CK SEN - Blog o cestování

Blog o cestování

Nechte se inspirovat a přečtěte si články věnované cestování a exotickým destinacím publikované týmem CK SEN.
V blogu naleznete plno cestovatelských tipů, rad a zkušenostmi ověřených informací nejen o proslulých exotických destinacích, ale i zapomenutých koutech světa.
Informace od zkušených cestovatelů vám jistě pomohou při vašem rozhodování, kde strávit svou vysněnou exotickou dovolenou.

Čti více
Digitální nomádka pracující na pláži

Nejlepších 29 destinací pro digitální nomády

Průvodce pro všechny, které omrzel každodenní stereotyp, a našli odvahu vydat se do světa na vlastní pěst.
Let nad nejvyšším vodopádem

Zážitky z Latinské Ameriky

Napříč Latinskou Amerikou máte šanci ulovit zážitky, na které budete vzpomínat celý život. Ať už jste milovníci přírody či městské atmosféry, nebo vyhledáváte adrenalinové sporty či jen gurmánské zážitky. V tomto regionu si každý přijde na své. Nechte se inspirovat. Latinská Amerika má co nabídnout.

Modrý papoušek Ara

Proč jsou zvířata v ohrožení a jak jim můžete pomoci?

Jaké jsou příčiny ohrožení živočišných druhů, co se s nimi dá dělat, a proč by to mělo
zajímat každého.
Západ slunce v Kambodži

Magické východy a západy slunce

Asi není na světě člověk, který by nemiloval východ či západ slunce. Mnoho lidí tvrdí, že nejsou romantici, a pak když se stanou svědky tohoto magického úkazu, ne jednoho nenechají poslední sluneční paprsky chladným. I přesto, že se tak děje každý den, je to ve výsledku něco neopakovatelného. Vše se zbarví do oranžova, obloha i mraky mění barvu do zlatova, i zvířata ztichnou jakoby, si uvědomovali ten zázrak, který příroda vytvořila. Přinášíme vám tento nádherný přírodní úkaz z různých exotických koutů světa, kde slunce vychází i zapadá často ještě s větší grácií. Fotografování východů a západů slunce patří k oblíbeným činnostem každého z nás, a proto všechny fotografie jsou z našich vlastních cest.

Yellowknife, Kanada

Polární záře - zážitek na celý život

Sezóna polární záře začíná v srpnu a my přinášíme odpovědi na každé případné „Co?“, „Kde?“, „Proč?“ a „Jak?“ o tomto jedinečném fenoménu.

Ruské kolo v Pripjati

Průvodci odkrývají tajemství Černobylu: Otázky, které jste se báli zeptat

Zaujala tato unikátní lokalita i vás? Uvažujete nad její návštěvou a nevíte, co přesně očekávat? 

Nahlédněte do střeženého pásma černobylské katastrofy, přiblíženého očima dvou zkušených průvodců tímto tajuplným místem.
Na otázky nám odpověděli naši průvodci J. Zelizňák a J. Ondrejčík, kteří sem provázejí zájezdy již několik let.

Železní trůn Game of Thrones

Netruchlete za Game of Thrones a vydejte se na cestu po jeho filmových lokalitách!

Místa natáčení seriálu Game of Thrones jsou okouzlující už sama od sebe. Dějové souvislosti populární ságy jim však přidávají novou dimenzi turistického zážitku. Atmosféra středověku s prvky žánru fantasy, realistické zobrazení nelítostného politického boje o moc i časté dramatické zápletky držely diváky Game of Thrones (GoT) úspěšně v napětí během dlouhých osmi let. Důležitou přísadu atraktivity příběhu, kterou zvládli filmaři mistrovsky zakomponovat do výsledného mixu, tvořily nezapomenutelné lokality natáčení.

Muž procházející se branami Torii

Nejpodmanivější kouty Japonska a pár pozoruhodných faktů o zemi, kde se dá zažít vše

Objevte s námi spletitou a fascinující kulturu této ostrovní země, anebo se naplno oddejte jejím úchvatným přírodním scenériím.

Japonsko je pro cizince jako hlavolam. Protkané tradicemi, formovanými dlouhou a bohatou historií, uchvacující svou moderností a technologickou rozvinutostí. S městskou architekturou futuristických tvarů a pestrých barev, ale i s okouzlující zachovalou přírodou, jejíž krásu jen zdůrazňuje citlivý zásah lidské ruky.

gepard na savaně v Tanzanii

Gepard štíhlý

Neuvěřitelná rychlost

Gepard je nejrychlejším suchozemským zvířetem, přičemž jeho zrychlení na 100 km/h trvá 3 sekundy. Má neobyčejně ohybnou páteř a při běhu dělá až 7 metrové skoky. Průměrná rychlost během lovení je 87 km/h, při této rychlosti dokáže bleskově měnit směr. Lov trvá v průměru do 30 sekund, zřídka déle než 1 minutu, avšak po 500 metrech je jeho teplota až 40,6 st. C. To je důvod, proč po lovu musí odpočívat minimálně 20, ideálně 30 minut. Nejvyšší naměřená rychlost geparda byla 112 km/h. Gepardův puls je v klidu 100 až 120 úderů za minutu, po lovení až 200. Během odpočinku/ v klidu se nadechne 16 až 30-krát, po lovu až 160-krát za minutu.
Na procházce se lvy

Inspirace na zážitky pro náročné v jižní Africe

Nechte se inspirovat cestovateli a jejich zážitky z jižní Afriky, zde popsané zkušenosti a zážitky mohou být i vaše. Pokud hledáte zážitkovou dovolenou pro náročné cestovatele, oceníte tento blog.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací