Antarktida (Komfort)


Antarktida patří k nejkrásnějším a nejméně probádaným místům planety. Již více než dvě století láká svými přírodními krásami vědce, lovce a cestovatele. Dnes tato kouzelná zamrzlá země otevřela své dveře i vám a nabízí majestátní ledovce, krásnou scenerii, výlety na pevninu i na ostrovy k tučňákům a tuleňům. Na Antarktidu jezdíme pravidelně už osm let a díky našim zkušenostem můžeme nabídnout rozdíl mezi všedním a unikátním zážitkem.

  • šestý kontinent pod patronátem CK SEN
  • 14 dní v bílém tichu – tučňáci, tuleni, velryby
  • výborná cena a praktické zkušenosti z pěti cest
  • letecky na konec světa – Buenos Aires a Ushuaia
Antarktida

1. – 2. den:

Odlet a přílet do jižní Argentiny do města USHUAIA v Ohňové zemi: nejjižnější město na světě, čas na aklimatizaci a příprava na plavbu. Pokud před plavbou zbyde čas, skočíme do bývalé věznice a na večeři si dáme obrovského kraba nebo jehně. Oboje je vynikající a typické pro tuto oblast.

3. – 6. den:

Nalodění, seznámení se s posádkou a přes kanál Beagle se vydáme na objevnou cestu. Před námi se otevírá Drakeův průliv, plavba začíná! Budou nás doprovázet hejna albatrosů a kolem lodě mohou plout velryby. Drakeův průliv je místem, kde se setkává studená voda přicházející od pólu s teplejšími severními vodami. Toto je příčinou různorodosti druhů v oblasti. Průliv je také nejsevernějším místem výskytu několika antarktických ptáků. Během celé plavby budou s námi na palubě odborníci, kteří nám pomohou poznat jednotlivé druhy. Také budete mít možnost seznámit se s navigací lodě na otevřeném můstku, číhat na velryby nebo si jen tak vychutnávat božský výhled. Pohled na plovoucí ledovce a sněhem pokryté vrcholy vám prozradí, že jste dosáhli JIŽNÍCH SHETLANDSKÝCH OSTROVŮ, skupinu dvaceti ostrovů, které jsou známé koloniemi rozkošných tučňáků a tuleňů. Vylodění se, procházky, pozorování zvířat. Tučňáci mají své chodníky a my své. My se k nim přiblížit nesmíme, oni k nám však ano, což vytváří zábavné situace. Stačí na chvíli zastavit a tučňák vám téměř přejde po nohách. Tuleni jsou větší, než byste čekali. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i tuleně leopardího, nebezpečného nejen pro tučňáky, ale i pro člověka.

7. – 10. den:

Dech vyrážející ledové scenerie, množství tuleňů, tučňáků, ptactva a velryb. Na poslední plavbě kolem nás hodinu kroužila rodina kosatek. Ostrov krále Jiřího je největším z Jižních Shetlandských ostrovů a je rájem pro různé druhy tučňáků, kormoránů a dalších zvířat, díky čemuž se stal místem vědeckých základen pro více zemí. ANTARKTICKÝ POLOOSTROV: během plavby se přeplavíte přes nejkrásnější vodní cesty na světě Neymayer a Lemaire, co jsou uzoučké cesty pod ledovce. Záliv Paradise je místem, kde Nordenskjöldova expedice v roce 1904 postavila kamennou chatu. Dnes její ruiny obývají tučňáci. Dvě vylodění zodiaky na břeh každý den, procházky po pláži, ale i na okolní kopce s nádhernými výhledy, mezitím pozorování nezapomenutelné přírody z kapitánského můstku nebo z paluby. Slunce téměř nezapadá a teplota se pohybuje jen těsně pod nulou. Tyto dny si budete pamatovat do smrti. Nachystejte si fotoaparáty, dobré objektivy, budou to vaše nejkrásnější záběry. Jsme v ráji. Budete mít odvahu a vykoupete se v pozadí s ledovými kry? Takovou fotku vám budou závidět všichni kamarádi. Na lodi je o nás dobře postaráno. Jídlo 3 krát denně a množství zajímavých přednášek o hledání, dobývání Antarktidy, flóře a fauně, geologii ... Ani minutu se nebudete nudit. Věděli jste, že průměrná nadmořská výška je 2 500 metrů nad mořem, nejvyšší vrchol má téměř 5 tisíc metrů a Bentleyho ledovcová trhlina se na chází 2 540 metrů pod úrovní moře? Jinak zde kvetou 3 rostliny a nachází se zde cca 60 mechů a lišejníků.

11. – 12. den:

Přes Drakeův průliv se pomalu vracíme zpět, rozloučíme se s velrybami, vyslechneme poslední přednášky a dorazíme na americký kontinent do Ushuaii.

13. – 14. den:

Rozloučení se skutečným rájem na Zemi a odlet a přílet domů. Věřte, že to, co jste zažili vy, zažil před vámi pouze zlomek obyvatel planety Země.

Cena zahrnuje:

mezinárodní a vnitrostátní letenky, letištní poplatky, ubytování v kajutě během celé plavby, plnou penzi během plavby, snídaně v hotelech na pevnině, celý program včetně zapůjčení výstroje a vylodění, ubytování na pevnině před a po plavbě, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, cestovní pojištění

Náročnost:

Na letiště na jihu Argentiny vás dopravíme letadlem, pak vás už čeká jen loď. Během plavby absolvujete pravidelná vylodění na pevninu a ledovec. Nemusíte se bát chladu. Po večeři můžete relaxovat v baru nebo na palubě. Ubytování je vždy zajištěno ve dvoulůžkových kajutách, během čekání na plavbu a po ní vás čeká kvalitní hotel. Český SEN průvodce od 8 klientů.

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Zavřít

Mám zájem


Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na váš email.Povinné pole

Zobrazit všechny fotky

Reference klientů

Antarktida

O Antarktidě jsem snil už od dětství. Cestováním se SNEM jsem si začal plnit své sny. Bylo už načase navštívit i tento kontinent. Měl jsem určitou představu o tom, co mě čeká na této cestě. Se SNEM to bylo vždy na úrovni a byl jsem nadmíru spokojen. To jsem ale netušil, kolik zážitků mě bude čekat. Naše parta byla perfektní, obsluha a jídlo na lodi jako ve špičkových hotelích, měli jsme příjemné počasí. Našim průvodcem byl Ľuboš Fellner. Od té doby, co jsme se vrátili, jsem absolvoval víc než tucet návštěv. Denně jsem ukazoval fotky a videa ze zájezdu. Matka krmící malého tučňáka, tuleň leopardí oddychujíc pár metrů od nás, velryba plovoucí pod našim člunem, bílo-modré ledovce okolo, všudypřítomná modro-bílo-černo barevná kompozice charakterizující tento kontinent. Miluji přírodu, tu panenskou, okouzlující, nedotčenou přírodu. Tady jsem ji dostal. Nezapomenutelný pocit, nezapomenutelné zážitky. Zážitky patřící již k těm nejkrásnějším v mém životě. Děkuji Lubošovi Fellnerovi za perfektní organizaci zájezdu. Ondřej Berta

Antarktida

Dokonalý zážitek. Takový jsem měla pocit, když jsem viděla celou bílo-modrou nádheru Antarktidy, dálky obzoru zahalené do jemně šedo-fialových odstínů. Nedejte se odradit vlnami Drakeova průlivu, přece musíte překonat nějaké překážky před dosažením svého cíle, touhy zažít něco velkolepé. Toto vše Vás čeká při nalodění na Zodiak, Váš blízký kontakt s ledovci, tučňáky, lachtany, a když budete mít štěstí, tak i s velrybami. Příroda Vás okouzlí a zanechá ve Vás nezapomenutelný pocit. Pohodlí, jakož i všechny služby na lodi Vás překvapí a dopřávají Vám odpočinek a pohodu. Kuchyně zase svou nabídkou a servisem může konkurovat nejlepším hotelům. Cestovní kancelář SEN správně zařadila tento zájezd mezi komfort, nic Vám nebude chybět. Děkuji a vřele doporučuji. Neprohloupíte! Ludmila

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Bonusové zájezdy
od 6890 Kč

Více zde

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde