Nakoupíme si tuniskou keramiku
sleva first minute až 20%

Tunisko - Kartágo, Sahara a Hvězdné války komfortněji

Vítejte v Tunisku! Tady okamžitě zaslechnete volání Orientu. Věděli jste, že sedm návštěv Kairouanu se vyrovná jedné návštěvě Mekky? Tato země na severu Afriky má množství antických památek z minulosti, ale také zajímavosti z budoucnosti ve formě slavných míst z natáčení Hvězdných válek. Závěr zájezdu si vychutnáte relaxací na největším ostrově severní Afriky s pomerančovým džusem v ruce. Dovolená, na kterou jen tak nezapomenete!
 

  • Kairouan: nejposvátnější město celého Tuniska
  • relax na největším ostrově severní Afriky
  • špičkový průvodce, gurmánské dobrodružství
  • úžasné antické památky severní Afriky
  • špičkový průvodce CK SEN během celého pobytu
  • gurmánské a historické dobrodružství
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, 7 x ubytování ve 3* hotelech v pokojích pro dvě osoby, snídaně, cesta na ostrov Džerba, průvodce CK SEN během poznávací části zájezdu, pojištění proti insolvenci, bohatý poznávací program, dopravu během celého pobytu,asistenční služby

Cena nezahrnuje:

Exkluzivní cenu za vstupné do památek pouze pro CK SEN, které zahrnuje vstupné do památek a atrakcí během celého zájezdu Tunisko (muzeum Bardo, ruiny města Kartágo, Kairouan, Sousse, amfiteátr El Jem), stravu mimo uvedené, pojištění, individuální výdaje

Ubytování:

Tunis – Yadis Ibn Khaldoun ***, 1 noc

Hammamet – Hotel Khella ***, 1 noc

Mahdia – Topkapi Beach Mahdia ***, 1 noc

Djerba – Jerba Sun Club ***, 3 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do Kartága

PRAHA - TUNIS

Odlétáme do hlavního města Tuniska, Tunisu.  Čeká tu na nás příběh země, ve které okamžitě zaslechnete orientální volání. Ubytování, první kontakt s tuniskou půdou a už nás vítá legendární KARTÁGO! Kdo říkal, že Kartágo musí být zničeno a proč tak moc leželo Římanům v žaludku?

2. den: Po stopách Féničanů

TUNIS

Po snídani se se vypravíme poznávat další zákoutí TUNISU. Kráčíme po stopách Féničanů a v Kartágu objevíme ruiny slavného města zapsaného na seznamech UNESCO. V Antoniových lázních si vysvětlíme, jak si Římané užívali luxusu a zasníme se, jaké toto místo mohlo být v době své největší slávy.
O pár kilometrů dál už se vše kolem nás mění a nás pohltí bílo-modrý svět tichých a malebných uliček v městečku SIDI BOU SAID. Sednete si na výbornou kávu s kardamonem nebo si raději dáte čaj s mátou? Vyzkoušíte si své první smlouvání na místním bazaru? Projdeme se orientálním světem, nahlédneme ke staré mešitě Zayutna, která si pamatuje téměř celé islámské dějiny města a užijeme si i exotiku vůní arabských koření. Ztratíme se v uličkách staré mediny a navštívíme jeden z nejkrásnějších místních tradičních domů. Po prohlídce starého centra Tunisu už odjíždíme do Hammametu, kde strávíme noc.

3. den: Nejposvátnější město Tuniska

HAMMAMET - KAIROUAN - MAHDIA

Ráno po snídani opouštíme pobřeží Středozemního moře, abychom se vydali do vnitrozemí, kde na náš čeká KAIROUAN: nejposvátnější město celého Tuniska. Jeho jméno svítí mezi nejdůležitějšími historickými islámskými městy severní Afriky a my tu záhy pochopíme, proč tomu tak je. Vejdeme za jeho brány do stařičké mediny, kde nás obklopí orientální krása starých oken a zdobených dveří a kde téměř z každé uličky vyčuhuje hranatý minaret. Kairouan založil generál Uqba íbn Náfi ještě v roce 670. Zůstala tu po něm unikátní Velká mešita, symbol dnešního města.
My vystoupáme na střechy okolních domů, abychom si vychutnali panorama města i s mešitou. Poté se podíváme po posvátném velbloudovi, prohlédneme si orientální koberce, dáme si skleničku čaje a Kairouan se rázem mění v zážitek. Sedm návštěv Kairouanu vyrovná se jedné návštěvy Mekky! Věděli jste to?
Ale to už nás svým voláním znovu láká mořské pobřeží a především SOUSSE se svým starým městem, nádherným Ribátem a velkou mešitou. Útroby ribátu, tedy středověké pevnosti, důkladně prozkoumáme. Toto místo je totiž jako z filmu! Pohltí nás tržiště a naše fotoaparáty nepřestávají cvakat. Slyšeli jste už o tom, že Tunisané si kromě máty rádi dávají do čaje i piniové oříšky? Ochutnejte! Koupíte si na místním tržišti tradiční tuniskou keramiku? Sněhobílá MAHDIA bude místem, kde dnes přenocujeme. Užijte si ještě podvečerní procházku starým městem s typickými bílými domy. Ochutnáte dnes k večeři kuskus s cizrnou a zeleninou nebo dáte přednost pikantním klobáskám Merguez?

4. den: Největší starověký amfiteátr světa

EL JEM - EL DJERBA

Koloseum v italském Římě zná každý, ale slyšeli jste už o tuniském městě EL JEM? Amfiteátr z 3. století, který po sobě zanechali Římané, patří k těm nejkrásnějším na světě, ale na rozdíl od Říma, tady se nebudete tlačit s davy turistů. Povyprávíme si příběhy gladiátorů a ukážeme si i místa, odkud přicházeli do arény mezi tisíce zvědavých pohledů. Být v El Jemu dnes je zážitkem, vždyť přece patří k největším, starověkým amfiteátrům světa!
V tomto městě nás čeká ještě jeden poklad, a tím je místní muzeum mozaik. Právě v místní škole se vyučili největší mistři a mozaiky, které zde uvidíte, vám bez přehánění vyrazí dech. Věděli jste, že Římané používali při výrobě mozaiky stejný postup jako při stavbě silnic?
Římský svět poté necháme za zády a přesouváme se na jih na slavný tuniský ostrov DŽERBA. Pohled na něj si vychutnáme z trajektu, který nás přiveze do hlavního města HOUMT SOUQ. Večer nás už čeká procházka příjemným městečkem na břehu Středozemního moře, kde se mísily vlivy křesťanství, islámu i judaismu a vytvořily tak na DŽERBĚ unikátní svět. Ochutnejte čerstvý pomerančový džus, skvělé tuniské datle, jídla nasáklá vůněmi arabského orientu nebo vyhlášené tuniské vínko. Tady najdete vše, tady si můžete užívat tuniského odpočinku na největším ostrově severní Afriky. Čeká nás noc na Džerbě.

5. den: Oddech, nebo poznávání?

EL DJERBA

Dnes nás čeká odpočinek na břehu Středozemního moře, nebo celodenní výlet.
Fakultativní výlet: Z Džerby se vypravíme na práh pouště do oblasti zvané TATAOUINE, kde v písku a prachu zapomenutých staletí leží nádherná tradiční ksary, tedy opevněná místa. Nejznámějším z nich je KSAR OUED SOLTANE. Nikdy jste tu nebyli, ale máte pocit, že jste toto místo už někde viděli? Nemýlíte se! Právě zde se totiž natáčely některé scény z kultovního velkofilmu Hvězdné války. Pokud je milujete, tento zážitek si rozhodně nenechte ujít.
Právě tady ale také stojí důmyslné stavby Berberů. Co je to „ghorfa“ a k čemu sloužila? Cestou se zastavíme i v ksaru HADADA a MEDININE. Projedeme se také skalním městem CHENINI. Takový výjimečný a zároveň přitažlivý svět jste v Tunisku jistě nečekali! Večer jste opět doma ve vašem resortu.

6. den: Relax u Středozemního moře

EL DJERBA

Relax, odpočinek a opalování u Středozemního moře.

7. den: Relax u Středozemního moře

EL DJERBA

Relax, odpočinek a opalování u Středozemního moře.

8. den: Návrat domů

TUNIS - PRAHA

Ráno po snídani se přesouváme na letiště a odletáme domů. Přivítejte se s rodinou a přáteli a sdílejte spousty krásných zážitků. Na konci naší cesty, když už nastupujeme do letadla unavení sluncem a s hlavou přeplněnou letopočty, zážitky a dojmy se snažíme sumarizovat, co všechno jsme vlastně viděli a zažili, a s potěšením zjišťujeme, že jsme se zamilovali. Tunisko ve vás zůstane.

Tunisko - Kartágo, Sahara a Hvězdné války
<
>
Procházka orientálními tuniskými uličkamiTunis - procházka medinou Tunis - na nádvoří Velké mešity Muzeum Bardo je plné starověkých mozaik Kartágo - po stopách Féničanů, Řeků a ŘímanůSlavné město Kartágo Antoninové koupele v Kartágu Antoninové koupele v Kartágu, kde si Římané uživali luxusKairouan - brána do středověkého městaStarý a kouzelný KairouanSousse - výhled na město z Ribatu Sousse - Ribat se svojí kamennou věží Pobřeží Středozemního moře v Monastiru Monastir - středověký kamenný RibatMonastir  - hrobka prezidenta Habbiba BourgouibuEl Jem - slavné římské koloseum V El Jem se našlo množství krásných mozaik Ksar Oued Soltan - zde se natáčely epizody Star WarsSynagoga na ostrově Djerba Djerba - příjemné hlavní město ostrova 3* rezort na Djerbě - Jerna Sun Club, kde si přijemně odpočinete 5* rezort Radisson Blu Palace Resort & Thalasso na Djerbě

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací