CK SEN - Blog o cestování

Blog o cestování

Nechte se inspirovat a přečtěte si články věnované cestování a exotickým destinacím publikované týmem CK SEN.
V blogu naleznete plno cestovatelských tipů, rad a zkušenostmi ověřených informací nejen o proslulých exotických destinacích, ale i zapomenutých koutech světa.
Informace od zkušených cestovatelů vám jistě pomohou při vašem rozhodování, kde strávit svou vysněnou exotickou dovolenou.

Čti více
Helsinská katedrála

Helsinky – průvodce skandinávským klenotem

Prozkoumejte s námi nádherné město Helsinky. Dozvíte se, odkud pochází jeho název, co všechno byste měli vidět během vaší návštěvy a mnoho jiných zajímavostí. Víte, bez čeho nemůžete odjet? No přece bez návštěvy sauny, dokonce toto slovo je původem finské!

Omalovánky

Omalovánky zvířátka k vytisknutí

Vytiskněte si naše omalovánky zdarma a zpříjemněte si dlouhé chvíle doma. Připravili jsme pro vás pět omalovánek se zvířátky pro vaše děti a jednu antistresovou pro dospělé.

Bradavice

Harry Potter – Mudlův průvodce natáčením

Místa skutečná i fiktivní, tematické zábavní parky a zajímavosti z natáčení, které by měl znát každý fanoušek Harryho Pottera.

Pyramidy

Egypt – po stopách starověkých pyramid

Afrika jako kolébka lidstva. Egypt jako domov nejstarší civilizace. Káhira jako srdce Egypta. Země, která se stane vaší láskou na první nádech. Co jedinečné můžete v tajemném Egyptě zažít a jakou atmosféru má Káhira – jeho pulzující, unikátní a fascinující metropole?

Kapitol ve Washingtonu

Washington – tipy co vidět za jeden den

Jiná města Ameriky jsou možná zábavnější, třpytivější, divočejší, dynamičtější... Ovšem Washington DC je jednoznačným ztělesněním patriotismu USA, městem bílého mramoru, památníků, muzeí, parků a širokých alejí, jehož ulicemi se procházíte, a připadáte si, jako byste listovali historií země. Ano, ochutnejte rozmarnější a barevnější stránky Ameriky. A pak jděte poznat Washington, abyste poznali to podstatné z dějin i mentality USA...

Horsetail Fall v Yosemitském parku

Přírodní zázraky, které můžete vidět jen v určitém ročním období

Některé unikátní přírodní úkazy trvají jen velmi krátce, anebo jsou natolik výjimečné, že je
nutné je zažít na vlastní kůži, aby se vůbec staly uvěřitelnými.
Surikata

Divoké zážitky se zvířaty v Botswaně

Během cestování může člověk poznat mnoho nových míst, vidět zajímavé památky,
historické budovy, ale v Botswaně máte úplně jiné zážitky. Nejen, že uvidíte přírodu, jakou jste nikdy neviděli, ale setkání se zvířaty, které znáte jen z filmů a dokumentů vám zůstanou v paměti celý život. Přečtěte si moje aktuální zážitky od profesionálního odhánění hyeny až po milé setkání se surikatami.
Ruiny paláců v Persepolisu

Perská říše

Hegemonie tohoto impéria, původem z území dnešního Íránu, z něj již ve starověku udělala první opravdu světovou velmoc

Vánoční finská sauna

Nejzvláštnější vánoční tradice ve světě

Jiný kraj, jiný mrav a ani vánoční zvyky nejsou výjimkou. Podívejte se s námi, jak tráví
svátky v blízkých i vzdálených končinách světa.)
Žena s tradičním deštníkem v Japonsku

Věděli jste, že existuje UNESCO seznam nehmotného kulturního dědictví? Najdete tam například i reggae

Kulturní tradice ze všech koutů světa si v posledních letech získaly i pozornost mezinárodního společenství, které nad nimi zvedlo ochrannou ruku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Vážení klienti,

děkujeme za projevenou důvěru při výběru Vaší dovolené s CK SEN. V souvislosti se šířením onemocnění COVID – 19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 pro odlety do 31.5.2020 nabízíme bezplatnou změnu termínu objednávky. Klienty, kteří s námi mají absolvovat zájezd v pozdějším termínu, prosíme o strpení. Jakmile budeme vědět bližší informace k Vašemu zájezdu, kontaktujeme Vás. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na emailovou adresu cksen@cksen.cz

Děkujeme za pochopení a strpení.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.2020