Národní park Glacier v Kanadě
sleva first minute až 32%

Prérie a sopky severu USA komfortněji

Cesta severem USA po indiánských místech, divoké přírodě, filmových zákoutích až do sídla Boeingu či Starbucks. Poznejte spolu s námi další část nádherné země jménem USA. Indiáni Wyomingu, pravý divoký západ, národní park Yellowstone, národní park Glacier, přes dešťové pralesy a řeky státu Washington, sopka svaté Heleny, Seattle...

  • cesta severem USA po indiánských místech
  • národní park Yellowstone, národní park Glacier
  • přes dešťové pralesy a řeky státu Washington
  • Indiáni Wyomingu, pravý divoký západ
  • sopka svaté Heleny, Seattle
  • SEN průvodce po celou dobu zájezdu
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letiskové poplatky, 12x ubytování v pokojích pro dvě osoby v hotelích střední třídy, privátní dopravu během celého pobytu, průvodce CK SEN, vstupné do národních parků, všechny čestné poplatky, nejlepší pojištění proti insolvenci.

Cena nezahrnuje:

Stravu, cestovní autorizace ESTA do USA (910,- Kč), vstupné do památek a na atrakce, resort fee v hotelích (poplatky za wi-fi, telefonáty, občerstvení, atd.)

Ubytování:

Ubytování je zabezpečeno v jednoduchých hotelech střední třídy. Hotely, motely a lodge jsou vybrány na základě našich zkušeností a spokojenosti. Při přesunech mezi národními parky využíváme typické americké hotely, motely a lodge, jaké známe z cestovatelských roadtripových filmů. Detaily všech hotelů najdete níže. Vybíráme je tak, abychom minimalizovali čas strávený v provozu, a trávíme v nich minimum času, který věnujeme především poznávání USA. Bohužel neumíme nijak garantovat dvě oddělené postele v jednom pokoji. V některých pokojích pro dvě osoby je však navíc gauč, který může také sloužit jako lůžko.

Rádi bychom vás upozornili na tzv. resort fees – rezortní poplatky, které zavádí stále větší počet hotelů v USA. Jde o poplatek, který hotel účtuje přímo na místě svým hostům, a jsou v něm většinou zahrnuty následující služby: bazén, wi-fi připojení, místní telefonáty, posilovna a podobně. Výše poplatku se pohybuje od 4 do 55 dolarů za pokoj za noc. Tento poplatek není zahrnutý v ceně zájezdu a platí se přímo na recepci při odchodu z hotelu.

Rapid City - Holiday Inn Rapid City Rushmore Plaza, ***, 1 noc

Deadwood - The Lodge at Deadwood, ***, 1 noc

Cody - Holiday Inn Cody at Buffalo Bill Village, ***, 1 noc

Jackson - The Lexington at Jackson Hole, ***, 1 noc

Bozeman - Best Western Plus Grantree Inn, ****, 1 noc

Browning - Glacier Peaks Hotel, **, 1 noc

Spokane - Best Western Plus City Center, ***, 1 noc

Packwood - Crest Trail Lodge, ***, 1 noc

Olympia - Ramada Olympia, *****, 1 noc

Port Angeles - Red Lion Hotel Port Angeles, ***, 1 noc

Seattle - Holiday Inn Seattle Downtown, ***, 2 noci

Poznámka:

Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.

Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium
1. den: Let na západ

PRAHA/VÍDEŇ – RAPID CITY

Odlet z Evropy. Po příjemném letu přistáváme v USA: Seznámíme se s průvodcem CK SEN a čeká nás nocleh v Rapid City.

2. den: Mamuti a Lakotové

RAPID CITY- DEADWOOD

Ranní odjezd z Rapid City. Naše nejbližší zastávka je nejdůležitější památkou Jižní Dakoty, která proslavila tento stát – Mount Rushmore. Obrovské sousoší čtyř amerických prezidentů vytesaných do svahu Mt. Rushmore bylo původně reklamou. Plocha celého díla, které zobrazuje prezidenty Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta, měří asi 5,5 kilometru čtverečních, přičemž samotné tváře mají výšku asi 18 metrů. Američané dnes tomuto místu říkají Svatyně demokracie a obdivují je už od roku 1941, kdy bylo po čtrnáctileté práci dokončeno.

Jen o pár kilometrů dále najdeme další, podobný projekt. Náčelník kmene Oglala-Lakota, Splašený kůň (Crazy Horse), je tu vypodobněný do skály podobně jako prezidenti. Má sedět na koni a jen náčelníkova hlava má výšku 27 metrů.

Pokračujeme ještě kousek na jih a dorazíme do městečka Hot Springs, kde je jedno z nejdůležitějších nalezišť mamutích pozůstatků na světě – The Mammoth Site od Hot Springs. Z Hot Springs se po obědě vracíme na sever a projedeme přes malý národní park Wind Cave až do Národního parku Custer, kde máme na scénické stezce Needles šanci vidět bizony, jelence běloocasé a ušaté, kojoty, vidlorohy a další zvířata. 

Deadwood: už sám název napovídá, že jeho reputace kdysi za moc nestála. Usedlost tu na konci 19. století postavili nelegálně. Do srpna 2017 tady Kevin Costner vlastnil kasino, které otevřel po úspěchu filmu Tanec s vlky. Povyprávíme si o kovbojích, soubojích, a také o Calamity Jane.

3. den: Indiáni Wyomingu a pravý divoký západ

PŘES WYOMING DO YELLOWSTONE

Pobyt v USA pokračuje na otevřené prérii ve Wyomingu. Čeká nás návštěva Devils Tower a procházka po dvoukilometrovém okolí. Devils Tower (Ďáblova věž) tvoří dominantu severovýchodní části státu Wyoming v USA. Je viditelná ze vzdálenosti 160 kilometrů. Vznikla z horkého magmatu vytékajícího na povrch zemského pláště a podle intenzity a délky sopečné činnosti vytvářelo vyšší nebo nižší sopečné kužely.

Od tohoto přírodního úkazu se prérií přesouváme do Montany, která má několik přívlastků. Těmi nejznámějšími mezi obyvateli USA jsou Krajina velkého nebe (Big Sky Country), Krajina pokladů (Treassure Country) a Poslední velké místo (The Last Great Place). Vstupujeme do oblasti kmene Crow a navštívíme místo velkých bojů mezi indiány kmene Siouxů a Čejenů proti americké armádě. Bitvu 25. června 1876 vedl podplukovník Custer se svou sedmou kavalerií. Neuposlechl rozkaz a zaútočil na indiány, které vedli šaman Sedící býk, Splašený kůň, Žluč a Dva měsíce. Tento útok mu byl osudný a tato bita je považována za jedno z největších vítězství indiánů nad bílou armádou. Americká armáda se však vrátila, to už je ale jiný příběh. Vítěznou bitvu u Little Bighorn si připomeneme návštěvou památníku u usedlosti Crow Agency.

Pokračujeme oblastí Čejenů až na okraj nejkrásnějšího národního parku USA: Yellowstone.

4. den: Nejstarší národní park na světě

YELLOWSTONE/ GRAND TETON

Brzy ráno opustíme východní Wyoming a přes nedozírné prérie se dostaneme ke Skalistým horám. Právě toto známé pohoří přechází přes národní parky Yellowstone a Grand Teton. Později po obědě se dostaneme do parku a budeme obdivovat jeho krásy. Program v parcích záleží na místě ubytování a uzávěrách cest, protože oba parky mají krátkou sezónu, kterou využívají i na údržbu infrastruktury. Yellowstoneský národní pak je nejstarším národním parkem na světě, byl založený v roce 1872 a od roku 1978 je zapsaný na seznamu UNESCO.

5. den: Gejzíry a medvědi grizzly z Yellowstone

YELLOWSTONE/ GRAND TETON

Celý den strávíme v těchto dvou parcích. Navštívíme všechna důležitá a zajímavá místa. V Yelllowstone je to Grand Canyon of Yellowstone, Grand Prismatic Spring a Old Faithfull Geysir. Po cestě budeme doufat, že se nám podaří zahlédnout některé z obyvatel této divočiny. Z velkých zvířat se tu dají pozorovat jeleni wapiti, bizoni, medvědi grizzly, vlci a vidlorozi.

Grand Teton je jiný park, kde se na jezery vypínají nádherné skalní věže Skalistých hor, nejmladší ze všech jejich pohoří. Území původně patřilo indiánskému kmeni Shoshonů a v dnešní době patří spolu s Yellowstone k nejnavštěvovanějším parkům USA. Pokusíme se z obou parků vytěžit maximum.

6. den: Černonožci

BOZEMAN – GLACIER

Z městečka Bozeman putujeme na sever. Ráno se ještě zastavíme v muzeu Skalistých hor věnovanému místní historii, kultuře, přírodě Skalistých hor a Yellowstone, a dinosaurům. Obrovskými a nekonečnými prériemi projíždíme až ke kanadské hranici a do indiánské rezervace Černonožců (Blackfoot). V tomto městečku žije více než devadesát procent indiánů, převážně Černonožců. Dnešní noc strávíme na úpatí Skalistých hor na okraji národního parku Glacier.

7. den: Národní park Glacier

GLACIER – SPOKANE

Dnešní den strávíme přejezdem národního parku Glacier, kde se vypravíme na krátké procházky a vyhlídky na tento jedinečný park. Projdeme si cestu s názvem Cesta ke Slunci (Going to the Sun) a rázem se ocitneme na druhé straně hor. Nacházíme se v nížinné oblasti a hory už tu nevypadají tak dramaticky. Přenocujeme ve městě Spokane: jedná se o druhé největší město státu Washington a zároveň o naši zastávku na cestě na západní pobřeží. Spokane je město, které vymyslelo Den otců.

8. den: Lesy a řeky státu Washington

MOUNT RAINIER

Naše dnešní cesta povede horami až pod nádhernou sopku Mount Rainier. Dopřejeme si kávičku v některém z karavanů zaparkovaných na odpočívadlech? Tento trend je ve státu Washington zaběhnutý už dlouhé roky. Na rozdíl od suchých plání Wyomingu a Montany budeme projíždět nádhernými lesy a kolem řek. Vypravíme se na pár procházek na rozhýbání a den zakončíme nedaleko hranice států Washington a Oregon.

9. den: Výbuch sopky Mt. St Helen´s

OLYMPIA

Stále se nacházíme v lůně nádherné americké přírody. Národní park Mt. St Helen´s se pyšní aktivním stratovulkánem, jehož exploze v roce 1980 ochromila celé USA. Hora vysoká 2950 metrů se zmenšila o 400 metrů. Na tuto sopku se podíváme z vyhlídkového bodu Johnston Ridge Observatory, kde navštívíme i interaktivní centrum věnované této události. Lesy a jezera vzniklé a zaniklé vlivem erupce jsou údajně domovem tvora známého jako Sasquatch. My ho spíše známe pod jménem Bigfoot a je příbuzným himalájského Yettiho. Dnes přenocujeme na cestě na poloostrov Olympic ve městě Olympia, nebo Aberdeen.

10. den: Dešťové pralesy Washingtonu

OLYMPIC – PORT ANGELS

Viděli jste některý z filmů upíří ságy Twilight? Ty úchvatné a čarovné lesy nebyly uměle vytvořené ve filmových studiích počítačovou grafikou. Dešťové pralesy v okolí městečka Forks (též známé ze ságy Twilight) jsou skutečně takové. Projdeme se pralesem v národním parku Olympic a dosyta si vychutnáme jedinečnou a divokou přírodu pacifického pobřeží. Pohybujeme se na území indiánů kmene Makah, kteří žijí jiným způsobem než planinoví indiáni z Dakoty, Wyomingu a Montany. Dnešní noc strávíme ve městečku Port Angeles na pobřeží.

11. den: Víte, kde vznikl grunge?

PORT ANGELES – OLYMPIC

Z Port Angeles se vyvezeme na vyhlídku z Hurricane Ridge. Odtud uvidíme celý národní park Olympic. Toto místo je také oblíbeným lyžařským střediskem. Vrátíme se z výšky 1600 metrů nad mořem na pobřeží. Klikatými cestami po poloostrovech a ostrovech se dostaneme do rodiště hudebního stylu grunge.

12. Den: Boeing a Starbucks

SEATTLE

Seattle. Osvěžující město. Sídlo Boeingu a high-tech společností. Město a okolí, které Gregg Olsen ve svých příbězích tvoří nesmrtelným. Věděli jste, že Seattle je nejvzdělanějším městem USA, že je tu největší spotřeba kávy na osobu, že se tu narodil Jimmy Hendrix a sídlí tu Starbucks? Dokonalá přehlídka, my si na chvíli přičichneme k pořádnému městu.

13. den: Bye bye Seattle

SEATTLE – DOMOV

Poslední kávička a procházka po tržnici v centru Seattlu - ta bude místem naší rozlučky s USA. Po obědě odlétáme domů.

14l. den: Vítejte doma!

DOMOV

Přílet domů a konec nádherného dobrodružství.

Prérie a sopky severu USA
<
>
Indiáni na severu USA NP Yellowstone a jeho krásné přírodní scenérie Mount Rushmore v Jižní Dakotě Ohrožený bizon v národním parku USA Setkání s bizonem zblízka Atmosféra divokého západu v DeadwoodDevils Tower, jedinečný přírodní úkazĎáblova věž - Devils Tower Horní vodopád v NP Yellowstone NP Yellowstone pokrývá i velkou část Skalnatých hor Jezírka s vroucí vodou Gejzíry a bublající prameny v NP Yellowstone Procházka národním parkem Yellowstone Bizoni na silnici v Yellowstone Kavárna u indiánů kmene BlackfootUprostřed Skalnatých hor v národním parku Glacier Běžný způsob života Američanů Sopečně aktivní Idaho Deštný prales na ostrově Olympic Pobřeží Tichého oceánu Na lovu čerstvých lososůPopulární město Seattle Vyhlídková věž Space Needle v Seattlu

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.