sleva first minute až 20%

Kilimandžáro (Expedice)

Lemosho route

Dobijte s námi střechu Afriky a oddechněte si na Zanzibaru. Lemosho je nejscéničtější ze všech cest vedoucích na vrchol. Tato cesta je naplánována na delší dobu kvůli aklimatizaci před nejnáročnějším závěrečným výstupem na vrchol a celková délka treku je větší, než u ostatních cest. Dá se zvládnout za 7 dní, doporučujeme však absolvovat 8 dní. Kromě toho se na této cestě nachází nejméně turistů a má největší podíl úspěšných výstupů na vrchol. 

  • Cesta šitá na míru každému
  • Vyzkoušejte svojí kondici a zdolejte vrchol Afriky
  • Osobní přístup, zoolog a lékař součástí vrcholového týmu
  • SEN průvodce, který žil v Tanzanii
  • SEN COVID GARANCE v ceně
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, transfery v Africe z a na letiště, ubytování v Moshi 2x (před a po výstupu na Kilimandžáro), ubytování ve stanových táborech po dobu výstupu, plnou penzi po dobu výstupu + pitná voda, 2x snídaně v hotelu v Moshi, transfer na bránu parku a zpět do hotelu v Moshi, výstup na Kilimandžáro – povolení a poplatku parku za výstup, vstupné do národní parku, průvodce našeho místního partnera (anglicky hovořící) v Moschi k bráně parku, horský nosič, kuchař po dobu výstupu, horský vůdce s asistentem, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

Stravu mimo uvedené a nápoje, spropitné řidičům, nosičům, kuchařovi a průvodcům, výdaje osobního charakteru, aktivity mimo program, víza, pojištění.

Ubytování:

Ubytování po příletu bude v Arushi v jednom z hotelů nebo lodží. Město Arusha / Moshi jsou výchozím místem pro treky na Kilimandžáro, je nejblíže k branám do národního parku. Podle aktuální dostupnosti vybereme jeden z hotelů na úrovni 3*+. Reálné ve městě Moshi nejsou 4* a více hvězdičkové hotely, a proto upřednostňujeme kvalitnější hotely ve městě Arusha. Cena se pro klienta nemění.

Typy hotelů, které používáme v základní ceně zájezdu (změna vyhrazena):

Arusha - African Tulip****,1/1 noc

Během treku na Kilimandžáro je nocování zajištěno v pronajatých stanech, které místní nosiči pro Vás ponesou a postaví.

Poznámka:

 

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet k rovníku

LETADLO

Odlet na rovník, přímo pod Kilimandžáro.

2. den: Welcome to Africa a předvýstupový briefing

ARUSHA

Přílet do Arushi a ubytování se v hotelu, odpočinek po příletu a před následujícími dny.

3. den: Hora volá

ARUSHA 1600 M.N.M. – MTI MKUBWA CAMPSITE (VELKÝ STROM) 2750 M.N.M.

Odjezd z Arushi v 6:30 ráno a transfer na bránu parku Londorossi. Po vyřízení vstupních náležitostí se dovezeme na místo nástupu na stezku Lemosho směrem na Glades (2100m.n.m.). Po pralesní stezce pokračujeme dále do kempu Mti Mkubwa (2750m.n.m.) Doba trekingu: +/- 6 hodin Převýšení: + 1150m Délka treku: +/- 6km Konečná výška: 2750m.n.m. Nocleh: MTI Mkubwa campsite.

4. den: Náhorní planina Shira

MTI MKUBWA CAMPSITE 2750M.N.M. – SHIRA PLATEAU CAMP 3500M.N.M.

Stezka je strmější, vycházíme z lesa a procházíme několika potoky a oblastí vřesovce stromovitého a vysokých trav. Přejdeme přes hřbet Shira a mírně sestoupíme na Shira náhorní planinu do našeho kempu. Odtud se nám naskytne jedinečný pohled na vrch Kibo. Doba trekingu: 5-6 hodin Převýšení: + 750 m Délka treku: +/- 8 km Konečná výška: 3500m.n.m. Nocleh: Shira plateau campsite.

5. den: Lent hills a aklimatizace

SHIRA PLATEAU CAMP 3500M.N.M. – MOIR HUT 4200M.N.M.

Dnes budeme celý den procházet mírným terénem a objevovat krásy náhorní planiny Shira, která je jednou z nejvyšších na světě. Jednoduchý trek směrem na východ k ledovcovému vrcholu Kibo. Stezka nás přes bažinatou krajinu dovede až ke staršímu kempu na úpatí Lent Hills. Dnešní den je vynikající příležitostí na aklimatizaci. Krátké procházky do okolí nám pomohou. Doba trekingu: 5-7 hodin Převýšení: + 700m Délka treku: +/- 14km Konečná výška: 4200m.n.m. Nocleh: Moir Hut.

6. den: Arrow glacier

MOIR HUT 4200M.N.M. – BARRANCO CAMP 3950M.N.M.

Po skalisté stezce pokračujeme na východ, pokud nemineme křižovatku na vrchol Kibo. Zde se vydáváme na jihovýchod k Lava Tower. "Kousek" za Lava Tower nás stezka dovede na Arrow Glacier ve výši 4880m.n.m. Z tohoto místa začínáme klesat do Barranco kempu ve výši 3950m.n.m. Zde přespíme. Dnes jsme nezdolali žádnou závratnou výšku, ale den je úžasný se spoustou krásných výhledů. Doba trekingu: 4-6 hodin Převýšení: -250m  Délka treku: +/- 7km Konečná výška: 3950m.n.m. Nocleh: Barranco Camp.

7. den: Ledové splazy

BARRANCO CAMP 3950M.N.M. – KARANGA CAMP 4000M.N.M.

Po snídani vykročíme zlehka alpinskou suchou krajinou na vrchol Great Barranco a odtud traverzou přes strže do Karanga Valley campsite pod ledovými splazy Jižního ledovce. Tento den je na chůzi krátký s důrazem na aklimatizaci. Doba trekingu: 4-5 hodin Převýšení: + 50m Délka treku: +/- 5km Konečná výška: 4000m.n.m. Nocleh: Karanga Valley Camp.

8. den: Výhled na Mawenzi a Kibo

KARANGA VALLY CAMP 4000M.N.M. – BARAFU CAMP 4600M.N.M.

Z kempu v Karanga Valley odcházíme, abychom se napojili na stezku Mweka Trail. Tímto jsme ukončili Jižní okruh, který poskytuje různé pohledy na vrchol. Ubytujeme se v Barafa kempu, kde po večeři půjdeme spát abychom byli připraveni na závěrečný výstup. Z tohoto místa je možné vidět oba vrcholy Mawenzi a Kibo. Doba trekingu: +/- 4 hodiny Převýšení: + 600m Délka treku: +/- 4km Konečná výška: 4600m.n.m. Nocleh: Barafa Camp.

9. den: Jsme na vrcholu!! Jsme tu!

BARAFU CAMP 4600M.N.M. – KILIMANJARO 5895M.N.M. – MWEKA CAMP 3100M.N.M.

Výstup začíná velmi brzy, mezi 1-2 hodinou ráno, protože dnešní část bude trvat 10-14 hodin. Také se vyhneme mlze, která zahaluje vrchol v pozdějších dopoledních hodinách a sníh bude ještě zmrzlý. Výstup 1100 výškových metrů na úseku 4,5km nám zabere 6-8 hodin. Fyzicky, ale hlavně psychicky nejnáročnější je část stoupající na Stella Point na okraji kráteru (5739m.n.m.). Za dobrého počasí se právě zde naskýtá jeden z nejkrásnějších východů slunce. Po dosažení nejvyššího vrcholu Afriky - Uhuru peak, 5895m.n.m. si užijeme tento moment. Po krátkém pobytu na vrcholu začneme 11km sestup do kempu Mweka (3100m.n.m.) Přes Barafa, který zabere přibližně 4-6 hodin. Doba trekingu: +/- 11-14 hodin Převýšení: + 1300m a sestup -2800m Délka treku: +/- 16km Konečná výška: vrchol 5895m.n.m. / Kemp 3100m.n.m. Nocleh: Mweka Camp.

10. den: Sestup do Moshi

MWEKA CAMP 3100M.N.M. – MWEKA GATE 1600M.N.M.

Závěrečných 1500 výškových metrů přejdeme v teple přes pralesní stezku na bránu Mweka, kde nás už čeká náš šofér. Naložíme zavazadla a vezeme se zpět do Arushi. Když se podíváme doprava, se štěstím a příjemným pocitem uvidíme horu, z níž jsme právě sešli. Doba trekingu: +/- 4 hodiny Převýšení: -1500m Délka treku: +/- 10km Konečná výška: 1600m.n.m. Nocleh: hotel ve městě Moshi.

11. den: Odlet z rovníku

MOSHI – LIETADLO

Zabalím naši výstroj, nakoupíme suvenýry a odletíme domů. Do Afriky se ještě jistě vrátíme.

12. den: Vítejte doma!

DOMOV

Přílet domů.

 

Kilimandžáro
<
>
Dobijte s CK SEN střechu AfrikyLemosho je nejscéničtější ze všech cest vedoucích na vrcholVyzkoušejte si svojí kondici a staňte na vrcholu KilimandžáraBěhem cesty se nám naskytnou neskutečné scenerieNaše cesta je postavená na Lemosho Route, která je mezi domorodými průvodci ta nejoblíbenějšíStromovité senecie mají až 500 let a jsou vysoké až 6 metrůDalší nádherný východ slunceCesta začíná v exotické rovníkové džungliCesta na vrchol bude opravdu rozmanitáeme vás do těch nejkrásnějších lesůKaždý den nás čeká jiná fauna i floraÚžasný den se spoustou krásných výhledůKrásy náhorní planinyNaše kvalitní stany,  kde si odpočineme po náročném dniSEN stanové městečkoChvilka klidu a pohody pro načerpání další energieBude o vás dobře postaránoRanní hygiena před dalším výstupemSvítá a my jdeme na snídaniKrásné scenerie po cestě na vrcholVýhledy si budeme užívat neustáleDůležité je, si před finálním výstupem pořádně odpočinoutU vstupu do našeho base campuV ranním slunku pokračujeme stále výš a výšMíříme do base campu, poslední kroky před  Barafu hutZvládli jsme to!Ledovce na vrcholu KilimandžáraVychutnáme si unikátní okamžikyOdměnou za naší námahu jsou ty nejkrásnější scenerie

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací