Chcete poznávací zájezd se 100 % garancí realizace? Klikněte sem.

  • Poznávací zájezdy do Maroka plné zážitků, aktivní dovolená se špičkovými českými průvodci 

  • Marakéš - město pohádek, Erfoud - oáza v poušti Sahara, tajemný Fez

  • písečné duhy Sahary i zasnežený Atlas

  • středověké mediny a množství UNESCO památek

  • gurmánské zážitky - tajin, kuskuk, harrira, pastilla

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti s aktivní dovolenou

  • velké množství garantovaných termínů na českém trhu v roce 2018

Země Tisíce a jedné noci, naše nejbližší exotická destinace, královská města a poušť Sahara.

Poznávací zájezd Maroko je zemí, která má moře, oceán, vysoký Atlas, lyžařská střediska, horkou poušť s největšími písečnými dunami na světě a pohádkovou kulturu berberů. Vaše dovolená tak bude plná zážitků, poznání a relaxu.

Vydejte se na poznávací zájezd letecky do Maroka s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků i v roce 2018.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

 

Chcete nejlepší cenu zájezdu?

Poradíme vám, pošlete nám jen svůj kontakt.Povinné pole
ODESLAT
Pevnost ve městě OuarzazateKoželužny jsou specialitou města FésVstupní brána do čtvrti Fes El BaliNa trzích pořídíte tradiční keramické výrobkyHassanova věž ve městě RabatZdobný detail z Hasanovy mešity, CasablancaMarakéš a tradiční pouliční trhy Koželužny ve FésuErg Chebbi, oblast krásných písečných dunTradiční berberské pokrmy jsou gurmánským zážitkemNa trzích ve Fésu nakoupíte chutné orientální koření Koupíte si modré turbany Tuaregů?

TOP místa zájezdů

mešita Casablanca - Maroko

Casablanca

Casablanca představuje největší a nejmodernější přístav severozápadní Afriky, který byl postaven v dobách francouzského protektorátu. Dominantou města je největší mešita Maroka. Tento architektonický skvost byl pojmenován podle krále Hasana II., který jej nechal postavit. Stavba začala roku 1980 a slavnostního otevření se mešita dočkala v roce 1993. Monumentálnost této moderní stavby podtrhuje 200 metrů vysoký minaret. Mešita disponuje vnitřní kapacitou pro 25 000 věřících, přičemž pro dalších 80 000 osob je k dispozici prostor na nádvoří.


Maroko - Marakéš

Marakéš

Město Marakéš, jež se nachází na úpatí pohoří Atlas, je typicky africkým a berberským městem. Kolem dokola obíhají načervenalé hradby se stejně barevnými domy a paláci, díky čemuž si vysloužilo přezdívku „růžové město“. V centru města se nachází rušné náměstí, které je plné zaříkávačů hadů, žonglérů, vykladačů karet, kejklířů, akrobatů, umělců či trhovců. Turisticky oblíbené jsou tradiční súky, kde prodavači nabízejí koberce, šperky, kožené či kovářské výrobky. Dominantou města je Kutúbijská mešita s kapacitou pro 25 000 věřících.


Fes - Maroko

Fes

Město Fes je druhým největším a zároveň nejstarším a nejvýznamnějším královským městem Maroka. Stará část města, která je plná úzkých uliček, evokuje návrat v čase o mnoho století zpátky. Obchodníci zde v dobových oblecích nabízejí nejrůznější zboží od tradičních textilií přes koření a sypané čaje až po maso či orientální lucerny. Typickou zajímavostí Fesu jsou koželužny ve čtvrti Derb Chaouwara. Nejhezčí výhled na nádrže naplněné ovčí a kozí kůží s barvivem, nabízejí terasy okolních krámků. Diametrálně odlišnou atmosféru nabízí nová část Fesu, která je plná zeleně a zajímavých moderních budov včetně kamenných obchodů, kaváren a barů.


Afrika - Maroko

Ouarzazate

Město Ouarzazate, které je místem různých kultur a uměleckých tradic, se rozkládá na západním břehu přehrady El Mansour Eddahbi. Leží uprostřed pouště a je tak oblíbeným výchozím bodem pro výlety do pouštních oblastí plných písečných dun a oáz. Pro svůj historický význam bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO. Ouarzazate se pro svůj unikátní vzhled stalo oblíbeným místem filmařů, a tak se zde nacházejí dnes již opuštěné kulisy filmových trháků jako například Gladiátor či Dech života.

Reference klientů

Maroko

Velmi dobrý poznávací zájezd, hlavně na poznání jiné kultury, jiných lidí a fantastického jídla! Bohatá historie země, zprostředkovaná přes průvodce Juraje a marockého průvodce Mohameda, kteří měli skutečně hluboké znalosti o této zemi, kde najdete poušť, roviny, ale i lesy, kde rostou hřiby, a hory s možností lyžování. Nezapomenutelný zážitek z večerního Marrákeše náměstí Jama el Fna, možnost vstoupit do mešity v Casablance, jakož i možnost obdivovat mediny Fes-u a Marrakeše. Jana B.

Maroko

Poznávací zájezd s CK SEN v Maroku byl úžasným zážitkem, přesně v duchu hesla: "Intenzivnější život". Za cca dva týdny jsme stihli zažít odpočinek na pláži v Alicante, plavbu trajektem, toulky labyrintem starých uliček v nádherných městech jako Fez, Marakéš nebo Rabat (ale i evropských Nice a Granada). Dále jízdu na džípech do pouště a také noc v poušti, výstup na nejvyšší vrchol Středního Atlasu a mnoho dalších nezapomenutelných zážitků z kempů, nočních přesunů a zastávek. Maročané jsou velmi milí, přátelští a hovorní ... zejména prodavači :) Velké díky za úžasnou péči průvodcem Kristýně a Jurajovi, kteří vytvářeli skvělou atmosféru během celého zájezdu. Afrika má opravdu své kouzlo, které rozhodně třeba zažít ... tak snad ještě jednou někdy v budoucnu :) Juraj


Zážitky ze zájezdů

Snowboarding na dunách?

Už téměř týden poznáváme Maroko. Máme exkluzivně připravený program, a to je zárukou nejkrásnějších zážitků. Přílet do Casablanky je ideálním začátkem, velkoměsto vás ohromí, přívětiví lidé a místní kuchyně vás omámí. Večeře v slavné restauraci Rick 's cafe je tím pravým místem na první ochutnávky místních specialit. Rozpálený Marrakesh je jako skok do hluboké vody. Tak se to dělá, rovnýma nohama do vůní, ruchu, zpěvu, tance, zaklínadel a magie. Historii Maroka poznáte do detailů, stejně jako místní zvyky a každodenní život. V Marrakesh jsme ulovili písečné bouře a po cestě na Saharu dokonce i déšť. Prý jsme přinesli, domácím štěstí. Dnes vstáváme ve 3:45 a v 5:00 již sedíme na svých velbloudech a pomalu se přesouváme do pouštního bludiště. Východ slunce je z té naší duny ohromný. Právě teď ale začíná ta pravá zábava… Po skvělé berberské snídaní se na střechách našich upravených džípů vydáváme, jak říkají nomádi, objevovat život v poušti. Tančíme s hudebníkem Gnaoua, pijeme sladký mátový čaj, a nakonec bereme na ramena naše snowboardy a lyže a vydáváme se lyžovat na vysoké duny… Nyní už odpočíváme v hotelu s bazénem, ​​výbornou kuchyní a perfektním servisem. 

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Bonusové zájezdy
od 6890 Kč

Více zde

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde