Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie (Komfort)


Latinskoamerický mix přírody, kultury a plavby po otevřeném oceáně na souostroví Galapágy s jedinečnou faunou a omezeným počtem turistů. Na vlastní oči spatříte leguány i obrovské želvy v jejich přirozeném prostředí. Jezero Titicaca i Machu Picchu na závěr vám zajistí nezapomenutelné zážitky z vaší dovolené v té pravé, nedotčené exotice. 

  • Machu Picchu, vulkán Cotopaxi, Titicaca, Nazca
  • prales v Baňos a kultura Inků v Peru
  • plná penze na jachtě, příjemné 3* a 4* hotely
  • tři indiánské země Jižní Ameriky
Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

1. den:

Odlet a přílet do Ekvádoru a hlavní město Quito. Město na úpatí sopky Pichincha ve výšce 2800 m. n. m.

2. den:

Celodenní prohlídka jednoho z nejklidnějších jihoamerických měst. Náměstí nezávislosti, katedrála, kostely San Francisco a Santo Domingo, La Merced, místní gurmánské speciality. MITAD DEL MUNDO – střed světa. Ano, stojíte přímo na rovníku!

3. den:

Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlese Darwina, sloních želv, mořských leguánů, nejmenších tučňáků na světě, hnízdiště ptáků a mnoho jiných druhů zvířat v panenském prostředí, plavba teplým Tichým oceánem kolem rovníku v tropickém ráji malou privátní lodí s dvoulůžkovými kajutami a plnou penzí. Koupání, příroda a omezený počet lidí, kteří mohou tyto ostrovy navštívit. Navštívíme několik z ostrovů jako Genovesa, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výzkumná stanice Charlese Darwina. Galapágy jsou jedinečným rájem a kouskem nedotknuté přírody na planetě Zemi. Vzpomínka na jejich klidnou, ničím nerušenou atmosféru, se vás ještě dlouho bude držet. Na závěr odlet zpět do Quita.

4. den:

Plavba kolem ostrovů Galapág, s plnou penzí a vyloděním na několika ostrovech.

5. den:

Plavba kolem ostrovů Galapág, s plnou penzí a vyloděním na několika ostrovech.

6. den:

Vylodění a přelet do Quita.

7. den:

Okouzlí nás pohled na vrchol majestátné sopky Cotopaxi 5 897 m. n. m. ztrácející se v mlze a chlad vanoucí z hory zaženeme v lázeňském městečku BANOS s tropickou atmosférou při termálních lázních v džungli.

8. den:

Vrátíme se do hlavního města a v podvečer odlet do Limy, hlavního město Peru.

9. den:

Prohlídka bývalé metropole španělského místokrálovství v Jižní Americe a centra Nového světa. Odsud vyráželi španělští conquistadoři na další výpravy směrem na jih kontinentu. Krásné koloniální centrum, kde pochopíte, proč se Limě říká Město balkonů. Náměstí Plaza de Armas spolu s katedrálou, v níž jsou uloženy ostatky Francisca Pizarra, pokořitele říše Inků a prvního místokrále. Donedávna se zde nacházela i jeho socha. Nemůžeme vynechat vzrušující katakomby v klášteře San Francisco, který patří k nejkrásnějším v Novém světě, i díky originálním zachovaným kachličkami azulejos. Lima, to je kontrast bohatých a chudých čtvrtí a my půjdeme tomuto desetimilionovém velkoměstu pod kůži. Odjezd do Pisca.

10. den:

Výlet člunem na ostrovy ISLAS BALLESTAS, přezdívaných také malé Galapágy. Na ostrovech je jedna z největších koncentrací mořských ptáků na pobřeží Jižní Ameriky, ale uvidíme i lachtany a tuleně. Přesun do NAZCY, kde se nachází jedno z největších tajemství Jižní Ameriky – záhadné linie a obrazce Nazca v pobřežní poušti, jejichž význam se dodnes nepodařilo objasnit.

11. den:

Přesun na místní letiště, doporučujeme možnost fakultativního výletu malým letadlem přes obrovské obrazce. Uvidíte psa, opici, kosmonauta? Následný transfer pouštní krajinou do největšího města oblasti a zároveň druhého největšího města Peru, Arequipa.

12. den:

Bílá AREQUIPA. Prohlídka města usazeného mezi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

13. den:

Přesun přes majestátní Andy do kolíbky významných andských civilizací, k jezeru TITICACA. Pokud patříte mezi lední medvědy, můžete vyzkoušet i jeho vodu s teplotou kolem 9 ° C a dát si i pár temp. Výlet na unikátní plovoucí ostrovy Los Uros, z rákosí totora, na kterých přežívají zbytky mizejících populací původních Indiánů. Pro ty, kteří ještě budou zvládat, večerní procházka městem Puno. Výborné restaurace, bary, čerstvé ryby z jezera a příjemná, téměř přímořská atmosféra, to vše Vám nabízí Puno.

14. den:

Kolem nejvýše položeného splavného jezera světa se přesuneme do Bolívie. Přechod přes magickou hranici a řeku Desaguadero, vyměníme první Bolivianos a následně večerní příjezd do LA PAZ. Cítíme nadmořskou výšku a ochutnáváme čaj z koky, který nás postaví na nohy. Vítejte v úžasném La Pazu, městě, které bylo zařazeno mezi sedm novodobých městských divů světa.

15. den:

Prohlídka nejvýše položeného hlavního města světa, které nabízí mix křesťanských a pohanských kultur. Město v údolí, úzké klikaté uličky a nejmodernější lanovky, všudypřítomní indiáni, a latinskoamerický chaos, který si zamilujete. Náměstí Muriel a San Francisco jako koloniální odkaz Španělů, ale také moderní čtvrť a mrakodrapy a bonbónek, na pozadí štíty vysoké pět tisíc metrů. To vše je La Paz. Navíc výlet do TIWANAKA - k nejvýznamnější památce indiánských kultur v Bolívii.

16. den:

Přesun přes venkovské oblasti obývané téměř výhradně původními indiánskými obyvateli, známou peruánskou náhorní plošinou - altiplanem. Peruánské městečka po cestě, prodej lokálních výrobků, život indiánských obyvatel. Jaké mají postavení ve společnosti? Co je trápí? Vše se dozvíte. Večer příjezd do centra Inků, Cuzca.

17. den:

CUZCO - bývalé centrum impéria Inků, největší indiánské říše, která se zrodila na americkém kontinentu. Prohlídka historického Cuzca a jeho okolí, pozůstatky Chrámu slunce, majestátní pevnost Sacsayhuaman, posvátné Qenko, incké lázně Tambo Machay. Jedno z nejkrásnějších náměstí Plaza de Armas v celém hispánského světě, vynikající peruánské jídlo a nepochybně mistrovská stavební zručnost starých Inků udělají i Vám z Cuzca TOP zážitek, který si odnesete z tohoto zájezdu.

18. den:

Dokončíme prohlídku koloniálního Cuzca a přes magické posvátné údolí se přesuneme do Aguas Calientes. Očekávání narůstají a naše cesta graduje. Večerní cesta vláčkem nás zavede přímo pod nejslavnější ruiny Ameriky. Tam kdesi, už jen kousek před námi, je Machu Picchu.

19. den:

Vyvrcholení naší cesty - MACHU PICCHU, zapomenuté incké město. Pěší výstup - zážitek po cestě Inků až k samotným ruinám (za příplatek 12 usd máte možnost tento úsek absolvovat mikrobusem). Nezapomenutelná panorama se štítem hory Huayna Picchu v pozadí. Místo, kde člověk cítí energii starobylé kultury Inků a až odmítá uvěřit, v jakém dobrém stavu a zachovalo. Proč nebylo nikdy dobyto? A na jaké účely sloužilo? Naši top průvodci Vám tyto otázky zodpoví. Machu Picchu bylo prohlášeno za novodobý div světa a věřte, že Vás nezklame ani na vteřinu! Vyvrcholení zájezdu, jak se patří.

20. den:

Po obědě návrat do Limy a odlet do Evropy.

21. den:

Přílet domů.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Ekvádoru a zpět z Peru, letištní poplatky, přelet Quito – Lima, přelet Cuzco – Lima, zpáteční letenku na Galapágy, ubytování ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, okružní plavbu lodí s ubytováním ve dvoulůžkových kajutách (3 noci) s plnou penzí, kompletní dopravu autobusy a mikrobusy, vstupné a vláček na Machu Picchu, loďku na Islas Ballestas a jezero Titicaca, SEN průvodce v Peru a Bolívii, místního anglicky hovořícího průvodce během pobytu v Ekvádoru a během plavby na Galapágy, letištní transfery, všechny hraniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, fakultativní výlety

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Nenechte si ujít slevu tohoto zájezdu!


Váš vybraný zájezd nyní nabízíme za výhodnou cenu.
Následující dny vám garantujeme nejlepší cenu a podržíme vám také místo na zájezdu.

ODESLAT
Povinné pole
Nenechte si ujít slevu tohoto zájezdu!
Zavřít

Mám zájem


Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na váš email.Povinné pole

Zobrazit všechny fotky

TOP místa zájezdu

Machu Picchu v Peru, Jižní Amerika

Machu Picchu

Ruiny Machu Picchu patří díky své jedinečné atmosféře k vrcholným cestovatelským zážitkům v Peru. Zapomenuté ruiny ukryté hluboko v nepřístupných Andách byly objeveny teprve v roce 1911. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Jižní Ameriky. Tento architektonický skvost říše Inků je obklopen tmavě zelenými kopci porostlými bujnou vegetací a v dálce lze pozorovat zasněžené vrcholky ledovců. Unikátní zážitek z návštěvy podtrhuje jízda vláčkem skrz divoké údolí řeky Urubamby až k samotným ruinám. Machu Picchu je zahalené mnohými tajemstvími a dodnes se vedou nekonečné dohady ohledně jeho původním účelu.


Los Uros, jezero Titicaca, Peru

Jezero Titicaca

Nejvýše položené splavné jezero světa leží v nadmořské výšce 3 810 metrů na hranici mezi státy Peru a Bolívie. Oblast kolem jezera je považována za nejvýznamnější kolébku indiánských kultur v andské oblasti Jižní Ameriky a byla vyhlášena za Národní přírodní rezervaci. Hlavní atrakcí jezera jsou unikátní rákosové plovoucí ostrovy Los Uros, kde žijí příslušníci stejnojmenného vymírajícího etnika. Na cca 40 ostrovech se navíc nacházejí podivné věžovité hrobky Chullpas pocházející z období incké říše. Jednotlivé ostrovy byly vytvořeny z několika na sebe položených vrstev rákosu „tortora“.


Jižní Amerika, Peru

Lima

Hlavní a současně největší město Peru bylo založeno v roce 1535 Franciscem Pizzarem, španělským dobyvatelem a známým pokořitelem říše Inků. V dobách španělské nadvlády byla Lima významným sídlem peruánských místokrálů. Z tohoto období pochází i její původní název Ciudad de los Reyes neboli Město králů. Za pozornost návštěvníků stojí především historické centrum města, jež bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO, náměstí Plaza Mayor včetně jeho okolí, kostel a klášter San Francisco s unikátními katakombami, prezidentský palác, hlavní katedrála a další zachovalé budovy z dob kolonialismu.


Ekvádor, Jižní Amerika, Galapágy

Galapágy

Galapágy jsou souostroví nacházející se ve východní části Tichého oceánu asi 1 000 km západně od Ekvádoru. Ostrovy jsou sopečného původu a některé zdejší sopky jsou činné dodnes. Jsou známé výskytem zvláštních druhů zvířat, jež na ostrovech žijí, například prehistoricky působícími ještěry a obřími suchozemskými želvami. Galapágy se nacházejí na rovníku, který protíná jejich největší ostrov Isabela. Souostroví má rozlohu 7 844 km2 a žije zde zhruba 13 000 obyvatel. Skládá se z 18 větších sopečných ostrovů. Galapágy objevili Španělé 10. března 1535, kdy nebyli nikým obydleny. V 17. a 18. století využívaly ostrovy piráti a mořeplavci k doplňování zásob vody.


Ekvárod - Jižní Amerika

Quito

Hlavní město Ekvádoru je právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst Jižní Ameriky. Před příchodem Španělů bylo důležitým centrem moci incké říše. Leží ve výšce 2 850 metrů, což z něj činí druhé nejvýše položené hlavní město světa. Největší atrakcí Quita je jeho velice atraktivní historické centrum. Srdcem koloniálního města je Plaza de la Independencia (Náměstí Nezávislosti). V jeho okolí mohou návštěvníci obdivovat nádherné barokní kostely a další stavby z koloniální éry.

Reference klientů

Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

Před dvěma dny jsem se vrátila ze zájezdu Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie. Přestože tento zájezd trval jen 20 dní, měli jsme pocit, jako bychom tu prožili celý rok. Ne však proto, že by nám čas byl dlouhý, ale proto, že za tak krátkou chvíli jsme viděli nespočetné množství přírodních krás a kulturních památek nepředstavitelné hodnoty, při kterých jsme cítili úžasnou pozitivní energii. Měli jsme možnost vidět, jak žijí lidé v těchto krajinách, jaké mají zvyky, ochutnali jsme jejich tradiční jídla, poslechli si jejich písně, poznali, jaké řeší problémy, ale aj pouvažovali o tom, jak mohly před tolika staletími a tisíciletími vzniknou tak dokonalé stavby. Významnou zásluhu na tom, že můžeme zhodnotit tento zájezd velmi pozitivně má určitě vynikající průvodce Marek Ivan, který nás do nejmenších detailů obeznámil s bohatou historií těchto zemí, ale i s podrobnostmi ze současného života, udržoval dobrou náladu a perfektně zvládl organizaci. Mimo to nám zpříjemnil cestování čtením pohádek z navštívených zemí, na což budeme mnozí velmi rádi a dlouho vzpomínat. Velmi pěkně děkuji celému týmu, který připravoval tento zájezd a jsem velmi ráda, že se Česká republika může chlubit takovou vysokou úrovní služeb. Přeji CK SEN mnoho dalších a spokojených milovníků cestování. Taťána Mellová

Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

Tento zájezd jsem absolvoval na přelomu července-srpna 2015. Návštěva těchto zemí (zejména Ekvádor a Peru) je dobrým tipem na bourání předsudků o evropské představě jihoamerického života. Část Ekvádor-Galapágy jsme absolvovali tři s místními průvodci, kteří se měnili podle místa a aktivit - všichni mluvili anglicky. Vzhledem k tomu, že budete i na trzích a v obchodech, hodí se Vám základní fráze a čísla ve španělštině. V Ekvádoru jsme měli možnost vidět některé sopky (např. fotogenickou Cotopaxi), brutální vodopád Diablo (vemte si pršiplášť, i když Vám průvodce řekne, že ho nepotřebujete: dostanete se k vodopádu co nejblíže), navštívili jsme usedlost v místě výskytu kolibříků. GALAPÁGY jsou neuvěřitelným místem na Zemi: plavba lodí od malého ostrova k ještě menšímu porostlému exotickou vegetací; zvířata, která neznají plachost a můžete k nim přijít co nejblíže; koupete se v oceánu s lachtany, šnorchlujete (i 2x denně) vedle útesů a odpočíváte při pohledu na západ slunce nad otevřeným Pacifikem. V perfektně organizované části PERU-BOLÍVIE (25-členná skupina) jsme rovněž viděli a zažili velmi mnoho ať už po stránce přírodně-zeměpisné (ptačí ostrovy, oceán, poušť, pohádková zelená údolí, Andy, dálnice Panamericana), nebo po stránce kulturní (předkolumbovští Inkové a množství jejich zajímavých staveb, o jakých jste ani netušili; muzea, koloniální památky). Využili jsme více fakultativních aktivit: určitě doporučuji přelet nad obrazce v Nazca a také výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmořské výšky se není třeba obávat, pokud posloucháte pokyny průvodců: kruhový výhled odtud stojí za to (zasněžené vrcholy hor, sopky, jezera, La Paz). Ubytování a strava byly přiměřené (hlavně milovníci smaženice si přijdou na své). Samozřejmě nemohlo chybět hodně různého čerstvého ovoce a nápojů z něj; v přímořské části byly výborné ryby. O plynulý chod se starali výjimečně dva průvodci: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňuji jejich pracovní nasazení a velkou míru ochoty vše vysvětlovat, poradit, vyzkoušet, dávat množství tipů a alternativ bez ohledu na část dne/noci :) Zájezd určitě patří k těm, ze kterých se vracíte obohacen a spokojený. Bohdan

Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

Včera jsme se vrátili z úžasné cesty do Jižní Ameriky. Slovy lze jen těžko vyjádřit všechny dojmy z přírodních krás a historických památek v Ekvádoru, na Galapágách, v Peru, Bolívii i v deštném pralese v Amazonii. Naše intenzivně prožité okolních krásy umocňoval profesionální, kultivovaný projev průvodce Roberta Reitmaiera. I když jsme byli unavení a některým se točila hlava z řídkého vzduchu, dokázal nás probrat svým inteligentním a nenuceným humorem. Kromě průvodce nám přálo i počasí a viděli jsme více než sliboval SEN v pokynech na tento zájezd. Možná ještě jedna praktická rada na závěr – do chatky v Amazonii je dobré vzít si lampičku na baterky (v chatce není elektřina) a rybáři si mohou vzít udičku pytlačku. My jsme chytili 5 ks piraní, které nám připravili jako dezert po večeři. Eliška

Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

Včera jsme se vrátili z úžasné cesty do Jižní Ameriky. Slovy těžko vyjádřit všechny dojmy z přírodních krás a historických památek v Ekvádoru, na Galapágách, v Peru, Bolívii i v deštném pralese v Amazonii. Naše intenzivní prožívání okolních krás umocňoval profesionální a kultivovaný projev průvodce Roberta Retenmajera. I když jsme byli unavení a některým se točila hlava z řídkého vzduchu, dokázal nás probrat svým inteligentním a nenuceným humorem. Kromě průvodce nám přálo i počasí a viděli jsme více, než slibovala CK SEN v pokynech pro tento zájezd. Možná ještě jedna praktická rada na závěr - do lodge v Amazonii je dobré vzít si lampičku na baterky (v lodge není elektřina). Byli jsme s CK SEN na cestách již vícekrát a nikdy nás nezklamala. Eliška

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
First minute se slevou až 11%!