sleva first minute až 23%

Výstup na Ararat (Expedice)

Východnímu Turecku dominuje legendární hora Ararat (5137 m.n.m.), která již staletí sleduje cestovatele po Hedvábné cestě. Vydáme se na její vrchol, abychom se na vlastní oči přesvědčili, zda zde mohla kotvit Noemova archa. Nádherný trek krásnou přírodou a unikátní cesta plná zážitků z jednoho z nejkrásnějších vrchů planety.

 

  • nejkvalitnější výstup na Ararat v Čechách a na Slovensku!
  • 30 let zkušeností v Evropě a Malé Asii
  • bezpečně v malé skupině, horolezecké mačky v ceně
  • kvalitnější strava na hoře – v ceně
  • možnost prodloužení pobytu v 5 * hotel u moře
  • možnost prodloužení si o exkluzivní expedici Kurdistánem
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování ve 3 * hotelech 2x (jde o nejlepší hotel na místě v Dogubeyazit) v pokojích pro dvě osoby, snídaně každý den zájezdu, plná penze během treku, tekutiny včetně nealkoholických nápojů, koně a mezky na nošení zavazadel, zapůjčení stanů (pro 2 osoby 1 stan), zapůjčení karimatky, zapůjčení komplet trekové výbavy - talíře, stoly, velký expediční stan, nabíjení v kempu (zabezpečené navíc) + wifi v privátním kempu, půjčení maček (na zdolání vrcholu - posledních 300m), místní průvodce a nosiče, veškerou dopravu privátním VIP minibusem, prohlídku paláce Ishak Pasha Saraya, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby, SEN průvodce cestuje v termínech 3.7.2022 a 7.8.2022

Cena nezahrnuje:

poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, ostatní trekovou výbavu (boty, spacák, trekové oblečení), stravu mimo uvedené a nápoje dole v civilizaci - oslava zdolání vrcholu (na Ararat alkohol nedoporučujeme), fakultativní aktivity, trekový permit (55 Euro), spropitné průvodci a nosičům

Ubytování:

Ubytování je v Dogubeyazite i ve Vanu zajištěno ve 3 * hotelech se snídaní. V Dogubeyazite jde o jeden z nejlepších hotelů v celém městě a ve Vanu ještě pracujeme na nabídce vylepšení vašeho standardu. Jde o příjemné hotely v centru navštívených míst. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, koupelnou nebo sprchou, TV, někdy i ledničkou a samozřejmě klimatizací. Součástí hotelů je již téměř pravidlem i bezplatné wifi připojení.

 

Čtyři noci strávíme v kempech během trekování na Ararat. Zde máte plnou penzi a o všechno je postaráno. V kempech vás vždy čekají hotové, připravené stany pro 2 osoby, kde máte v ceně našeho zájezdu silné karimatky (spacák si vezměte s sebou). Součástí našeho kempu je i velký expediční stan, kde se setkáváme na snídani, obědě či večeřích, protože máme s sebou naše kuchaře, kteří se budou starat o naši skupinu. V kempu si můžete nabít své baterky, toto vše zajistíme navíc, abyste měli své zážitky zaznamenané a mohli na ně vzpomínat. V kempu č.1, tedy kemp ve výšce 3200 m.n.m. dokonce má dnes už i wifi, výše s ní už nepočítejte.

 

Poznámka:

SEN průvodce cestuje v termínech 3.7.2022 a 24.7.2022

Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do východního Turecka

PRAHA/VÍDEŇ – ISTANBUL – VAN

Jdeme do toho! Velké dobrodružství, kde to zcela samo bez našeho přičinění nepůjde. No však jako v celém našem životě ... Kolikrát jste snili o tom, že zdoláte biblický Ararat? Nikdy? Každopádně překonat sebe sama přineslo většinou do Vašeho života spokojenost a možná i chvilkovou sebeúctu. Takže vyrážíme! Následně odletíme z Prahy/Vídně na východ Turecka do blízkosti svaté hory, která leží na pomezí Turecka, Íránu a Arménie. Noe měl právě zde na špičce Araratu přečkat potopu světa. Jdeme se na to podívat! Tato cesta bude každopádně unikátním zážitkem. Přespíme v hotelu pod Araratem.

2. den: Vyrážíme k legendárnímu Araratu

ARARAT

Po snídani si sbalíme všechny potřebné věci a přiblížíme se k hoře. Už jsme se nemohli dočkat pohledu na jeho zasněženou špičku, kterou od tohoto momentu budeme hypnotizovat snad tisíc krát. Opustíme Dogubeyazit, zaprášené provinční město na východě Turecka, kudy kdysi vedla Hedvábná cesta a vyrazíme do přírody až na dosah legendární hory. Jakmile dorazíme do vesničky Cevirme jsme ve výšce cca 2200 m.n.m. a to znamená, že začínáme trek k Araratu. Cítíte tu husí kůži? Průvodce zájezdu, Ľuboš Fellner vždy od místních partnerů žádá nejlepší možný servis, a tak jste ve skvělých rukou. Naposledy vylezl na Kilimandžáro se skupinou klientů, a tak se máte na co těšit. Toho rozdílu si všimnete okamžitě! Kolem je krásná kurdská příroda, Ararat je na dosah ruky a zanedlouho přijde čas, kdy ho dobudeme. Kráčíme až do prvního kempu, který je ve výšce 3200 m.n.m. Už to cítíte, že? Naše zavazadla nás už v kempu čekají, aby se vám snadněji kráčelo a abyste si mohli krajinu pod Araratem vychutnat o mnoho více. Počítáme, že tento den budeme kráčet 4 až 5 hodin, abychom dosáhli náš kemp, kde budeme nocovat. Příjemný odpočinek po celém dni a s pohárkem černého tureckého čaje. Naši kuchaři nám připraví večeři a počkáme na ten krásný moment, kdy oblohu nad námi přikryjí hvězdy. Noc ve stanu v našem kempu.

3. den: Fantastická příroda a aklimatizace

ARARAT

Dnešní den nikam nespěcháme, protože chceme, abychom se aklimatizovali na vysokou, horskou polohu. Pokud spěcháte, Ararat se vám otočí zády a vy se na něj nedostanete. Toto my velmi dobře víme, a proto s pokorou strávíme den v jeho náručí. Po snídani si sbalíme oběd a nalehko vyrazíme z našeho kempu, a tedy z výšky 3200 m.n.m. do 4200 m.n.m., abychom si zvykli na tyto končiny a zítra se nám snadněji šlapalo. Ačkoliv se zdá, že nikam nejdeme, ale věřte, že tento den si krásně užijete. Po návratu do kempu si dopřejeme tureckou večeři díky našim kuchařům, které máme s sebou pro zvýšení našeho komfortu. Druhá noc v kempu.

4. den: Pod bájným vrcholem

ARARAT

Vyrážíme po snídani z našeho kempu, kde jsme strávili dvě noci. Sbalíme si věci, naložíme je na koně a pošleme je před námi. My dnes směřujeme do kempu s označením Ararat Camp 2, který na nás čeká ve výšce 4200 metrů nad mořem. V obklopení krásné přírody strávíme šlapáním zhruba 4 až 5 hodin času, ale může nám to trvat déle, protože budeme fotit a obdivovat to, co se kolem nás odehrává. Po příchodu do kempu se naobědváme a budeme odpočívat před velkým finále, které přijde zítra. Musíme nabrat síly na zítřejší výstup, protože to bude den D a tedy zdoláme vrchol Araratu. Přesně proto jsme sem přišli! Dobře se dnes vyspěte, ačkoli to bude krátká noc a brzy ráno jdeme na to!

5. den: Máme to! Vrchol Araratu!

ARARAT (5137 M.N.M.)

Časný ranní budíček, ale radost z toho, že jdeme na vrchol nás nabudí adrenalinem. Všude kolem je ještě tma a zima, ale dáme si čaj, sbalíme pár drobností s sebou a vyrážíme na to. O všechny detaily je postaráno díky našemu pečlivě vybranému partnerovi se kterým jdeme na jistotu. Náš partner podnikl stovky výstupů a je nejzkušenější pod celým Araratem. Zde uvidíte ten rozdíl, protože myslíme i na poslední detail. Před námi je poslední etapa, posledních 6-7 hodin šlapání, abychom se dostali na samotný vrchol. 5137 m.n.m.! Tak co, byla tu ta Noemova archa nebo nebyla? Vrcholové fotografie, dokonalá vzpomínka a jeden z nejsilnějších zážitků cestovatelského života. Kolik lidí znáte, kteří zde byli před vámi? Nadšeni scházíme dolů stejnou cestou, kterou jsme ráno kráčeli na vrchol. Dosáhneme kempu, kde jsme se ráno vzbudili. Odpočineme si, probereme zážitky z vrcholu, sbalíme se a pokračujeme k prvnímu kempu do výšky 3200 m.n.m., kde strávíme naši poslední noc v kempu pod Araratem. Zvládli jsme to!

6. den: Palác z pohádky Tisíce a jedné noci a stopy Noemovy archy

ARARAT – DOGUBEYAZIT – VAN

Poslední snídaně v našem kempu a je čas opustit Ararat s hlavou plnou zážitků. Návrat do Dogubeyazitu, kde navštívíme nejkrásnější památku celého města, a tedy okázalý a unikátní palác Ishak Pasha ze 17.století. Určitě jste toto místo viděli na fotografiích, jen jste netušili, že leží tady na samotném východě Turecka. Nádherný osmanský palác objevíme společně a nahlédneme do jeho orientálních útrob. Nepřipomíná vám palác pohádku Tisíce a jedné noci? V okolí Dogubeyazitu nás čeká ještě i zajímavý Durupinar jen tři kilometry od hranic s Íránem. Durupinar je legendární místo, protože někteří lidé věří, že právě zde leží otisk Noemovy archy. Řekneme si tu o hledání archy a když se nabažíme příběhů odjíždíme na tříhodinový přesun do města Van, kde budeme trávit dnešní noc.

7. den: Cesta domů s hlavou plnou Araratu

VAN – ISTANBUL – PRAHA/VÍDEŇ

Po snídani odjezd na letiště a odlet přes Istanbul domů. Nebo byste chtěli pokračovat v cestě po unikátních místech východního Turecka? Odlet domů s krásným pocitem, že jste zdolali biblický Ararat!

 

Výstup na Ararat
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací