Sopečný ostrůvek známý Red Bull Cliff Diving World Series

Azorské ostrovy - poznávací zájezdy a dovolená

se slevou až 30%

  • poznávací zájezdy na Azorské ostrovy plné zážitků

  • São Miguel, Montanha do Pico, Ponta Delgada

  • pozorování velryb, koupele ve Furnas, čajové plantáže

  • komfort i gurmánské zážitky – bacalhua, cozido, bio hovězí a ananasová pálenka

  • jsme tu pro Vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti s aktivní dovolenou s našimi špičkovými českými průvodci

  • nejlepší poměr mezi kvalitními službami a cenou

  • přečtěte si Blog o Azorských ostrovech a inspirujte se

  • first minute slevy na zájezdy na Azorské ostrovy jsou dynamické a průběžně se snižují, využijte nejlepší cenu nyní!

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy na Azorské ostrovy se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerieTuristický průvodce
Kaldera sopky má výšku 500 m a šířku 5 km

Poděkování za skvělou poznávací dovolenou

Dobrý den, vážení,

Dovoluji si Vám tímto poděkovat za skvělou poznávací dovolenou v destinaci Azorské ostrovy, kterou jsme měli možno prožít ve dnech 28.04.-04.05.2022. Přes počáteční potíže s příletem na ostrovy, a to díky nepříjemné bouři, díky které jsme dorazili na místo až následující, než předpokládaný, den, byl pro nás pobyt na Azorech neskutečným zážitkem. A to zejména díky skvělé průvodkyni paní Adrianě Molnárové. Věnovala se naší skupině maximálně i přes rámec svých povinností a pomohla mezi námi vytvořit svou bezprostředností naprosto fantastickou náladu. Na pobyt na Azorech určitě nezapomeneme, v tom dobrém slova smyslu.

Samozřejmě, dík patří i Vaší cestovní kanceláři, a to za nabídku prodloužení našeho pobytu o jeden den, právě jako náhradu za opožděný přílet na ostrovy z důvodu počasí. Přesto, že jsme nabídky nakonec nevyužili (program zájezdu byl plně dodržen), vážíme si tohoto Vašeho přístupu a díky.

Děkujeme a těšíme se na další zážitkové dovolené s Vámi.

S pozdravem

Ing. Hana Skácalová s manželem
Valašské Meziříčí

Čti více

Sete Cidades

Tato oblast s dechberoucími scenériemi se nachází na západním konci ostrova São Miguel. Oblasti dominuje velká sopka Sete Cidades, která představuje obrovskou zhroucenou calderu o průměru 5,3 kilometru a maximální hloubce asi 630 metrů. Najdeme zde mnoho jezer a lagun. Zdejší Lagoa das Sete Cidades, největší laguna na Azorech, se skládá ze dvou vodních ploch, Lagoa Azul a Lagoa Verde (mezi turisty je lokalita známá také jako Twin Lake). Pohled na ně je fascinující a celé místo je velice fotogenické. Nejhezčí vyhlídky na místo jsou Miradouro da Vista do Rei a Miradouro da Grota do Inferno. Velké místní vodní bohatství, přítomnost chráněné flóry a fauny vedly ke klasifikaci tohoto chráněného území jako Ramsarské lokality podle Úmluvy o mokřadech.

Sete Cidades se z portugalštiny překládá jako sedm obcí či sedm komunit. Jedna z teorií říká, že zde žil jeden arcibiskup a šest biskupů a společně se svými následovníky vytvořili sedm křesťanských komunit.

Čti více

Parque Natural do Pico

Parque Natural do Pico vznikl v roce 2008 a je největším přírodním parkem celého souostroví. Je takřka povinnou zastávkou pro všechny milovníky přírody a zvířat. Je to také ráj pro všechny fanoušky pěší turistiky. Nejvyšší hora Portugalska vám bude stále po boku!

Čti více

Parque Terra Nostra

Kořeny této překrásné zahrady sahají do 18. století a najdeme ji ve městečku Furnas na ostrově São Miguel. Romantická zahrada je jednou z mála oblastí na ostrovech, která návštěvníkům umožňuje zaplavat si v geotermálním bazénu. Má teplotu 35 – 40 °C a jeho voda je bohatá na železo, které má léčivé účinky pro tělo. I proto je místo cílem mnoha turistů, ale i místních obyvatel. Ručníky určitě s sebou!

Park je rozdělen do dvou zón - horní zóna, kterou zabírají pěšiny přes husté lesy, a dolní část, kde se návštěvníci mohou mezi potoky toulat po stezkách, trávnících, bazénech a fontánách. V parku najdeme bohatou floru jako například cykasy, hortenzie či kamélie (těch má zdejší zahrada největší sbírku na světě). 

Čti více

Ponta Delgada

Ponta Delgada je největší město souostroví a může se pyšnit populací 70 000 obyvatel. Nachází se na ostrově São Miguel. Rozhodně nečekejte velkoměsto plné mrakodrapů, nicméně i tak je Ponta Delgada centrem kulturní, gastronomickým i politickým. Najdeme zde mnoho památek, obchodů, lahodných restaurací a také se odtud můžete vydat na jeden z nezapomenutelných výletů, které na Azorech můžete zažít – na pozorování velryb. Pokud chcete však jen odpočívat, místní pláž Praia das Milicias vám k tomu poskytne ideální podmínky.

Čti více

Horta

Toto město na ostrově Faial je malebným přístavem, který je zastávkou mnoha jachet křižujících Atlantik. Chodníky na pobřeží jsou pokryty malbami vytvořenými připlouvajícími návštěvníky, na kterých jsou uvedena jména jejich plavidel, posádky a roky, ve kterých přístav navštívili. Přilehlý bar Peter's Cafe Sport je ikonou města a místem setkání lidí všech národností. Kromě toho zde najdeme muzeum a sbírku předmětů vyřezaných z velrybích zubů a kostí. 

Horta je také legislativním centrem souostroví, sídlo zde má zákonodárné shromáždění Assembleia Legislativa da Região Autónoma dos Açores.

Čti více
<
>
Sopečný ostrůvek známý Red Bull Cliff Diving World SeriesKaldera sopky na ostrově Pico Azorské ostrovyExtrémní vitikultura na ostrově PicoNejznámější vyhlídka Boca do Inferno Na jedné straně je Evropa a na druhé už AmerikaSrázy a výhledy při okruhu na ostrově PicoTřetí nejvyšší vrch vrch Pico do Arierio (1818 m)SeteSete Cidades – Azorská AtlantídaNejvětší vavřínový prales světaČajové plantáže Nejznámější vodopád Azorských ostrovůTerra Nostra s teplotou vody až 40 stupňůKoupání v termálních zahradách Terra NostraRáj velryb, Azorské ostrovy Pozorování velryb v Pico Hejno delfínů u Azorských ostrovůNejkrásnější kostelík na AzorechPorta de Cidade je vstupem do městaUlice Rau dos Mercadores po setmění Černá sufrařská pláž Santa BarbaraČerstvé sépieMořští slimáci na česnekuKvalitní hotel ve městě Ponta Delgada

Vydejte se s CK SEN na Azorské ostrovy, na Nejkrásnější místo na Zemi dle National Geographic. Azory nejsou známé svými plážemi ani teplým mořem, ale svou překrásnou přírodou. Poznejte ostrov São Miguel s jeho hlavním městem Ponta Delgada, vychutnejte si i přírodní krásy ostrova od jezer Lagoa das Sete Cidades přes pramen Ferraria až po přírodní lázně ve Furnas. Zdolejte s námi nejvyšší vrchol Azor Montanha do Pico (2351 m). Věděli jste, že na Azorech se pěstuje čaj? Ochutnáte ho! Nechte se zlákat voláním těchto podmanivých končin!

Pojeďte s námi Na střechu Makaronéských ostrovů a poznejte krásy Madeiry a Azorských ostrovů. Obě ostrovní země nejsou známé svými plážemi ani teplým mořem, ale svou překrásnou přírodou. A tento zájezd míří právě sem, do přírody. A když už – tak už. V plánu máme zdolat i nejvyšší hory Madeiry i Azor. Nemusíte se bát, vždy existuje i varianta pro neturisty, kteří můžou den strávit pozorováním velryb či odpočinkem při skleničce vína či kávy.

Portugalsko, Madeira  - zamilujte se do objevných cest a poznejte s námi zemi, která kdysi odstartovala éru objevování světa. V druhé části této cesty se vydáze do Atlantského oceánu na zelený ostrov Medeira, ostrov věčného jara, který se ztrácí v rozlehlém Atlantiku.

Na 12denní zájezdu Portugalsko, Madeira a Azorské ostrovy poznáte kouzelný Lisabon od jeho památek přes skvělé jídlo a víno. Vydáte se do jeho okolí, abyste se podívali na romantický palác v Sintře, nejzápadnější bod pevninské Evropy a projdete se i útrobami kláštera Batalha či poutnickou Fatimou. V druhé částí Vašeho poznávání bude perla Atlantiku, jak se Madeiře přezdívá. Užijete si tu Atlantický oceán, toulky starým městem Funchal, ale nahlédnete i do jiných vesniček či městeček, abyste našli duši Madeiry. Jako bonbónek zájezdu Vás poslední dny čekají lákavé Azorské ostrovy, koupající se v Atlantském oceánu. Poznáme ostrov São Miguel s jeho hlavním městem Ponta Delgada, ale vychutnáte si i přírodní krásy ostrova od jezer Lagoa das Sete Cidades přes pramen Ferraria až po přírodní lázně ve Furnas.

10denní zájezd Portugalsko a Kapverdské ostrovy - poznejte Portugalsko, které patří k mimořádně oblíbenému regionu západní Evropy – Lisabon, palác v Sintře, útroby kláštera Batalha či poutnickou Fatimu a spojte si toto poznávání s odpočinkem na exotických, ale zatím stále málo poznaných Kapverdských ostrovech.

Přečtěte si Blog o Azorských ostrovech a inspirujte se

Azorské ostrovy - základní informace a rady na cestu

Čti více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací