Havaj je rájem surfařů
sleva first minute až 15%

Aloha Havaj ! komfortněji

Zelená džungle, 4000 m vysoké sopky, pláže snů a surfaři. Zavedeme vás do nejkrásnější přírody, na nejkrásnější pláže ale i do TOP restaurací a doporučíme nejlepší shopping - to je Havaj. Káva z Kona, želvy, kulisy Ko’olau. Užijte si Havaj v malé skupince. Aloha! Zájezd pro ty, kteří chtějí aktivně poznat této nádherné ostrovy uprostřed Tichého oceánu. 

  • 3 největší a nejkrásnější ostrovy Havaje
  • známe tu každý sopečný kámen
  • každý ostrov je jiný, příroda, pláže, nákupy
  • vysoká kvalita služeb, bezpečnost
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelety Oahu-Maui-Big Island-Oahu, 8 x ubytování v 3* a 4* hotelech v pokojích pro dvě osoby, letištní transfery na Havaji, všechny transfery privátní dopravy, vstupné do národních parků, SEN průvodce během poznávací části, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, osobní výdaje, ESTU do USA, poplatky za zavazadla na letech v rámci USA, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Oahu – Aqua Aloha Surf Waikiki***, 2 noci
 
Big island – Hilo Hawaiian***+, 2 noci
 
Maui – Aston Kaanapali Shores resort****, 2 noci
 
Oahu – Hilton Garden Inn Waikiki Beach****, 3noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet a přelet kolem zeměkoule přesně na opačnou stranu až na ostrovy uprostřed Tichého oceánu.

2. den:

HAVAJ. Přistáváme na sytě zelený ostrově nad zálivem Pearl Harbour. Jsme v Honolulu. Když to vyslovíte začnete se hýbat v bocích. Aloha, vítejte! Příjemné letní počasí, VIP transfer přímo na Waikiki, která je jednou z nejznámějších pláži světa. Ubytování v hotelu Hilton. Oáza klidu a odpočinku, neuvěřitelně přátelští lidé, aklimatizace.

3. den:

BIG ISLAND: Odlet na největší ostrov havajského souostroví, který je považován za přírodně nejkrásnější a geotermální nejaktivnější. Objevil ho mořeplavec James Cook, kterého si ve SNU vážíme. A na tomto ostrově i zahynul. Pronajatými auty míříme na nejvyšší horu naší Země. Od úpatí, které je 5 km pod mořskou hladinou až po vrchol Mauna Kea (4205 m) je vyšší než Mt. Everest. Příroda se mění a nám se zdá, že jsme na Novém Zélandu. Všude zeleň, obrovské kapradí, trávou pokryté svahy hor. Našimi auty vyjedeme až na úplný vrchol a pocítíme, co je nedostatek kyslíku. No jen na chvíli. Program je dělán tak, aby nikoho nebolela hlava, a aby u vás převládaly pouze ty dobré pocity. Budeme se na Havaji koulovat? Sjedeme na úroveň moře, projedeme křížem celý ostrov až na úplný jih na nejjižnější bod USA. Ubytování v tradičním koloniálním hotelu.

4. den:

Volcano National Park je jediné místo, které je na Havaji pod patronátem UNESCO. Máme koupené lístky na dva dny tak, abychom zažili východ i západ slunce nad nejkrásnějšími sceneriemi Havaje. Mauna Loa, jízda po okraji kráteru. V ceně je vstup do lávového tunelu, kterým projedeme. Krátký trekking džunglí (30 min.) plnou orchidejí a výhledy do kráterů sopek. Změna barvy v jedné z nejaktivnějších sopek planety až do krvavě rudé. Jde o nejznámější pozorování sopečné činnosti na světě. Vyzkoušíte let vrtulníkem nad krátery aktivních sopek? Váš průvodce všechno zařídí.

5. den:

Kávové plantáže, nejlepší arabica USA se pěstuje právě na vulkanické půdě jihu ostrova. Aleje makadamů. Divoké černé, sopečné pláže. K obědu odlet na další ostrov MAUI pokládán za luxusní ostrov s nejkrásnějšími plážemi. Transfer křížem přes ostrov na jih k pláži s názvem "Best in America" = nejlepší pláž Ameriky, kde bude i náš hotel. Nad našimi hlavami zelená sopka Haleakala, která je největší spící sopkou světa. Před naším hotelem Tichý oceán plný rybiček a želv. Šnorchlovat se dá hned z břehu. Nebo skočíte k podkovovitému ostrůvku, který je naproti hotelu? Kráter Molokini patří k nejlepším šnorchlovacím a potápěčským místům světa s viditelností přes 30 m, a to většinu dní v roce.

6. den:

Už máte havajskou košili, za uchem kvítek a v ruce držíte koktejl. Odpočíváte na plážích a v sezóně před vámi plavou desítky velryb, které sem připluly z Arktidy také na dovolenou a porodit zde mladé. Oběd v jednom z nejlepších steakhouse USA nebo si dáte večeři v restauraci, kam chodívá i Arnold Schwarzeneger? Nebo humry v pomerančové omáčce v Longhi `s? Golfová hřiště (54 jamek) jsou hend vedle. Příroda je úžasně upravená včetně běžeckých tratí podél moře. Dáte si havajskou lávovou masáž?

7. den:

Odlet na OAHU. Prohlídka Pearl Harbour. Japonské torpédo pilotované sebevražedným kamikadze. Ponorky a areál, kde se to všechno v roce 1944 událo. Stoupáme nad Honolulu kolem střední školy, kterou navštěvoval Barack Obama až na vyhlídku na celé město a záliv Waikiki. Nejbližší pevnina je 3800 km. Pod námi vlevo sopka s názvem Diamantová hlava a pod ní často plavou rejnoci. Čínská čtvrť, centrum města, křížem přes celé Honolulu a luxusní obchodní ulici Kalakaua avenue křížem přes celé Waikiki. Vystojíme si řadu do restaurace podávající zřejmě nejlepší udon (japonská nudlová polévka podávaná v bambusové misce) světa a ubytujeme se podle preferencí.

8. den:

Tak tohle je Waikiki, energické, eklektické, kosmopolitní. Kurz surfování? Zařídíme pro vás instruktora i půjčení surfu přesně na vaši velikost. Nákupy dárků v největším nákupním centru pod otevřeným nebem na světě. Krevety a točené pivo v restauraci Foresta Gumpa.

9. den:

Prohlídka ostrova OAHU, který objedeme dokola. Směřujeme na sever tzv. North Shore, při jehož vyslovení se každému surfaři začnou potit ruce. Právě zde jsou ty největší vlny světa. Vítr rozfoukává vaše vlasy, vzduch je slanější a atmosféra viditelně uvolněnější. Jsme severně od Sunset Beach a jižně od Turtle Bay. Pozorujeme kousky surfařů a zakoušíme krevety, které jsme koupili ze zrezivělého náklaďáku. Atmosféra se proti luxusnímu Waikiki otočila o 180 stupňů. Zastavíme se na ananasových plantážích firmy Dole. Nádherné čerstvé ananasy a čas na cestu vláčkem po plantážích. Fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra. Jinak ta nádherná příroda mi něco připomíná… Ano, zde na východním pobřeží se natáčel Jurský park. Koupání na bílých plážích v úžasné zátoce. Máme pár dobrých tipů.

10. den:

Odlet domů. Nebo individuální prodloužení v hotelu na Waikiki. V mnoha hotelech jsme spali, máme osobní zkušenost a rádi poradíme.

11. den:

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.

Aloha Havaj !
<
>
Vítejte na Havaji!Pláž Waikiki je už po desetiletí jednou z nejpopulárnějších pláží světaOd teď se budeme s místními zdravit AlohaPříroda, sopky, pláže - to je HavajZajdete si na příjemnou večeři anebo se projdete rušným bulvárem? Světové observatoře na Mauna Kea, ideální místo na pozorování noční oblohyNejvyšší hora a sopka světa Mauna Kea, od úpatí pod mořem po vrchol přes 9 kmLávový původ HavajeBudeme pozorovat sopečnou činnost HavajeNavštívíme slavný Pearl HarbourNa okraji Honolulu se nachází známé letiště Pearl Harbour, které bylo cílem útoků japonské letkyza 2. světové válkyPonorky a areál, kde se to všechno v roce 1944 odehráloZde si povíme více o 2. světové válcePearl Harbour - památník 2. světové válkyMísta, která znáte z dokumentárních pořadůHonolulu je hlavní a největší město souostrovíNejdéle fungující kávová plantáž oblastiHavajská příroda je kouzelnáBudeme pozorovat karety obrovskéMísto, kde nejčastěji vidíme na pláži ohrožené karety obrovskéKromě krásných pláží vás Havaj ohromí tropickou přírodou Naučíte se zde surfovat? Zažijeme i polynézský večer s tanci a tradičním jídlem To nejčerstvější exotické ovoce každý denSopečné vnitrozemí MauiPozorování velryb na HavajiVáš pobyt v Honolulu můžete strávit v hotelu dle vašeho výběru Zahrady hotelu Marriott WaileaHawai, Oahu - výhled z hotelu Marriott WaikikiBazén v Ritz Carlton  KapaluaS výběrem hotelu vám rádi poradíme
Havaj je rájem surfařů

Havaj - na tuto cestu budu vzpomínat celý svůj život

Cesta na Havaj byla jedním z mých cestovatelských snů a díky cestovní kanceláři SEN se tento sen stal realitou, která předčila veškerá má očekávání. Program zájezdu byl pestrý, bohatý a velmi zajímavý. Po celou dobu bylo o naši skupinku pečováno přímo královsky a perfektní znalosti naší milé průvodkyně Moniky celkovou spokojenost jen umocnily. Jeďte na Havaj, budete nadšeni! Na tuto cestu budu vzpomínat celý svůj život přičemž doufám, že se na Havaj třeba ještě jednou vrátím. Děkuji cestovní kanceláři, Monice a také Klaudii, Tomovi a Jirkovi, protože hlavně díky vám byla Havaj úžasná. Lenka Haidingerová

Čti více
Vítejte na Havaji!

Aloha Havaj – ulovili jsme si ty nejlepší zážitky

Jsme na cestě domů z "lovení" zážitků s Vámi, a tak si uvědomujeme, že Havaj absolutně nezklamal. Prožili jsme nádherné chvíle na třech Havajských ostrovech plných krásných barev a srdeční atmosféry domácích. Zažili jedinečné výlety vrtulníkem, cesty autem kolem ostrova po lávových polích, západy slunce pozorované ze štítů sopek. Vše za doprovodu výborné, pohodové SEN průvodkyně Moniky, která nám vždy vycházela vstříc při "lovení" nádherných míst Havaje.
Děkujeme a snad brzo na viděnou, Tomáš a Klaudie

Čti více

Ananasový expres

Víte, který stát byl považován za hlavní město ananasu na celém světě? Ve kterém státě najdete všude čerstvé kousky ananasu, ananasové mýdlo a dokonce i ananasové víno? Už víte, proč se pizza s ananasem u nás jmenuje havajská? Havaj byl v první polovině 20. století většinovým producentem a vývozcem ananasu na celém světě. A my se v rámci našeho zájezdu jdeme podívat na plantáž, kde to všechno začalo. Z Honolulu vyrazíme na severní pobřeží ostrova a za městem Wahaiwa odbočíme doprava. James Drumhold tam zasadil své první pole ananasů a začal tak miliardovou společnost, která existuje dosud. Už při příjezdu na parkoviště cítíme ve vzduchu typickou sladkou vůni. Možností, co vidět na plantáži, je několik, my si vybereme vláček Pinneapple Express, který obsáhne největší část. S chvilkou času navíc se projdeme po přední zahradě, různé druhy ananasů na ukázku rostou i zde. Dozvěděli jsme se, že ananas roste ze země jako keř. Patří mezi bromélie - u nás pokojové rostliny, a na Havaji se má kvůli počasí výborně. Náš Pineapple Express pomalu přichází, ještě rychlou fotku, a můžeme nasednout. Všichni oceňujeme jemný vítr, který nám zpříjemňuje cestu. Přecházíme vedle nekonečných polích ananasů na naší levé straně. Různé odrůdy, odlišná zralost, už se těšíme na čerstvý ananas na konci jízdy. Plantáž však není jen o jednom ovoci. Napravo, ukázka cukrové třtiny, která je pro Havaj stejně důležitá. Také stromy s dozrávajícím pomelem, pomerančem, limetkou a avokádem. Procházíme vedle strojů, které kdysi pomáhaly dělníkům při ruční sklizni. V pozadí hraje havajská hudba a my přicházíme zpět do stanice. V klimatizované prodejně akorát stíháme ukázku správného porcování ananasu, i návod jak si ho sami doma vypěstovat. Nejlepším zakončením je samozřejmě ochutnávka čerstvého lahodného ananasu přímo z plantáže. To se nedá ani popsat, to je potřeba zažít.

Čti více

Skutečný ráj na Zemi

Určitě jste mnohokrát slyšeli o jedné s nejznámějších a nejkrásnějších pláží na světě, Waikiki beach ale jak se říká, je lepší jednou zažít než stokrát slyšet, přes den si udělat výlet do nejznámějšího přístavu Pearl Harbour, přes oběd si vzít surf a dát si lekce surfování od nejlepších surfařů světa, večeřet nejčerstvější plody moře při ladných tancích hula tanečníka, kterému sotva zakrývají části těla barevné květy a večer si dát procházku po nejromantičtější pláži při úplňku měsíce, přesně jako z filmu a mnohem intenzivněji prožít atmosféru skutečného ráje na zemi se dá zažít na nádherném ostrově Oahu, Aloha z ráje.

Čti více

Malebné a moderní Honolulu

Počasí nám přeje a celá parta si užívá množství sluníčka, které na nás svítí už od příletu. Cítíme se zde jako doma, protože jsme si nemuseli přetáčet hodinky, jen jsme si odmysleli noc a udělali jsme si den. Zítra nás čeká okruh celým ostrovem Oahu, nevynecháme světoznámou Sunset Beach, plantáže Dole, ani polynéské kulturní centrum, kde nás čeká bohatý program, který zakončíme večeří. Ti z nás sportovněji založeni si už dnes dělají strečink na pozítří, kdy se vydáme na krásnou vyhlídku z kopce Diamond head, která nabídne výjimečný výhled na pláž Waikiki, která při západu slunce působí opravdu romanticky. Romantické jsou i nespoutané vlny Tichého oceánu, které omývá toto souostroví opravdu podstivě a surfaři zde nacházejí ráj na zemi. Ti statečnější z nás také pomýšlejí na divoký surfing, který je v historii ostrova zapsán od nepaměti. . Aloha z Honolulu;)

Čti více

Nejkrásnější výhled je ze sopky

Nový den na ostrově Oahu začínáme krátkou turistikou. Chceme ji stihnout ještě před tím, než začne být příliš teplo. Vyrážíme tedy v 8 ráno z hotelu kousek od pláže Waikiki a za 15 minut už parkujeme při vstupu do parku Diamond Head. Pozůstatek malé sopky, která vybuchla před 400 000 lety neoddělitelně patří k Honolulu. Kráter po sopce má průměr 1,2 km a nejvyšší bod je 232 m.n.m. Vcházíme tunelem přímo do středu a vydáváme se turistickým chodníkem na vrchol. Vytvořený chodník a zábradlí tam není jen pro naše pohodlí, ale hlavně aby se chránily měkké stěny sopky před poškozením od zvědavých turistů. Těsně před koncem našeho stoupání nás čeká to nejtěžší - přechod přes úzký tunel a 100 schodů. Ty nás přivedou ke starému bunkru, který v roce 1908 postavila americká armáda. Diamond Head byl přece jen strategickým místem nejen pro Honolulu, ale i pro celý stát Havaj. A s tím výhledem se ani není čemu divit. Z nejvyššího bodu vyhaslé sopky vidíme celé Honolulu s výškovými budovami, nekonečný oceán i bungalovy na okolních kopcích. Nevíme, na kterou stranu se spíše podívat. Přicházejí stále další a další lidé a slunce začíná připékat. Čas sejít dolů a osvěžit se čerstvým ananasovým Smoothie. Celý výstup jsme zvládli bez problémů, ale vlhké teplo na Havaji nám zase jednou propotilo trička. Nevadí, tento zážitek stojí za každou kapku.

Čti více

Nejvyšší hora na světě s nejkrásnějším hvězdným nebem

Z Mikronésie přelétáme do poslední destinace leteckého spojení "the Island Hopper" od United Airlines na lince Guam-Chuuk-Pohnpei-Kwajalein-Majuro-Honolulu. Na ostrově Oahu čekáme pouze dvě hodiny na další let na jeden z osmi hlavních ostrovů Havaje, na ostrov island of Hawai'i. Přistáváme ve městě Kona, kde si okamžitě bereme auto, se kterým si budeme moci projet ty nejzajímavější místa tohoto vulkanického ostrova. Začneme ranní kafíčkem na farmě v oblasti Kona, která je slavná svou kávou. Havaj je jeden z mála amerických států, kde se pěstuje káva. Ta zde má ideální podmínky pro růst, v půdě jsou vzácné sopečné minerály, slunce zde není až tak silné a téměř každý den jsou zde jemné srážky. Po ranní kávičce pokračujeme do parku s typickém havajským jménem - Pu'uhonua O Honaunau. Je to historické místo, kde mohli ti, kteří porušili Kapu (byla to "havajská ústava" o tom co se mohlo a co ne) a byli odsouzeni k smrti, najít svou ochranu. Bylo to neutrální místo. Jsou tam ukázky různých předmětů, které používali původní obyvatelé např. kanoe, sítě na ryby, sochy tiki, které častokrát symbolizovaly náčelníky a různé ochránce . Odpoledne si bereme všechny teplé věci, které s sebou máme a vyrážíme na nejvyšší horu na světě. Mauna Kea má nadmořskou výšku 4207 metrů nad mořem, když k ní přičteme ale zbývajících 5000 metrů, které se nacházejí pod hladinou oceánu, tak jde opravdu o jednu z nejvyšších hor na světě. Po cestě nemůžeme zapomenout dotankovat, neboť až na vrch není žádná pumpa a trasa od našeho hotelu na vrch neaktivní sopky a zpět je cca 250 km strmé cesty. V nadmořské výšce 3000 mnm se nachází visitor center, ve kterém si musíme dát povinnou 30 minutovou pauzu na aklimatizaci. Zde na sebe oblékneme všechny vrstvy oblečení, které máme v zavazadle. Na pláži bude teplota kolem 27 stupňů, ale na vrchu Mauna Kea se teplota rapidně sníží a bude se pohybovat kolem teploty 4 stupňů. Po příjezdu na samotný vrch si nejdříve vychutnáváme jeden z nejkrásnějších západů slunce, po kterém přišla krásná inverze, a my jsme se ocitli nad oblaky. S příchodem tmy je zakázáno svítit jakýmkoli bílým a žlutým světlem. Důvod pochopíte, když se podíváte nad sebe. My se díváme na krásné hvězdné nebe a máme pocit, jakoby mléčná dráha byla od nás vzdálena jen pár kilometrů.

Čti více

Waikiki beach

Pláž Waikiki patří mezi nejznámější pláže světa, je známá svým azurovým mořem a které dominují výškové mrakodrapy je také plná surfařů. Bílý písek je na pláž dovážen až ze vzdálené Kalifornie, ale bývá často mořem odplavován. Původně se na pláží nacházely velmi ostré kameny sopečného původu, a proto se správa města snaží dovážet měkký bílý písek z jiných oblastí.

Čti více

Pearl Harbor

Přístav, který je využíván jako základna Námořnictva Spojených Států Amerických. Je známý především událostí, která se stala roku 1941 a díky které vstoupili Američané do 2. světové války. Japonský útok na Perlový přístav měl za následek spoustu ztrát na životech a nechvalně se zapsal do Americké historie.

Čti více

Mauna Kea

Nejvyšší neaktivní štítová sopka ležící na ostrově Big Island v Tichém oceánu a zároveň je nejvyšší horou celých Havajských ostrovů. Nad hladinou oceánu ční do výšky 4205 m, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 m, což z ní činí na Zemi nejvyšší horu, nicméně podmořská část se do měření velehor nepočítá, takže prvenství Mount Everestu neohrozí.

Čti více

Oahu

Na havajském ostrově Oahu najdete jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Svědčí o tom i fakt, že filmaři z Hollywoodu si zdejší úchvatné scenérie půjčili už nespočet mnohokrát na takové slavné příběhy jako Čelisti, Godzilla, Jurský park, Karate Kid, natáčelo se zde několik částí Baywatch samozřejmě i samotný film Pearl Harbour, protože známá vojenská základna se nachází právě na Oahu.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔