Skalní útvary v Saudské Arábii

Poznávací zájezdy do Saudské Arábie

se slevou až 25%

  • komfortní poznávací zájezdy do Saudské Arábie plné zážitků

  • Mekka, Rijad, Džidda

  • UNESCO památky vs. moderní architektura

  • země bez masového turismu

  • jsme tu pro Vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti s aktivní dovolenou s našimi špičkovými českými průvodci

  • nejlepší poměr mezi kvalitními službami a cenou

  • first minute slevy na zájezdy do Saudské Arábie jsou dynamické a průběžně se snižují, využijte nejlepší cenu nyní!

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy do Saudské Arábie se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerie

Al Ula

Město Al Ula bylo založeno v 6. století před naším letopočtem, oáza v údolí pouště, s úrodnou půdou a dostatkem vody. Byla hlavním městem starověkých lihyanitů (Dedanitů). Jedná se o jedno ze tří nejlépe zachovaných islámských měst na světě. Staré město bylo obklopeno mohutnými zdmi se 14 branami, které se na noc zamykaly. Uvnitř se nacházelo kolem 500 domů. Hliněné domy jsou dvoupatrové a jejich střešní koridory jsou odděleny, přesto tvoří dohromady jednolitou masu. Skvostné dveře byly vyrobeny z palmových kmenů. Také Mohammed se zastavil v Al-Ule při své cestě do Tobuku, kde se odehrála významná bitva. Prorok se zde modlil jak při cestě tam, tak při cestě zpátky a na těchto místech vyrostly později dvě mešity. Jednou z nich je mešita Al-Azm.

Čti více

Rijád

Město obklopené pouští, které ještě před sto lety nikdo neznal. Město obrovských kontrastů. Původní osídlení v centru města je nyní bydlištěm chudiny, naopak bohatí obyvatelé města našli svůj domov na moderních, komfortních předměstích s typickou hitech architekturou. V současnosti má saudská metropole přibližně 6 miliónů obyvatel. Staré městské hradby byly 50. letech 20. století strženy, aby vznikl nový prostor pro výstavbu, ale i přesto zde najdete mnoho památek, které určitě stojí za podívání. Mezi památky, které určitě stojí v Rijádu za zhlédnutí, je monumentální hliněná pevnost Al-Masmak z roku 1865. Chrání ji zdi jsou tlusté až 1,25 metru se střílnami a čtyřmi strážními věžemi o výšce 18 metrů. Pevnost se nachází v jedné z nejstarších čtvrtí jménem Al-Bathaa, byla postavena na místě staršího opevnění a návštěvníky překvapí původní hradní brána, obrovské nádvoří i krásně malované interiéry. Kromě pevnosti mohou turisté obdivovat také palác Murabba, sloužící jednak jako pevnost, jednak jako rezidence, kterou nechal v roce 1946 postavit král Abdul Azíz ibn Saud. Jste-li zvědaví na tradiční arabský bazar (súk), doporučujeme procházku po nejstarší části Rijádu ve čtvrti Al-Dirah. Kromě tržiště Al-Mu’eiqilia je zde umístěna obchodní budova Královského paláce a Velká mešita.

Čti více

Diriyah

Hlavním městem vládnoucí dynastie Saudů, založeným v roce 1447, bylo původně Darijah. Vzniklo kolem oázy ležící v údolí Wadi Hanifah a svého rozkvětu dosáhlo během období prvního saúdského státu, tj. ve druhé polovině 18. století a na počátku 19. století. V roce 1818 jej zničili Turci a tak se status hlavního města přemístil do přibližně 20 km vzdáleného Rijádu. Darijah je od roku 2010 zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Přesněji řečeno jde o jeho obytnou čtvrť At-Turaif, postavenou na okraji oázy ad-Dirija. Uvnitř mohutných hradeb se strážnými věžemi mohou návštěvníci obdivovat zrestaurovaný palác, mešitu, stejnojmennou pevnost i úzké malebné úzké uličky města s domy, to vše postavené ze sušených hliněných cihel, přičemž některé stavby mají základy z vápence těženého v nedalekém kamenolomu

Čti více

Jeddah neboli Džidda

Město Jeddah, které je česky nazýváno také Džidda, se nachází v blízkosti svatých měst Mekky a Mediny a přístup sem je umožněn všem, včetně nemuslimů. Jedná se o druhé největší město v zemi a díky svému přístavu je zároveň velmi důležitým obchodním centrem země ležícím na břehu Rudého moře. Právě Rudé moře poskytlo stavitelům krásné korály, které byly použity k výstavbě tradičních domků situovaných v historickém centru města. Na pobřeží se rozprostírá mnoho překrásných pláží a přímořských středisek, které nabízejí náhled na fascinující podmořský život v blízkosti rudomořských útesů. Jiddah má také jedno z nejlepších tržišť v celém království – Souk Al-Alawi. Táhne se napříč starým městem a ve stovkách krámků nabízí všechny myslitelné druhy zboží, ať už chcete koupit suvenýry nebo ovčí vlnu.

Čti více

Madain Saleh

Archeologické naleziště na severozápadě Saudské Arábie, přibližně 20 km severně od města Al Ula. Jedná se o pozůstatky města a hrobek Nabatejské říše, civilizace, která postavila slavnou Petru v Jordánsku. Bylo to jejich druhé největší město a leželo na kdysi velmi důležité obchodní cestě, která spojovala jih Arábie a východní Afriku s Blízkým východem. Naleziště bylo díky svému významu zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Čti více
<
>
Skalní útvary v Saudské Arábii Skalní město Hegra Slavná sloní skála, Jabal al Fil Nabatejské hrobky Pozůstatky Nabatejců SEN ve starobylém městečku DiriyahSkalní pouštní město Nabatejců Cesta napříč pouští Velbloud přechází silnici v Saudské Arábii Qalat al Bahrain, 3500 let staré vykopávky NaSEN v Saudské Arábii Rijád, vstupní brána do Saudské Arábie Ikonický mrakodrap v Rijádu Setkání s místními Nákup tradičních suvenýrů Exotické plody na místním trhu

Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezd do Saudské Arábie, do jedné z nejuzavřenějších zemí světa. Saudská Arábie byla dlouho pro turisty nepřístupnou destinací. Země se pod vládou Mohammeda bin Salmana postupně otevírá. Všude slýcháváte, že Saudská Arábie je nudná rovina a všude písek, teplo a nikdy zde neprší, Ferrari a Lamborghini na každém rohu a Arabové jsou nepříjemní a nebudou si s vámi povídat. Vše je ale naopak, přesvědčte se! Rodiště Islámu a zároveň domov pramatky Evy. Nekonečné pouště, teplé moře a zelené hory. Moderní metropole a jednoduchý okouzlující venkov. Saúdská Arábie má vše, co si cestovatel může přát. Jedna z posledních neobjevených zemí světa otevřela své brány veřejnosti teprve nedávno. Využijte naše zkušenosti na poznávací zájezdy také do Saudské Arábie, s komfortním servisem a pod vedením špičkových českých průvodců.

 

Saudská Arábie jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Vydejte se s námi na cestu do země, kterou navštívilo jen minimum turistů. Rijád, město obrovských kontrastů vás překvapí jak historií, tak moderním centrem. Džidda je nejvíce kosmopolitní město Saudské Arábie a také údajně místo kde je pochována Adamova Eva. Zažijte pouť do Mekky, do místa, kde se narodil prorok Mohammed. Do města, kde je pohřben nejstarší syn proroka Abrahama, Izmael se svou matkou Hagar. Tuto cestovatelskou třešničku na dortu by si neměl nechat ujít cestovatel, který navštívil Jordánsko, Izrael či kteroukoli zemi Perského zálivu.

 

Čti více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací