Blog o cestování

Nechte se inspirovat a přečtěte si články věnované cestování a exotickým destinacím publikované týmem CK SEN.
V blogu naleznete plno cestovatelských tipů, rad a zkušenostmi ověřených informací nejen o proslulých exotických destinacích, ale i zapomenutých koutech světa.
Informace od zkušených cestovatelů vám jistě pomohou při vašem rozhodování, kde strávit svou vysněnou exotickou dovolenou.

Popovídáte si na dovolené s místními?

Máte strach z cizího jazyka na dovolené? S naší cestovní kanceláří se bát určitě nemusíte. Po celou dobu pobytu jsou Vám k dispozici delegáti a průvodci, kteří cizí jazyky plynule ovládají. Pokud ale chcete nasát tu pravou atmosféru místa, není od věci dát se do řeči s místními, a na to potřebujete alespoň základy cizího jazyka.


Plánovat si exotiku na rok 2019 se rozhodně vyplatí už teď

Je vaším snem zažít výjimečně chvíle v exotice a ulovit ty nejzajímavější zážitky na celý život? Dali byste si rádi pravý kubánský doutník v Havaně nebo nejčerstvější sushi v Japonsku? Chcete zažít východ slunce u pohádkového Taj Mahalu? Nebo je snad vaším snem pozorování orangutanů v divoké džungli na ostrově Borneo? A co takhle seznámit se s kmeny skrytými v džunglích severního Thajska anebo s domorodými lovci vyprahlé Etiopie? Plavba po zamrzlé Antarktidě? Koupání se slony v národním parku Chitwan na jihu Nepálu? Či jen na vlastní oči spatřit město Inků Machu Picchu, velkolepou sochu Krista v Rio de Janeiro, magickou pyramidu Chichen Itza nebo královský Angkor Wat? Pojeďte s námi lovit zážitky do světa, nyní se slevou až 11 %


Hedvábí nad zlato

Hedvábí je již po staletí jednou z nejpopulárnějších látek na světě. Díky své výborné textuře a skvělým termoregulačním vlastnostem byl do Evropy z dálného východu dovážený už od dob starého Říma. Už tehdy byl přitom tak populární, že senát v jistém momentě zakázal odívání mužů do hedvábných tóg. Náklady na dovoz hedvábí totiž byly tak vysoké, že výrazně odčerpávali rezervy zlata v rámci císařství a ohrožovaly ekonomiku.


Írán je zemí pohádkové Persie

Írán je zemí, která dokáže vzbudit emoce. Mnozí si myslí, že je nebezpečnou, ale to jen proto, že ji neznají a nikdy v ní nebyli. Naopak ti, co se odtud vrátí, mají nejlepší vzpomínky a na Írán, místní obyvatele, jídlo a unikátní památky nedají dopustit.


Ochutnejte mořské prasátko

Věděli jste, že nejlepší gurmánská destinace posledních let se nachází v Jižní Americe? Peruánská kuchyně je opravdu různorodá. Které jídlo je však pro našince nejexotičtější? Bezpochyby je to cuy, tedy mořské prasátko. Článek obsahuje i recept na jeho přípravu.


Velká pětka není největší

Východní Afrika je jednoznačně jednou z top destinací na pozorování divokých zvířat ve volné přírodě. Biodiverzita je zde mimořádná. Tolik rozmanitých zvířat, rostlin a ptáků pohromadě budeme asi jen těžko hledat na jiných místech naší planety. Díky obrovskému úsilí při zachování divoké přírody můžeme chráněná území východní Afriky opravdu považovat za klenot.


daiquiri - kubánský drink

Daiquiri – vzpomínky na Hemingwaye

Neuvěřitelné teploty skoro po celý rok, zvýšená vlhkost vzduchu, pomalu vlekoucí se čas, tóny hudby ozývající se z každého rohu – to dělá z Ostrova Svobody ideální domov drinku daiquiri.


Nejexotičtější lidé světa

Kde ještě najdete tu pravou exotiku? Kde máte šanci dostat se do doby kamenné a kde můžete nafotit svůj nejexotičtější cestovatelský portrét? Vybíráme destinace, kam se můžete snadno, v relativním pohodlí a bezpečně dostat.


Plovoucí trhy plné exotiky

Thajsko je zemí několika světů. Jedna z přitažlivých tváří leží téměř sto kilometrů od Bangkoku na místě zvaném Damnoen Saduak. Každý ho však zná pod přezdívkou "plovoucí trhy", které nabízejí fascinující pohled na život na vodních kanálech.


poslední nosorozec Sudán, Keňa

Uhynul nosorožec Sudán (na fotografii), Ringo žije

Dnes, 20.3.2018 vydali ZOO Dvůr Králové nad Labem a záchranná rezervace Ol Pejeta v Keni prohlášení o úhynu posledního samce severního poddruhu nosorožce širokohubého (tuponosého). Samec Sudán (na fotce z roku 2016) v 70. letech unikl likvidaci z nebezpečného prostoru a dostal se do ZOO ve Dvoře Králové v České republice. Zde byl začleněn do chovné skupiny a zplodil dvě samičky. Jeho genetický materiál byl pravidelně sbírán, naposledy den před úhynem.

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
First minute se slevou až 11%!