Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovech

Faerské ostrovy

sleva až 25%

  • poznávací zájezdy na Faerské ostrovy plné zážitků

  • souostroví ovcí a barevných ptáčků - papuchalků

  • severská exotika - zelený mech, vodopády, Vikingové, drsná historie

  • jedinečná  gastronomie založená na jehněčím mase

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti s aktivní dovolenou

  • first minute slevy na zájezdy na Faerské ostrovy jsou dynamické a průběžně se snižují, využijte nejlepší cenu nyní!

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy na Faerské ostrovy se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerieTuristický průvodce

Ovce na Faerských ostrovech – tam kde ovce mají své ostrovy

Jednou z přezdívek Faerských ostrovů jsou i "Ovčí ostrovy". Proč tomu tak je, to neunikne žádnému návštěvníkovi už po pár hodinách strávených na kterémkoli z obydlených ostrovů. Ovce jsou zde opravdu všude. I když to tak někdy na první pohled nevypadá, všechny ovce jsou evidovány a mají svého majitele. Najdete je na rozsáhlých pastvinách, farmách, oplocených pastvinách, ale i jen tak volně pobíhat drsnou faerskou přírodou. Někdy je až neskutečné, kam všude se dostanou. Proto si nezapomeňte dát pozor, abyste některou z nich nesrazili svým pronajatým autem. Mohlo by Vás to vyjít opravdu draho. Ovce zde totiž mají absolutní přednost, a pokud byste někomu ovci srazili, kromě pokuty, byste museli zaplatit i škodu způsobenou farmáři. Místní farmáři je chovají na pozemcích, které nejčastěji mají od vlády Faerských ostrovů v dlouhodobém pronájmu nebo jsou přímo jejich vlastnictvím či dědictvím. Chov ovcí je v této zemi spojován s tradicí, která se dědí z generace na generaci. Ovce jsou zde chovány na maso a vlnu, přičemž pro místní obyvatele jsou nepostradatelné. Chov ovcí je po rybářském průmyslu nadále druhým nejdůležitějším odvětvím zemědělství země. Samotný počet ovcí chovaných na ostrovech se v současnosti odhaduje na přibližně 80 až 100 tisíc, což je přibližně dvojnásobek lidí žijících na tomto dánském území. Když už navštívíte Faerské ostrovy, měli byste v místních restauracích, kromě skvělých ryb, ochutnat i delikátní jehněčí. Váš SEN průvodce Vám jistě rád doporučí jednu z kvalitních restaurací přímo na Vašem zájezdu. Stejně tak pravé kvalitní vlněné výrobky, ať už svetry, ponožky, čepice anebo rukavice, které jsou vyráběny z kvalitní vlny s tradičními vzory, jsou skvělým suvenýrem a vzpomínkou na návštěvu Faerských ostrovů. Některé z nich jsou opravdu luxusní a budou opravdovou ozdobou vašeho šatníku.

Čti více

Nejvyšší vrchol Faerských ostrovů

Dnešní plán je jasný. Zdolat nejvyšší kopec Faerských ostrovů. Po vydatné snídani vyrážíme na přibližně hodinovou cestu z hlavního města Tórshavn na další z ostrovů - Eysturoy. Nejvyšší vrch Slættaratindur s výškou 880 m n.m. se totiž nachází právě tady. Na Eysturoy se dostáváme přes most a pokračujeme směrem na sever do vesničky Eiði. Před příjezdem do ní pozorujeme na druhé straně průlivu krásný vodopád Fossá. Ten je chloubou ostrova Streymoy, na kterém leží Tórshavn, a ze kterého jsme dnes vyráželi. Přijíždíme na malé parkoviště, odkud začínáme šlapat na samotný vrchol. Ten je momentálně ukrytý v oblacích, ale zůstáváme optimisticky naladěni, protože podle předpovědi bychom měli mít štěstí. Věříme, že se nám ukáží hezké výhledy. Po schůdcích přelezeme plot, který odděluje parkoviště od pastvin. Cesta není nijak značená, ale je zcela jasně vyšlapaná. Máme s sebou samozřejmě i GPS mapu, kterou plánujeme použít v závěrečném zdolávání vrcholu. Cesta stoupá prudce nahoru v terénu, který je blátivý, a tak to místy i trochu klouže. Po absolvování více než 1/3 cesty se už šlape lépe, protože chodník stoupá mírněji. Najednou se nám mlha ztrácí a my si začínáme užívat výhledy. Závěrečný úsek je skalnatý a člověk tu velmi snadno sejde z chodníku; v podstatě jsou zde dva, z toho pouze jeden Vás přivede až na samotný vrchol. Poslední metry, a my stojíme na ploše, kam by se klidně vešlo fotbalové hřiště. Vrchol Slættaratindur je totiž plochý. Obloha se protrhává, a my fotíme jednu fotku za druhou. Najednou pod sebou slyšíme hlasy turistů, kteří nemůžou najít cestu až na samotný vrchol. Rukou jim ukazujeme, kudy mají jít, a o chvíli si už gratulujeme k dosažení vrcholu nejvyšší hory Faer. Krásný zážitek spojený s příjemnou sportovní aktivitou, když na úseku 2,5 km zdoláte cca 500 výškových metrů. Přidejte se příště k nám.

Čti více

Nejodlehlejší michelinská restaurace na světě – restaurace Koks na Faerských ostrovech

Jak ulovit unikátní gurmánský zážitek na odlehlých Faerských ostrovech? Máme pro Vás jeden tip. Je jím unikátní restaurace Koks. Pokud někomu řeknete, že jste byli v Koks, tak mu hned zazáří oči. Dostali jste se tam? Jaké to bylo? Koks je nejlepší restaurace na ostrovech a je dobrá až tak, že má dvě michelinské hvězdičky. V čem je tak dobrá? V Koks se neexperimentuje, ale zdokonalují se tradiční místní procesy jako sušení, fermentování, solení, uzení. Přetváří starodávné kuchařské procesy na současné lahůdky, a to vše v minimalistickém stylu. Šéfkuchař Poul Andrias Ziska vaří jen z lokálních surovin, a to jen když je jejich sezona. Najdete zde jednoduchost a čerstvost. Chuť, která Vám zůstane na jazyku, bude nekompromisně faerská. Pokud je potřeba něco dovézt, tak je to vždy jen z některé jiné skandinávské země. Výběr je jednoduchý, dejte si tasting menu v hodnotě přibližně 250 EUR, nic jiného tu nenajdete. K tomu šampaňské či skvělé víno. Do Koks je těžké se dostat, protože maličká restaurace je uprostřed ničeho, uprostřed přírody. Také stoly se rezervují dlouho předem... vejde se sem maximálně 8 lidí. Neváhejte tedy a stůl si rezervujte vždy s obrovským předstihem. Nebudete litovat.

Čti více

Alkohol na Faerských ostrovech

S jednou věcí se na Faerách zaručeně setkáte už po samotném příletu. Když budete procházet přes letištní dutyfree, narazíte na lidi, kteří budou nakupovat velké zásoby všemožného alkoholu. Budou to hlavně domácí, kteří při návratu do své domoviny neváhají využít příležitost nakoupit výrazně levnější alkohol oproti běžným cenám na ostrově. Alkohol zde totiž běžně koupíte pouze ve specializovaných obchodech, v restauracích a barech, které mají licenci. Název obchodů, které jako jediné mohou prodávat alkohol je Rúsdrekkasøla Landsins, a stát má na ně monopol. Faerské ostrovy jsou autonomním územím Dánska, kde není regulace prodeje alkoholu tak velká jako v ostatních skandinávských zemích. Ale právě zde na odlehlých ostrovech platí podobná pravidla jako například na Islandu či v Norsku. Vždyť teprve od roku 1992 se zde může alkohol legálně konzumovat. Faerské ostrovy nemají nějakou speciální pálenku, pokud nepočítáme akvavit, který se prodává v celé Skandinávii. SEN Vám jednoznačně doporučuje ochutnat některé z faerských piv. Bude to Føroyar Bjór nebo spíše Okkara, které se stane Vaším favoritem?

Čti více

Faerské ostrovy

Láká vás podívat se na ostrovy, kde najdete více ovcí než lidí a přes 100 druhů vodních ptáků? A kde počet semaforů spočítáte na prstech jedné ruky? Faerské ostrovy uprostřed Atlantiku jsou známé svou severskou autentičností, odlehlostí a specifickou náturou svých obyvatel. Kde jinde by vás starousedlíci vzali na oběd či večeři nadšeně k sobě domů, aniž byste byli v nouzi či nějaké krizové situaci. A ještě pro tento styl domácí pohostinnosti mají speciální termín Heimablídni. Jen nebuďte překvapeni, když vám na talíři přistane kulohlavec!

Faerské ostrovy – průvodce, tipy, zajímavosti a informace

Čti více
<
>
Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovechPřekrásná země v divokém severním AtlantikuPlavba kolem skalnatých útvarůMaják na Faerských ostrovech Nádherné pobřeží Faerských ostrovůVodopád MulafossurVlajka Faerských ostrovů Typické domky na Faerských ostrovech Jedna z mnoha romantických vesniček Dramatické útesy na ostrovech Jediná osada na ostrově MikynesVe vesničce Mikynes žije celoročně 10 lidíSEN na Faerských ostrovechNávrat domů z měsíců na mořiMístní v domorodých krojích Malebná vesnička Mykines Kirkjubour - nejhistoričtější město ostrovůAlky na Faerských ostrovech Místní dívky v krojích, na které jsou velmi hrdéTradiční jehněčí

Málokteré místo na Zemi je tak unikátní a kouzelné jako Faerské ostrovy. Souostroví ovcí a barevných ptáčků v kombinaci s přírodou v Atlantiku. Neuvěřitelné skalní útvary, jezera, vodopády a miniaturní vesničky s domky porostlými trávou. Dokonalá severská idyla na samém okraji Evropy.

Faerské ostrovy - základní informace a rady na cestu

Přečtěte si Blogy o Faerských ostrověch a Islandu a inspirujte se:

Faerské ostrovy

Island: země ohně a ledu

Nejkrásnější vodopády Islandu

Islandský Zlatý okruh

 

Čti více