Chcete poznávací zájezd se 100 % garancí realizace? Klikněte sem.

  • propracovaný poznávací zájezd nejkrásnější částí býválého SSSR s českým průvodcem

  • arménské kláštery, gruzínský karavansaraj, množství památek UNESCO

  • Gruzie, Arménie, Ázerbjádžán, Náhorní Karabach a Nachičevan na jedné cestě

  • gurmánské zážitky - šašlik, vinné listy tolma, lahmadžo

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti

  • velké množství garantovaných termínů na českém trhu

Jižní Kavkaz. Blízká, a přitom tak vzdálená exotika. Tři unikátní země Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Karabach sahající od Kaspického moře přes Kavkaz až po bájný Ararat.

Orientální Ázerbájdžán, Gruzie známá svými kulinářskými specialitami a horami, Arménie s nezapomenutelnými kláštery i koňakem, ale i málo navštěvovaná oblast Nachičevan, Jižní Kavkaz.

Tento poznávací zájezd do Gruzie - země skvělého jídla, nádherných klášterů, vynikajícího vína a pohostinných lidí vás přesvědčí, že do Střední Asie se vyplatí naplánovat si dovolenou.

Vydejte se na poznávací zájezdy do Gruzie s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Chcete nejlepší cenu zájezdu?

Poradíme vám, pošlete nám jen svůj kontakt.Povinné pole
ODESLAT
Gruzínské kláštery ve stínu KavkazuGruzie to jsou kláštery a nádhlerné horySevanské kláštery stojí za návštěvuPanormama moderního města Baku SEN má v Náhorních Karabachu dlouholeté zkušenostiKouzelná příroda KavkazuNávštěva místního trhu v StepanakartuStále přetrvávající původní styl životaNa této cestě vás čeká mnoho gurmánských zážitkůArménie je vyhášenou kulinářskou destinacíStřední Asií vás provede detailně český SEN průvodceSklenka výborného koňaku nesmí chybět

TOP místa zájezdů

Gruzie - Tbilisi

Tbilisi

Gruzinské hlavní město, osídlené již od 5. st., přes staré město vedla hedvábná stezka, dochovala se katedrála Sioni, bazilika Ančischati. Na levém břehu řeky Kury se nachází Katedrála Nejsvětější Trojice.

Azerbajdzan, Baku

Baku

Hlavní město Azerbajdžánu, zároveň největší přístav. Název pochází ze starých perských jmen města Bad-kube, tedy „město, kde vítr fouká“, nebo Baghkuh, neboli „Boží hora“. Palác Širvanšáhů z 15. století a Panenská věž jsou na seznamu UNESCO. Prohlídka petroglyfů lovců z doby kamenné v Gobustánu.


Reference klientů

Ázerbajdžán, Gruzie, Arménie

Před týdnem jsem se vrátila z dalšího zájezdu s CK SEN. Ale tento byl nezapomenutelným - když se sejde fajn parta s fajn průvodcem a vydají se do neskutečně zajímavých zemí, tak to je síla. A to byl zajezd Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie. Spoustu zážitků, nejen těch gastronomických. Kuře na švestkách nás všechny dostalo. Dana

Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Karabach

Hezký den všem v CK SEN! Je to právě týden, co jsme se vrátili z překrásného poznávacího zájezdu po Ázerbájdžánu, Gruzii a Arménii. Těžko popsat tisíce zážitků a vjemů, které nám cesta přinesla, ale chci poděkovat za velmi dobře zvolenou trasu a využitý čas na trase. V první řadě patří velký dík Tomášovi Kubušovi, který byl nejen nadmíru pečlivým průvodcem, ale hlavně zprostředkoval všechny země, města a kláštery se srdcem a zájmem. O znalostech ani nemluvě. A právě díky zkušenostem po této cestě se těšíme celá parta na putování s Tomášem někdy do budoucna po střední Asii. Velká díky! Miloš


Zážitky ze zájezdů

Gruzie, klášter Davit Gareja

Po cestě gruzínskou polopouští se najednou vynoří pahorek s klášterním komplexem David Gareja. V této vyprahlé pustině by ho zde nikdo nečekal. Mikrobus necháváme na parkovišti a vyrážíme na první kopec s klášterem. Ticho, klid a vůně tenkých medových svíček. Sem tam se objeví jeden z mnichů, kteří zde stále žijí. Na hřebeni kopce se protíná hranice mezi Gruzií a Ázerbájdžánem a právě tam směřujeme. Kráčíme přes hranici, vcházíme do Ázerbájdžánu  a ve skalách objevujeme opuštěně kláštery, které tu stojí staletí. Fresky jsou tu jen pro nás a nikde nikdo. Unikátní místo. Zlatým hřebem je pak pohled na panorama celého místa. Odpočíváme zde a s uloveným zážitkem scházíme dolu. 

Gruzie

Z Ázerbájdžánu vstupujeme do gruzínské oblasti zvané Kacheti, kterou proslavilo nejlepší gruzínské víno. Nahlížíme do tajemných klášterů a na malých vinicích ochutnáváme vína a místní sýry. Vinařství Chareba v bývalém vojenském tunelu, výhledy na vinice, ale i výroba tradičního vína. Procházka „toskánským“ městečkem Signagi a posezení v rodinné restauraci u specialit gruzínské kuchyně za zvuků místní hudby. První momenty v Gruzii si skutečně zamilujete. 

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Bonusové zájezdy
od 6890 Kč

Více zde

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde