Nekonečý oceán a skály Cliffs of Moher

Poznávací zájezdy v Irsku

+ Severní Irsko se slevou až 30%

  • komfortní poznávací zájezd do Irska s českým profesionálním průvodcem

  • okruh celým ostrovem od severu až na jih v doprovodu kvalitních služeb

  • Dublin, ostrov Valentia, cliffs of Moher, Belfast, Galway, Kilkeny a mnoho dalších zážitků

  • gurmánské zážitky - pivo, stew, shephard´s pie, fish and chips, black pudding - černé jelito

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti

  • velké množství garantovaných termínů na českém trhu

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy v Irsku se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerie

Glencar, Benbulben a Sir W.B.Yeats

Znáte Williama Butlera Yeats? Pan spisovatel, držitel Nobelovy ceny za literaturu z r. 1923, kterého při jeho tvorbě ovlivnila bezpochyby nejvíce nádherné scenérie Irska. Jsme v okolí města Sligo, kde s CK SEN 2. den své okružní jízdy přespáváme v úplném centru, v luxusním hotelu The Glasshouse Sligo. Hned ráno se vydáváme mimo město, směrem do Drumcliff, vesničky, kde se přímo u silnice nachází kostel sv. Columba. Na tomto místě je pan Yeats pohřben na počest jeho dědečka, který zde dlouhá léta působil jako farář. Cesta však nekončí, auty se přesuneme jen 10 minut k nejkrásnějšímu vodopádu celého Irska – Glencar, s výhledem na irskou "stolovou horu" Benbulben. Kopec s výškou 526 m, který má p. Yeast obejitý z každé strany. My okamžitě chápeme, proč jsme sem jeli. To, že tu nikdo kromě nás nebyl svědčí io snaze domácích zachovat si toto místo v jeho původní autenticitě. Pasoucí se ovečky, stejnojmenné jezero Glencar hned u nás, procházka po dřevěných schůdkách až k vodopádu. Plní úsměvů nasedáme do aut a jedeme se prohlédnout samotné městečko Sligo a jeho další zákoutí (není jich málo!). Oblast celého Benbulben oplývá nejednou legendou. Věděli jste, že tak malá země jako Irsko se pyšní dalšími 3 osobnostmi, které jsou držiteli Nobelovy ceny, oceněnými za jejich literární tvorbu? George Bernard Shaw (1925), Samuel Beckett (1969) a Seamus Heaney (1995) - tři páni, jejichž krása a nesnadná historie Irska inspirovala k jejich úžasným dílům.  Doporučujeme se o tom přesvědčit osobně a vyrazit do Irska 

Čti více

Cliffs of Moher

Přijeli jsme… konečně. Po dlouhé cestě tváří ke slunci, které nás dnes potěšilo nás vítají irské Cliffs of Moher. Útesy vysoké přes 200 metrů kolmo padají do Atlantského oceánu. Jsou úžasné! Nejnavštěvovanější útesy Irska patří k jedněm z nejvyšších v Evropě. Statečně odolávají silnému větru a my také. Roztočila se nám pořádně hlava. Počasí nám přeje, CK SEN zařídila i to :) a v dálce vidíme dokonce i Aranské ostrovy. Výstražné tabule zákazu vstupu a extrémního nebezpečí ignorujeme a s bušícím srdcem přeskakujeme menší plot na vyjeté cestičce jen pár centimetrů od strmého okraje útesů. Kamila natahuje ruku s foťákem co nejdále od sebe, aby udělala skvělou fotku divokého oceánu bušícího o tmavé útesy. Přezelené scenérie uchvátili i režiséra slavného Harryho Pottera, objevily se totiž i ve filmu. Cítíme se takoví maličcí, ale nabití neskutečnou energií. Adrenalin stoupá každou užší pěšinkou. Pohled z druhého konce útesů po hodině odvážné "procházky" stojí však za to! Tak tento pocit si budu pamatovat ještě velmi dlouho.

Čti více

Conor Pass

Představte si 50 odstínů zelené trávy, volně pasoucí se ovečky a krávy, vodopády tekoucí do přírodních jezer, Atlantský Oceán v ne tak daleké dálce a nejzápadnější horský průchod v EU, na který se autobus svojí šířkou nevejde. Toto je Conor Pass, který se nachází ve výšce 456 metrů nad mořem, a který s CK SEN absolvujeme v rámci naší okružní poznávací cesty Irskem. Peninsula Dingle, na které se tento horský průchod nachází je tvořen pro dobrodružné povahy. Kromě jedoucích aut, absolvující Wild Atlantic Way, které je Conor Pass součástí, zpoza mohutných irských hor spatříme až při střetu s nimi, častokrát couvající auta k nejbližší výhybce. Příroda jako vystřižená z kýčovitých katalogů živě. Zastavujeme na foto pauzy na oficiálním parkovišti pro 10 aut, kde v sobotu ráno při naší první zastávce ještě nestojí a nefotí tyto dech beroucí výhledy žádný turista kromě nás a Jara. Mladý pán z Nových Zámků, který přijel za prací prvotně do Dublinu. Po pár letech ho však oblast kolem Dingle nadchla natolik, že se zde rozhodl strávit život při věnování se jeho největší vášni – focení. V sobotu ráno si tu rozloží své ručně poskládané stolky a nabízí návštěvníkům fotografie z celé oblasti Kerry. Naše skupina je nadšená, všichni vášnivě kupují Jarovy jedinečné fotografie na památku toho, co právě vidí před sebou, protože na tyto pohledy nechce nikdo z nás zapomenout. Jezero Lough Doon (název si všichni zapamatujeme jako "laguna") si fotíme z každého úhlu – geologicky významné jezero, které je plochou o polovinu menší než naše. Vysoká koncentrace sirovodíku a jeho blízká poloha u Atlantského Oceánu vybízí na různé názory jeho vzniku. Jednou z nich je i velká biblická Potopa světa, avšak místo usazení tohoto přírodního divu úplně nesedí.

Čti více

Klasický Irský den s CK SEN

Dnes ráno se opět probouzíme do netypického irského počasí. Slunce nám svítí a na nebi není ani mráček. Nacházíme se v malebném městečku Dingle, které je známé i tím, že se zde koná jeden z nejtěžších, ale co se týče výhledů, tak nejkrásnějších maratonů na světě. A právě dnes, je den konání maratonu. Město už od rána žije sportem, a po cestě na snídani se setkáváme s prvními motivovanými závodníky. Snídaně také nebudou leda-jaké, máme je objednané v luxusním hotelu Benners, který je nejstarší v celém Dingli a je vyhlášen svojí gurmánskou kuchyní. Po skvělé snídani tak plní sil nasedáme do aut a přesouváme se směr Valentia Island. Ostrov, kam nechodí mnoho turistů, ale my s CK SEN víme, že právě tam se nacházejí dech beroucí výhledy na nekonečně obrovský Atlantický oceán, na ostrovy Velký a Malý Skellig. Jsou to skaliska nacházející se u nejzápadnějšího výběžku irského pobřeží. Oba malé ostrůvky jsou velmi obtížně přístupné, ve vzdálenosti 12 km od pobřeží. Malý Skellig je dokonce přístupný pouze ptákům, a právě zde hnízdí největší kolonie tereje bílé. Právě na tyto dva ostrůvky je nejlepší výhled z výběžku Bray Head, kam směřují i ​​naše kroky. Vychutnáváme si úžasné výhledy a opět si potvrzujeme, že ta irská zelená je zelenější, přímo kýčovitá, jakou nenajdeme nikde jinde na světě. Dá se tento zážitek ještě nějak vylepšit? Zkoušíme to ochutnávkou pravého irského ginu značky Dingle, který vyhrál zlatou medaili z nejlepších ginů z celého světa. Zjišťujeme, že kombinace irské přírody s ochutnávkou irského ginu funguje dokonale. 

Čti více

Nejkrásnější pláž v Irsku. Ano v Irsku

CK SEN je známe tím, že podnikají zájezdy, kam jen tak někdo nejezdí. Jedním z takových míst je i nejkrásnější pláž Irska - 5 kilometrů dlouhá Inch Beach, Inch Strand nebo irský An Inse. Země je známá svou zelení všude kolem, skřítky, trojlístkem, svátkem svatého Patrika, harfou, keltským křížem, plemenem irského vlkodava… Je toho víc než dost. Málokdo však tuší, že Inch Beach je místo, kam pokud byste nešli, jako byste v pravém Irsku ani nebyly. Vítá nás slunečné počasí, pískové, místy 5 metrů vysoké duny, které jsou jako jediné v Irsku neporušené, protože je zezadu před vlivem větrného počasí chrání kopce Slieve Mish. Zepředu nádherně rozbouřený Atlantský Oceán, nejkrásnější pocit. Gurmánský zážitek pro SEN lovce nenechali průvodci náhodě a v populární restauraci Sammy

Čti více

Cliffs of Moher

Mohérské útesy, čnící do výšky téměř 200 metrů, najdete na atlantském pobřeží Irska. Útesy, táhnoucí se v délce 8 kilometrů, tvoří část pobřeží Atlantického oceánu v hrabství Clare. Monumentální je nejen jejich délka, ale i výška. Útesy z měkké břidlice a pískovce jsou tak nestabilní, že na nich žije jen minimum rostlin a ptáků. Za jasného dne odtud uvidíte Aranské ostrovy, Galwayský záliv a vrcholky Connemary. Cliffs of Moher jsou jednou z největších přírodních atrakcí v Irsku.

Čti více

Rock of Cashel

Rozlehlým planinám irského hrabství Tipperary, které se rozkládá v jižní části země, vévodí skála Rock of Cashel, kterou si jeden z keltských klanů vybral za své sídlo už ve 4. století. Rock of Cashel je unikátní tím, že na ní těsně vedle sebe stojí středověká věž, mohutná katedrála, románský kostel, hrad a několik irských křížů.

Čti více

Giant's Causeway Obrův chodník

Giant's Causeway nebo chcete-li Obrův chodník patří mezi nejnavštěvovanější místa v Irsku, a právem. Divoká síla přírody spojená s legendou o nešťastném obrovi dodává tomuto místu unikátní atmosféru. Nebudete věřit kolik čedičových sloupů se zde objevilo. Uděláte si odsud několikanásobně více fotek, než jste původně plánovali. Krásné výhledy na okolní oceán a abyste z místa dostali maximum, můžete se příjemně projít v okolí.

Čti více

Monasterboice, Hill of Slane

Stará dávná historie Irska je vtesaná do křížů ze starokřesťanských dob. Na těchto místech se jí budete moci dotknout. Už v 5. století zde byl kamenný klášter, ale ten se působením století ztratil a dnes vidíte jen působivé ruiny kostelů ze 14. století. Toto místo má svou irskou duši a vy se ho nebudete umět nabažit. Pahorek Hill of Slane patří také k historickým místům a čekají tu na vás mimořádně fotogenické ruiny.

Čti více

Dublin

Hlavní město Irska, srdce země čtyřlístku a skřítků. Majestátní ulice O'Connel, živé centrum na Temple bar, kde je hospoda na hospodě, knihovna s evangeliářem z Kells, pivovar Guinness a hrad, jehož kořeny sahají až do 13.století. Dublin nedýchá takovou atmosférou jako například Edinburgh, zato si však mnohé vynahradí hlavně večerní zábavou a špičkovým černým pivem. Celkově je to malé kompaktní město, které si vás podmaní za pár hodin.

Čti více

Galway

Irské město Galway patří k velmi příjemným místům na západním pobřeží ostrova a jeho kulturní dědictví z něj dokonce udělalo hlavní město evropské kultury pro rok 2020. Ve městě Vás čeká několik památek od zámku ze 16. století přes Katedrálu až po barevné domky na nábřeží. Město v poslední době proslavil i Ed Sheeran ve své písni o dívce z Galway.

Čti více

Temple Bar

Čtvrť hlavního města Dublinu, jež byla ještě poměrně nedávno odsouzena k demolici a místo ní mělo vyrůst autobusové depo. Dnes je díky Skupině 91 (seskupení mladých architektů) jedním z velkých lákadel metropole, kde najdete ty nejslavnější bary, noční kluby a restaurační zařízení, ale i galerie, divadla, umělecká centra a butiky či stylové obchody. Z Temple Baru se rázem stalo místo, kam se chodí bavit jak místní, tak turisté.

Čti více

Belfast

Belfast je hlavní město Severního Irska a po Dublinu je druhým největším městem na ostrově. Belfast, který leží u ústí řeky Lagan do Irského moře, je viktoriánské město, jehož bohatství bylo vybudováno na stavbě lodí a textilní manufakturní výrobě. V samotném srdci města se rozkládá Donegall Square. Toto elegantní široké náměstí je lemováno parkem a trávníky a stojí na něm řada krásných veřejných budov. Tou nejkrásnější je obří budova Radnice vystavěná v letech (1898–1906) z portlandského vápence. Za návštěvu také určitě stojí místní loděnice jejíž součástí je největší světový suchý dok světa a dva obří jeřáby, „Samson“ a „Goliáš“ společnosti Harland a Wolff jež se proslavila stavbou Titanicu.

Čti více
<
>
Nekonečý oceán a skály Cliffs of MoherTypické irské puby Neskutečná příroda západního IrskaČedičové skály lemující pobřeží obrůCliffs of MoherLegendární Temple bar v DublinuIrské pivo Guiness Prohlídka Dublinu Guiness a IrskoIrské pobřeží a divoký oceán Pobřeží Cliffs of Moher Divoké pobřeží Irska Malebná irská přírodaVšudypřítomné ovečky Innisfallen Hotel ★★★★, KillarneyHotel Jurys Inn Dublin Parnell Street ★★★★

Země, která nezná zimu, obklopená mořem a oceánem, kde vznikaly příběhy o skřítcích, vílách a čtyřlístku. Poznávací okruh od Irského moře až po Atlantik, kde se setkáme s obry, útesy, hrady, horami a dvěma protichůdnými hlavními městy Dublin a Belfast. Historické křivdy dodnes otřásají tímto regionem, kterému se díky vaší dovolené v Irsku dostanete pod kůži.

Z komfortních cest na sever Evropy doporučujeme 8-denní poznávací zájezd Irsko, Severní Irsko s profesionálním českým průvodcem, který vás zasvětí do historie celého ostrova od severu až na jih.

Čekají vás keltové, úžasné scenerie Severního Irska, nekonečný oceán, fantastické skály Cliffs of Moher, dezolátní Burren, ostrov Valentia i vyhlášené pivo v dublinském Temple baru.

Vydejte se na poznávací zájezdy do Irska s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Čti více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací