Cliffs of MOher
sleva first minute až 22%

Irsko, Severní Irsko komfortněji

Země, která nezná zimu, obklopená mořem a oceánem, kde vznikaly příběhy o skřítcích, vílách a čtyřlístku. Poznávací okruh od Irského moře až po Atlantik, kde se setkáme s obry, útesy, hrady, horami a dvěma protichůdnými hlavními městy Dublin a Belfast. Historické křivdy dodnes otřásají tímto regionem, kterému se díky vaší dovolené v Irsku dostanete pod kůži.

 

  • okruh celým ostrovem ze severu až na jih
  • rozšířený program o romantické Sligo a ostrov Valentia
  • rozdělený Belfast a nejzápadnější cesta Evropy
  • dezolátní Burren, po stopách Stokerova Drákuly a Oscara Wilda

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 7 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 7 x snídaně, privátní dopravu během programu, SEN průvodce,  všechny silniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, cestovní pojištění.  

Ubytování:

Belfast – Holiday Inn Express Belfast City***, 1 noc
 
Sligo – The Glasshouse****, 1 noc
 
Lahinch – Lahinch Coast Hotel****, 1 noc
 
Dingle – Dingle Skellig Hotel****, 1 noc
 
Killarney – Innisfallen Hotel****, 1 noc
 
Dublin – Jurys Inn Dublin Parnell Street****, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Většina leteckých společností v roce 2015 zavedla na evropských letech poplatek cca 1 820 Kč za zavazadla, která cestují v nákladovém prostoru letadla. Tento poplatek se platí pouze, pokud cestující končí svou cestu v Evropě. Zavazadla se nemusí připlácet na transatlantických letech. V případě, že poletíte společností, která tento poplatek nezavedla, poplatek zpětně refundujeme ještě před odletem na zájezd.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Shankill and Falls

Odlet do šesti hrabství, tedy Severního Irska. Po příletu se vydáme do muzea Titanicu, a nahlédneme do útrob legendární lodi, kde příběhy odehrávající se na palubě nenechají nikoho chladným. Shankill Road a Falls Road, ulice hýřící tematickými barevnými obrazy z doby The Troubles, kdy proti sobě stáli republikáni a loajalisté a Irsko se stalo postrachem Británie. Skvělý hotel EUROPA završuje naši první ochutnávku Belfastu, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy.

2. den: Obrův chodník

Belfast zatím neopouštíme – radnice na Donegall Square, kostel svaté Anny, Albertovy hodiny a nejdražší architektonický projekt celého Severního Irska. Vydáme se na sever k návštěvě nejstarší whisky na světě, palírny Bushmills. Víte, jaký je rozdíl mezi irskou a skotskou? Kdo zachránil tento průmysl během prohibice? GIANT's CAUSWAY, kde kombinace větru a silného oceánu buší do miliony let starých čedičových skal. Legendy o Fionovi a jeho nešťastných láskách. Ochutnáme první chowder a odpoledním transferem se zvlněnou krajinou přesuneme na západní pobřeží k zátoce Sligo Bay. Vítejte v Irsku.


3. den: Drakula a Harry Potter

SLIGO TOWN: centrum severního regionu a místo, kde Bram Stoker napsal Drákuly. Inspirovala ho k tomu pohnutá historie města? "Stolová hora" Irska a malebná krajina, která inspirovala samotného W. B. Yeast. Opatství Sligo a památník hladomoru, který nám připomene nabourané vztahy s Britskými ostrovy. GALWAY: Třetí největší město v zemi, sídlo společnosti Microsoft Corporation, centrum pouličních umělců a nejzachovalejší středověký dům v Irsku. Nikde jinde není irský tygr vidět tak dobře jako právě odtud. Podél západního pobřeží projíždíme vesnicí  LISDOONVARNA - známé krčmami a největším setkáním nezadaných lidí na světě. CLIFFS OF MOHER: 213 metrů vysoké útesy, kde se natáčel film Harry Potter.


4. den: Nejzápadnější cesta EU

 Oblast BURRENU, místo o kterém se Oliver Cromwell vyjádřil, že zde není ani jeden strom na kterém by se mohlo věšet. Kamenitým terénem se dnes už jen prohání vítr, ale kdysi zde bylo velmi čile, o čemž svědčí množství prehistorických hrobek, jako například POULNABRONE dolmen. Pokračujeme směrem na Limerick a odtud na poloostrov DINGLE. Romantický poloostrov se stovkami nádherných výhledů na Atlantik. Začneme 7km dlouhou INCH BEACH a zde začnete přemýšlet jestli opravdu v Irsku nejsou nejkrásnější pláže Evropy. Po několika zastaveních nás čeká SLEA HEAD Drive: nejzápadnější cesta EU, ze které jsou fantastické výhledy na ostrovy Skellig. Krátké procházky na svěžím vzduchu okořeněné malými kamennými domy z doby bronzové. Večer v přístavu v městečku DINGLE v jedné z množství přístavních pubů. Víte, že právě kvůli tomuto poloostrovu se stal galský jazyk jedním z oficiálních jazyků EU?

5. den: 50 odstínů zelené

Dingle Peninsulu vystřídá oblast Kerry. Přes malebný horský průsmyk CONOR PASS se po silnicích širokých tak akorát pro jedno auto přesuneme na ostrov VALENTIA. Málokdo by řekl, že právě zde ústil první telekomunikační kabel mezi USA a Evropou. V případě pěkného počasí krátká plavba trajektem, příchod do rytířského města a okruh celým ostrovem. Odpolední procházka na BRAY HEAD s nádherným výhledem na ostrovy Skellig zasvěcené archandělu Michaelovi. S lehkostí napočítáme kýčovitých 50 odstínů zelené.

6. den: Čeho se bál ďábel?

 Historií nabitý den. KILLARNEY a irská katedrála Sv. Marie. Procházka k jezeru Leane a hradu Ross. Příjezd na ROCK OF CASHEL: pohled na majestátní sídlo vládců Munsteru, kterého se obával i sám ďábel. Čím je Cormac's Chapel tak výjimečná? KILKENNY: nejzachovalejší středověké město v Irsku a hrad Killkenny, kterému 900 let vládl rod Butlerů. Bosorkova hospoda St Kytelers a nejchutnější irská piva, jejichž nejznámější značky už určitě znáte. Večerní příchod do Dublinu a večerní atmosféra v Temple baru.


7. den: Velikonoční oheň sv. Patrika

Dopoledne strávíme na pohádkovém venkově kolem Dublinu. Povodí řeky Boyne, the Battle of Boyne, kde Jakub prohrál, megalitické hrobky starší pyramidy, oblast HILL OF TARA, kde sídlili nejvyšší vládci Irska a symbolický střed světa. HILL OF SLANE: právě zde svatý Patrik zapálil velikonoční oheň přes odpor krále Laoghaire, MONASTERBOICE: nádherná ukázka keltských křížů a kruhové obranné věže vysoké 38 metrů, romantický jemně zvlněný venkov, tak blízko u Dublinu a přece úplně jiný svět. Odpoledne prohlídka hlavního města DUBLIN: procházka od mostu výtvarné harfy, který navrhl Surrealismus, památník obětem hladomoru, Merrion square, univerzita, ve které je vzácný evangeliář z Kellsu. Po elegantní Grafton street až k dublinskému hradu a na závěr opět Temple bar.

8. den: Přílet domů

Poslední den zájezdu, volnější program, během kterého si můžete prohlédnout Dublinskou jehlu nebo navštívit muzeum pivovaru Guinness. Odpoledne odjezd domů.

Irsko, Severní Irsko
<
>
Nekonečý oceán a skály Cliffs of MoherTypické irské puby musíte navštívitPůvodní obyvatelé Irská vás budou všude doprovázetLegendární Temple bar v Dublinu, kde si dáte to nejlepší pivoNeskutečná příroda západního IrskaNádherné scenerie napříč celým IrskémIrské pivo Guiness prostě musíte ochutnatGuiness a Irsko patří k soběVýhledy na oceán vám vezmou dechčedičové skály lemující pobřeží obrůMalebná irská příroda jako z pohádkyKvalitní prohlídka se SEN průvodcemIrská města vás okouzlíPoznejte Irsko s CK SENIrsko vás ohromíLahinch Coast Hotel ★★★★Innisfallen Hotel ★★★★, KillarneyHotel Jurys Inn Dublin Parnell Street ★★★★

Glencar, Benbulben a Sir W.B.Yeats

Znáte Williama Butlera Yeats? Pan spisovatel, držitel Nobelovy ceny za literaturu z r. 1923, kterého při jeho tvorbě ovlivnila bezpochyby nejvíce nádherné scenérie Irska. Jsme v okolí města Sligo, kde s CK SEN 2. den své okružní jízdy přespáváme v úplném centru, v luxusním hotelu The Glasshouse Sligo. Hned ráno se vydáváme mimo město, směrem do Drumcliff, vesničky, kde se přímo u silnice nachází kostel sv. Columba. Na tomto místě je pan Yeats pohřben na počest jeho dědečka, který zde dlouhá léta působil jako farář. Cesta však nekončí, auty se přesuneme jen 10 minut k nejkrásnějšímu vodopádu celého Irska – Glencar, s výhledem na irskou "stolovou horu" Benbulben. Kopec s výškou 526 m, který má p. Yeast obejitý z každé strany. My okamžitě chápeme, proč jsme sem jeli. To, že tu nikdo kromě nás nebyl svědčí io snaze domácích zachovat si toto místo v jeho původní autenticitě. Pasoucí se ovečky, stejnojmenné jezero Glencar hned u nás, procházka po dřevěných schůdkách až k vodopádu. Plní úsměvů nasedáme do aut a jedeme se prohlédnout samotné městečko Sligo a jeho další zákoutí (není jich málo!). Oblast celého Benbulben oplývá nejednou legendou. Věděli jste, že tak malá země jako Irsko se pyšní dalšími 3 osobnostmi, které jsou držiteli Nobelovy ceny, oceněnými za jejich literární tvorbu? George Bernard Shaw (1925), Samuel Beckett (1969) a Seamus Heaney (1995) - tři páni, jejichž krása a nesnadná historie Irska inspirovala k jejich úžasným dílům.  Doporučujeme se o tom přesvědčit osobně a vyrazit do Irska 

Čti více

Cliffs of Moher

Přijeli jsme… konečně. Po dlouhé cestě tváří ke slunci, které nás dnes potěšilo nás vítají irské Cliffs of Moher. Útesy vysoké přes 200 metrů kolmo padají do Atlantského oceánu. Jsou úžasné! Nejnavštěvovanější útesy Irska patří k jedněm z nejvyšších v Evropě. Statečně odolávají silnému větru a my také. Roztočila se nám pořádně hlava. Počasí nám přeje, CK SEN zařídila i to :) a v dálce vidíme dokonce i Aranské ostrovy. Výstražné tabule zákazu vstupu a extrémního nebezpečí ignorujeme a s bušícím srdcem přeskakujeme menší plot na vyjeté cestičce jen pár centimetrů od strmého okraje útesů. Kamila natahuje ruku s foťákem co nejdále od sebe, aby udělala skvělou fotku divokého oceánu bušícího o tmavé útesy. Přezelené scenérie uchvátili i režiséra slavného Harryho Pottera, objevily se totiž i ve filmu. Cítíme se takoví maličcí, ale nabití neskutečnou energií. Adrenalin stoupá každou užší pěšinkou. Pohled z druhého konce útesů po hodině odvážné "procházky" stojí však za to! Tak tento pocit si budu pamatovat ještě velmi dlouho.

Čti více

Conor Pass

Představte si 50 odstínů zelené trávy, volně pasoucí se ovečky a krávy, vodopády tekoucí do přírodních jezer, Atlantský Oceán v ne tak daleké dálce a nejzápadnější horský průchod v EU, na který se autobus svojí šířkou nevejde. Toto je Conor Pass, který se nachází ve výšce 456 metrů nad mořem, a který s CK SEN absolvujeme v rámci naší okružní poznávací cesty Irskem. Peninsula Dingle, na které se tento horský průchod nachází je tvořen pro dobrodružné povahy. Kromě jedoucích aut, absolvující Wild Atlantic Way, které je Conor Pass součástí, zpoza mohutných irských hor spatříme až při střetu s nimi, častokrát couvající auta k nejbližší výhybce. Příroda jako vystřižená z kýčovitých katalogů živě. Zastavujeme na foto pauzy na oficiálním parkovišti pro 10 aut, kde v sobotu ráno při naší první zastávce ještě nestojí a nefotí tyto dech beroucí výhledy žádný turista kromě nás a Jara. Mladý pán z Nových Zámků, který přijel za prací prvotně do Dublinu. Po pár letech ho však oblast kolem Dingle nadchla natolik, že se zde rozhodl strávit život při věnování se jeho největší vášni – focení. V sobotu ráno si tu rozloží své ručně poskládané stolky a nabízí návštěvníkům fotografie z celé oblasti Kerry. Naše skupina je nadšená, všichni vášnivě kupují Jarovy jedinečné fotografie na památku toho, co právě vidí před sebou, protože na tyto pohledy nechce nikdo z nás zapomenout. Jezero Lough Doon (název si všichni zapamatujeme jako "laguna") si fotíme z každého úhlu – geologicky významné jezero, které je plochou o polovinu menší než naše. Vysoká koncentrace sirovodíku a jeho blízká poloha u Atlantského Oceánu vybízí na různé názory jeho vzniku. Jednou z nich je i velká biblická Potopa světa, avšak místo usazení tohoto přírodního divu úplně nesedí.

Čti více

Klasický Irský den s CK SEN

Dnes ráno se opět probouzíme do netypického irského počasí. Slunce nám svítí a na nebi není ani mráček. Nacházíme se v malebném městečku Dingle, které je známé i tím, že se zde koná jeden z nejtěžších, ale co se týče výhledů, tak nejkrásnějších maratonů na světě. A právě dnes, je den konání maratonu. Město už od rána žije sportem, a po cestě na snídani se setkáváme s prvními motivovanými závodníky. Snídaně také nebudou leda-jaké, máme je objednané v luxusním hotelu Benners, který je nejstarší v celém Dingli a je vyhlášen svojí gurmánskou kuchyní. Po skvělé snídani tak plní sil nasedáme do aut a přesouváme se směr Valentia Island. Ostrov, kam nechodí mnoho turistů, ale my s CK SEN víme, že právě tam se nacházejí dech beroucí výhledy na nekonečně obrovský Atlantický oceán, na ostrovy Velký a Malý Skellig. Jsou to skaliska nacházející se u nejzápadnějšího výběžku irského pobřeží. Oba malé ostrůvky jsou velmi obtížně přístupné, ve vzdálenosti 12 km od pobřeží. Malý Skellig je dokonce přístupný pouze ptákům, a právě zde hnízdí největší kolonie tereje bílé. Právě na tyto dva ostrůvky je nejlepší výhled z výběžku Bray Head, kam směřují i ​​naše kroky. Vychutnáváme si úžasné výhledy a opět si potvrzujeme, že ta irská zelená je zelenější, přímo kýčovitá, jakou nenajdeme nikde jinde na světě. Dá se tento zážitek ještě nějak vylepšit? Zkoušíme to ochutnávkou pravého irského ginu značky Dingle, který vyhrál zlatou medaili z nejlepších ginů z celého světa. Zjišťujeme, že kombinace irské přírody s ochutnávkou irského ginu funguje dokonale. 

Čti více

Nejkrásnější pláž v Irsku. Ano v Irsku

CK SEN je známe tím, že podnikají zájezdy, kam jen tak někdo nejezdí. Jedním z takových míst je i nejkrásnější pláž Irska - 5 kilometrů dlouhá Inch Beach, Inch Strand nebo irský An Inse. Země je známá svou zelení všude kolem, skřítky, trojlístkem, svátkem svatého Patrika, harfou, keltským křížem, plemenem irského vlkodava… Je toho víc než dost. Málokdo však tuší, že Inch Beach je místo, kam pokud byste nešli, jako byste v pravém Irsku ani nebyly. Vítá nás slunečné počasí, pískové, místy 5 metrů vysoké duny, které jsou jako jediné v Irsku neporušené, protože je zezadu před vlivem větrného počasí chrání kopce Slieve Mish. Zepředu nádherně rozbouřený Atlantský Oceán, nejkrásnější pocit. Gurmánský zážitek pro SEN lovce nenechali průvodci náhodě a v populární restauraci Sammy

Čti více

Cliffs of Moher

Mohérské útesy, čnící do výšky téměř 200 metrů, najdete na atlantském pobřeží Irska. Útesy, táhnoucí se v délce 8 kilometrů, tvoří část pobřeží Atlantického oceánu v hrabství Clare. Monumentální je nejen jejich délka, ale i výška. Útesy z měkké břidlice a pískovce jsou tak nestabilní, že na nich žije jen minimum rostlin a ptáků. Za jasného dne odtud uvidíte Aranské ostrovy, Galwayský záliv a vrcholky Connemary. Cliffs of Moher jsou jednou z největších přírodních atrakcí v Irsku.

Čti více

Giant's Causeway Obrův chodník

Giant's Causeway nebo chcete-li Obrův chodník patří mezi nejnavštěvovanější místa v Irsku, a právem. Divoká síla přírody spojená s legendou o nešťastném obrovi dodává tomuto místu unikátní atmosféru. Nebudete věřit kolik čedičových sloupů se zde objevilo. Uděláte si odsud několikanásobně více fotek, než jste původně plánovali. Krásné výhledy na okolní oceán a abyste z místa dostali maximum, můžete se příjemně projít v okolí.

Čti více

Rock of Cashel

Rozlehlým planinám irského hrabství Tipperary, které se rozkládá v jižní části země, vévodí skála Rock of Cashel, kterou si jeden z keltských klanů vybral za své sídlo už ve 4. století. Rock of Cashel je unikátní tím, že na ní těsně vedle sebe stojí středověká věž, mohutná katedrála, románský kostel, hrad a několik irských křížů.

Čti více

Temple Bar

Čtvrť hlavního města Dublinu, jež byla ještě poměrně nedávno odsouzena k demolici a místo ní mělo vyrůst autobusové depo. Dnes je díky Skupině 91 (seskupení mladých architektů) jedním z velkých lákadel metropole, kde najdete ty nejslavnější bary, noční kluby a restaurační zařízení, ale i galerie, divadla, umělecká centra a butiky či stylové obchody. Z Temple Baru se rázem stalo místo, kam se chodí bavit jak místní, tak turisté.

Čti více

Dublin

Hlavní město Irska, srdce země čtyřlístku a skřítků. Majestátní ulice O'Connel, živé centrum na Temple bar, kde je hospoda na hospodě, knihovna s evangeliářem z Kells, pivovar Guinness a hrad, jehož kořeny sahají až do 13.století. Dublin nedýchá takovou atmosférou jako například Edinburgh, zato si však mnohé vynahradí hlavně večerní zábavou a špičkovým černým pivem. Celkově je to malé kompaktní město, které si vás podmaní za pár hodin.

Čti více

Galway

Irské město Galway patří k velmi příjemným místům na západním pobřeží ostrova a jeho kulturní dědictví z něj dokonce udělalo hlavní město evropské kultury pro rok 2020. Ve městě Vás čeká několik památek od zámku ze 16. století přes Katedrálu až po barevné domky na nábřeží. Město v poslední době proslavil i Ed Sheeran ve své písni o dívce z Galway.

Čti více

Monasterboice, Hill of Slane

Stará dávná historie Irska je vtesaná do křížů ze starokřesťanských dob. Na těchto místech se jí budete moci dotknout. Už v 5. století zde byl kamenný klášter, ale ten se působením století ztratil a dnes vidíte jen působivé ruiny kostelů ze 14. století. Toto místo má svou irskou duši a vy se ho nebudete umět nabažit. Pahorek Hill of Slane patří také k historickým místům a čekají tu na vás mimořádně fotogenické ruiny.

Čti více

Belfast

Belfast je hlavní město Severního Irska a po Dublinu je druhým největším městem na ostrově. Belfast, který leží u ústí řeky Lagan do Irského moře, je viktoriánské město, jehož bohatství bylo vybudováno na stavbě lodí a textilní manufakturní výrobě. V samotném srdci města se rozkládá Donegall Square. Toto elegantní široké náměstí je lemováno parkem a trávníky a stojí na něm řada krásných veřejných budov. Tou nejkrásnější je obří budova Radnice vystavěná v letech (1898–1906) z portlandského vápence. Za návštěvu také určitě stojí místní loděnice jejíž součástí je největší světový suchý dok světa a dva obří jeřáby, „Samson“ a „Goliáš“ společnosti Harland a Wolff jež se proslavila stavbou Titanicu.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací