Madagaskar – velký okruh (Komfort)


Poznávací zájezd ostrovem lemurů, zemí, která je úplně jiná než všechny ostatní. Unikátní fauna a flóra Madagaskaru i jeho původní obyvatelé vás uchvátí. Zažijte exotickou dovolenou se vším všudy.  Cesta pro milovníky přírody, z tropických pláží až na sever do hustých lesů východního Madagaskaru. 

  • možná nejexotičtější místo na Zemi
  • unikátní fauna a flóra, panenská příroda s minimem turistů
  • propracovaný program s ohromným rozsahem zaměřeným na zážitky
  • nejvyšší úroveň služeb na ostrově lemurů
Madagaskar – velký okruh

1. den:

Odlet a přípitek lahvičkou Bordeaux přímo nad rovníkem a přílet do exotického hlavního města čtvrtého největšího ostrova světa. Tento obrovský ostrov se odtrhl od prapevniny Gondvana a plaví se Indickým oceánem, jako pokusná biologická laboratoř, jako Noemova archa. Téměř vše je zde jedinečné, unikátní a rozkošné.

2. den:

ANTANANARIVO v nadmořské výšce Kathmandu má příjemné klima. Vyměňujeme eura za exotickou měnu ariary a hned se cítíme jako milionáři. Centrální náměstí a Avenue de I `Independence plná stařičkých Citroenů, nejluxusnější čtvrt Rova s palácem kruté královny je centrem kmene Merino, který je indonésko-malajského původu. Vyhlídka na milionové město. Popovídáme si o minulosti a současnosti na místech, kde se všechno děje.

3. den:

Místní přelet na Obratník kozoroha a 26 kilometrů džípy 4 x 4 přes poušť na nejkrásnější pláže jihu. Rybáři kmene věží jsou afrického původu. Slunce, ticho, pohoda, jaká může být jen v Africe. Sedíme na terase, srkáme drink a díváme na zpěněné vody na korálové bariéře. Poté nasedneme na domorodou pirogu a jdeme šnorchlovat do Indického oceánu. Uvidíme velryby? Gurmánské hody, plody moře, humr za pár korun, desítky příchutí třtinového rumu a slušné pivo. Kmeny Sakalawa a Mikea na místním trhu.

4. den:

Všechny baobaby světa pocházejí z Madagaskaru a my jsme právě zde objevili les baobabů RENIALA. Jde o světový unikát, kde na jedné ploše můžeme vidět desítky baobabů a kaktusů. Vedle lesa baobabů je záchranná stanice ohrožených želv Sokake.

5. den:

Celodenní odpočinek v hotelu na pláži před nastávající cestou. Možnost jít šnorchlovat nebo potápět na lokální útes. Budeme-li mít štěstí, budeme mít možnost jít pozorovat velryby.

6. den:

TULEAR je milé městečko, kde bosí rikšové táhnou dřevěné rikši. Le marché aux coquillages, krátká prohlídka a hned vyrážíme přes zemi kmene Mahafaty. Pomalované hrobky plné rohů ze zebu. ILAKAKA: městečko plné safírové horečky. Mořské speciality vyměníme za steak ze zebu.

7. den:

ISALO – Jurský park je nejnavštěvovanějším národním parkem ostrova. Nenáročná vyhlídková turistika s profesionálními průvodci. Sloní nohy, bizarní skalní útvary a my jako bychom byli na měsíci. Nádherné fotografické scenerie. Hrobky kmene Bara, který je jednoznačně bantuského původu. Na závěr se vykoupeme v čistém přírodním jezírku. Velký zážitek.

8. den:

ANJA: magický skalní útvar, posvátné místo a stovky fotogenických lemurů kata. AMBALAVAO: ukázka tradiční výroby papíru. Příroda se stále mění, z pouště je step a ze stepí jsou sytě zelená rýžová pole na strmých svazích. FIANARANTSOA: je centrem vzdělanosti, vína a čaje.

9. den:

Dnes budeme procházet královstvím kmene Betsileo, kde nakoupíme ty nejkrásnější suvenýry. AMBOSITRA je centrem dřevořezbářství. V ANTSIRABE koupíte nejkvalitnější výrobky z tkanin. Vysvětlíme si, co je to Fady. Rýže znamená život. Co je to Famadihana?

10. den:

Přes hluboká údolí a pláně se dostaneme až do východní části centrálního Madagaskaru. Suché hory a lesy se změní na šťavnatě zelenou barvu, a my se noříme do oblasti východních pralesů. Po cestě se zastavíme na místě, kde ještě "středověkou" metodou vyrábějí hliníkové hrnce, známé na celém ostrově. Podvečer příjezd do vesničky PÉRINET na okraji deštného lesa.

11. den:

Dnes je naším cílem džungle východu. Opět totálně změníme prostředí a míříme do národních parků ANDASIBE–MANTADIA. Ponoříme se pod majestátní stromy a začneme hledat místní zvířátka a ptactvo. Uděláme si i večerní procházku deštným pralesem, ze kterého se ve tmě na nás dívají stovky zářících očí. Dva dny v hustém lese, kde budeme hledat lemury, orchideje, chameleóny, tenreky (bodlín bezocasý) a piknik pod panenským vodopádem.

12. den:

Jeden z lemurů je jako jediné zvíře modrooký. Na Madagaskaru není nic jedovaté a tak se v džungli nemusíme bát. Každopádně máme vždy pronajatého profesionálního průvodce. Naším cílem je spatřit nejmenšího lemura světa a také největšího lemura Indri. Nejmenšího chameleona světa a i toho největšího. Najdete odvahu a sáhnete si i Vy na některé z těchto endemitů? Tak či onak, budete nadšeni. Odjezd zpět do Antananariva a transfer na letiště.

13. den:

Přílet domů.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, letenka Tana – Tulear, vstupné do národních parků a památek, 11 x ubytování v hotelech střední kategorie (místní 3* - 4* hotely) ve dvoulůžkových pokojích, 11 x snídani, 7 x večeři, letištní transfery na místě, pronajatou dopravu během prohlídek a safari, SEN průvodce, 1l balené vody denně/1 osoba, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

víza (cca 550 Kč, platí se přímo na letišti), stravu kromě uvedené, fakultativní výlety.

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Nenechte si ujít slevu zájezdu!


Váš vybraný zájezd nyní nabízíme za výhodnou cenu.
Následující dny vám garantujeme nejlepší cenu a podržíme vám také místo na zájezdu.

ODESLAT
Povinné pole
Nenechte si ujít slevu zájezdu!

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Zobrazit všechny fotky

TOP místa zájezdu

Národní park Isalo, Madagaskar

Isalo

Jihozápad ostrova Madagaskar tvoří masiv Isalo, kolem něhož se rozkládá stejnojmenný národní park. Park byl založen roku 1962 a kromě množství živočišných a rostlinných druhů může pochlubit i unikátní geomorfologií. Park je zajímavý především rozmanitostí svého terénu, zahrnující pískovcové formace, hluboké kaňony, oázy lemované palmami a travními porosty. K největším lákadlům parku patří tzv. Okno do Isaly“, které nabízí k vidění ty nejkrásnější západy slunce, jimiž je ostrov Madagaskar proslulý.


baobab na Madagaskaru

Antananarivo

Antananarivo neboli zkráceně „Tana“ je hlavním a největším městem Madagaskaru a nachází se v centrální části ostrova. Město leží v nadmořské výšce 1 300 metrů, díky čemuž zde celoročně panuje příjemné klima. Město je protkané sítí vodních kanálů a rýžových polí. Jednou z nejvyhledávanějších zdejších atraktivit jsou trhy Zoma, kde lze zakoupit řadu zajímavých produktů malgašské lidové tvorby. Centrem dění je živá Avenue de l’Indépendance lemovaná domky v koloniálním stylu. Dalším oblíbeným turistickým místem jsou ruiny královského paláce Rova s vyhlídkou, která nabízí velice pěkný pohled na hlavní město.


Afrika - ostrov Madagaskar

Andasibe-Mantadia

Národní park Andasibe-Mantadia představuje chráněnou oblast o rozloze 155 km2, která leží východně od hlavního města Antananarivo a je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Madagaskaru. Tento deštný prales je jedinečným biotopem s rozsáhlou biologickou rozmanitostí zahrnující mnoho endemických, vzácných a ohrožených druhů včetně 11 druhů lemurů. Hlavním lákadlem parku je zdejší zvířecí obyvatel lemur indri, který je největším druhem lemura na Madagaskaru. Tento druh se nachází pouze ve východním deštném pralese, kde lze kromě zmíněných lemurů spatřit také různé druhy ptáků, orchidejí, plazů či obojživelníků.

Reference klientů

Madagaskar - velký okruh

Ještě nikdy jsem na dovolené tak brzy nevstával a neprocestoval takové vzdálenosti. Stálo to však za to! Nejen pro mě s manželkou, ale i pro mé dospívající děti. Děkuji za úžasnou zkušenost. Martin

Madagaskar - velký okruh

Zájezd byl nádherný, Madagaskar byl nádherný, počasí se nám neskutečně vydařilo. Nenašla jsem na něm kromě své kinetózy a sem-tam až přebytku emocí z viděného a prožívaného ani vlásek něčeho, co by mi bylo vadilo. Na Madagaskar jsem se léta těšila, očekávala jsem mnoho, ale skutečnost předčila všechna očekávání. Skutečná archa! Setkala se tam parta sympatických, a hlavně zvědavých lidí, kteří neváhali brzy vstávat a pozdě lehat, aby co nejvíce viděli a poznali. Země nádherná, lidé nádherní a pozitivně naladění, krásné usměvavé děti, lemuři, chameleóni, palmy, celá fantastická fauna a flóra! Kéž by se SNU všechny pobyty vydařily k takové všeobecné spokojenosti účastníků jako tento. A bylo by to takové, i kdyby to ubytování nebylo tak nádherné, vyvážené a posazené do přírody. Děkuji. Zlata Petrová

Madagaskar - velký okruh

Zúčastnila jsem se zájezdu Madagaskar velký okruh. Byla jsem unesena tamní rozmanitou přírodou. Nestačila jsem fotit tolik krásy. Děkuji všem účastníkům za skvělou partu. Hlavně průvodci, který neměl chybu! Juraj Ondrejčík je sice mladý, ale zkušený a erudovaný průvodce. Postaral se nám o příjemný pobyt, na všechny naše otázky vždy uměl odpovědět. Nezapomenutelná cesta na zebu, kde zebu střečka a nepomáhali ani hole. Když se uprostřed cesty vyvalil, myslela jsem si, že je po něm. Za chvíli jsme byli obklopeni hejnem tamních dětí. Naštěstí jsem měla pro ně tužky. Nejvíce se mi líbil Baobab les. Stáli si tam majestátně, některým bylo i 1 000 let. Ubytování bylo všude na úrovni, i s bazény, které jsem vždy využila. Strava, to byla báseň a pastva pro oči. Francouzská kuchyně je světoznámá. Užívala jsem si to, i když to byla přímo výkrmná dieta! Kdo chce vidět lemury nejen v TV, ať jede do deštného pralesa. My jsme si je užili a těšili se z každého druhu. Nejvíce se mi líbil,, tančící,,. Je i největší. Jen se mi ho nepodařilo vyfotit, jak si hopká. Ne nadarmo má toto jméno. Skoro mi oči vypadly, když jsem ho viděla upažit a Tup-Tup-Tup a už byl pryč. Věděla jsem o tomto druhu lemurů, i tak mě to překvapilo vidět ho na vlastní oči. Kdo chce vidět nefalšovanou přírodu, vidět endemické druhy živočichů a rostlin, ať jede na Madagaskar. Vřele doporučuji. Anna Junková

Madagaskar - velký okruh

Dobrý den. Zúčastnila jsem se s manželem poznávacího pobytu na Madagaskaru. Ocitli jsme se v nádherné přírodě s původní faunou a flórou. Nikdy nezapomeneme na krásné zážitky, prožité v této zemi. Doprovázel nás velmi sympatický, mladý muž – Jiří Ondrejčík, který je absolutní profesionál, maximálně flexibilní, inteligentní s velmi citlivým individuálním přístupem ke všem účastníkům. Jirko, velmi pěkně Ti děkujeme spolu s manželem za bohaté zážitky, relax a krásně prožité dny na tomto ostrově. Díky Tobě jsme si maximálně užili lemury v deštném pralese, nezapomenutelnou jízdu na zebu, procházku v nádherném baobabovém lese. Ubytování bylo komfortní, strava z francouzské kuchyně velmi chutná. Děkujeme Kálalovi


Zážitky ze zájezdů

Madagaskar, „Izay mátor rakofana Gönyű

Toto madagaskarské přísloví v doslovném překladu znamená, že ten, kdo spí, tak tomu se na přikrytí hodí jen špinavý pytel. Maturi (malgaština nemá u, proto o často vyslovují jako u) znamená spát. Rakufana je zákryt a guny je pytel. Špinavé od hlíny, upletené nahrubo z vlákna agave, co místní používají zejména na transport rýže. Pozor tedy, kdo dlouho vyspává, promrhává šanci něco zažít nebo dokázat, a tak se z něj stane chudák. Všech osmnáct etnických skupin Madagaskaru ví, co se tím myslí. Hovoří sice jiným dialektem a možná mají jinou výslovnost podle regionu, ale velmi dobře vám budou rozumět. My nespíme, ale lovíme zážitky, co to jenom jde. Vždyť "Izay mátor, rakofana Gönyű" to vystihuje přesně.

Madagaskar - ostrov lemurů

Podle teorie, kde kolébkou lidstva jsou místa ve Východní Africe a nejstarší kosti člověka se našli v Keni, tak to lidstvo při osidlování Madagaskaru vzalo trošku oklikou. Madagaskar, čtvrtý největší ostrov na světě byl osídlen lidmi z Indonésie. Společné mají více z Asií než s Afrikou. Je to zajímavý mix Asie a Afriky, který asi nikde jinde na větě nenajdete. Stejně nikde jinde nenaleznete lemury, v podstatě primáty, kteří jsou našimi prapředky. Pokud se člověk vyvinul z opice, tak opice se vyvinuly z lemurů. (Pokud člověka stvořil Bůh, tak je to jedno.) Lemuři žili i v pevninské Africe, ale tam je rychlejší a větší opice (vyvinuly se před cca 35 miliony let) a další predátoři poslali mezi vyhynulé. Nebýt Madagaskaru, tak si lemura prohlédnete jako fosílii v muzeu nebo v knihách, jaké máme o dinosaurech. Jelikož se tento ostrov spolu s Indií před cca 165 miliony lety odtrhl od Afriky, později dal sbohem i indického subkontinentu, tak zde vznikl prostor pro tento živočišný druh, aby se bez ohrožení zachoval. Jedinými nepřáteli lemurů je škrtič boa, nebo fosa. A možná ještě my, lidé (méně odlesňovat a více přírodu chránit!).

Madagaskar, trek v Jurském parku

Lemury ve volné přírodě je si třeba zasloužit. Nejsou to koaly, že by ležely pár dní na stejných větvích. Musíte mít trošku štěstí, jinak můžete jít do ZOO. Poprvé jsme se s nimi setkali v národním parku Isalo. Je to nejnavštěvovanější a zároveň nejstarší národní park, přezdívaný i Jurský park, protože se po něm procházeli i dinosauři. Z pohodlí vkusné přírodní, ale zároveň moderní lodge vyrážíme na turistiku. Vždy s místním průvodcem, aby nám neunikl ani jeden endemicky hmyz, ani jedna zajímavá rostlinka, a abychom měli jistotu, že uvidíme více. Den to byl velmi náročný, ale pěkný. Autem jsme po ránu zapadli v blátě a místní Malgaše jsme nechali tlačit a my pokračujeme dále pěšky. Prospělo nám to. Velmi nás zaujaly skalní útvary, které vlastně vytvořila řeka před mnoha miliony let. Vedle nás stromy tapia, jejichž plody dozrávají v září, a na jejich listech se živí larvy motýlů, z nichž místní tkají textil. Je to hedvábí z Antsirabe. Je horko, a tak víme, že štíři se skrývají pod skalami. Hledáme opravdu velmi krátce a fotografujeme malé štíry a natrefíme i na většího, později naši pozornost upoutaly pakobylky. Místní endemity, které se páří patnáct dní. Jak romantické, nedivím se, že místní průvodci přesně věděli, kde je hledat. Jejich maskování je tak dokonalé, že bez nich bychom je určitě přehlédli. Dostáváme se na překrásnou skalní vyhlídku. Jsme okouzlení.  

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu