Chcete poznávací zájezd se 100 % garancí realizace? Klikněte sem.

  • Arménské kláštery, gruzínský karavansaraj, Nachičevan, množství památek UNESCO

  • Tři unikátní země sahající od Kaspického moře přes Kavkaz až po bájný Ararat

  • Propracovaná cesta nejkrásnější částí býválého SSSR s českým průvodcem

  • Ochutnávky unikátního vína, koňaků a tradičních dobrot

  • Gurmánské zážitky - šašlik, chorovac, chléb lavaš, vinné listy tolma, lahmadžo

  • Poznávací zájezdy plné zážitků a dobrodružství o úroveň výše

  • velké množství garantovaných termínů na českém trhu

  • Využijte naše mnoholeté zkušenosti ve váš prospěch a užijte si exotickou dovolenou

Za starobylými kláštery ranného křesťanství se vydejte do Arménie. Čeká vás arménský Stonehenge a kláštery Noravank i Khor Virap přímo pod bájným Araratem, kde přistál biblický Noe. Nebude chybět ani arménská vinařská oblast s ochutnávkou vín, výborné šašliky, arménské pivo i koňak.

Doporučujeme poznávací zájezd do třech unikátních zemí sahajících od Kaspického moře přes Kavkaz až po Ararat, Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Karabach, ze kterého si přivezete nezapomenutelné zážtiky. Tato aktivní dovolená je vhodná i pro seniory, stejně jako Nachičevan, Jižní Kavkaz.

Čeká vás moderní Baku v Ázerbájdžánu, gruzínský karavansaraj i nádherný Náhorní Karabach a Nachičevan.

Vydejte se na poznávací zájezdy do Arménie s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Chcete nejlepší cenu zájezdu?

Poradíme vám, pošlete nám jen svůj kontakt.Povinné pole
ODESLAT
Návštěvu zapomenutých klášterů si vychutnáte Kláštery ve stínu bájného AraratuCesta do Náhorního KarabchuNáhorní Karabach je málo navštěvovaným místem, my vám ho ukážeme se vším všudyModerní vežě Baku týčí se nad starou čtvrtíProhlídka měst se SEN průvodcemPo stopách ranného křesťanstvíBahenní sopky přestavují ázerbájdžánský unikátV Arménii vás čekají gurmánské hodyPravý borše, na kterém si pochutnáteKláštery v okolí známého jezeraArménská vinařská oblas

TOP místa zájezdů

Azerbajdzan, Baku

Baku

Hlavní město Azerbajdžánu, zároveň největší přístav. Název pochází ze starých perských jmen města Bad-kube, tedy „město, kde vítr fouká“, nebo Baghkuh, neboli „Boží hora“. Palác Širvanšáhů z 15. století a Panenská věž jsou na seznamu UNESCO. Prohlídka petroglyfů lovců z doby kamenné v Gobustánu.


Gruzie - Tbilisi

Tbilisi

Gruzinské hlavní město, osídlené již od 5. st., přes staré město vedla hedvábná stezka, dochovala se katedrála Sioni, bazilika Ančischati. Na levém břehu řeky Kury se nachází Katedrála Nejsvětější Trojice.

Reference klientů

Ázerbajdžán, Gruzie, Arménie

Před týdnem jsem se vrátila z dalšího zájezdu s CK SEN. Ale tento byl nezapomenutelným - když se sejde fajn parta s fajn průvodcem a vydají se do neskutečně zajímavých zemí, tak to je síla. A to byl zajezd Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie. Spoustu zážitků, nejen těch gastronomických. Kuře na švestkách nás všechny dostalo. Dana

Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Karabach

Hezký den všem v CK SEN! Je to právě týden, co jsme se vrátili z překrásného poznávacího zájezdu po Ázerbájdžánu, Gruzii a Arménii. Těžko popsat tisíce zážitků a vjemů, které nám cesta přinesla, ale chci poděkovat za velmi dobře zvolenou trasu a využitý čas na trase. V první řadě patří velký dík Tomášovi Kubušovi, který byl nejen nadmíru pečlivým průvodcem, ale hlavně zprostředkoval všechny země, města a kláštery se srdcem a zájmem. O znalostech ani nemluvě. A právě díky zkušenostem po této cestě se těšíme celá parta na putování s Tomášem někdy do budoucna po střední Asii. Velká díky! Miloš


Zážitky ze zájezdů

Gruzie, klášter Davit Gareja

Po cestě gruzínskou polopouští se najednou vynoří pahorek s klášterním komplexem David Gareja. V této vyprahlé pustině by ho zde nikdo nečekal. Mikrobus necháváme na parkovišti a vyrážíme na první kopec s klášterem. Ticho, klid a vůně tenkých medových svíček. Sem tam se objeví jeden z mnichů, kteří zde stále žijí. Na hřebeni kopce se protíná hranice mezi Gruzií a Ázerbájdžánem a právě tam směřujeme. Kráčíme přes hranici, vcházíme do Ázerbájdžánu  a ve skalách objevujeme opuštěně kláštery, které tu stojí staletí. Fresky jsou tu jen pro nás a nikde nikdo. Unikátní místo. Zlatým hřebem je pak pohled na panorama celého místa. Odpočíváme zde a s uloveným zážitkem scházíme dolu. 

Gruzie

Z Ázerbájdžánu vstupujeme do gruzínské oblasti zvané Kacheti, kterou proslavilo nejlepší gruzínské víno. Nahlížíme do tajemných klášterů a na malých vinicích ochutnáváme vína a místní sýry. Vinařství Chareba v bývalém vojenském tunelu, výhledy na vinice, ale i výroba tradičního vína. Procházka „toskánským“ městečkem Signagi a posezení v rodinné restauraci u specialit gruzínské kuchyně za zvuků místní hudby. První momenty v Gruzii si skutečně zamilujete. 

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Bonusové zájezdy
od 6890 Kč

Více zde

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde