sleva first minute až 19%

Mikronésie komfortněji

Skutečná cesta, kde budeme vidět více vody než pevniny. Tichý oceán skrývá tisíce malých rajských ostrovů, o kterých nevíme téměř nic. Alespoň malý zlomek navštívíme na této fantastické cestě Mikronésií a budete si moci zapsat další navštívené země.

  • rajské ostrovy na druhém konci světa
  • Guam, Marshallovy ostrovy, Palau i Havaj
  • jedinečné vědomosti a know-how o Mikronésii
  • precizní program se SEN průvodcem
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku (velmi výhodný doplatek za business třídu), letištní poplatky, všechny přelety, víza, ubytování v hotelech dle popisu, dopravu dle programu, aktivity podle programu i michelinskou restauraci v Taipei, jízdu nejrychlejším výtahem světa, dopravu na jih ostrova Guam, dopravu na unikátní Nan Madol včetně pronajaté lodě, ochutnávku božského sakau, pronájem jachty na Marshallových ostrovech, ekologický poplatek za vstup na panenský ostrov, ponor k vraku letadla, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, cestovní autorizace ESTA do USA (910,- Kč), další jiné aktivity, případné potápění

Ubytování:

Taipei – Sheraton Grand Taipei *****, 1 noc
 
Palau – Palau Royal Resort *****, 2 noci
 
Guam – Hilton Guam Resort & Spa *****, 1 noc
 
Pohnpei – 7 Stars Inn ***, 3 noci
 
Majuro – Marshall Island Resort ****, 2 noci
 
Honolulu – Hilton Waikiki Beach ****, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Příjemný let

LETADLO

Odlet z Evropy. Pohodlný let renomovanými leteckými společnostmi. Chcete více? Vyzkoušejte business class.

2. den: Vyhlídka na město z 89. patra

TAIPEI

Přílet do Taipei. Kvalitní celodenní prohlídka hlavního města čínské provincie, která se v roce 1949 odtrhla od Číny. Mauzoleum vůdce Kuomintangu Čankajška, nejmodernější čtvrt kosmopolitního Taipei - Xinyi, které dominuje přes půl kilometrová věž Taipei 101. Zážitkem je samostatná jízda výtahem na její vrch, který jede rychlostí (60 km / h), vyhlídka na město z 89. patra. Večeře v Michelinské restauraci za 20 eur, bude velkým gurmánským zážitkem. Ochutnáme skvělé knedlíčky v Ding Tai Fung uvnitř mrakodrapu Taipei 101. Krásná vyhlídka z vrchu hory slona na rozsvícenou metropoli večerního města s dominantou Taipei 101, která má tvar bambusu. Budete nadšení. Ubytování v luxusním hotelu.

3. den: Alii – vítejte!

TAIPEI – PALAU

Víte, že právě z Taiwanu se vydali kdysi první lidé osídlovat Mikronésie? A my jdeme po jejich stopách. Přilétáme na Palau. Ostrov, který ukrývá mimořádné přírodní bohatství s tropickým klimatem, s celoročními teplotami okolo příjemných 27 stupňů Celsia. Krásná křišťálová voda s klidnou ostrovní atmosférou. Palau patří mezi nejkrásnější místa na potápění a šnorchlování. I pro ty, co se nepotápí, ale pouze šnorchlují, to bude zážitek. Vychutnejte si služby našeho luxusního resortu nedaleko krásných vápencových ostrůvků. Na celém ostrově jsou jen dva kvalitní hotely a my bydlíme v jednom z nich.

4. den: Plavba rychlo-čluny po Národním parku Rock Islands s rajskou zátokou Mléčné dráhy

ROCK ISLANDS, PALAU

Národní park Rock Islands tvoří zhruba 300 liduprázdných vápencových ostrůvků, mezi kterými se dnes budeme plavit soukromými rychločluny. Jedním z množství rajských, člověkem nedotčených míst tohoto fascinujícího vodního fenoménu, je zátoka Mléčné dráhy. Čisťoučké tyrkysové vodě Tichého oceánu se zde dá těžko odolat, a tak skáčeme do příjemné vyhřáté zátoky, kde se celý potíráme bílým bahnem. Tento ozdravný a zkrášlovací proces nám osvěží a zkrášlí pokožku. Šnorchlování ve volné přírodě na takto exotickém místě je nepopsatelné.

5. den: Šnorchlování s medúzami

KOROR – ELIK MALIK

Opět nastupujeme do našeho privátního rychločlunu a směřujeme na jih Národního parku Rock Islands na ostrov Elik Malík. Zde budeme v jezeře šnorchlovat s miliony medúzami, které vůbec nežahají. Je to více fascinující, než si umíte představit. Jde o unikátní druh medúz, které nežahají. Jsou jich milionové kolonie. Když mezi mini plavete, máte každým pohybem rukou pocit jako byste se pohybovali v želatině. Kousek od Jellyfish Lake se nachází Německý kanál. Do korálového útesu ho tu vykopali němečtí vojáci. Dnes je na tomto místě zlom korálových útesů a hluboké vody domovem korálových žraloků a obrovských mant s ladnými pohyby. My zde budeme s nimi ve volné přírodě šnorchlovat. Podmořský svět v Mikronésii je opravdu překrásný. Ne nadarmo se říká, že Palau je doslova rájem pro potápěče.

6. den: Světový antieverest

GUAM
Guam je největším ostrovem Mikronésie se stálým tropickým podnebím během celého roku. Hned ráno vyrážíme na okruh ostrovem. Severní část ostrova je korálového původu a nížinatá, jižní je sopečného původu a hornatá. Po 2. světové válce, až do roku 1974 zde žil zakopaný v bunkru japonský voják. Nevěděl, že už 28 let je po válce. No podle nás se mu jen líbilo na ostrově, který je nejblíže Mariánském příkopu (světový Antieverest s hloubkou 10 920 metrů). V absolutní tmě a při obrovském tlaku zde žijí záhadní živočichové s velikánskýma očima, o kterých vědci dodnes vědí minimum. Na ostrově sídlí vojenská letecká a námořní základna USA. Brunch si dáme v Jeffově pirátské restauraci na vzdáleném jihovýchodě ostrova. Z vyhlídky dvou zamilovaných si vychutnáme západ slunce nad nejznámější zátokou Tumon s nejkrásnější pláží ostrova, kde se nachází i náš luxusní hotel. Večer procházka po osvětlené ulici přeplněné značkami jako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. Je steak, který ochutnáte na večeři, tím nejlepším ve vašem životě? Z Mariánských ostrovů přelétáme na Karolíny.

7. den: Pozor na hlavu, padají kokosy!

GUAM – CHUUK – POHNPEI

Dnes absolvujeme přelet do federativních států Mikronésie letem, který domácí přezdívají "the Island Hopper". Odlétá se z amerického ostrova Guam a jeho finální destinací je Havaj. Let má celkově 6 mezipřistání na exotických ostrovech roztroušených v Mikronésii. Využíváme nakombinování tohoto zajímavého letu a na vybraných ostrovech v Mikronésii se proto můžeme zdržet několik dní. Přistaneme nejdříve ve státě Chuuk, následně přeletíme na Pohnpei, který je největším a nejhornatějším ostrovem spolkového státu federativního státu MIKRONÉSIE. Úplně jiný svět! Pozor na hlavu, padají kokosy! Máme 3 plné dny na objevování jednoho z nejexotičtějších míst, jaké jste kdy navštívili. Jako první si půjdeme prohlédnout město Kolonia, kde se nachází zřícenina kostela, který byl postaven německými misionáři. Zahalené japonské tanky do tropických palem, které tu zůstaly po druhé světové válce.

8. den: Benátky Pacifiku a magií zakletý Nan Madol

POHNPEI

Pronajatou dopravou pouze pro nás vyrážíme na opačný konec ostrova magií zakletému Nan Madol s pohnutou minulostí. Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takové přezdívky charakterizují památku, která Vám vyrazí dech. Postavili ho Řekové před 2300 lety? Nebo dva bratři, zakladatelé dynastie Saudeleur, jejichž poslední vládci byly málo oblíbený, kvůli praktikování kanibalismu. Přesto vládli 500 let. Na Tahiti nic takového nenajdete. Archeologové říkají, že vícetunové kameny přepravovaly z ostrova, který je hodinu letu. Tehdy však letadla neměli ... Budete se cítit jako objevitelé. Žádné zátarasy, žádní jiní turisté, pouze Vy a nedozírný oceán. Všichni si zaplaveme pod vodopádem na opačné straně ostrova. Ubytování je zde jednoduché, i když opět nejlepší v celém státě.

9. den: Taro, noni, puhalla a nejvyšší místo Mikronésie

PALIKIR

Výstup na hornatý ostrov Sokehs. Z nejvyššího vrchu ostrova ve výšce 270 metrů si vychutnáváme krásný výhled na celý ostrov. Malé domorodé domky, bujná příroda. Mango, kokosové palmy, taro, jackfruit, noni (weipwul) a chlebovník. O exotické druhy ovoce zde budeme zakopávat na každém kroku. Hala ovoce, jak se často krát přezdívá plodu stromu Pandanus, zde dorůstají obrovských rozměrů a hustá džungle jednoho z nejkrásnějších tropických ostrovů světa. Zažijeme přípravu magického nápoje sakau, který opět všichni ochutnáme. Jde o nápoj, který nám ochromí tělo, ale mysl budeme mít čistou a jasnou. Projedeme hlavní město Palikir, odkud vládne státu (FSM) na ploše 3 000 km2. Jak vypadá parlament bývalých lidožroutů a jeden z posledních matriarchátů světa? Ukážeme Vám místo, kde žijí v místní řece dvou až třímetrové úhoři a Vy je budete moci nakrmit malými makrelami ve volné přírodě.

10. den: Marshallovy ostrovy

POHNPEI – KWAJALEIN – MAJURO

Další vyhlídkový let. Přistáváme na vojenském ostrově Kwajalein, který je i místem vesmírného výzkumu. Na tomto ostrově je přísný zákaz fotit i z letadla. Krátké mezipřistání a následně přeletíme na super exotické Marshallovy ostrovy. Přes tisíc korálových ostrovů a malých atolů. Velký zážitek a nádherné fotografie z letadla. Na tuto cestu doporučujeme vzít si s sebou dron. Opět totálně jiné ostrovy, než jaké jsme viděli doposud. Nejvyšší vrch zde má 3 metry, skoro žádná pevnina. Auty přejdeme po jediné asfaltce hlavního města kolem všech oficiálních instituci Majuro.

11. den: Je na palubě i Pátek? Privátní ostrov Eneko

MAJURO – ENEKO

Pronajatou lodí vyrážíme kolem ostrůvků a ve stylu Robinsona Crusoe hledáme ten nejkrásnější ostrov světa. Ponoříme se za vrakem letadla a vrtulníku na dno klidné laguny. Většina z Vás to dokáže. Na panenském ostrově si vychutnáme krásnou pláž, šnorchlování při korálech a užívat si budeme klid na soukromém ostrově Eneko. Při odlivu se můžete pěšky projít mezi jednotlivými maličkými, panenskými atoly. Bude vás to lákat na takovou procházku, ale pozor – buďte opatrní a sledujte si čas. Zpět se musíte dostat před příchodem přílivu. Ten bývá tak vysoký, že přechodnou cestu mezi atoly zaplaví, a tak silný, že lodě s motorem se přes něj mají problém dostat. Nemáte šanci ho proplout.

12. den: Rybaření z lodi na otevřeném oceánu. Podaří se nám chytit velkého tuňáka či "pouze" wahoo?

RATAK

Dnes odjíždíme soukromou lodí s kapitánem na rybaření do otevřených vod Tichého oceánu. Loď je vybavena několika pruty, s extrémní tvrdostí a profesionálními navijáky na mořské ryby. Podaří se nám ulovit většího tuňáka jako naposledy? Večerní let na Oahu. Přelet časové hranice a přílet na HAVAJ tentýž den ráno, transfer do kvalitního hotelu v Honolulu, které je nejjižnějším hlavním městem 50. státu USA. Nejbližší 4 noci strávíme buď na pláži nebo se můžete zúčastnit fakultativního okruhu Havajskými ostrovy.

13. den: Aloha!

HONOLULU NEBO BIG ISLAND

Relax na Oahu nebo fakultativně pokračování v dobrodružství na třech největších ostrovech Havaje. I zde je každý ostrov úplně jiný. Přelet na největší ostrov havajského souostroví Big Island, který je považován za přírodně nejkrásnější a geotermální nejaktivnější. Pronajatými auty se pokusíme dostat až na nejvyšší vrch naší Země. Od úpatí, které je 5 km pod mořskou hladinou až po vrchol Mauna Kea (4205m) je vyšší než Mt. Everest. Příroda se mění, zeleň ubývá a my se z úrovně moře pokusíme dostat až na úplný vrchol Havaje. Ve výšce 3000 metrů si musíme udělat povinnou zastávku na vyrovnání tlaku. Zde uvidíte jeden z nejkrásnějších západů slunce ve svém životě. Na samotném vrchu Mauna Kea jsou světové observatoře, protože toto místo je ideální pro pozorování noční oblohy. Našim autem vyjdeme až na úplný vrchol a pocítíme co je nedostatek kyslíku. No jen na chvíli. Program je dělán tak, aby nikoho nebolela hlava, a aby u Vás převládaly pouze ty dobré pocity. Budeme se na Havaji koulovat? Sjedeme zpět na úroveň moře.

14. den: Pláž nebo Maui

HONOLULU NEBOU MAUI

Pokračování v relaxaci, nebo v poznávání Havaje a odlet na další ostrov Maui, který je druhým největším ostrovem Havaje. Je známý nejkrásnějšími plážemi a je považován za nejluxusnější ostrov souostroví. Prohlédnout si půjdeme známou skálu s přezdívkou "jehla" v deštném pralese uvnitř Národního parku Iao. Transfer křížem přes ostrov do kdysi hlavního města Havajského království – Lahaina. Kromě zachovaných historických budov a kdysi významného přístavu se půjdeme podívat na symbol města – strom banyán. Na večeři můžete v lokální restauraci ochutnat tradiční havajské POKE nebo si dát čerstvý úlovek dne.

15 den: Pláž nebo Maui

HONOLULU NEBOU MAUI

Chcete-li objevovat dál, brzy ráno vyrážíme na cestu zvanou Road to Hana. Cesta deštným pralesem s více než 600 zatáčkami a 42 mosty je celodenní dobrodružství, při kterém platí, že cesta je cíl. Zastavujeme u těch nejkrásnějších místech, které cesta nabízí. Úzké cesty se zatáčkami, které vystavěli čínští přistěhovalci, kteří pracovali na polích cukrové třtiny. Nezapomeňte si plavky, můžete zkusit koupání v jezírkách pod vodopády. Z jedné strany prales, z druhé sopka a oceán. Cestou si pochutnáte na čerstvé kokosové vodě nebo na právě dopečeném havajském banánovém chlebu. Duhové eukalypty lemující cestu. Cestu zakončíme procházkou k Seven sacred pools, kde ucítíte sílu havajské přírody. Čeká nás cesta zpět na hotel. Prošli jsme spolu téměř celý ostrov.

16. den: Návrat na Oahu

HONOLULU

Relax nebo závěr našeho poznávacího okruhu Havají. Návrat do Oahu. Přistáváme kousek od Pearl Harbour, který navštívíme. Japonské torpédo Kaiten pilotované sebevražedným kamikadze, americká ponorka, areál, kde se to všechno v roce 1941 událo a Battleship Missouri, na které byl podepsán konec druhé světové války. Vyhlídka na Honolulu z kráteru sopky. Světoznámá pláž Waikiki v celé šíři až po Diamond Head. Socha Duke Kahanamoku, který je otcem surfařů. Společná večeře v restauraci Buba Gump známé z filmu Forrest Gump. Havajské západy slunce Vám budou určitě chybět. Chcete dokončit havajské nákupy na luxusní obchodní ulici Kalakaua avenue přes celé Waikiki nebo se objednat na lávovou masáž? Nyní je k tomu vhodný čas.

17. den: Rozlučka

HONOLULU – EVROPA

Odlet domů.

18. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů.

Mikronésie
<
>
Tichý oceán skrývá tisíce malých rajských ostrovůPalau patří mezi nejkrásnější místa pro potápění i šnorchlování na světě Marshallovy ostrovy skrývají i tento unikát, který si vychutnáme Rajské ostrovy na druhém konci světa Guam je největším ostrov Mikronésie Přilétáme na Palau Zážitek na celý život I tyto unikáty objevíme na dně moře Objevíme podmořský svět Palau Podmořský ráj na Palau Plavání s medúzami na Palau Ponoříte se do jezera plného medúz?Výstup na hornatý ostrov SokehsMikronésii si užijeme se vším všudy Bílé pláže, tyrkysová voda a tropické podnebí po celý rok Přelet na další ostrovy, neskutečný zážitek Užijeme si panenské ostrovy Výhledy z loďky na neobydlené atoly kolem nás

Mikronéské federativní státy

Dnes tento nezávislý stát, který je přidružený k USA tvoří čtyři hlavní ostrovy Yap, Chuuk, Kosrae a Pohnpei. Na posledním jmenovaném se nachází také hlavně město těchto federativních států Mikronésie – Palikir, které jsme navštívili. V tomto městě se nachází prezidentský palác s parlamentem. Na Pohnpei jsme měli dostatek času, abychom ho prozkoumali celý. Měli jsme vybavené privátní auto, kterým jsme si ostrov projeli celý dokola. Zastavovali jsme postupně na dvou různých vodopádech zasazených do dokonalé, hornaté přírody, kde jsme měli pocit, jako bysme se v kuse procházeli po botanické zahradě. A my jsme s CK SEN samozřejmě viděli ještě víc. Nás průvodce znal místo, kde žijí v místní řece dvou až třímetrový úhoři a my jsme je šli nakrmit ve volné přírodě. Byli jsme se také podívat na místní farmu, kde domácí chovají mořské okurky a starají se o to, aby nevymřeli. Mají tam laboratoř, která je na místní poměry nadprůměrně vybavená. Tam kultivují stravu v podobě řas, přesně ušité na míru pro malinké mořské okurky. Ty, když dorostou do délky pár centimetrů, jsou vypuštěny do volné přírody. Pokud si myslíte, že na tomto ostrově o rozloze 371 km² není co dělat, tak jste na omylu. My jsme pokračovali dále a šli jsme si udělat túru přes deštný prales, na nejvyšší skálu tohoto ostrova s ​​názvem Sokehs, s nadmořskou výškou 270 metrů. Šli jsme deštným pralesem, a proto je ideální si vzít nepromokavou bundu, protože na 99% přijde monzunový liják, chtěli jsme se přeci dostat na nejvyšší místo na ostrově, které dokonale váže všechna oblaka. Z vrchu jsme si naopak užili krásný výhled na celý ostrov. V neposlední řadě k ostrovu Pohnpei patří její nejzajímavější památka NanMadol, tedy o trosky kamenného města. Poznávačku ostrova jsme ukončili na farmě, kde pěstují koření, které jsme si mohli zároveň i koupit po celém ostrově, jako suvenýr z exotické destinace Pohnpei.

Čti více
Poznáte, jak vypadá typická jurta

Národní park Terelj

Mongolská příroda pohltila celou zemi a stačí se vydat pár desítek kilometrů za Ulánbátar a ocitnete se v jejím lůně v NP Terelj. Bude pro nás oázou klidu, odpočinkem od vlakových kupé a ochutnáme život nomádů a přespíme v jurtách. Terelj nám ukáže nejen stáda koní či jaků, ale i vzácné, buddhistické ovoo a bizarní skalnaté formace. Ochutnáte sýr, tvaroh či airag v typické mongolské jurtě během návštěvy domácích? Zajezdíte si na mongolském koni? Vyšlápnete jemný pahorek ke krásnému chrámu? Terelj nabízí mnoho zážitků a věřte, že tato místa budou patřit k vrcholům naší cesty.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací