CK SEN - Blog o cestování

Blog o cestování

Nechte se inspirovat a přečtěte si články věnované cestování a exotickým destinacím publikované týmem CK SEN.
V blogu naleznete plno cestovatelských tipů, rad a zkušenostmi ověřených informací nejen o proslulých exotických destinacích, ale i zapomenutých koutech světa.
Informace od zkušených cestovatelů vám jistě pomohou při vašem rozhodování, kde strávit svou vysněnou exotickou dovolenou.

Čti více

Polární záře - zážitek na celý život

Sezóna polární záře začíná v srpnu, končí v dubnu a my přinášíme odpovědi na každé případné „Co?“, „Kde?“, „Proč?“ a „Jak?“ o tomto jedinečném fenoménu.

Když po uvedení stejnojmenného filmu (2007) zdomácněl v hovorové řeči výraz „bucket list“ - seznam věcí, které chcete v životě zažít - strhla se současně s tím i vlna zájmu o originální a netradiční aktivity trávení volného času. Jedním z nevšedních zážitků, předurčeným na přední příčky nejednoho „bucket listu“, je i pozorování polární záře v tichém a mrazivém prostředí severské země.

Rytmický tanec světel na obloze, tajuplné zvuky v pozadí, k tomu ostrý a studený vzduch tvoří svou fascinující souhrou neopakovatelný přírodní fenomén. Právě tím, že Aurora borealis působí na více smyslů najednou, stává se unikátní a nenapodobitelnou – je potřeba ji prostě zažít na vlastní kůži.

 
Ruské kolo v Pripjati

Průvodci odkrývají tajemství Černobylu: Otázky, které jste se báli zeptat

Zaujala tato unikátní lokalita i vás? Uvažujete nad její návštěvou a nevíte, co přesně očekávat? 

Nahlédněte do střeženého pásma černobylské katastrofy, přiblíženého očima dvou zkušených průvodců tímto tajuplným místem.
Na otázky nám odpověděli naši průvodci J. Zelizňák a J. Ondrejčík, kteří sem provázejí zájezdy již několik let.

Železní trůn Game of Thrones

Netruchlete za Game of Thrones a vydejte se na cestu po jeho filmových lokalitách!

Místa natáčení seriálu Game of Thrones jsou okouzlující už sama od sebe. Dějové souvislosti populární ságy jim však přidávají novou dimenzi turistického zážitku. Atmosféra středověku s prvky žánru fantasy, realistické zobrazení nelítostného politického boje o moc i časté dramatické zápletky držely diváky Game of Thrones (GoT) úspěšně v napětí během dlouhých osmi let. Důležitou přísadu atraktivity příběhu, kterou zvládli filmaři mistrovsky zakomponovat do výsledného mixu, tvořily nezapomenutelné lokality natáčení.

Muž procházející se branami Torii

Nejpodmanivější kouty Japonska a pár pozoruhodných faktů o zemi, kde se dá zažít vše

Objevte s námi spletitou a fascinující kulturu této ostrovní země, anebo se naplno oddejte jejím úchvatným přírodním scenériím.

Japonsko je pro cizince jako hlavolam. Protkané tradicemi, formovanými dlouhou a bohatou historií, uchvacující svou moderností a technologickou rozvinutostí. S městskou architekturou futuristických tvarů a pestrých barev, ale i s okouzlující zachovalou přírodou, jejíž krásu jen zdůrazňuje citlivý zásah lidské ruky.

gepard na savaně v Tanzanii

Gepard štíhlý

Neuvěřitelná rychlost

Gepard je nejrychlejším suchozemským zvířetem, přičemž jeho zrychlení na 100 km/h trvá 3 sekundy. Má neobyčejně ohybnou páteř a při běhu dělá až 7 metrové skoky. Průměrná rychlost během lovení je 87 km/h, při této rychlosti dokáže bleskově měnit směr. Lov trvá v průměru do 30 sekund, zřídka déle než 1 minutu, avšak po 500 metrech je jeho teplota až 40,6 st. C. To je důvod, proč po lovu musí odpočívat minimálně 20, ideálně 30 minut. Nejvyšší naměřená rychlost geparda byla 112 km/h. Gepardův puls je v klidu 100 až 120 úderů za minutu, po lovení až 200. Během odpočinku/ v klidu se nadechne 16 až 30-krát, po lovu až 160-krát za minutu.
Na procházce se lvy

Inspirace na zážitky pro náročné v jižní Africe

Nechte se inspirovat cestovateli a jejich zážitky z jižní Afriky, zde popsané zkušenosti a zážitky mohou být i vaše. Pokud hledáte zážitkovou dovolenou pro náročné cestovatele, oceníte tento blog.

Popovídejte si na dovolené s místními

Popovídáte si na dovolené s místními?

Máte strach z cizího jazyka na dovolené? S naší cestovní kanceláří se bát určitě nemusíte. Po celou dobu pobytu jsou Vám k dispozici delegáti a průvodci, kteří cizí jazyky plynule ovládají. Pokud ale chcete nasát tu pravou atmosféru místa, není od věci dát se do řeči s místními, a na to potřebujete alespoň základy cizího jazyka.

Patagonské kýče - věže Torres del Paine

Inspirace na zážitky pro náročné v Jižní Americe

Nechte se inspirovat cestovateli a jejich zážitky z Jižní Ameriky, zde popsané zkušenosti a zážitky mohou být i vaše. Pokud hledáte zážitkovou dovolenou pro náročné cestovatele, oceníte tento blog.

Základem výroby hedvábí je motýl - bourec morušový.

Hedvábí nad zlato

Hedvábí je již po staletí jednou z nejpopulárnějších látek na světě. Díky své výborné textuře a skvělým termoregulačním vlastnostem byl do Evropy z dálného východu dovážený už od dob starého Říma. Už tehdy byl přitom tak populární, že senát v jistém momentě zakázal odívání mužů do hedvábných tóg. Náklady na dovoz hedvábí totiž byly tak vysoké, že výrazně odčerpávali rezervy zlata v rámci císařství a ohrožovaly ekonomiku.

Náměstí Nesf-e Džahán v Esfahánu

Írán je zemí pohádkové Persie

Írán je zemí, která dokáže vzbudit emoce. Mnozí si myslí, že je nebezpečnou, ale to jen proto, že ji neznají a nikdy v ní nebyli. Naopak ti, co se odtud vrátí, mají nejlepší vzpomínky a na Írán, místní obyvatele, jídlo a unikátní památky nedají dopustit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací