sleva first minute až 18%

Antarktida komfortněji

Antarktida patří k nejkrásnějším a nejméně probádaným místům planety. Již více než dvě století láká svými přírodními krásami vědce, lovce a cestovatele. Dnes tato kouzelná zamrzlá země otevřela své dveře i vám a nabízí majestátní ledovce, krásnou scenerii, výlety na pevninu i na ostrovy k tučňákům a tuleňům. Na Antarktidu jezdíme pravidelně už osm let a díky našim zkušenostem můžeme nabídnout rozdíl mezi všedním a unikátním zážitkem.

  • šestý kontinent pod patronátem CK SEN
  • 14 dní v bílém tichu – tučňáci, tuleni, velryby
  • výborná cena a praktické zkušenosti z pěti cest
  • letecky na konec světa – Buenos Aires a Ushuaia
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní a vnitrostátní letenky, letištní poplatky, ubytování v kajutě během celé plavby, plnou penzi během plavby, snídaně v hotelech na pevnině, celý program včetně zapůjčení výstroje a vylodění, ubytování na pevnině před a po plavbě, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, PCR testy a antigenní testy

Náročnost:

Na letiště na jihu Argentiny vás dopravíme letadlem, pak vás už čeká jen loď. Během plavby absolvujete pravidelná vylodění na pevninu a ledovec. Nemusíte se bát chladu. Po večeři můžete relaxovat v baru nebo na palubě. Ubytování je vždy zajištěno ve dvoulůžkových kajutách, během čekání na plavbu a po ní vás čeká kvalitní hotel. Český SEN průvodce od 8 klientů.

1. – 2. den:

Odlet a přílet do jižní Argentiny do města USHUAIA v Ohňové zemi: nejjižnější město na světě, čas na aklimatizaci a příprava na plavbu. Pokud před plavbou zbyde čas, skočíme do bývalé věznice a na večeři si dáme obrovského kraba nebo jehně. Oboje je vynikající a typické pro tuto oblast.

3. – 6. den:

Nalodění, seznámení se s posádkou a přes kanál Beagle se vydáme na objevnou cestu. Před námi se otevírá Drakeův průliv, plavba začíná! Budou nás doprovázet hejna albatrosů a kolem lodě mohou plout velryby. Drakeův průliv je místem, kde se setkává studená voda přicházející od pólu s teplejšími severními vodami. Toto je příčinou různorodosti druhů v oblasti. Průliv je také nejsevernějším místem výskytu několika antarktických ptáků. Během celé plavby budou s námi na palubě odborníci, kteří nám pomohou poznat jednotlivé druhy. Také budete mít možnost seznámit se s navigací lodě na otevřeném můstku, číhat na velryby nebo si jen tak vychutnávat božský výhled. Pohled na plovoucí ledovce a sněhem pokryté vrcholy vám prozradí, že jste dosáhli JIŽNÍCH SHETLANDSKÝCH OSTROVŮ, skupinu dvaceti ostrovů, které jsou známé koloniemi rozkošných tučňáků a tuleňů. Vylodění se, procházky, pozorování zvířat. Tučňáci mají své chodníky a my své. My se k nim přiblížit nesmíme, oni k nám však ano, což vytváří zábavné situace. Stačí na chvíli zastavit a tučňák vám téměř přejde po nohách. Tuleni jsou větší, než byste čekali. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i tuleně leopardího, nebezpečného nejen pro tučňáky, ale i pro člověka.

7. – 10. den:

Dech vyrážející ledové scenerie, množství tuleňů, tučňáků, ptactva a velryb. Na poslední plavbě kolem nás hodinu kroužila rodina kosatek. Ostrov krále Jiřího je největším z Jižních Shetlandských ostrovů a je rájem pro různé druhy tučňáků, kormoránů a dalších zvířat, díky čemuž se stal místem vědeckých základen pro více zemí. ANTARKTICKÝ POLOOSTROV: během plavby se přeplavíte přes nejkrásnější vodní cesty na světě Neymayer a Lemaire, co jsou uzoučké cesty pod ledovce. Záliv Paradise je místem, kde Nordenskjöldova expedice v roce 1904 postavila kamennou chatu. Dnes její ruiny obývají tučňáci. Dvě vylodění zodiaky na břeh každý den, procházky po pláži, ale i na okolní kopce s nádhernými výhledy, mezitím pozorování nezapomenutelné přírody z kapitánského můstku nebo z paluby. Slunce téměř nezapadá a teplota se pohybuje jen těsně pod nulou. Tyto dny si budete pamatovat do smrti. Nachystejte si fotoaparáty, dobré objektivy, budou to vaše nejkrásnější záběry. Jsme v ráji. Budete mít odvahu a vykoupete se v pozadí s ledovými kry? Takovou fotku vám budou závidět všichni kamarádi. Na lodi je o nás dobře postaráno. Jídlo 3 krát denně a množství zajímavých přednášek o hledání, dobývání Antarktidy, flóře a fauně, geologii ... Ani minutu se nebudete nudit. Věděli jste, že průměrná nadmořská výška je 2 500 metrů nad mořem, nejvyšší vrchol má téměř 5 tisíc metrů a Bentleyho ledovcová trhlina se na chází 2 540 metrů pod úrovní moře? Jinak zde kvetou 3 rostliny a nachází se zde cca 60 mechů a lišejníků.

11. – 12. den:

Přes Drakeův průliv se pomalu vracíme zpět, rozloučíme se s velrybami, vyslechneme poslední přednášky a dorazíme na americký kontinent do Ushuaii.

13. – 14. den:

Rozloučení se skutečným rájem na Zemi a odlet a přílet domů. Věřte, že to, co jste zažili vy, zažil před vámi pouze zlomek obyvatel planety Země.

Antarktida
<
>

Antarktida - sen od dětství

O Antarktidě jsem snil už od dětství. Cestováním se SNEM jsem si začal plnit své sny. Bylo už načase navštívit i tento kontinent. Měl jsem určitou představu o tom, co mě čeká na této cestě. Se SNEM to bylo vždy na úrovni a byl jsem nadmíru spokojen. To jsem ale netušil, kolik zážitků mě bude čekat. Naše parta byla perfektní, obsluha a jídlo na lodi jako ve špičkových hotelích, měli jsme příjemné počasí. Našim průvodcem byl Ľuboš Fellner. Od té doby, co jsme se vrátili, jsem absolvoval víc než tucet návštěv. Denně jsem ukazoval fotky a videa ze zájezdu. Matka krmící malého tučňáka, tuleň leopardí oddychujíc pár metrů od nás, velryba plovoucí pod našim člunem, bílo-modré ledovce okolo, všudypřítomná modro-bílo-černo barevná kompozice charakterizující tento kontinent. Miluji přírodu, tu panenskou, okouzlující, nedotčenou přírodu. Tady jsem ji dostal. Nezapomenutelný pocit, nezapomenutelné zážitky. Zážitky patřící již k těm nejkrásnějším v mém životě. Děkuji Lubošovi Fellnerovi za perfektní organizaci zájezdu.
Ondřej Berta

Čti více

Antarktida - dokonalý zážitek

Takový jsem měla pocit, když jsem viděla celou bílo-modrou nádheru Antarktidy, dálky obzoru zahalené do jemně šedo-fialových odstínů. Nedejte se odradit vlnami Drakeova průlivu, přece musíte překonat nějaké překážky před dosažením svého cíle, touhy zažít něco velkolepé. Toto vše Vás čeká při nalodění na Zodiak, Váš blízký kontakt s ledovci, tučňáky, lachtany, a když budete mít štěstí, tak i s velrybami. Příroda Vás okouzlí a zanechá ve Vás nezapomenutelný pocit.
Pohodlí, jakož i všechny služby na lodi Vás překvapí a dopřávají Vám odpočinek a pohodu. Kuchyně zase svou nabídkou a servisem může konkurovat nejlepším hotelům. Cestovní kancelář SEN správně zařadila tento zájezd mezi komfort, nic Vám nebude chybět. Děkuji a vřele doporučuji. Neprohloupíte!
Ludmila

Čti více

Antarktida - nepopsatelně krásná příroda

S CK Sen cestuji už několik let. Procestoval jsem s nimi již všechny kontinenty. V posledních letech jsem se však vícekrát přistihl, jak závidím některým spolucestujícím jejich ohromné nadšení z památek nebo přírodních krás. Stáli jsme u Viktoriiných vodopádů a byly z nich hotovi. Byl jsem nadšený také, ale porovnával jsem je s vodopády Iguazú. Pomalu jsem se smířil s tím, že toto je daň za to, co všechno jsem už procestoval a viděl. Až tento rok jsem se vydal s CK Sen do Antarktidy. Poprvé jsme se vylodili mezi tučňáky v nepopsatelně krásné přírodě a bylo to tady. Těšil jsem se a vše obdivoval jako malý chlapec. Znovu jsem zažíval pocit, se kterým jsem se už rozloučil. Antarktidu doporučuji všem, kteří si myslí, že v rámci cestování je už nic nemůže nadchnout. Děkuji cestovní kanceláři a Luboši Fellnerovi za perfektní organizaci zájezdu. R. Valach

Čti více

Antarktida - pozorování soužití predátorů a jejich kořistí v přímém přenosu

Chtěl bych poděkovat za neskutečný zájezd na jižní stranu zeměkoule. Uznávám, není to zájezd pro nováčky, ale na druhou stranu ani ne pro polární dobrodruhy. Drsná příroda je tu podávána s mírou a hlavně bezpečně. Tučňáci, které Tě ležícího ve sněhu přijdou obhlídnout, div ne olíznout, pozorování soužití predátorů a jejich kořistí v přímém přenosu na vlastní oči je silným zážitkem a zároveň poučením. O divadle, které udělá velrybí rodinka prohánějící se deset metrů od lodi se Ti bude ještě dlouho zdát a Ty tehdy nechceš uvěřit, že to fakt není naaranžované. Loď na níž se plavíte, je dobrou volbou - dost malá na to, aby se mohli všichni leckdy vylodit a zároveň dost velká na to, aby poskytla útulné prostředí na cestu. Obdiv patří i posádce - od kapitána, který Tě nechá řídit celou loď (samozřejmě při zapnutém autopilotovi), přes zanícené průvodce, kteří s Tebou dokáží hodiny diskutovat o přírodě až po kuchaře, který Ti ukáže, že chutná gril-party se dá udělat i v těchto podmínkách. Kouzelné jsou i kontrasty zájezdu: vysoké vlny a mořská nemoc v Drakeova průlivu vystřídána opalováním v plavkách a širokými úsměvy hned následující den, dobrodružné vylodění na pevninu následované sklenkou ročníkového Malbec . A když se už nabažíte pohodlí, vždy můžete strávit „drsnou“ chvilku na přídi lodi, zachumlaný do nepromokavé bundy, ostřikování přívaly vody, s pocitem hrdiny z své oblíbené dětské verneovky, který se dívá upřeně v dál, neboť pouze na něm záleží, zda loď najde průchod mezi volně plovoucími ledovci. Zájezd je komfortním nahlédnutím do panenské přírody a často i do sama sebe. Ani po dvou letech od návratu mě neopustil ten pocit, že kdybych tam tehdy s vámi neletěl, byl bych o něco chudší. S pozdravem M. Běhoun

Čti více

Antarktida - světadíl velmi tajemný, vzdálený, nedostupný.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že ho jednou navštívím. Máme už projeté různé kouty světa, ale při tomto zájezdu jsme nevěděli co máme očekávat. Při rozhodování nás velmi ovlivnila skutečnost, že průvodcem bude Jožko Zelizňak, se kterým jsme již byli na cestách a věděli jsme, že má neskutečné znalosti, je přátelský, má všeobecný rozhled, maximálně ochotný a lidský přístup ke všem. Zájezd byl perfektně připraven. Po dlouhém letu přes Buenos Aires jsme doletěli do nejjižnějšího města na světě - Ushuaia v Ohňové zemi. Jako bonus nám CK Sen připravila výlet do národního parku Tierra del Fuego. A pak už nalodění a dva dny plavby, abychom viděli první plovoucí ledovce. Byla to nádhera, při které se tajil dech. Ledovce větší než naše loď. Velmi zajímavé bylo první vylodění. Nastupovali jsme do člunů Zodiac, obutí do vysokých gumových bot. Vše proběhlo hladce a toto nastupování a vystupování na pevninu jednotlivých ostrovů se opakovalo každý den dvakrát. Měli jsme možnost dívat se docela zblízka na ledové kry, viděli jsme modré a tyrkysové ledovce, které vznikly z vody, ledu a větru a vytvářely různé tvary. Viděli jsme a pozorovali kolonie tučňáků a tuleňů. Krásné bylo pozorovat velryby, kdy celá skupina plavala před naší lodí. Kromě těchto přírodních krás bylo o nás postaráno na 100% co se týče ubytování i stravy. Šéfkuchař si vysloužil naši pochvalu a poděkování, jakož i celá posádka spolu s kapitánem. Náš průvodce Jožko Zelizňak byl neustále k dispozici, každé ráno z kapitánského můstku nám upřesňoval program, který nás čeká a vytvořil vynikající atmosféru během celé naší plavby. Byl to jedinečný, fantastický zájezd. Každému, kdo má možnost a zvažuje účast na tomto zájezdu vřelé doporučujeme.
Těžko se dá popsat co jsme vše zažili, to je třeba vidět, pocítit ten neskutečný klid, pohodu, nekonečné ledovce, poslouchat chroptící tučňáky, pozorovat ptáky na obloze a sledovat velryby. Ještě jednou díky celé CK Sen a našemu průvodci, který nám připravil nezapomenutelné zážitky. Olga a Pavel K.

Čti více

Tančící tučňáci

Noc, slunce a párty na pátém patře paluby naší lodi. Nedá se spát, noc trvá hodinu a tak tančíme. Dancing queen od Abby se na Antarktidě jmenuje Dancing pinguin. Naše Česko-Slovenská skupina na tučňácí tanec roztancovala celou palubu. Šéf výpravy Jan Bryde zpívá a dělá show. Vodka a vařené víno teče proudem. Je to náročná expedice. Ráno vstáváme o šesté ráno a děláme okružní plavbu na Zodiak po kanálech a průlivech mezi ledovci. Před námi obrovská ledová kra a na ní 26 tuleňů. Máme to nafocené, je to pecka na závěr naší cesty. Eva spatřila opět 5 velryb, běžím ke kapitánovi a hlásím to na velitelském můstku. Celá loď je na nohou, oslavujeme. Poslední vylodění a naše skupina se rozhodla, že to musí být extra. Oblékli jsme si župany a nastoupili jsme na zodiak jako tučňáci Albini. Cela posádka a lidé na palubě si nás fotili a úplně zapomněli na všechno kolem. Je krásné cestovat a poznat kultury a jiné národy. S každým na lodi z posádky jsme kámoši. Šéfkuchař je Indonésan. Dimitriuj, Rus ví fakt široké spektrum informací, není otázka o Antarktidě, na kterou neumí odpovědět. To on nám ukázal těch 26 tuleňů, prostě zná zátoky a kry, kde se zdržují. Toto je ráj, cesta překročila naše očekávání o 100 procent. Za 17 dní mám jednoznačně nejvíce fotografií.

Čti více

Antarktida je opravdu ráj

Je nádherné odpoledne, právě jsme doobědvali na otevřené palubě, kolem nás ledovce a zasněžené kopce, tuleň na kře a tučňáci skákající do hladké vody jako zrcadlo. Už nefotíme tuto nádheru, každý z nás má určitě dva tisíce fotek, už si to jen vychutnáváme. První dny na jižních Shetland ostrovech byly větrné a mlhavé, padal sníh a venku byla zima. Pak se vyčasilo, jsme opáleni a koupeme se v moři s tučňáky, vylodili jsme se na zajimavých místech, vědecké základně a v přírodě mezi obrovskými ledovci. Dnes ráno nás o páté ráno vzbudil kapitán se slovy: na pravoboku je devět kosatek. Představení trvalo hodinu, rodiče učili lovit mláďata. Procestoval jsem svět křížem krážem, ale musím říct, že Antarktida mě dostala. Toto je opravdový ráj. Ledové království je užasné. Svými scenériemi, životem, klidem. Na lodi se o nás starají neuvěřitelně dobře. Obrovské luxusní kajuty, strava 3 krát denně + přesnídávka, svačina a druhá večeře o půlnoci, každý den odborné přednášky, Toto je nejluxusnější dobrodružství jaké jsem kdy zažil.

Čti více

Z ostrova na ostrov

Plujeme  z Ostrova krále Jiřího k malinkému ostrůvku Aitcho. Loď podřimuje, když nám Belgický zoolog z můstku přes palubní rozhlas oznámí, že před námi plave krásný plejtvák. Na to, aby projevil nadšení on, to musí stát za to. Všichni vybíhají na můstek a začíná nádherné divadlo, když kolem nás vyhazuje ploutve humpback whales, křídlatý plejtvák s ledovými vrchy Shetland ostrovů v pozadí. Antarktická příroda jak má být. Ráno zas bylo o něčem jiném. Přistáli jsme na nejcivilizovanějším místě na Antarktidě. Chilská vojenská základna, kde máme najednou příjem na mobil a kdybyste tu chtěli bydlet, máte až čtyři satelitní programy - po týdnu v bílém tichu skutečný luxus. Směrovky ukazují, že máme přes 15000 kilometrů do Krásnodarska a trošku méně do Havany. Nejjižnější pravoslavný kostelík na světě s dřevem, které prý Putin nechal přivézt ze Sibiře. V roce 2007 se zde konala první svatba mezi Chilanem a Ruskou… Loď právě zajásala nad dalšími velrybami, běžím zpět na můstek. Všechny zdravíme! Ještě se nám z té přírody nechce! :) Zítra nás čeká Drakeův průliv.

Čti více

Adrenalin na Antarktidě

Od rána dnes zažíváme skutečný antarktický den. Hned ráno nás čekalo druhé vylodění na kontinentu. Neko Harbour pojmenovaný podle norské velrybářské lodi z dob, kdy tu ještě vládli Norové a dříve, než jim začala téct ropa, žili z velrybího tuku :) Hned při vylodění na pevninu jsme byli kousek od obrovského divadla, tučňáci prchající z vody s tuleněm leopardím v patách. Na břeh za nimi nevyběhl, (naštěstí pro tučňáka), tuleňovi cvakly zuby naprázdno a naše krvelačné fotoaparáty také :) Ale i to, co jsme viděli, je jak nejlépe africké safari. Drsná síla ledové přírody, kde přežívají jen silnější a rychlejší. Od té chvíle co jsme opustili pevninu a vypili další z lahví nenormálního argentinského vína nás provází bouřka. No nic. Náš kapitán i tři kormidelníci se zase smějí a my se smějeme s nimi. A zdravíme domů! Zítra nás čeká Ostrov krále Jiřího. Vše je super

Čti více

Antarktida, šestý kontinent

A jsme tu. Ráno jsme se navlékli do SEN-triček, vytáhli slivovičku a dobyli šestý kontinent. Ostrovy okolo Antarktického poloostrova jsou nádherné, viděli jsme ponořovat se dravého tuleně leopardího, který si šel pro svou tučňáčí kořist. Viděli jsme nádherné, elegantní albatrosy i několik velryb, tu poslední jen před pár minutami, skvělý pocit, když člověk stojí nohou na šestém kontinentu :) Nyní usilovně píšeme pohlednice, protože za pár minut dorazíme do Port Lockroy, nejjižnější pošty na světě a nejjižnějšího shopping-mallu. Je zde opravdu neskutečně. Každý den je jiný, nemam slov. Z můstku právě hlásí další kosatku, jdu se podívat :) Všichni se máme strašně dobře!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací