Cestovní pojištění


NÁŠ TIP: Všem klientům DOPORUČUJEME uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu + storna služeb navíc.

Všechny druhy pojištění Allianz je nutné objednat již při přihlášení se na zájezd. Pojištění vám bude automaticky uhrazeno z vaší zálohové platby. V případě dvou osob, které cestují na zájezd společně, doporučujeme vyplnit jednu společnou přihlášku, aby se pojistka v případě storna zájezdu vztahovala na obě osoby uvedené na jedné smlouvě. Více informací o pojištění získáte v CK SEN nebo v pojišťovně Allianz, www.allianzsp.sk/cestovne-poistenie.

Jak si vybrat správný druh pojištění na zájezd:

Komplexní cestovní pojištění (KCP): obsahuje 9 druhů pojištění - nejdůležitější jsou pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění úrazu, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění stornovacích poplatků, pojištění předčasného návratu, pojištění doplňkových asistenčních služeb, pojištění zpoždění letu a zpoždění jiného dopravního prostředku, pojištění nákladů na záchrannou činnost. Pojištění storna zájezdu se vztahuje na zdravotní důvody (akutní onemocnění, úraz, úmrtí), živelnou událost, trestný čin. Nárok na pojistné plnění vzniká ve výši 90-100% storno poplatku podle důvodu stornování, maximálně 31 000 Kč/osoba. Společně přihlášené osoby mají nárok na odškodné ve stejné výši, dohromady však nejvíce 75 000 Kč na celou pojistnou událost. Výše pojistného v zemích Evropy je za KCP 70 Kč na osobu/den, mimo Evropu 89 Kč na osobu/den. Toto pojištění je vhodné pro zájezdy s celkovou cenou do 31 000 Kč. U zájezdů s vyšší celkovou cenou doporučujeme připojistit si storno služeb navíc ve výši 3,2 %.
Náš tip: Tento druh pojištění doporučujeme kombinovat s pojištěním stornování zájezdu + storna služeb navíc.

Pojištění stornování zájezdu + storna služeb navíc: výše tohoto pojištění je 3,2 % z katalogové ceny zájezdu, skutečné výše letištních poplatků a doobjednaných služeb navíc (například SEN premium, místní lety, fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj, případné individuální služby poskytované k zájezdu). Nárok na pojistné plnění vzniká ve výši 90-100% storno poplatku (z katalogové ceny zájezdu, skutečné výše letištních poplatků a doobjednaných služeb navíc) podle důvodu stornování se vztahuje na zdravotní důvody (akutní onemocnění, úraz, úmrtí), živelnou událost, trestný čin.
Náš tip: Tento druh pojištění doporučujeme kombinovat s komplexním cestovním pojištěním KCP. Tento druh pojištění je také vhodný, pokud máte platné cestovní pojištění, např. celoroční pojištění, pojištění na různých kartách atd., a přejete si pojistit pouze storno zájezdu.

Připojištění SEN plus: Předmětem pojištění jsou zvýšené náklady (na ubytování, stravu, náhradní dopravu) vynaložené pojištěným z důvodu zpoždění letadla (resp. zrušení letu) nebo jiného dopravního prostředku o více než 6 hodin z důvodu živelné události (včetně výbuchu sopky), stávky (která v době sjednání pojištění nebyla ohlášena ani očekávána) nebo teroristického činu (který v době sjednání pojištění nebyl ohlášen ani očekáván). Rozsah krytí: 1. Náklady na ubytování a stravu max. 3750 Kč/noc, max. 5 nocí, 2. Kapesné 1 250 Kč na jednu pojistnou událost, 3. Náklady na náhradní dopravu max. 12 500 Kč, 4. Automatické prodloužení cestovního pojištění po dobu prodlouženého pobytu v zahraničí, max. 5 dní. Podmínkou pojištění je uzavření jednoho z pojištění Allianz při zálohové platbě. Jednorázová částka za toto pojištění je 125 Kč osoba/zájezd.

Pojištění proti insolventnosti: CK SEN uzavřela s pojišťovnou Union poisťovňa, a.s. povinné smluvní pojištění CK proti úpadku na rok 2021/2022.
Certifikát CK SEN o pojištění proti úpadku naleznete na www.cksen.cz v sekci Pojištění CK.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔