Jelen wapiti v národním parku Kanady h
sleva first minute až 27%

Kanada - Západ komfortněji

Kanada je obrovská země a její západní část, chráněná neprostupnými horami a obydlená divokou zvěří, je to nejkrásnější, co z ní můžete vidět. Dramatické scenerie s jezery, vodopády, ledovci a hustými lesy patří k tomu nejlepšímu, co naše planeta milovníkům přírody nabízí. Dny naplněné čerstvým vzduchem s vůní divočiny.

  • nejkrásnější zákoutí Skalnatých hor, smaragdová jezera, zasněžené kopce
  • jeleni wapiti, medvědi, lososi, ale i výborné ledové víno
  • vodopády, ledovce, túry, fantastické scenerie a adrenalinové zážitky
  • Vancouver, Calgary, Banff, Jasper, pokojná kanadská města
  • first minute slevy na zájezdy do Kanady jsou dynamické a průběžně se snižují
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Vancouveru a zpět z Calgary, letištní poplatky, 11 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, pronajatou dopravu během celého pobytu, vstupné do národních parků Jasper a Banff, SEN průvodce, prohlídky podle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu, vyřízení ETA do Kanady (312,- Kč), vstupné do památek a atrakcí, cestovní pojištění

Ubytování:

Vancouver – Holiday Inn North Vancouver****, 2 noci
 
Kamloops – Thompson Hotel***, 1 noc
 
Hinton – Best Western Hinton***, 2 noci
 
Golden – Ramada Limited Golden***, 1 noc
 
Banff – Inns of Banff***, 2 noci
 
Drumheler – Canalta Jurassic***, 2 noci
 
Calgary – Best Western Plus Suites Downtown Calgary***, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Propracovaný kvalitní zájezd! Minimální počet 7 lidí, maximum 17.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Vancouver – jedno z nejkrásnějších měst na světě

EVROPA – VANCOUVER

Let přes Velkou louži, přes Skalisté hory, přes několik časových pásem až do cíle, kterým je jedno z nejkrásnějších měst na světě. VANCOUVER: Usazený na pobřeží Pacifiku pod zelenými horami.

2. den: Z metropole na skok do přírody

VANCOUVER

Zvykneme si na časový posun a vyrazíme do přírody, dle aktuálního počasí se vydáme buď na vrch Grouse Mountain s krásným výhledem na celý Vancouver nebo visutý most CAPILLAN Suspension Bridge, zavěšený na lanech ve výšce 70 m a dlouhý 137 m. Procházka po dřevěných můstcích, zavěšených mezi 60 metrů vysokými jedlemi bude ohromným zážitkem. Následovat bude jeden z největších městských parků v Severní Americe – Stanley park, kde si prohlédneme indiánské totemy a tento den zakončíme prohlídkou historické části města.

3. den: Olympijský Whistler s nádhernou horskou scenérií

KAMLOOPS

Z Vancouveru se po dálnici s názvem "Od moře k obloze" dostaneme do centra zimních olympijských her, Whistleru. Po cestě se zastavíme u Shannon falls a Brandywine falls, v oblasti indiánského kmene Squamish. Olympijský WHISTLER s nádhernou horskou scenerií. Pokud bude příznivé počasí, najdeme si čas a vyjedeme na horu Blackcomb a dále nejdelší lanovkou – Peak to Peak – na světě, která spojuje dva vrcholy. Do třetice si prohlédneme vodopády Nairn, které vznikly jiným způsobem než předešlé dva. Pokračujeme krajinou a dostáváme se do předhůří Skalistých hor. Oblastí kmenů Squamish, Salish, Shuswap a dalších se přesuneme do města KAMLOOPS, kde přenocujeme.

4. den: Jasper – kraj hor, jezer a divoké zvěře

NÁRODNÍ PARK JASPER

Dnešním cílem je přesun do národního parku Jasper. Fantastická horská scenérie bude předzvěstí toho, co nás čeká dál. Nedotčená panenská příroda, to je Kanada. Podíváme se na fascinující soutok řek Clearwater a North Thompson. Zastavíme se na krátké foto pauzy a procházky, abychom si tuto nádhernou krajinu užili. Po obědě nás čekají vodopády Rearguard Falls, vyhlídka na vrch Mount Terry Fox, o kterém si řekneme zajímavý příběh, který se k němu váže a vychutnáme si výhled na nejvyšší vrch kanadských Rocky Mountains – Mount Robson. Překročíme hranice z Britské Kolumbie do Alberty a vítá nás národní park Jasper, který je známý horami, jezery a zvířaty. Vysněné místa milovníků přírody a skvělé fotografické možnosti. Při troše štěstí možnost vidět medvěda či losa. Čisté řeky, smaragdová jezera, alpinské louky, zasněžené vrcholky hor, ledovce, vodopády, divoká zvěř. Budeme se vyhýbat jelenům wapiti a vždy zastavíme na těch nejlepších výhledech.

5. den: Plavba po tyrkysovém jezeře Maligne

NÁRODNÍ PARK JASPER

Výlet k nádhernému a největšímu jezeru v národním parku Jasper MALIGNE LAKE. Plavba lodí kolem ledovců k nejfotografovanějšímu ostrovu v celé Kanadě Spirit Island. Po cestě se budeme zastavovat a fotit divokou zvěř. Zde nejčastěji potkáváme baribaly, ovce Dallowa a wapiti. Uvidíme i vlka nebo losa? Projdeme se k MALIGNE CANYON a prohlédneme si tyto úžasné výtvory přírody, tisíciletími hloubené říčkou Maligne do skály. Pro aktivnějších je zde možnost 11 km procházky v údolí Pěti jezer, nebo vyjedeme lanovkou na vrchol Whistlers (2 464 m n. m.), odkud se nám naskytne pohled na nekonečné Skalnaté hory.

6. den: Icefield Parkway – nejkrásnější cesta na světě

JASPER – LAKE LOUISE – GOLDEN

Cesta dolinami lemovanými hřebeny úžasných hor vysokými přes 3 000 metrů po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, největší ledovec ve Skalistých horách Columbia Icefield a procházka na Athabasca Glacier. O Skalistých horách se Vám bude i snít. Nevyhneme se ani perle Rockies – jezeru LAKE LOUISE, ve kterém se odráží ledovec Victoria. Opět překračujeme hranici a vracíme se zpět do Britské Kolumbie. Procházíme národními parky Banff a Yoho, kde se budeme snažit spatřit kamzíka bělouše na strmých skalách podél cesty. V průsmyku Kopající koně vyzkoušíme štěstí, zda právě pojede vlak přes dva spirálové tunely, kde vidíte začátek i konec vlaku těsně nad sebou.

7. den: Z Goldenu přes Kootenay až do Banffu

NÁRODNÍ PARK KOOTENAY

Z Goldenu vyrazíme do národního parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvoří národní park Kootenay komplex parků pokrývajících nejkrásnější část kanadských Skalnatých hor. Prohlédneme si zajímavá "Malovaná jezírka" Paint Pots a zastavíme se na procházku kaňonem Marble Canyon. Odpoledne přicházíme do městečka Banff, turistického centra národního parku Banff, kde máme možnost vykoupat se v horkých pramenech Banff Upper Hot Springs nebo jít na jednu z mnoha přírodních procházek, například na jednoduchý výstup na kopec Tunnel Mountain, který nás odmění nádherným výhledem.

8. den: Banff – jeden z prvních národních parků na světě

NÁRODNÍ PARK BANFF

Začneme lanovkou, kterou vyjedeme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohled na Banff a řeku Bow. Kdo se cítí, může absolvovat výstup na Sulphur Mountain pěšky (běžný turista cca 2 h). Po obědě se přesuneme na vyhlídkovou cestu za Banff a projdeme se Johnstonovým kaňonem uvíznutým do hor. Vodopády a nádherné scenerie se zde neustále střídají. Horské městečko Banff s obchůdky, velmi přátelskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý den strávíme v nádherném prostředí.

9. den: Prérie a Badlands

BANFF – BADLANDS/DRUMHELLER

Dopoledne si ještě užijeme v horách, opustíme Skalnaté hory a vydáváme se do oblasti prérií, do města Drumheller. Cestou se zastavíme už ve druhém dějišti zimních olympijských her, tentokrát z roku 1988. Neuvěřitelné a rozsáhlé roviny, kde kromě farem neuvidíte nic. Fascinující scenérie, jak si je představujeme z kovbojek. Najednou se uprostřed prérie do země zaryje řeka Red Deer, která vytvořila spolu s větrem a deštěm úžasnou krajinu známou jako Badlands.

10. den: Město dinosaurů

DRUMHELLER

V provinčním parku Midlands u městečka Drumheller se nacházejí ty nejneuvěřitelnější skalní útvary – hoodoos. Kromě nich se v okolí nacházejí kaňony Horseshoe Canyon a Horsethief Canyon jakož i jeden z nejmenších kostelů na světě. Mimo samotné země je tato oblast známá jako jedno z nejrozsáhlejších nalezišť dinosauřích kostí na světě. Royal Tyrrell Museum má úžasnou sbírku exponátů a my máme čas si ji důkladně prohlédnout. Kdo nemá zájem o dinosaury, má možnost udělat si procházku podél řeky.

11. den: Civilizace v Calgary

CALGARY

CALGARY, které leží hned na pomezí těchto nekonečných rovin a Skalistých hor. Objevení ropy a vzkvétající farmy zajistily město do budoucna a olympijské hry 1988 umístily Calgary na mapu světa. Downtown s největšími vnitřními zahradami, Calgary Tower vysoká 191 m a Skalisté hory hned přede dveřmi. Vysvětlíme si, co je systém +15, projdeme se po nábřeží řeky Bow, která se již oproti Banffu rozšířila a odpočineme si na Princově ostrově s výhledem na panorama hlavního města kovbojů.

12. den: Balíme se

CALGARY – EVROPA

Balíme a odlétáme z Kanady.

13. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů.

Kanada - Západ
<
>
SEN v Kanadě Kanadský národní park SEN průvodce vám ukáže to nejlepší z KanadyPrůzračná jezera a zasněžené vrcholkyTyrkysové jezero Peyto, Kanada Moderní Vencouver v Britské KolumbiiNávštěva kanadské viniceProjížďka loďkou po jezeřeVýhledy na kanadskou přírodu Ledovec Columbia v KanaděVencouver je nejkrásnější kanadské město obklopené vodou a horamiJezero Peyto lake s neuvěřitelnou barvou vás určitě ohromí Tyrkysové jezero v KanaděZa kanadskou přírodouSkalnaté hory v Kanadě Národní park Banff v KanaděNejkrásnější zákoutí Skalnatých horV národním parku JasperSpirit island - nejfotografovanější místo KanadySEN průvodce vám ukáže to nejlepší z KanadySmaragdové jezero Peyto v NP BanffJízda na kánoi po jezeřeHoodoos nedaleko DrumhellerMuflon v národním parku Jasper Při troše štěstí potkáte i gryzlihoV lesích Skalnatých horRodeo na divokém západěČekají vás gurmánské zážitky
Jelen wapiti v národním parku Kanady h

Kanada - Západ - přidaná hodnota navíc jsou Vaši průvodci

Vážený pane řediteli,

jako úspěšného podnikatele v cestovním ruchu Vás určitě zajímá zpětná vazba a
mínění klientů na Vámi organizované zájezdy. My jsme se šťastně vrátili ze zájezdu Kanada západ. Doposud jsme měli možnost hodně procestovat, jak sami, tak i s
různými našimi i zahraničními cestovkami. CK SEN jsme zkusili až loni a letos
plánujeme s Vámi ještě jeden zájezd a v duchu už plánujeme, kam vyrazíme v roce
2015. Kanada západ nás okouzlila a splnila naše očekávání. Program byl zvolen velmi
dobře, měli jsme možnost vidět neočekávaně úchvatné scenérie. Lety, přeprava a ubytování byly pohodlné a příjemné. Viděli jsme překrásná místa, hory, jezera a vodopády. Třešničkou na dortu však byli průvodci Vaší CK. Mnoho cestovek dělá
podobné zájezdy jako Vy, ale ta přidaná hodnota navíc jsou Vaši průvodci. Konkrétně
v první polovině byl s námi Jirka Jobánek a v druhé Martin Karniš a Standa Cigánek.
Všichni tři byli velmi milí, ochotní, asertivní, vzdělaní, vyzařující pozitivní energii a
tak naplnili náš pobyt příjemnými pocity. Právě díky takovým kvalitním průvodcům
chceme nadále cestovat s Vaší CK. Chtěli bychom ještě vyzdvihnout i jejich loajalitu a
silnou vazbu na svou CK. (Blahopřejeme, každá firma by si přála takové
reprezentanty). Večerní "debrífingy" při pivečku nás jednak všechny sblížily, jednak
umožnily znovu prožít to, co jsme viděli i z jiných hledisek. Takže děkujeme,
oceňujeme a těšíme se na další cestu.

Eva a Michal

Čti více
SEN v Kanadě

Kanada -chtěla bych poděkovat za perfektní zážitk

Dobrý den,
minuly týden jsme se s dcerou vrátily ze zájezdu Kanada - velký okruh. Tímto bych chtěla poděkovat za perfektní zážitky, za zprostředkování zájezdu, za všechny poskytnuté informace, za bezvadné průvodce, i díky nim zájezd předčil naše očekávání. Děkujeme též i za bezvadné počasí, vše vyšlo na 1.
Hana Klubíčková

Čti více
Kanadský národní park

Kanada - Západ, skvělé zážitky, s úsměvem na rtech

Drahá CK SEN, chtěla bych Vám velmi pěkně poděkovat za nádhernou Kanadu – západ. Navzdory těžkému začátku – zrušený let do Toronta, příjezd o den později a zjištění, že mé dítě je jediné dítě na zájezdu, mohu říct, že toto byl dosud nejlepší zájezd, co jsme absolvovali (Miško se stal maskotem zájezdu pro všechny zúčastněné). Měli jsme skvělé počasí a zažili jsme skvělé zážitky, za které vděčíme určitě Kanadě ale i Vaším/naším průvodcům. Martin s Erikem byly fajn kombinací, výborně se doplňovali. Hlavně klobouk dolů Martinovi, který nás provázel s nadšením a oduševněním, je to člověk, který vnímá svoji práci jako poslání než jako normální práci. Zprostředkoval nám kopu věcí, které bychom jinak nezažili – od geniální korejské restaurace po nádherné zážitky v srdci přírody. (A kromě toho, pro mě velká pracovní inspirace v řešení některých kritických situací s klienty, žalujícími na hotel, časné vstávání atd. s absolutním přehledem, klidem a v plné profesionalitě.) Děkujeme Vám, odlétali jsme z Kanady se slzami v očích a úsměvem na rtech. Renata a Miško

Čti více
SEN průvodce vám ukáže to nejlepší z Kanady

Kanada - CK SEN jde tou správnou cestou

Vážení, rádi bychom poděkovali CK SEN za krásný zájezd do Kanady. Západní část je úchvatná svými přírodními krásami a byla ještě podtržena perfektními službami průvodce Jirky Jobánka, který má nejen výborné znalosti, ale je nesmírně obětavý a vždy k dispozici. Potom se k němu připojil ještě Martin a Staňa. S Martinem jsme ještě absolvovali východní část Kanady, která byla díky jeho znalostem také velmi zajímavá. Stal se prakticky členem naší čtyřčlenné party. Zájezd v nás zanechal krásné vzpomínky, nejen tím, jak je sestaven. Myslíme, že CK SEN jde tou správnou cestou – to je tím, že vsadila na perfektní průvodce. Přejeme vaší CK hodně spokojených klientů, doufáme, že mezi ně budeme také ještě někdy patřit a rádi vás doporučíme i našim cestováníchtivým známým. Za celou českou skupinku Ivo Benc

Čti více
Průzračná jezera a zasněžené vrcholky

Kanada - Západ - doporučuji nabrat odvahu a jet

Krásný zájezd do západní Kanady, výborná parta lidí ve skupině, vynikající průvodci Ríša a Michal. Zájezd neměl chybu a ten, kdo miluje přírodu a nevadí mu delší přesuny autem, ten si přišel na své. Obohatí to život, zapomenete na denní starosti, na problémy doma i ve světě, pookřejete a zaměníte "ponorku" z práce i z rodiny za příjemné setkání s milými lidmi a překrásnými scenériemi této úžasné a klidné krajiny. Doporučuji každému. Také doporučuji nabrat odvahu všem, kteří roky tráví dovolenou na pláži vylehávání na horkém slunci. Věra a Boris

Čti více
Tyrkysové jezero Peyto, Kanada

Kanada - Západ - doporučuji dalším nerozhodnutým a váhajícím

Dovolená na přelomu červenec/srpen – západní Kanada – komfort byla super. Skvělý tým průvodců, který tvořili Ríša a Miško, neměl chybu. Jistě jim nahrálo i počasí, které bylo jako na objednávku, možná i dobrý kolektiv účastníků, ale krásná příroda Kanady a hlavně jejich 100 % "chtění" udělat pro nás účastníky všechno, co se dá i nedá, v nás zanechalo hluboké dojmy a vzpomínky na velmi dlouhou dobu. Díky za ten krásně strávený čas! Doporučuji dalším nerozhodnutým a váhajícím, aby vyjeli do Kanady. Naším průvodcům přeji mnoho dalších spokojených klientů!! Daniela

Čti více
Moderní Vencouver v Britské Kolumbii

Kanada - zájezd byl skvěle připraven s doslova nabitým programem

Dobrý den, chtěl bych Vám srdečně poděkovat za zorganizování zájezdu Kanada – velký okruh. Zájezd byl skvěle připraven s doslova nabitým programem od prvního až do posledního dne, což mi umožnilo poznat přírodní krásy západní Kanady, jakož i města východu. Byl to od Vás velmi dobrý tah spojit západní část s východní. Váš průvodce, Kamil Čeman mě znovu přesvědčil, že pro SEN pracuje průvodcovská špička minimálně v Česku. Příjemný mladý muž, který svou práci dělá se srdcem a vkládá do ní velký kus lidskosti. Kamil prokázal během cesty neskutečné množství znalostí z reálií země, byl připraven odpovědět na množství našich otázek. Vždy příjemně naladěn, ochotný pomoci během celého dne, s perfektním vystupováním. Je patrné, že tato profese ho vysloveně baví a bere ji jako poslání, klobouk dolů. S pozdravem Boris Fordinál

Čti více
Návštěva kanadské vinice

Kanada zůstává v mém srdci

Ahoj SEN a celá rozvětvená SEN "family“. Procestovali jsme 5 500 km, viděli jsme lesní zvěř a věřte nevěřte, z bezpečné vzdálenosti i medvěda, wapitiho, divoké krocany, hejna bernešek, orla bělohlavého… v našem autě jsme pocítili i pomstu sraženého smrdutého kojota. Procítili jsme nekonečnou krásu všech vodopádů, včetně Niagar. Obdivovali tajemno deštného a mechového pralesa. Stále mám před očima tyrkysová jezera, zasazená mezi majestátními horskými štíty. Každý den byl pro mě jiný a hezčí. Měla jsem to potěšení vidět vlak, projíždějící spirálovým tunelem v průsmyku Kopajícího koně. Zastavili jsme se v čase v městečku duchů Three Valley Gap. Ztišili jsme se v nedávno objeveném posvátném indiánském místě kmene Ojibwa, vyryté petroglyfy v kameni evokovaly mystično a při troše fantazie jsem si představovala indiány, jak uctívali toto místo. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na další příjemnou část našeho objevování a poznávání Kanady. Spontánně se vytvořily dvě skupinky, kávičkáři a závisláci na barbecue žebírkách a la Kanada. Naďo, Zuzko a Martine, jak to bylo? Byli jsme skvělá parta, upřímné děkuji patří našemu průvodci, obětavému a přátelskému Martinovi, který nám rozšířil znalosti a nedal nám ani na chvíli vydechnout! Ale vždyť to jsme přece chtěli. Kanada zůstává v mém srdci na vždy ukrytá. Lucka

Čti více
Projížďka loďkou po jezeře

Obrovské díky a uznání - Kanada západ

Dobrý den,

chtěla bych za sebe i manžela poděkovat celému Vašemu týmu za organizaci zájezdu Kanada - západ v termínu od 28. 7. do 9. 8., který jsme s Vaší cestovní kanceláří absolvovali a z kterého jsme se vrátili nejen krásně odpočinutí, ale hlavně plni nádherných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Především ale obrovské díky a uznání patří našemu průvodci Robertovi, který nám na každý jednotlivý den připravil perfektní program, doplněný o úžasná vyprávění a zajímavé informace o Kanadě, kterými obohacoval naše znalosti a krátil delší přejezdy mezi jednotlivými zastávkami. Cítili jsme se opečováváni od rána do večera.

Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit, že si brzy budeme moci dopřát jiný báječný zájezd z Vaší nabídky.

S pozdravem

Jana Drake

Čti více
Výhledy na kanadskou přírodu

Kanada - Byla to skvělá dovolená

Dobrý den,

Před několika dny jsem se vrátil z cest.
Byla to skvělá dovolená nejen na základě programu, ale hlavně kvůli Vašemu průvodci Robertovi.
Byl jsem na desítkách zájezdů v různých částech světa a Robert patří mezi nejlepší průvodce, jaké jsem poznal.
Chtěl bych poděkovat i Vaší kanceláři za to, že jsem měl možnost s ním prožít pár dní na západě Kanady.

Dle mého názoru v něm dříme velký talent na manažerskou pozici.

S přátelským pozdravem

Martin Pinl

Čti více

Nejkrásnější scénická cesta na světě

Z hotelu odjíždíme brzy ráno. Dnes se přesouváme do městečka Banff po jedné z nejkrásnějších scénických cest na světě - Icefield Parkway. Nejprve se však zastavujeme na procházku Údolím pěti jezer (Valley of the Five Lakes). Je to příjemná túra lesem kolem jezer s nádhernou vodou, jejíž barvy zahrnovaly odstíny od tyrkysové po smaragdově zelenou. Všude kolem kvetou divoké růže, vždyť samotná provincie Alberta, v níž se nacházíme, má přívlastek "Země divokých růží". Přesouváme se k vodopádům na řece Athabasca, která pramení u stejnojmenného ledovce. Ten se nachází v ledovcovém poli Columbia, které je největší v severoamerických Rockies. U ledovce je pořádná zima, na kterou jsme nachystaní, ale stojí to za to. V srdci nádherné přírody si dáme horský oběd a vyrážíme podívat se na jedno z nejtyrkysovějších jezer světa - jezero Peyto. Neskutečná barva. Nastupujeme do auta a začíná hustě sněžit. Je léto, dny jsou neuvěřitelně dlouhé, ale k horám Kanady toto patří. Dnes zažíváme všechny roční období za jeden den - déšť, slunce a husté sněžení. U jezera Moraine zas vykoukne slunce. Počasí nám vychází, jako by v tom bylo nějaké kouzlo. Poslední dnešní zastávkou je jezero Louise - nejfotografovanější jezero Kanady, u kterého stojí jeden z kanadských hradních hotelů, které vystavěla pro poznávání chtivé turisty Kanadská železniční společnost na konci 19. století. Oblaka se rozestoupí, my uděláme fotky a hory se opět noří do romantické mlhy. Už jen kousek a ubytováváme se v hotelu v městečku Banff, centru nejstaršího Národního parku. Celý den jsme si užívali nádherné scenérie a shodli jsme se, že Icefield Parkway patří opravdu k těm nejkrásnějším na světě.

Čti více

Rekordní počet medvědů a dokonalé počasí

Na pár dní jsme se odmlčeli. Ne že bychom museli, ale máme tak bohatý program, že nestíháme. Co se událo za těchto pár dní? Cestou do Banffu jsme viděli tří medvědy. První se nedaleko vodopádů Athabasca krmil na divokých brusinkách. Prošli jsme se kolem této křemencové trhliny, kde padá řeka do nově vyhloubeného kaňonu. Od vodopádů to není daleko k ledovci Columbia. Toto ledovcové pole patří mezi největší v kanadských Skalistých horách. Jeden z ledovcových výtvorů se jmenuje Athabasca, zdroj stejnojmenné řeky. Prošli jsme se k tomuto ledovci a podle tabulek vidíme, jak za poslední století ubývá. Obědvali jsme v Saskatschewan river junction, kde jsme ochutnali tažené vepřové a jiné dobroty. Za chvilku jsme viděli medvěda číslo 5. Byl to opět baribal, který se nám předváděl asi 10m nad parkovištěm. Po chvíli jsme došli k jezeru Peyto. Mělo nádherně modrou barvu.  Po jezeře Peyto jsme došli k jezeru Moraine. Když jsme vyšli na morénu, viděli jsme prvního Chipmunka, alias burunduka. Toto jezero je jedinečné, proto si ho za pozadí vybrali společnosti jako Microsoft a Android. Možná si vzpomenete na své počítačové pozadí z minulosti. Po Moraine lake si dáme povinnou zastávku na Lake Louise. Krásné jezero, které je turistickou atrakcí už po více než 100 let. Přicházíme do Banffu.  Nad městem je Sulphur mountain, na kterou se část vyveze lanovkou a část si kopec "vyběhne". Jezera Two Jack, hoodoos - které nemohou konkurovat těm, co uvidíme později v Drumheller, ale jsou velmi příjemnou zastávkou. Projdeme se od kaskád na řece Bow do města a ochutnáme geniálního jelena. Další den se projdeme kaňonem Johnston až k inkoustovým jezírkům. Po procházce ochutnáme pro změnu bizoní steak a humra. Už samotná restaurace je zážitkem sama o sobě. Po obědě si řekneme něco o severoamerických indiánech v muzeu Buffalo nation. Kdo to ještě zvládl, ochutnal k večeři korejské bulgoki a bibimbap, které jsme opět přeložili na"bobra s ocasem". Odcházíme z Banffu. Jelikož nám díky leteckým společnostem vyšel jeden den navíc, CK SEN vybrala pro tento extra den městečko Drumheller. Malé, nenápadné městečko uprostřed prérie. Najednou se zem propadne a odhalí milion let staré tajemství paleontologem. V Tyrrelovu muzeu se podíváme na výsledek jejich práce. Je zde jedna z největších sbírek dinosauřích kostí na světě. Dalo by se zde strávit mnohem více času. My však musíme z Drumheller odejít, abychom viděli Calgary, hlavní město ropného a honáckého průmyslu Kanady a hlavní město rodea světa. Z Calgary tower je krásný výhled do širokého okolí až po Skalisté hory. Umění nás potkává na každém kroku a umíme vyhledat i dobré jídlo. Grill Sakana je jedním z nich. Dokonalá japonská chuť se zde mísí s příjemným prostředím a obsluhou. Ze středokanadských prérií se přes Skalisté hory přesouváme na západ. Zastavíme se na výbornou kávu v Lake Louise, podíváme se na vjíždějící a zároveň vyjíždějící vlak ve spirálovém tunelu v průsmyku Kicking horse pass a při procházce jsme v bažinách potkali další tři baribaly. Deště se nám vyhýbají a neustále máme slunečno, maximálně polojasno… neuvěřitelné na tyto zeměpisné šířce. 

Čti více

Nejlepší rodeo na světě

Jak se tak potulujeme západní Kanadou z Vancouveru přes Kamloops, Jasper, Banff, Golden až do Drumheller, naší finální zastávkou je kovbojské město Calgary, které je největší město provincie Alberta. Během celého zájezdu nám vychází úplně všechno, nemluvě o počasí, které se vymyká teplotním průměrům Kanady. Kromě toho, že jsme ve Vancouveru byli 1. července svědky 150. výročí Kanady, v Calgary nás čekalo překvapení v podobě velkolepé události Calgary Stampede, která s hrdostí nese motto "The greatest outdoor show on earth", tedy největší venkovní show na zemi. Je to nejdůležitější událost města Calgary a pro domácí má v mnoha směrech větší význam než samotný svátek Canada day. Je to největší rodeo na světě, které i samotní obyvatelé považují za největší událost pod širým nebem. Nejedná se však o tradiční rodeo se zpanikařeným dobytkem a koňmi dusajícími po všem, co jim přijde do cesty, ale spíše rodeo pro zábavu, které trvá 10 dní a během níž je město poseto lidmi v kovbojských kloboucích a botách, takže atmosféru cítíme všude kolem sebe. My jsme se s našimi klienty rozhodly ulovit další cenný zážitek a šli jsme tedy do centra dění po silnici, na níž se nacházelo nekonečně mnoho stánků s různými druhy jídel, obklopených množstvím kolotočů a atrakcí, které měly za úkol nalákat pozornost co největšího počtu účastníků, což se jim také do značné míry podařilo. Tato událost přiláká každoročně více než milion návštěvníků z celého světa, přičemž každý den je ukončen ohňostrojem a koncertem slavného zpěváka nebo zpěvačky. Po zakoupení lístků jsme se přesunuli na tribunu a show mohla začít. Všechno to odstartovalo úvodním ceremoniálem následovaným kanadskou státní hymnou a představením disciplín, na které se máme těšit. Rodeo začalo a my jsme nevěřili vlastním očím, kde se to nacházíme. Je to fakt pravda? Toto jsme vždy viděli jen v televizi a teď jsme přímými svědky toho, jak divocí kovbojové zápasí o udržení se na koni přinejlepším alespoň 8 sekund, které mohou určit postup do dalšího kola. Společně jsme fandili a těšili se z každé jedné disciplíny. Zajímavostí byla i disciplína chytání mladých krav lasem a svázání nohou v co nejkratším čase, přičemž rekordman této disciplíny to zvládl za 3,7 sekundy. Jen se na sebe s Katkou a Jirkou díváme a kroutí hlavami, jak to dokázal. Rodeo je rozděleno na série menších akcí, jakými jsou jezdectví, ať už bez sedla nebo s ním, krocení býků, zapřahání koní, či dojení krav. Mezi nejpopulárnější disciplínu patří závody zakrytých vozů (Chuckwagon racing), upravených tak, aby vypadaly jako vozy průkopníků z dob divokého západu. My jsme bohužel všechny disciplíny neviděli, ale zažili jsme toho víc než dost a s obrovskými úsměvy na tvářích jsme opouštěli stadion Stampede Campground, kde 10 denní šílenství ještě pokračuje. Zbytek dne jsme dokončili prohlídkou města, přičemž nic už v nás nedokázalo vzbudit silnější emoci, jak tu z rodea. Takže nashledanou kovbojové, yeeee - haaaa !!! :)

Čti více

Ve středu ničeho – v srdci Bandlands

Při pomyšlení na Kanadu jsme si jako většina cestovatelů představovali nekonečné lesy a hory, krásná tyrkysová jezera lemované vodopády a kaňony. Málo koho však napadlo, že Kanada je i krajinou nekonečných prérií, na kterých před miliony let brázdily svou cestu mnozí dinosauři. My jsme s CK SEN tyto "dinosauří cesty" poznali, a z jednoho z nejstarších národních parků, z Banffu, jsme se vydali do městečka Drumheller. Během hodiny se skalnaté hory změnily na prérie a my jsme pokračovali až na místa, kde soustavy kaňonů tvoří jedinečný ráz krajiny, kterou zde nazývají Badlands. Drumheller se nachází přibližně 120 kilometrů severovýchodně od Calgary a je "hlavním městem" Badlands. Údolí řeky Red Deer, v němž leží, je často přezdívané také jako údolí dinosaurů. Město žije především z velkých zásob ropy a zemního plynu. Důležitý je však i turismus za dinosaury, neboť okolí patří mezi nejvýznamnější naleziště fosilií na světě. Hned ráno jsme se tedy vydali do dinosauřího muzea "Royal Tyrell", které je jediným v Kanadě zaměřeným výhradně na paleontologii. Nabízí jednu z největších expozic dinosaurů na světě, z nichž téměř 10% jsou originály nalezené v této oblasti. My měli štěstí a možnost vidět mladou archeoložku Catie při čištění vykopávky, o které nám řekla, že je jen 3 hodiny stará. Podle všeho jde o chodidlo dinosaura. Na otázku jak může vědět, že jde právě o nohu, nám odpovídá, že právě kosti nohou dinosaurů jsou nejčastějším nálezem, protože tělo mohlo být častokrát poškozeno různými přírodními jevy. Na výzkumu se obvykle podílí 6 až 10 paleontologů nebo jiných hledačů. Spolupracují a v případě objevu si navzájem pomáhají při vykopávání fosílií, aby byly v co nejlepším stavu bez poškození. Po krátké konverzaci jsme ji nechali dělat si svou práci. Před odjezdem nás ještě upozornila, abychom neobešly nejnovější a zároveň nejstarší kostru, kterou v muzeu mají. Je to kostra nodosauridae, býložravce z období křídy. Je to pancířem pokrytý dinosaurus, který měřil zhruba 5 metrů a vážil více než tunu. Jeho stáří se odhaduje na 110 milionů let, čímž je zároveň i nejstarším exponátem celého muzea. Poprvé byl objeven na severu Alberty v roce 2011 a patří mezi nejvíce fascinující objevy za poslední období. I přesto, že toto muzeum je pouze 32 let staré, překypuje neskutečně bohatou historií naší planety, která se dá považovat za zrod všeho, co tu máme dodnes. Pouze 6 kilometrů severozápadně od městečka Drumheller jsme našli něco, o čem jsme mohli jako děti jen snít. Povídky ze ztraceného světa, které napsal Sir Arthur Conan Doyle, jsme tu měli rovnou před očima. Něco tak úžasné jako dinosauři opravdu existovalo. Přijďte se také podívat!

Čti více

Klenoty západní Kanady

Přilétáme do Vancouveru plni očekávání. Ráno začínáme nejstarší turistickou atrakcí Kanady, Capilano bridge, který je pro veřejnost otevřen již přes 100 let. Projdeme se po visutých chodnících a podíváme se na svět z pohledu kanadské veverky. Projdeme se po "podkově", která je vysunuta nad kaňon a obdivujeme řezbářskou zručnost místních kmenů jazykové skupiny Západní Salish. Ve Stanley parku se podíváme na další totemy a vyfotíme centrum Vancouveru z pěkné perspektivy. Najednou se během oběda z oblaků vynořuje Grouse Mountain a my tuto šanci okamžitě využíváme a jdeme na lanovku. Podíváme se na město a okolní ostrovy shora a hledáme obrovské predátory – medvědy grizly. Coola má 347kg a Grinder 396kg… Přes hlavy nám přelétají dravci během vystoupení sokolníků. Ve městě se ještě podíváme na ty nejzajímavější místa. Gasstown, kde byl Vancouver založen, parní hodiny, Carral street se svými bezdomovci a jejich trhem a dům s adresou 425 Carral, kde má apartmán Bryan Adams, asi nejúspěšnější hudebník Kanady. Den zakončíme výborným jídlem s překvapivými kombinacemi na okraji historického Chinatownu. Druhý den odjíždíme směr Whistler. Po cestě zastavujeme na dvou různých vodopádech. Shannon a Brandywine. Nám se více líbí Brandywine, přece byl pojmenován podle něčeho smysluplného… Ve Whistleru se vyvezeme na konečnou stanici pod horu Whistler a dále pod Blackcomb. Zde je největší přemostění lanem na světě. 3,024km bez jakékoliv opory a více než 300m nad údolím. Počasí nám opět přeje a my máme nádherné výhledy na celé okolí. Vrchol dnešního dne máme za sebou, ale země, kterou procházíme je nádherná a my si jízdu užíváme. Zastavujeme na benzínce v Lillooet, městečku, které je velmi důležité pro starou karavan cestu a v dnešní době je centrem rezervace Prvních národů. Náš další den jsme začali typickou severoamerickou překapávanou kávou (ano, má přibližně 3dcl) a vydali jsme se na naše další dobrodružství. Naše první zastávka byla na soutoku dvou řek Clearwater a North Thompson, kde jsme si řekli, podle jakého pravidla se nazývá řeka, po spojení. North Thompson nebo Clearwater? Naši polední zastávku bychom mohli klidně nazvat i jako "oběd s výhledem" na majestátní Skalisté hory. Také jsme vyzkoušeli i typické kanadské jídlo, které se nazývá Poutine. Jsou to obyčejné hranolky polité masovou omáčkou a kousky bílého nezrající kanadského sýra. Dále jsme se zastavili u Terryho Foxe. Kdo byl Terry Fox? Terry je kanadský hrdina a při jeho příběhu nám vyhrkla nejedna slza do očí. Náš den jsme zakončili krásnou vyhlídkou na horu Mt. Robson, která se se svými 3954 metry pyšní jako nejvyšší hora Skalistých hor Kanady. My jsme si nyní dopřáli dobře vychlazenou kanadskou IPU a jdeme nabrat síly do dalších dní.

Čti více

Steak z bizona – jedli jste někdy chutnější

O kanadské gastronomii jsem už psal minule. Je opravdu pestrá a každý si tu najde něco, na čem si pochutná. Častokrát jsou to právě steaky z lahodného hovězího, chovaného na rozlehlých prériích provincie Alberta. V Rockies však nabízejí kromě hovězího maso ze zvěřiny - zejména jelenů wapiti a sobů. Ochutnali jsme i ty, ale co nás opravdu zaujalo, byl steak z bizona. Kdysi, před příchodem bílých se po prériích proháněli v obrovských stádech a příslušníci kmenů Prvních národů byli na nich téměř bytostně závislí. Využívali maso, kožešiny, ale také kosti, vniveč nevyšlo opravdu nic. V městečku Banff, srdci Národního parku, tedy rezervujeme místo v restauraci, kde steaky z těchto zvířat nabízejí. Gastronomický zážitek je to opravdu obrovský - steak z bizoní svíčkové připraven 'medium' je tak lahodný, že přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy jedl chutnější steak. K tomu místní pivo, nebo lahodné červené víno. Ochutnali byste?

Čti více
USA, Kanada - Vencouver

Vancouver

Vancouver je největší metropolitní centrum v západní Kanadě, usazené na pobřeží Pacifiku pod zelenými horami. Toto místo Vás očaruje svou osobitou atmosférou, dobrou kuchyní a zábavným nočním životem. Součástí prohlídky města je i procházka v oblíbeném Stanley parku s obrovskými jedlemi a indiánskými totemy, jemuž se výstižně říká „dešťový prales“. Pro navození příjemné dávky adrenalinu se pohoupete na visutém mostě Capillano Suspension Bridge, který je zavěšený na lanech ve výšce 70 metrů.

Čti více
Kanada západ - Calgary

Calgary

Calgary lze definovat jako město mrakodrapů a kovbojů. Projdete si s námi atraktivní downtown s největšími vnitřními zahradami a odpočinete si na Princově ostrově s pohledem na panorama města. Navštívíte 191 metrů vysokou Calgary Tower, která Vám poskytne úchvatný výhled na město i na zasněžené vrcholky Skalistých hor přímo před Vámi.

Čti více
Národní parky Kanady

Národní park Banff

Banff je nejstarším a bezesporu nejznámějším národním parkem Kanady. Objevíte zde ty nejkrásnější scenérie skalických hor. Pokud se vám poštěstí, můžete mezi stromy zahlédnout medvěda baribala. Park vás uchvátí svou přírodou plnou jezer, vodopádů, zelených luk a majestátních hor. Mezi klenoty zdejší přírody patří jezero Louise, jezero Moraine či jezero Peyto s úchvatnou tyrkysově modrou barvou. Za obhlídku stojí rovněž stejnojmenné horské městečko Banff, jehož malebná atmosféra vás ohromí.

Čti více
Kanada národní park Banff

Národní parky Banff, Jasper, Yoho, Kootenay

Prozkoumáte s námi národní parky Banff, Jasper, Yoho a Kootenay, které společně tvoří komplex parků pokrývající nejkrásnější část kanadských Skalických hor. Čeká Vás neobvyklá přírodní podívaná a s trochou štěstí možná potkáte i medvěda baribala. V Banffu se můžete těšit na tyrkysově modrá jezera, zatímco v Kootenay na procházku podél malebného kaňonu. Parky Jasper a Yoho Vás pak ohromí svými mohutnými ledovci a nespoutanými vodopády.

Čti více

NP Jasper

V Národním parku Jasper najdete to nejlepší z kanadské přírody a skutečně zajímavá místa - krásné hory, ledovcové oblasti, průzračná jezera, vodopády nebo horké prameny. Žije zde například medvěd grizzly, medvěd baribal, los, sob, kamzík či různé druhy jelenů. Jasper je domovem až 69 druhů savců. Národní park Jasper se rozprostírá v provincii Alberta ve Skalnatých horách a díky ploše cca 11 000 km2 představuje největší park v této oblasti. Nejvyšší horou parku i celé Alberty je Mt. Columbia (3 782 m. n. m.). Park byl původně založen jako lesní park v září roku 1907 a byl pojmenován po obchodníkovi Jasperu Hawesovi. Později byl vyhlášen národním parkem a následně zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací