Sopka Arenal na Kostarice
sleva first minute až 30%

Kostarika - Pacifik a Karibik komfortněji

Tropická cesta v malé skupině za přírodními zbraněmi proti Covidu! Vitamín D přímo pod kůži na vulkánech Střední Ameriky. Výplach dutin slaným roztokem při lekcích surfu nebo potápění na slunných plážích Pacifiku. Okysličení plic na karibském pobřeží čerstvým kyslíkem z "Amazonie Kostariky" v Tortuguero. Pura vida vibes ve společnosti našeho ostříleného průvodce, který Vás naučí zbožňovat latino minimálně tak jak se líbí jemu.

  • rozšiřte si vaši sbírku zemí o exotickou Kostariku
  • aktuální otevřená země pro České a Slovenské cestovatele
  • treking, plavba na kánoích, surfování, vulkány
  • aktivní sopky, pláže, pohoda a aktivní program
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do San Jose a zpět v economy class, letištní poplatky, SEN průvodce, ubytování v hotelech v pokojích pro dvě osoby se snídaní, plná penze během pobytu v Tortuguero, místní doprava, letištní transfery, poznávací program podle popisu, vstup na visuté mosty, kávovou plantáž a termální prameny, vstup do národního parku Arenal, lodní safari v Tortuguero, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby, povinné COVID pojištění

Cena nezahrnuje:

Individuální fakultativní výlety, stravu mimo uvedené

Ubytování:

San Jose – Holiday Inn San Jose Aurola ***, 1 noc

Tortuguero – La Baula Lodge ***, 2 noci

La Fortuna – San Bosco Inn ***, 3 noci

Tamarindo – Hotel Villa Amarilla ***, 5 nocí

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Při vstupu do země musí každý pasažér prokázat mezinárodní zdravotní pojištění proti COVID:

Mezinárodní zdravotní pojištění musí být doloženo účetními doklady v anglickém nebo španělském jazyce a musí obsahovat: rozsah krytí, dobu trvání pojištění minimálně během délky pobytu v Kostarice; pokrytí pojištění i na případ COVID-19 až do výše 50 000 USD; pokrytí na ubytování v nemocnici do minimální výšky 2 000 USD. V případě, že pasažér nemůže dokladovat uzavřené mezinárodní zdravotní pojištění, uzavře se s místní pojišťovací společností na letišti v Kostarice po příletu. Toto pojištění musí mít registraci SEGESE (Superintendencia General de Seguros de Costa Rica). Poplatek za toto pojištění je 10 EUR / osoba / den (pro osoby nad 70 let bude tato částka dvojnásobná) toto pojištění máte již zahrnuté jako povinný příplatek v kalkulaci zájezdu. Pokud však máte své mezinárodní pojištění, které kryje pojistné události související s COVID, informujte nás na cksen@cksen.cz a kalkulaci Vám upravíme.

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do přírodního ráje

PRAHA/VÍDEŇ – SAN JOSE

Odlet s kvalitní leteckou společností v ranních hodinách. Kávička na letišti a následně dlouhý let přes 7 časových pásem. Pokud si i tuto cestu chcete opravdu užít, doporučujeme doplatit si Business class. Ve večerních hodinách téhož dne přistáváme. Toto je Kostarika. Vítejte v ráji! Po příletu se přeladíte do režimu Pura Vida za pomoci typického jídla Gallopinto, které zalijeme orosenou coronou. Odpočinek po příletu. Váš průvodce je k dispozici během celého programu, aby Vám ukázal šarm této země, zprostředkoval zážitky, které byste sami nenašli, představil souvislosti z historie a provedl Vás životem místních Ticos tak, že na konci budete všichni nadšeni padat do sedadel v letadle a řeknete si, že Kostarika jednoznačně stojí za to. Pojďme se jí společně na této cestě dostat pod kůži.

2. den: Cesta k horkému Karibiku

SAN JOSÉ – TORTUGUERO

První ráno v Kostarice. Sedáme do našeho autobusu a projíždíme nádhernou krajinou ke Karibiku. Samotná cesta je zážitek. Začínáme se seznamovat s krajinou. Vulkány, džungle i jezera. Kde začít? Jdeme postupně. Průvodce nás zahlcuje informacemi z první ruky. Přicházíme do oblasti Tortuguero, kam turismus ještě naštěstí nedorazil. Jak vypadá např. místní letiště? Je to jen úzký pásek asfaltu a z obou stran moře. Nebo přesněji z jedné strany Karibské moře a z druhé strany Lagunas de Tortuguero. Jediná možná doprava do naší lodge je logicky pouze po vodě. Vystupujeme v přístavu. Nasedáme na lodní taxi a vezeme se do naší lodge. Už touto cestou můžeme pozorovat opice i leguány. Aha krokodýl! nebo je to kajman? Tortuguero je skutečné přírodní divadlo.

3. den: Mañana v krvi

TORTUGUERO

Safari z kanoe. Nasedáme na naši loďku a bloudíme lagunami a říčkami propletenými mezi pobřežím a džunglí. Tortuguero je národní park, jehož název je odvozen od želv – Tortugas. Jeho více než 300km2 je oblíbeným místem pro kladení vajíček karety zelené od července do října. Některé z nich se vylíhnou a dostanou zpět do moře. No některé se stanou potravou pro místní predátory, hlavně leguány. Kromě želv se tu dá velmi hodně vidět a dělat. Mezi nejpopulárnější aktivity patří safari z loďky. Zde uvidíme i opice, papoušky, žabky, plazy, a hlavně pomalé usměvavé lenochody. Není kam spěchat, jsme u Karibiku, to bychom se od nich mohli dnes naučit. Mnozí lokální Ticas to už pochopili a jsou na jejich vlně. Východní Kostarika je odlišná i kulturně. Je zde cítit Karibik: mañana tempo, vliv angličtiny a hudba reggae zde proudí lidem v krvi. Co je to vlastní ta "mañana"? Zkusíme ji společně pochopit.

4. den: Kakao, čokoláda, láva a opice

TORTUGUERO – ARENAL

Dnes se přesuneme do magického světa vulkánů. V Kostarice je 5 aktivních vulkánů: Poás, Irazú, Arenal, Rincón de la Vieja a Turrialba. V soutěži krásy však vyhrává Arenal, pod kterým strávíme nejbližší dny. Jsme v národním parku Arenal, který je ideálním místem na poznání rozmanitosti a krásy kostarické přírody. Kouřící vulkány, bujná vegetace v nejzelenějším možném odstínu, která ukrývá obrovskou biodiverzitu. Uvidíme i lávové pole? Po probrání aktuální situace a vulkanické aktivity s rangerami parku přizpůsobíme naplánovaný program, abychom stihli co nejvíce. Arenal to je přírodní dobrodružství, dech beroucí zážitky a dramatický adrenalin. Co nás z toho pohltí jako první?

5. den: Vulkány a visuté mosty

ARENAL

Kontrola baterek ve fotoaparátech, snídaně a vyrážíme za novými zážitky. Užijeme si den při vulkánech naplno. Buď zvolíme túru nebo se dohodneme na jízdě na pronajatých kolech. Fotoaparáty musíte mít stále po ruce, protože z každého nového úhlu se zdají ty vulkány ještě hezčí. Každý viděl záběry z nekonečných mostů visících na lanech přes džungli. I my se jimi projdeme a po náročném dni si ještě zregenerujeme svaly i mysl v termální řece uprostřed prastarého lesa. V podvečerních hodinách se vrátíme do hotelu poctivě unavení a nadšení z dnešního dne.

6. den: Káva, zip line, džungle

ARENAL

Prostor na fakultativní aktivity. Zkusíte zip line v džungli? Je to možná ta nejpopulárnější atrakce Arenalu. Spustit se po dlouhých lanech vysoko nad džunglí. Stojí to za to! Navštívíme ještě kakaové plantáže, kde se dozvíme zajímavou historii tohoto zázračného redbullu indiánů. Víte, že ho z Brazílie přinesli a kultivovali poprvé právě středoameričtí Indigenas? Ochutnáme to nejčerstvější kakao a čokoládu. Posílení se projdeme džunglí a budeme hledat lenochody a opice ukryté ve stromech.

7. den: Za tajemstvím dlouhověkosti

ARENAL – TAMARINDO

Stihneme, co jsme nestihli. Na oběd se loučíme s vulkány a přecházíme napříč krajinou podél jezera Laguna de Arenal a směřujeme na pobřeží Pacifiku. Čeká nás azurové moře, písek jako hladká mouka. Slyšeli jste o tzv. modrých zónách světa? Jsou to místa, kde jsou lidé zdravější, šťastnější a dožívají se vyššího průměrného věku. Takových míst je na světě pouze 5. Patří mezi ně i poloostrov a oblast Nicoya, na kterém se nachází i pobřeží, kde budeme trávit naše dny na pláži. Zdravému životu zde prý přispívá čistý vzduch, minerální složení vody, slunečné dny, přirozená lokální potrava a dobré vztahy mezi lidmi. Jsme tu správně!

8. den: Vodní sporty a plážová gastronomie

TAMARINDO

Hurá do vody. Palmy se vlní, písek je horký a moře nás táhne k sobě. Výplach dutin slaným roztokem a vitamin D přímo ze slunce, je ten nejlepší recept na dobrou imunitu. Tady jsme v té nejlepší izolaci. Obklopeni z jedné strany oceánem a z druhé džunglí. Jdeme šnorchlovat, potápět se nebo si zaveslovat ve člunu? Chcete někdo zkusit surf? Nyní je ten správný čas. Nejkrásnější sport na světě. Je to těžké? Asi ano, ale všechno se dá naučit. Kostarika je stvořená na adrenalin a sport. Výběr různých pláži od těch, ze kterých se budou těšit profíci i z těch, které jsou vhodné pro začátečníky. Nejprve se seznámí se základními pravidly bezpečnosti a slušného chování ve vodě – surfařskou etiketu. Po teorii rozcvička, navoskujeme surfy a jdeme na to. První pokusy o jízdu na vlně, první výplachy dutin slaným roztokem za neustálého doplňování vitamínu D ze slunce. Po pláži nám padne dobře průzkum plážové gastronomie, kde se mísí chutě moře a tropů. Už máte dost exotických chutí? Tak to se můžete spolehnout, že tu najdete i špičkovou pizzu, dobré espresso, řemeslné pivo nebo veganský burger.

9. den: Opět za vlnami

TAMARINDO

Další den u oceánu. Na kterou pláž půjdeme? Co budeme dnes dělat? Po snídani plné šťavnatého exotického ovoce a čerstvých džusů se těšíme z nového dne v ráji. Dnes si můžeme půjčit e-bike a vyrazit na průzkum vnitrozemí. Podaří se nám v nejzelenější džungli Ameriky opět najít nějakého lenochoda visícího ze stromu? Plavky bereme samozřejmě s sebou, protože pláže na nás číhají na každém kroku. Pokud jsme se nechali omotat kouzlem surfu, tak můžeme jít do vln znovu. Pokud chceme poznávat přírodu, zajdeme na pláž podívat se, kde kladou želvy vajíčka a naučíme se rozdíly mezi jednotlivými druhy, které žijí tady a které žijí na karibské straně ostrova. Váš průvodce je vám k dispozici plnit individuální požadavky. Po osvěžení z čerstvě otevřeného kokosu se vracíme na základnu doplnit energii prostřednictvím voňavých tacos. Při podvečerní procházce městečkem si pořídíme tu správnou kšiltovku a tričko, abychom si vylepšili náš cool look. Na večeři budeme grilovat nebo zvolíme restauraci na pláži? Západy slunce u grilu s chlazeným drinkem v ruce.

10. den: Aktivní oddych u Pacifiku

TAMARINDO

Tělo dostalo poslední dny zabrat. Cihličky na břiše se již rýsují, ale je třeba i regenerovat. Dnes je volný den. Váš průvodce vám bude k dispozici ohledně dalších fakultativních aktivit v okolí. Západ slunce si můžeme vychutnat na Playa Langosta. Hádejte, co tam bude na večeři!

11. den: Plavba člunem a party v rytmu salsy

TAMARINDO

Člunem vyrazíme na okolní pláže, kde lidé relaxují a opalují se, podíváme se i na slavné vlny, kde jezdí ti, co to opravdu umí. Pozorujeme surfaře a obkoukáváme jejich triky. Jak jednoduše to vypadá, když to někdo umí. Odvážíme se skočit mezi ně? Podvečer rozlučková party v rytmu salsy se západem slunce. Jsme už teď vlastně správní potápěči nebo opravdoví surfaři? Minimálně podle fotek by nám to měli naši foloweři uvěřit.

12. den: Odlet z exotiky domů

TAMARINDO – SAN JOSÉ – EVROPA

Zvedáme kotvy, vracíme půjčené surfy a loučíme se s Pacifikem. Před odletem domů si ještě vychutnáme poslední dopoledne. Nákupy suvenýrů, nafotíme poslední fotky a balíme kufry. Zažili jsme adrenalin na lanových drahách mezi vulkány, naučili jsme se surfovat, naučili jsme se tančit salsu a uviděli jsme kostarickou Amazonii s její bohatou faunou. Jsme připraveni vyprávět doma zážitky a přebírat mnohé fotky. Jsme opálení, zdraví a nadšení ze zážitků. Přesun na letiště do hlavního města. Poslední pohledy na exotickou krásu. Stalo to za to. Pura vida!

13. den: Vítejte doma!

EVROPA

Kostarika - Pacifik a Karibik
<
>
Zajímavé lodní safar v Kostarice Pláž na poloostrově NicoyaSopka Arenal s oblaky dýmuPlavba kostarickou džunglí Noc v divočině Národní park Arenal je plný adrenalinových aktivit  Dobrodružství na KostaricePrales a množství exotických rostlinNekonečně dlouhá pláž na Kostarice Kostarická příroda pod sopkou Arenal Želvičky hnízdící na pobřeží Karibského moře Kostarická pláž láká k odpočinku Kostarika a její divoké plážeTortguero, pozorování okolní džungle z loďky Tukan na Kostarice Opičky v džungli na Kostarice Adrenalinový Zipline v džungli Podmořský svět Kostariky Zátoky, které lákají ke koupáníKostarika je rájem surfařů Surfař na pláži v Kostarice Kostarická pláž Hotel Westin na nejkrásnější pláži KostarikyPlaya Conchal v oblasti Guanacaste
Sopka Arenal na Kostarice

Nikaragua, Kostarika, Panama - úžasný zájezd

Dnes je to druhý den, co jsme se vrátili z úžasného zájezdu Nikaragua,
Kostarika, Panama. Velké díky patří zejmena naší obětavé průvodkyni Katce Líškové,
která i přes onemocnění během zájezdu svou roli skvěle zvládla. Nikaragua nám na začátku připomněla naši socialistickou minulost, a jezero Nikarao by si leckdo mohl splést s mořem. V Kostarice jsme se konečně dostali k Pacifiku, kde jsme mohli pozorovat delfíny a hned nedaleko oceánu krokodýli, leguáni nebo malpa kapucínská, a
samozřejmě všudypřítomné sopky. V Panamě jsme cestu ukončili zlatým hřebem
programu Panamským průplavem a také prohlídkou krásného Panama City, které
mně osobně připomínalo Singapur v Asii. Děkuji Všem spolucestovatelům, kteří tuto
cestu se mnou absolvovali, za jejich společnost.
Ivan

Čti více
Zajímavé lodní safar v Kostarice

Nikaragua, Kostarika, Panama - příval nových poznání a zážitků

Moje první seznámení s cestovní kanceláří SEN přišlo v období, kdy mě moje touha po cestování pohltila v plném rozsahu. Pocit napětí z očekávání neznámého, příval nových poznání a zážitků společně s nesmírnou energií vzpomínek. Přes nesouhlas okolí, ale s mým nadšením, objevuji zemi jako je Nikaragua, Kostarika, Panama. S pocitem jistoty a neskutečné důvěry, kterou v nás všech zasel SEN průvodce, se vrháme, i když se smrtí v očích, na SKY-TREK. Nevíte, co to je? Ani z nás to nikdo netušil. Přežili jsme a s nadšením se řítíme do dalších dobrodružství. Úžasná cesta s neskutečným programem končí, ale já právě začínám. Nejdříve Tanzanie a Zanzibar, potom Kuba... Televizní cestovatelský program mě každý týden přesvědčí o jiné destinaci, která se mi zdá v té chvíli nejprioritnější. Milá CK SEN, držím palce, abyste měli i nadále mnoho energie a úžasných nápadů, protože já už chci cestovat jenom s Vámi. Lýdie Eckhardt

Čti více

Arenal

Nachází se ve střední Kostarice, na jihovýchodním břehu jezera Arenal. Je to stratovulkán a tyčí se do výšky 1670 m. n. m. K největší erupci po 400 letech došlo v červenci roku 1968. Od té doby jsou zaznamenávány erupce ale nejvýznamnější byla v srpnu roku 2000. Vrchol sopky je většinou zahalen mraky, takže pokud uvidíte celou jeho krásu, můžete to považovat za obrovské štěstí. Okolí sopky je s přilehlým jezerem vyhlášeno národním parkem a díky časté sopečné aktivitě je velmi lukrativním místem pro pozorování sopečné aktivity a to převážně v noci.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací