CK SEN - Blog o cestování

Blog o cestování

Nechte se inspirovat a přečtěte si články věnované cestování a exotickým destinacím publikované týmem CK SEN.
V blogu naleznete plno cestovatelských tipů, rad a zkušenostmi ověřených informací nejen o proslulých exotických destinacích, ale i zapomenutých koutech světa.
Informace od zkušených cestovatelů vám jistě pomohou při vašem rozhodování, kde strávit svou vysněnou exotickou dovolenou.

Čti více

Jak jsme zachránili slůně před utonutím v bahně

Botswana, národní park Chobe, podzim 2019
 
45 stupňová horka zalévají pláně Botswany, zvířata se ukrývají pod stromy a v buši a když otevřeme okna na autě, ovane nás horký vzduch jako z pece. Přijíždíme k řece Chobe a pozorujeme stáda slonů, která se sem přišla se ochladit a napít se. 

Socha Zeuse

Všechny zajímavosti řecké mytologie na jednom místě

Přípravy na dovolenou bývají již tradičně spojené s balením a dopravou, čtením hodnocení hotelů a restaurací, či plánováním výletů a sportovních aktivit. Kdo však touží získat z pobytu v cizí zemi ještě víc, hlouběji porozumět místním zvykům a lépe ocenit kulturní památky, měl by se také dostatečně seznámit s jejím společensko-historickým pozadím. Nebojte se, netřeba hned číst vědecké studie, snad každá země má totiž svůj kulturní kontext vydestilovaný do nějaké zábavnější podoby. Pro Řecko je to jeho pověstná mytologie.

Pohled na panorama města Baku

Vy jste ještě nebyli v „zemi ohně“ Ázerbájdžánu? Je nejvyšší čas to napravit!

Brány donedávna neznámé země se otevírají světu, aby odhalily nevšední místa a příběhy svého přírodního i kulturního bohatství.

Hobitín z Pána prstenů

Po stopách Pána prstenů

Nový Zéland je od uvedení filmu Pán prstenů synonymem mýtické Středozemě a skvělým příkladem toho, jak dokáže Hollywood změnit image celé země.

Transsibiřská magistrála

Transsibiřská magistrála

Cestování po legendární železniční trase napříč nehostinnou Sibiří je i po více než sto letech jejího fungování stále velkým dobrodružstvím.

Digitální nomádka pracující na pláži

Nejlepších 29 destinací pro digitální nomády

Průvodce pro všechny, které omrzel každodenní stereotyp, a našli odvahu vydat se do světa na vlastní pěst.
Let nad nejvyšším vodopádem

Zážitky z Latinské Ameriky

Napříč Latinskou Amerikou máte šanci ulovit zážitky, na které budete vzpomínat celý život. Ať už jste milovníci přírody či městské atmosféry, nebo vyhledáváte adrenalinové sporty či jen gurmánské zážitky. V tomto regionu si každý přijde na své. Nechte se inspirovat. Latinská Amerika má co nabídnout.

Modrý papoušek Ara

Proč jsou zvířata v ohrožení a jak jim můžete pomoci?

Jaké jsou příčiny ohrožení živočišných druhů, co se s nimi dá dělat, a proč by to mělo
zajímat každého.
Západ slunce v Kambodži

Magické východy a západy slunce

Asi není na světě člověk, který by nemiloval východ či západ slunce. Mnoho lidí tvrdí, že nejsou romantici, a pak když se stanou svědky tohoto magického úkazu, ne jednoho nenechají poslední sluneční paprsky chladným. I přesto, že se tak děje každý den, je to ve výsledku něco neopakovatelného. Vše se zbarví do oranžova, obloha i mraky mění barvu do zlatova, i zvířata ztichnou jakoby, si uvědomovali ten zázrak, který příroda vytvořila. Přinášíme vám tento nádherný přírodní úkaz z různých exotických koutů světa, kde slunce vychází i zapadá často ještě s větší grácií. Fotografování východů a západů slunce patří k oblíbeným činnostem každého z nás, a proto všechny fotografie jsou z našich vlastních cest.

Yellowknife, Kanada

Polární záře - zážitek na celý život

Sezóna polární záře začíná v srpnu a my přinášíme odpovědi na každé případné „Co?“, „Kde?“, „Proč?“ a „Jak?“ o tomto jedinečném fenoménu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací