Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal (Expedice)

Afrika je třikrát větší, než Evropa a mnohem různorodější. V Africe platí, že pokud chcete cokoliv vidět, musíte si to zasloužit. Tato cesta je toho důkazem. Snažili jsme se připravit cestu co nejlevěji, aby si ji mohlo dovolit více cestovatelů.

  • Takovou cestu umí připravit pouze CK SEN
  • Zkušenostmi = bezpečností jsme roky před ostatními
  • Pro cestovatele, kteří potřebují nakopnout
  • Těžká cesta plná know how a zážitků
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, privátní dopravu během celé cesty, místního průvodce, lokálního řidiče, místní navigátory, ubytování v jednoduchých hotelech, u Dogonů (ve stanech), hraniční poplatky, trajekt do Djenné (2x), 2x večeři, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu, víza, případný bakšiš průvodcům, poslední letištní transfer z pláže

Poznámka:

Tato expedice je pro zkušené cestovatele. MZV nedoporučuje do těchto destinací vycestovat. Na většině cesty luxus nenajdete a pokud si doplatíte za business class, počítejte s tím, že v něm nepodávají alkoholické nápoje. Vše je zde jiné. A proto sem chcete!

1. den:

Odlétáme do Afriky

2. den:

Příjemným letem jsme doletěli do Burkina Faso, což v překladu znamená krajina slušných lidí. My z CK SEN s překladem souhlasíme. Míříme do centra hlavního města s názvem: OUAGADOUGOU. Promluvíme si o africkém Che Guevarovi, Thomasu Sankarovi, který Horní Voltu přejmenoval v roce 1984 na Burkina Faso. Sankara byl snílek, který chtěl vytvořit nádherný stát bez korupce, kde by se čestným lidem dařilo a kde by byli všichni šťastní. Po pěti letech ho mladí důstojníci zatkli, vyvedli za město a zastřelili. Moc převzal jeho nevlastní bratr generál Compaorè, který následně vládl zemi 27 let. Vysvětlíme si, z jakého kmene byl Sankara a z jakého Compaorè a vy začnete Afriku lépe chápat. Prohlídka mimořádně klidného města. Tržiště s medem a zahradní pivnice s živou hudbou a výborným jídlem. Cesta na severozápad. Civilizace rázem skončí a vy se nemůžete vynadívat. Exotika v každém pohledu, úžasné barvy, úžasný pocit. Tisíce kráčejících hrdých lidí, stále méně vody a více baobabů. Slunce se večer změní na oranžovou kouli, jakou jste v našich končinách nikdy neviděli. Odněkud bude najednou slyšet bubnování ... a smích. Burkinu máme rádi. Začínáme přemýšlet nad tím, co je štěstí z pohledu úředníků, kteří řadí tuto zemi na spodek žebříčku, a z pohledu usměvavých místních lidí.

3. den:

Když už je kolem nejvíce prachu, jsme na hranici. Čisté béžové uniformy zmizí a začíná nárazníkové pásmo, kde bychom bez našeho vozidla nepřešli. Sudy a mezi nimi kameny pospojované šňůrou. Vlevo hliněná bouda. Nad tím cár látky, vybledlá vlajka Mali. Jen se nadechnete a všechno je jiné. Jsme v části s nejlepším mangem v zemi. Obrovské stromy poskytují v celoročních vedrech trochu stínu a pokud je sezóna, slaďoučké plody. Jsme v zemi Dogonů.

4. – 5. den:

Dvoudenní pobyt v zemi Dogonů a poznávání místních zvyků. Máme čas na trek (možnost vybrat si podle kondice) a spánek v dogonských vesničkách. Chceme autentický zážitek. Posvátní krokodýli? Animistická kultura přetrvala staletí. Fantastické dogonské mýty a legendy od duchovních vůdců z jednotlivých vesnic. Mezi Dogony máme kamarády. Uvidíte, a hlavně zažijete více.

6. den:

Plavíme se po Nigeru. Budete se cítit jako ve středověku a poté se ocitáme na ostrově jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Toto je opravdový život. DJENNÉ (UNESCO) je světovou raritou. Uzoučké hliněné a kamenné uličky a v nich rušný život, který se na malý ostrov musí vtěsnat. Mešita je největší hliněnou stavbou světa, impresivní jako palác Potala ve Lhase. Kolem trhy, medresy, tradiční řemesla, zapadlé uličky.

7. den:

SEGOU: bývalá koloniální metropole. Francouzské budovy, náznak parků, nádherný Niger a vynikající jídlo. V rytmech Ali Farka Ture míříme do nynějšího hlavního města, kde nám zahrají Amadou and Mariam. BAMAKO: hlavní město pod pohořím Manging. Vyhlídka na město, centrum města a chaotická tržnice Grand Marché. Koupíte shnilou opičí hlavu či fetiše? Noční život, bary, diskotéky.

8. den:

Opouštíme řeku Niger a míříme do Sahelu. Teprve ten, kdo se dotkne Sahelu, pochopí černý kontinent. Procházíme přes nejteplejší město západní Afriky a možná celého světa. Cesta je cíl a my jsme už silná parta. Hledáme nomády, zastavujeme se ve vesničkách a u napajedel. Náhle vstupujeme do civilizace. Míříme do města, odkud Francouzi dvě století ovládali obrovské území Mali, Senegalu, Burkiny Faso a Mauretánie.

9. den:

SAINT LUISE je zázrak (UNESCO) a lákadlem pro turisty. Mostem mezi savanou a Saharou, mezi řekou a oceánem, mezi Evropou a Afrikou. V Paříži Afriky se snažili Francouzi Afriku změnit. Neuspěli. Na písčitých ulicích Saint Louise si dopřejeme magickou kávu, kterou prý vymyslel sám světec. Cestou na jih se zastavíme u rybářů. Dřevěné pirogy a nebezpečné, ale velmi fotogenické povolání.

10. - 11. den:

Dvoudenní odpočinek v hlavním městě Senegalu, Dakaru. Konečná rally, rodiště fotbalistů a výborné hudby. Barevná, bláznivá, radostná Afrika. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet domů.

12. den:

Konec našeho dobrodružství a přílet domů.

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací