Mikronésie komfortněji

Skutečná cesta, kde budeme vidět více vody než pevniny. Tichý oceán skrývá tisíce malých rajských ostrovů, o kterých nevíme téměř nic. Alespoň malý zlomek navštívíme na této fantastické cestě Mikronésií a budete si moci zapsat další navštívené země.

  • rajské ostrovy na druhém konci světa
  • Guam, Marshallovy ostrovy, Palau i Havaj
  • jedinečné vědomosti a know-how o Mikronésii
  • precizní program se SEN průvodcem
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku (velmi výhodný doplatek za business třídu), letištní poplatky, všechny přelety, víza, ubytování v hotelech dle popisu, dopravu dle programu, aktivity podle programu i michelinskou restauraci v Taipei, jízdu nejrychlejším výtahem světa, dopravu na jih ostrova Guam, dopravu na unikátní Nan Madol včetně pronajaté lodě, ochutnávku božského sakau, pronájem jachty na Marshallových ostrovech, ekologický poplatek za vstup na panenský ostrov, ponor k vraku letadla, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, další jiné aktivity, případné potápění

Ubytování:

Taipei – Sheraton Grand Taipei *****, 1 noc
 
Palau – Palau Royal Resort *****, 2 noci
 
Guam – Hilton Guam Resort & Spa *****, 1 noc
 
Pohnpei – 7 Stars Inn ***, 3 noci
 
Majuro – Marshall Island Resort ****, 2 noci
 
Honolulu – Hilton Waikiki Beach ****, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet a dlouhý, ale kvalitní let (máme business class za výjimečnou cenu).

2. den:

Přílet do TAIPEI v perfektní formě v šest hodin ráno. Kvalitní celodenní prohlídka hlavního města čínské provincie, která se v roce 1949 odtrhla od Číny. Mauzoleum vůdce Kuomintangu Čankajška, nejmodernější čtvrt kosmopolitního Taipei - Xinyi, které dominuje přes půl kilometrová věž Taipei 101. Zážitek z nejrychlejšího výtahu světa (60 km/h), vyhlídka na město z 89. patra. Oběd v Michelinské restauraci, kde se na oběd běžně čeká 2 hodiny, my však máme místa objednaná a čekat nebudeme. Velký gurmánský zážitek. Procházka večerním městem. Vysvícený prezidentský palác a býčí penis či žabí vajíčka na večerních trzích. Ochutnáte? Ubytování v luxusním hotelu Sheraton Tai-pei.

3. den:

Luxusní snídaně, dopoledne volno na individuální procházky Taipei či meditaci v taoistickém chrámu, který je naproti hotelu. Víte, že právě z Taiwanu se vydali kdysi první lidé osídlovat Mikronésii? A my se vypravíme po jejich stopách. Palau. Alii - vítejte. Transfer do Palau Pacific Resort 5*, který je nejlepším hotelem státu. Strávíme tu 2 noci, 3 dny.

4. den:

PALAU je samostatná mladičká republika (od r. 1994) složená ze 16 spolkových států. Má pouze 22 000 obyvatel, má však také Rock Islands (UNESCO) a tam jezírko, kde se dá potápět s miliony medúz, které vůbec nežahají. Vyřádíme se.

5. den:

Ukážeme si pikantnosti, které vidí málokdo: japonský tank z druhé světové války, povyprávíme si legendu o chlebovníku, ze kterého vyskakovali ryby a navštívíme i vězení, kde je většina vězňů rodinně spjata s prezidentem. Nakonec se posílíme v hospodě, která patří králi Ibedul Gibbonsovi. A samozřejmě si užijeme úžasné moře a běloučkou pískovou pláž. Nakoupíme krémy z písku Mléčné dráhy, ochutnáme lokální pivko Červený kohout, čerstvé grilované ryby a překvapivě dobré sushi, zašleme exotické pohlednice a v noci směřujeme na letiště.

6. den:

GUAM: rozvinuté letovisko se stálým tropickým podnebím během celého roku. Hned ráno vyrážíme na půldenní okruh ostrovem. Po 2. světové válce zde žil zakopaný v bunkru japonský voják až do roku 1974. Nevěděl, že už je 28 let je válce. Podle nás se mu jen líbilo na ostrově, který je nejblíže Mariánském příkopu (světový Antieverest-10 924 m). Brunch v Jeffově pirátské restauraci na vzdáleném jihovýchodě ostrova, silný slaný příboj, jaký můžete zažít pouze u Tichého oceánu. Zde na neturistickém jihu hledáme původní kulturu Chamoro. Následně luxusní zátoka Tuamon s nejkrásnější pláží ostrova, kde se nachází i náš hotel Hilton Guam Resort. Večer procházka po vysvícené ulici přeplněné značkami jako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. Je steak, který ochutnáte na večeři, tím nejlepším ve vašem životě? Z Mariánských ostrovů přelétáme na Karolíny. Mezipřistání na ostrově Chuuk, kde dokážeme od kapitána vyžádat povolení vystoupit a následný přelet na Pohnpei.

7. den:

Přistáváme v POHNPEI, na největším a nejhornatějším ostrově Spolkového státu MIKRONÉSIE. Úplně jiný svět! Pozor na hlavu, padají kokosy! Máme 3 plné dny na objevování jednoho z nejexotičtějších míst, jaké jste kdy navštívili. Pronajatou dopravou pouze pro nás vyrážíme na opačný konec ostrova a následně lodí na ostrov Tenwen k úžasnému Nan Madol.

8. den:

Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takové přezdívky charakterizují památku, která vám vyrazí dech. Postavili ho Řekové před 2300 lety? Nebo dva bratři, zakladatelé dynastie Saudeleur, která odsud vládla 500 let? Na Tahiti nic takové nenajdete. Archeologové říkají, že několika tunové kameny přepravovali z ostrova, který je hodinu letu. Tehdy však žádná letadla neměli. Budete se cítit jako objevitelé. Žádné zátarasy, žádní jiní turisté, pouze vy a nedozírný oceán. Ubytování je zde jednoduché, i když opět nejlepší v celém státě.

9. den:

Výstup na hornatý ostrov Sokeh s pohnutou historií. Malé domorodé domky, bujná příroda. Mango, kokosové palmy, taro, jackfruit, noni (weipwul), puhala, chlebovník a hustá džungle jednoho z nejkrásnějších tropických ostrovů světa. Všichni si zaplaveme pod vodopádem na opačné straně ostrova. Zažijeme přípravu magického nápoje sakau, který opět všichni ochutnáme. Jde o nápoj, který nám ochromí tělo, ale mysl budeme mít čistou a jasnou. Navštívíme hlavní město Palikir, kde nebydlí ani jeden obyvatel a odkud se vládne státu (FSM) na ploše 3000 km2. Jak vypadá parlament bývalých lidožroutů a jeden z posledních matriarchátů světa? Čas na unikátní potápění či rybaření. Podaří se nám chytit mečouna či "pouze" wahoo jako loni?

10. den:

Další vyhlídkový let. Přistaneme ve státě Kosrae a následně přeletíme na super exotické MARSHALLOVY OSTROVY. Přes tisíc korálových ostrovů se dělí na skupiny Ralik a Ratak a my přistaneme na obou. Velký zážitek a nádherné fotografie z letadla. Opět totálně jiné ostrovy, než jaké jsme viděli doposud. Nejvyšší vrch zde má 3 metry, skoro žádná pevnina. Auty přejedeme po jediné asfaltce hlavního města kolem všech oficiálních institucí Majuro.

11. den:

Pronajatou jachtou vyrážíme kolem ostrůvků a ve stylu Robinsona Crusoe hledáme ten nejkrásnější ostrov světa. Ponoříme se za vrakem letadla na dno klidné laguny. Většina z vás to dokáže.

12. den:

Přejíme se kokosových ořechů a budeme se opalovat na pláži, kde budeme pouze my. Dokonce celý tento tropický ostrůvek je pouze náš. Exkluzivní zážitek. Ubytování opět v nejlepším hotelu ostrova.

13. den:

Odlet, přelet časové hranice a přílet na HAVAJ tentýž den ráno, transfer do hotelu Hilton v Honolulu, které je nejjižnějším hlavním městem 50. státu USA. Nejbližší 4 noci strávíme buď na pláži nebo se můžete zúčastnit fakultativního okruhu Havajskými ostrovy.

14. den:

Relax na Oahu nebo fakultativně pokračování v dobrodružství na třech největších ostrovech Havaje. I zde je každý ostrov úplně jiný. Přelet na největší ostrov známý nejkrásnější přírodou, na BIG ISLAND. Zde chceme v průběhu jednoho dne vidět sníh i oheň. Auty vyrazíme na nejvyšší vrch světa Mauna Kea. Návštěva MAUI a OAHU v následujících 2 dnech.

15. den:

Pokračování v relaxaci nebo v poznávání Havaje. MAUI: druhý největší ostrov Havaje je známý nejkrásnějšími plážemi a považován za nejluxusnější ostrov souostroví. Každoročně právě zde můžete vidět velryby. I velryby plavou na dovolenou na Maui. Nejkrásnější pláže USA, čisťoučké moře plné želv, hotel přímo na pláži. Odpočinek anebo zkusíte let vrtulníkem či havajskou lávovou masáž?

16. den:

Relax nebo závěr našeho poznávacího okruhu Havají. OAHU: přistáváme kousek od Pearl Harbour, který navštívíme. Japonské torpedo Kaiten pilotované sebevražedným kamikadze, americká ponorka, pietní místo japonského útoku. Kolem školy, kde studoval Barack Obama, na vyhlídku nad Honolulu a pod námi světoznámá pláž Waikiki v celé šíři až po Diamond Head. Křížem přes celé město, čínskou čtvrť, až na místo nejlepších surfařských pláží pod sopkou. Ubytování v Hilton Hawaiian Village přímo na pláži Waikiki. Poslední nákupy dárků v největším nákupním centru světa pod otevřeným nebem. Večeře v restauraci Buba Gump známé z filmu Forrest Gump.

17. den:

Odlet domů.

18. den:

Přílet.

Mikronésie
<
>

Mikronéské federativní státy

Dnes tento nezávislý stát, který je přidružený k USA tvoří čtyři hlavní ostrovy Yap, Chuuk, Kosrae a Pohnpei. Na posledním jmenovaném se nachází také hlavně město těchto federativních států Mikronésie – Palikir, které jsme navštívili. V tomto městě se nachází prezidentský palác s parlamentem. Na Pohnpei jsme měli dostatek času, abychom ho prozkoumali celý. Měli jsme vybavené privátní auto, kterým jsme si ostrov projeli celý dokola. Zastavovali jsme postupně na dvou různých vodopádech zasazených do dokonalé, hornaté přírody, kde jsme měli pocit, jako bysme se v kuse procházeli po botanické zahradě. A my jsme s CK SEN samozřejmě viděli ještě víc. Nás průvodce znal místo, kde žijí v místní řece dvou až třímetrový úhoři a my jsme je šli nakrmit ve volné přírodě. Byli jsme se také podívat na místní farmu, kde domácí chovají mořské okurky a starají se o to, aby nevymřeli. Mají tam laboratoř, která je na místní poměry nadprůměrně vybavená. Tam kultivují stravu v podobě řas, přesně ušité na míru pro malinké mořské okurky. Ty, když dorostou do délky pár centimetrů, jsou vypuštěny do volné přírody. Pokud si myslíte, že na tomto ostrově o rozloze 371 km² není co dělat, tak jste na omylu. My jsme pokračovali dále a šli jsme si udělat túru přes deštný prales, na nejvyšší skálu tohoto ostrova s ​​názvem Sokehs, s nadmořskou výškou 270 metrů. Šli jsme deštným pralesem, a proto je ideální si vzít nepromokavou bundu, protože na 99% přijde monzunový liják, chtěli jsme se přeci dostat na nejvyšší místo na ostrově, které dokonale váže všechna oblaka. Z vrchu jsme si naopak užili krásný výhled na celý ostrov. V neposlední řadě k ostrovu Pohnpei patří její nejzajímavější památka NanMadol, tedy o trosky kamenného města. Poznávačku ostrova jsme ukončili na farmě, kde pěstují koření, které jsme si mohli zároveň i koupit po celém ostrově, jako suvenýr z exotické destinace Pohnpei.

Čti více
Poznáte, jak vypadá typická jurta

Národní park Terelj

Mongolská příroda pohltila celou zemi a stačí se vydat pár desítek kilometrů za Ulánbátar a ocitnete se v jejím lůně v NP Terelj. Bude pro nás oázou klidu, odpočinkem od vlakových kupé a ochutnáme život nomádů a přespíme v jurtách. Terelj nám ukáže nejen stáda koní či jaků, ale i vzácné, buddhistické ovoo a bizarní skalnaté formace. Ochutnáte sýr, tvaroh či airag v typické mongolské jurtě během návštěvy domácích? Zajezdíte si na mongolském koni? Vyšlápnete jemný pahorek ke krásnému chrámu? Terelj nabízí mnoho zážitků a věřte, že tato místa budou patřit k vrcholům naší cesty.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔