velmi příjemnou zastávkou. Projdeme se od kaskád na řece Bow do města a ochutnáme geniálního jelena. Další den se projdeme kaňonem Johnston až k inkoustovým jezírkům. Po procházce ochutnáme pro změnu bizoní steak a humra. Už samotná restaurace je zážitkem sama o sobě. Po obědě si řekneme něco o severoamerických indiánech v muzeu Buffalo nation. Kdo to ještě zvládl, ochutnal k večeři korejské bulgoki a bibimbap, které jsme opět přeložili na"bobra s ocasem". Odcházíme z Banffu. Jelikož nám díky leteckým společnostem vyšel jeden den navíc, CK SEN vybrala pro tento extra den městečko Drumheller. Malé, nenápadné městečko uprostřed prérie. Najednou se zem propadne a odhalí milion let staré tajemství paleontologem. V Tyrrelovu muzeu se podíváme na výsledek jejich práce. Je zde jedna z největších sbírek dinosauřích kostí na světě. Dalo by se zde strávit mnohem více času. My však musíme z Drumheller odejít, abychom viděli Calgary, hlavní město ropného a honáckého průmyslu Kanady a hlavní město rodea světa. Z Calgary tower je krásný výhled do širokého okolí až po Skalisté hory. Umění nás potkává na každém kroku a umíme vyhledat i dobré jídlo. Grill Sakana je jedním z nich. Dokonalá japonská chuť se zde mísí s příjemným prostředím a obsluhou. Ze středokanadských prérií se přes Skalisté hory přesouváme na západ. Zastavíme se na výbornou kávu v Lake Louise, podíváme se na vjíždějící a zároveň vyjíždějící vlak ve spirálovém tunelu v průsmyku Kicking horse pass a při procházce jsme v bažinách potkali další tři baribaly. Deště se nám vyhýbají a neustále máme slunečno, maximálně polojasno… neuvěřitelné na tyto zeměpisné šířce. 

Čti více

Nejlepší rodeo na světě

Jak se tak potulujeme západní Kanadou z Vancouveru přes Kamloops, Jasper, Banff, Golden až do Drumheller, naší finální zastávkou je kovbojské město Calgary, které je největší město provincie Alberta. Během celého zájezdu nám vychází úplně všechno, nemluvě o počasí, které se vymyká teplotním průměrům Kanady. Kromě toho, že jsme ve Vancouveru byli 1. července svědky 150. výročí Kanady, v Calgary nás čekalo překvapení v podobě velkolepé události Calgary Stampede, která s hrdostí nese motto "The greatest outdoor show on earth", tedy největší venkovní show na zemi. Je to nejdůležitější událost města Calgary a pro domácí má v mnoha směrech větší význam než samotný svátek Canada day. Je to největší rodeo na světě, které i samotní obyvatelé považují za největší událost pod širým nebem. Nejedná se však o tradiční rodeo se zpanikařeným dobytkem a koňmi dusajícími po všem, co jim přijde do cesty, ale spíše rodeo pro zábavu, které trvá 10 dní a během níž je město poseto lidmi v kovbojských kloboucích a botách, takže atmosféru cítíme všude kolem sebe. My jsme se s našimi klienty rozhodly ulovit další cenný zážitek a šli jsme tedy do centra dění po silnici, na níž se nacházelo nekonečně mnoho stánků s různými druhy jídel, obklopených množstvím kolotočů a atrakcí, které měly za úkol nalákat pozornost co největšího počtu účastníků, což se jim také do značné míry podařilo. Tato událost přiláká každoročně více než milion návštěvníků z celého světa, přičemž každý den je ukončen ohňostrojem a koncertem slavného zpěváka nebo zpěvačky. Po zakoupení lístků jsme se přesunuli na tribunu a show mohla začít. Všechno to odstartovalo úvodním ceremoniálem následovaným kanadskou státní hymnou a představením disciplín, na které se máme těšit. Rodeo začalo a my jsme nevěřili vlastním očím, kde se to nacházíme. Je to fakt pravda? Toto jsme vždy viděli jen v televizi a teď jsme přímými svědky toho, jak divocí kovbojové zápasí o udržení se na koni přinejlepším alespoň 8 sekund, které mohou určit postup do dalšího kola. Společně jsme fandili a těšili se z každé jedné disciplíny. Zajímavostí byla i disciplína chytání mladých krav lasem a svázání nohou v co nejkratším čase, přičemž rekordman této disciplíny to zvládl za 3,7 sekundy. Jen se na sebe s Katkou a Jirkou díváme a kroutí hlavami, jak to dokázal. Rodeo je rozděleno na série menších akcí, jakými jsou jezdectví, ať už bez sedla nebo s ním, krocení býků, zapřahání koní, či dojení krav. Mezi nejpopulárnější disciplínu patří závody zakrytých vozů (Chuckwagon racing), upravených tak, aby vypadaly jako vozy průkopníků z dob divokého západu. My jsme bohužel všechny disciplíny neviděli, ale zažili jsme toho víc než dost a s obrovskými úsměvy na tvářích jsme opouštěli stadion Stampede Campground, kde 10 denní šílenství ještě pokračuje. Zbytek dne jsme dokončili prohlídkou města, přičemž nic už v nás nedokázalo vzbudit silnější emoci, jak tu z rodea. Takže nashledanou kovbojové, yeeee - haaaa !!! :)

Čti více

Ve středu ničeho – v srdci Bandlands

Při pomyšlení na Kanadu jsme si jako většina cestovatelů představovali nekonečné lesy a hory, krásná tyrkysová jezera lemované vodopády a kaňony. Málo koho však napadlo, že Kanada je i krajinou nekonečných prérií, na kterých před miliony let brázdily svou cestu mnozí dinosauři. My jsme s CK SEN tyto "dinosauří cesty" poznali, a z jednoho z nejstarších národních parků, z Banffu, jsme se vydali do městečka Drumheller. Během hodiny se skalnaté hory změnily na prérie a my jsme pokračovali až na místa, kde soustavy kaňonů tvoří jedinečný ráz krajiny, kterou zde nazývají Badlands. Drumheller se nachází přibližně 120 kilometrů severovýchodně od Calgary a je "hlavním městem" Badlands. Údolí řeky Red Deer, v němž leží, je často přezdívané také jako údolí dinosaurů. Město žije především z velkých zásob ropy a zemního plynu. Důležitý je však i turismus za dinosaury, neboť okolí patří mezi nejvýznamnější naleziště fosilií na světě. Hned ráno jsme se tedy vydali do dinosauřího muzea "Royal Tyrell", které je jediným v Kanadě zaměřeným výhradně na paleontologii. Nabízí jednu z největších expozic dinosaurů na světě, z nichž téměř 10% jsou originály nalezené v této oblasti. My měli štěstí a možnost vidět mladou archeoložku Catie při čištění vykopávky, o které nám řekla, že je jen 3 hodiny stará. Podle všeho jde o chodidlo dinosaura. Na otázku jak může vědět, že jde právě o nohu, nám odpovídá, že právě kosti nohou dinosaurů jsou nejčastějším nálezem, protože tělo mohlo být častokrát poškozeno různými přírodními jevy. Na výzkumu se obvykle podílí 6 až 10 paleontologů nebo jiných hledačů. Spolupracují a v případě objevu si navzájem pomáhají při vykopávání fosílií, aby byly v co nejlepším stavu bez poškození. Po krátké konverzaci jsme ji nechali dělat si svou práci. Před odjezdem nás ještě upozornila, abychom neobešly nejnovější a zároveň nejstarší kostru, kterou v muzeu mají. Je to kostra nodosauridae, býložravce z období křídy. Je to pancířem pokrytý dinosaurus, který měřil zhruba 5 metrů a vážil více než tunu. Jeho stáří se odhaduje na 110 milionů let, čímž je zároveň i nejstarším exponátem celého muzea. Poprvé byl objeven na severu Alberty v roce 2011 a patří mezi nejvíce fascinující objevy za poslední období. I přesto, že toto muzeum je pouze 32 let staré, překypuje neskutečně bohatou historií naší planety, která se dá považovat za zrod všeho, co tu máme dodnes. Pouze 6 kilometrů severozápadně od městečka Drumheller jsme našli něco, o čem jsme mohli jako děti jen snít. Povídky ze ztraceného světa, které napsal Sir Arthur Conan Doyle, jsme tu měli rovnou před očima. Něco tak úžasné jako dinosauři opravdu existovalo. Přijďte se také podívat!

Čti více

Steak z bizona – jedli jste někdy chutnější

O kanadské gastronomii jsem už psal minule. Je opravdu pestrá a každý si tu najde něco, na čem si pochutná. Častokrát jsou to právě steaky z lahodného hovězího, chovaného na rozlehlých prériích provincie Alberta. V Rockies však nabízejí kromě hovězího maso ze zvěřiny - zejména jelenů wapiti a sobů. Ochutnali jsme i ty, ale co nás opravdu zaujalo, byl steak z bizona. Kdysi, před příchodem bílých se po prériích proháněli v obrovských stádech a příslušníci kmenů Prvních národů byli na nich téměř bytostně závislí. Využívali maso, kožešiny, ale také kosti, vniveč nevyšlo opravdu nic. V městečku Banff, srdci Národního parku, tedy rezervujeme místo v restauraci, kde steaky z těchto zvířat nabízejí. Gastronomický zážitek je to opravdu obrovský - steak z bizoní svíčkové připraven 'medium' je tak lahodný, že přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy jedl chutnější steak. K tomu místní pivo, nebo lahodné červené víno. Ochutnali byste?

Čti více
Národní parky Kanady

Národní park Banff

Banff je nejstarším a bezesporu nejznámějším národním parkem Kanady. Objevíte zde ty nejkrásnější scenérie skalických hor. Pokud se vám poštěstí, můžete mezi stromy zahlédnout medvěda baribala. Park vás uchvátí svou přírodou plnou jezer, vodopádů, zelených luk a majestátních hor. Mezi klenoty zdejší přírody patří jezero Louise, jezero Moraine či jezero Peyto s úchvatnou tyrkysově modrou barvou. Za obhlídku stojí rovněž stejnojmenné horské městečko Banff, jehož malebná atmosféra vás ohromí.

Čti více
Niagarské vodopády v Kanadě

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády tvoří přírodní hranici mezi Kanadou a Spojenými státy a patří mezi nejmohutnější vodopády na světě. Dosahují výšky 52 metrů a šířky 1200 metrů. Jsou tvořeny třemi navzájem oddělenými částmi: Horseshoe Falls na kanadské straně, American Falls a přilehlými Bridal Veil Falls na americké straně. Hřmící voda, duha, suvenýry. Niagary jsou jedna velká přírodní show.

Čti více
Toronto, Kanada

Toronto

Toronto představuje největší a nejnavštěvovanější kanadskou metropoli. Centrum města leží na břehu jezera Ontaria. Právě zde je nejdelší (14 km) sladkovodní písečná pláž. Dominantou je věž CN Tower o výšce 553 metrů, což z ní činí druhou nejvyšší volně stojící stavbu na světě. Odtud se můžete kochat výhledem do širokého okolí. Čeká na Vás mnoho atraktivit jako je impozantní nádražní budova Union Station se skvostným interiérem, hokejová síň slávy či Toronto Island, odkud se Vám naskytne nezapomenutelný pohled na celé panorama města.

Čti více
USA, Kanada - Vencouver

Vancouver

Vancouver je největší metropolitní centrum v západní Kanadě, usazené na pobřeží Pacifiku pod zelenými horami. Toto místo Vás očaruje svou osobitou atmosférou, dobrou kuchyní a zábavným nočním životem. Součástí prohlídky města je i procházka v oblíbeném Stanley parku s obrovskými jedlemi a indiánskými totemy, jemuž se výstižně říká „dešťový prales“. Pro navození příjemné dávky adrenalinu se pohoupete na visutém mostě Capillano Suspension Bridge, který je zavěšený na lanech ve výšce 70 metrů.

Čti více
Kanada západ - Calgary

Calgary

Calgary lze definovat jako město mrakodrapů a kovbojů. Projdete si s námi atraktivní downtown s největšími vnitřními zahradami a odpočinete si na Princově ostrově s pohledem na panorama města. Navštívíte 191 metrů vysokou Calgary Tower, která Vám poskytne úchvatný výhled na město i na zasněžené vrcholky Skalistých hor přímo před Vámi.

Čti více
Kanada národní park Banff

Národní parky Banff, Jasper, Yoho, Kootenay

Prozkoumáte s námi národní parky Banff, Jasper, Yoho a Kootenay, které společně tvoří komplex parků pokrývající nejkrásnější část kanadských Skalických hor. Čeká Vás neobvyklá přírodní podívaná a s trochou štěstí možná potkáte i medvěda baribala. V Banffu se můžete těšit na tyrkysově modrá jezera, zatímco v Kootenay na procházku podél malebného kaňonu. Parky Jasper a Yoho Vás pak ohromí svými mohutnými ledovci a nespoutanými vodopády.

Čti více
<
>
Jízda na kánoi po jezeře Moraine lake v národním parku BanffJelen wapiti v národním parku Kanady Národní park Banff v Kanadě Ledovec Columbia v Kanadě Procházka v Torontu Jezero Moraine v Kanadě SEN v Kanadě Spirit island na jezeře Maligne Kanadské jezero při západu slunce SEN v Kanadě Tyrkysové jezero Peyto Skalnaté hory v Kanadě Plavba po jezeře Hoodoos nedaleko DrumhellerMedvěd hnědý grizly v Kanadě Muflon v národním parku Jasper Toronto, čtvrté největší město v Kanadě Toronto - noční downtownLetecký pohled na Vencouver v Britské KolumbiiCN Tower v Torontu Zcela odlišný QuebecParlamentní vršek, Ottawa, OntarioMontreal - Historcká část Place d´Armes a bazilika Notre DameHotel Chateau Fronteac v Quebecu   Kanadský QuebecRodeo na Divokém západěGurmánské zážitky v Kanadě

Kanada je obrovská země a její západní část, chráněná neprostupnými horami a obydlená divokou zvěří, je to nejkrásnější, co z ní můžete vidět.

Toužíte-li poznat krásu západní Kanady, kde dodnes vládnou hory a zvířata, v kombinaci s východní Kanadou, které pro změnu vládnou kanadská města a kultura, zvolte poznávací zájezd Kanada - velký okruh.

Dramatické scenerie se smaragdovými jezery, mohutnými vodopády, ledovci a hustými lesy plnými medvědů a sobů patří k tomu nejlepšímu, co naše planeta milovníkům přírody nabízí. Čerstvý vzduch s vůní divočiny pocítíte na cestě Kanada - západ.

Nebo vás naopak láká dovolená v USA  v jednom z nejodlehlejších koutů naší planety Aljaška, Yukon - volání divočiny? Nádherné národní parky, zlatá horečka, hluboké fjordy a nekonečné ledovce.

Vydejte se na komfortní poznávací zájezdy do Kanady s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Přečtěte si zajímavé informace o Kanadě - Turistický průvodce Kanadou
 

Čti více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací