Poznávací zájezdy do Alžírska

Rozšířený vyhledávač zájezdů

  • komfortní poznávací zájezdy do Alžírska plné zážitků s garancí realizace zájezdů i v roce 2021

  • Djémila, Alžír, Tassili n'Ajjer

  • 5 UNESCO památek na jedné cestě

  • gurmánské zážitky – merquez, berberský kuskus, chakchouka

  • jsme tu pro Vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti s aktivní dovolenou s našimi špičkovými českými průvodci

  • nejlepší poměr mezi kvalitními službami a cenou

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Kontinent: Afrika, Země: Alžírsko
Cena zájezdu
Termín zájezdu:
Zájezdy do AlžírskaReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerie

Djemila

Město Djémila se rozprostírá 50 km severovýchodně od Sétifu na severu Alžírska. Pod původním názvem Cuicul či Curculum jej jakožto svou africkou kolonii založili Římané koncem 1. století. V dobách největší slávy představovalo chloubu římské architektury, navíc dokonale adaptovanou na horské prostředí – město se totiž rozprostíralo ve výšce kolem 900 m n. m. Je rovněž památkou zapsanou na seznamu UNESCO.

Čti více

Tassili n’Ajjer

V pozoruhodné měsíční krajině na okraji Sahary se nachází nejvýznamnější památky prehistorického jeskynního umění na světě. Více než 15.000 skalních kreseb a rytin zaznamenává vývoj lidstva, migraci zvířat i klimatické změny v této oblasti v době od 6.000 př. Kr. do 1. stol. po Kr. Také z geologického hlediska se jedná o velmi zajímavou krajinu, erodující pískovec zde vytváří různé obdivuhodné útvary (soutěsky, věže, skalní města i kamenný les).

Čti více

Ghardaïa

Ghardája je částí shluku pěti měst ležících na samém okraji Sahary, ale tohle jméno se často používá pro celý shluk. Ghardája je téměř samostatnou zemí s vlastním národním oděvem, náboženstvím a společenskými tradicemi. Je potřeba mít průvodce, abyste mohli navštívit krásné staré město nebo mešitu Sidi Brahim. Také je centrem údolí M'zab, které je světovým dědictvím dle organizace UNESCO.

Čti více

Tipasa

Tipasa je město na pobřeží Alžírska, hlavní město stejnojmenné provincie. Moderní město bylo založeno v roce 1857, avšak nachází se v něm řada památek na fénickou, římskou, raně křesťanskou i byzantskou kulturu. Od roku 1982 je Tipasa součástí kulturních památek světového dědictví UNESCO.

Čti více

Alžír

V současné době je Alžír prosperujícím městem, v němž je možné se kochat jak moderními stavbami, tak i starou zástavbou. U pobřeží Středozemního moře se nachází novější část města, stará zástavba začíná na úpatí kopce a táhne se až k citadele, jež se nachází na vrchu nad městem. Přímořská část Alžíru bývá často přezdívána „Paříží Afriky“, je totiž tvořena širokými bulváry a koloniálními domy. Připomíná tak mnohá evropská moderní velkoměsta. Ulice moderního Alžíru jsou na Afriku až neuvěřitelně čisté, bělostné fasády budov jsou doplněny namodro namalovanými balkóny a okenicemi. Historické centrum města pak tvoří čtvrť Kasba, která dodnes neztratila svůj půvab a je odkazem na islámskou tradici města. Pevnost stojící na místě původní fénické a římské osady Icosium patří mezi hlavní lákadla města. Pokud se od citadely vydáte směrem k pobřeží, můžete narazit na několik mimořádně krásných mešit, jako je například mešita el Džedíd či el Kébir. Uniknout by vám nemělo ani muzeum Bardo shromažďující sbírky alžírských artefaktů, ozdob, zbraní a dalších věcí. Jednotlivé domy v této čtvrti mají tvar kostek a podobají se malým pevnostem. Mezi nimi je propletena změť uliček, které ukrývají řemeslné dílny a kavárny.

Čti více
<
>

Vydejte se s CK SEN do Alžírska, do největší země Afriky a Arábie bez davů turistů. Pět památek UNESCO, mešita s nejvyšším minaretem světa, pouštní oázy, datlovníkové zahrady i orientální zákoutí. Sedmimilionový Alžír, který ihned začnete srovnávat s těmi nejkrásnějšími městy Středomoří jako Neapol, Barcelona, či Bejrút. Fascinující římské památky v Djemile, která je jednou z nejvíce fascinujících římských památek naší planety, kulturní Constantine či nádherně středomořský Orán i antické Tipasy. SEN přichází s novým, přepracovaným poznávacím programem zájezdů v Alžírsku. Buďte jedni z prvních, kdo Alžírsko navštíví.

Nebaví vás davy turistů a chtěli byste poznat největší zemi Afriky a Arábie? Pak právě pro vás je tu náš 9denní zájezd Alžírsko – největší zemí Afriky. Hlavní město Alžír vás překvapí, jak moc se podobá jihofrancouzským městům a zároveň vás ohromí svými památkami. Na jedné cestě navštívíte hned 4 UNESCO památky, čekají vás gurmánské zážitky a neuvěřitelně rozsáhlý seznam aktivit.

Toužíte poznat Alžírsko včetně jeho saharské části? Tento zájezdy Alžírsko a Sahara – velký okruh kombinuje poznávací komfortní část, po které odletíte na exkluzivní expediční cestu národním parkem Tassili n'Ajjer, kde vás čekají překrásné hory, kaňony, guelty, oázy ale i nedozírné pískové duny, kde žije kmen magických Tuarégů. Zažijte fascinující zájezd bez turistů.

 

Čti více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Vážení klienti,
vzhledem ke striktním pandemickým opatřením není naše kancelář otevřena, kontaktujte nás prosím emailem na adrese cksen@cksen.cz
Děkujeme. Vaše CK SEN