Poznáte sopečný původ ostrovů
sleva first minute až 30%

Réunion, Mayotte a Komorské ostrovy komfortněji

Nádherný, adrenalinový a akční Réunion, ospalé Mayotte a zapomenuté Komorské ostrovy Vás mile překvapí. Indický oceán skrývá nádherné ostrovy a oceánské národy. SEN vám je všechny přináší na svých zájezdech. Výstup na dvě aktivní sopky ale také na nejvyšší vrchol Indického oceánu, velryby, voňavky, květiny a nádherná laguna.

  • výstup na dvě aktivní sopky
  • exotické části EU
  • nejvyšší vrchol Indického oceánu
  • nejhlubší laguna na světě
  • adrenalinový let vrtulníkem
  • zapomenuté Komorské ostrovy
  • Mayotte by Guerlain
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class na Réunion a zpět z Moroni, letištní poplatky, 9 x ubytování ve 3*- hotelech v pokojích pro dvě osoby, 9 x snídaně, všechny letištní transfery na Réunionu, Mayotte, Komorských ostrovech, výstup na Piton de la Fournaise, 2 hod. plavbu ze Saint Gilles, okruh Reunionem včetně Notre Dame des Laves, prohlídku Mayotte, půldenní výlet na lagunu v Mayottu, výstup na Mt. Karthala, prohlídku Moroni a Iconi, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti 

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu mimo uvedené, fakultativní výlety, prémiové hotely, přelet Réunion – Dzaoudzi – Moroni, cestovní pojištění  

Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Kdesi nad Indickým oceánem

ODLET NA JIH INDICKÉHO OCEÁNU

Čeká nás další fantastická cesta, která nás opět zavede na méně navštěvovaná turistická místa. Indický oceán to nejsou jen Seychely či Maledivy, ale i jiné méně známé ostrovy, které na naší cestě navštívíme.

2. den: Réunion – nádherný zelený UNESCO ráj

SAINT DENIS – BOUCAN CANOT – SAINT DENIS

Přílet na Réunion. Již při přistání Vám ostrov bude silně připomínat Havaj. Zelené hory, vodopády a všudypřítomný oceán. Přistáváme na letišti Roland Garros (letec, hrdina první světové války se narodil právě zde) – jsme v Evropě, na překrásném ostrově, jehož krása doslova vyráží dech. 40 % ostrova je národním parkem zapsaným mezi památky UNESCO. Malé, charismatické letiště leží přímo na břehu Indického oceánu. Víte, co je zajímavé? Jste stále v EU! Zkuste přejít přes kontrolu s občanským průkazem. Máme za sebou dlouhý let a zbytek dnešního dne strávíme relaxem. Vyrazíme z hlavního města Saint Denis a cestou máme výhledy na unikátní viadukt postavený z peněz EU (1,6 miliardy eur), což činí tuto cestu nejdražší na světě. Po pravé straně máme oceán a po levé straně mohutné hory. Příjezd na pláž Boucan Canot a do našeho hotelu. Pláž je perfektní na procházku nebo na surf, ale koupat se dá jen na vyhrazených místech na veřejné pláži. Pohodový den strávený u vína, procházek, na břehu Indického oceánu.

3. den: Piton de la Fournaise

VÝSTUP NA DRUHOU NEJAKTIVNĚJŠÍ SOPKU NA SVĚTĚ

Ráno si přivstaneme a vyrazíme na fantastickou túru. U městečka Tampon začneme stoupat, země se začne měnit a před námi se otevírá Jurský svět. Hluboké trhliny, prudké srázy, cesta se točí, klikatí a my stále stoupáme výš a výš. Zastavujeme se na foto pauzách a doufáme, že oblaka nám otevřou pohled na nejvyšší vrchol Indického oceánu Piton des Neiges o výšce 3070 metrů! Naším cílem je však jiná hora. Je jí druhá nejaktivnější sopka na světě Piton de la Fournaise. Skály roztržené jako by byly z papíru, lávové proudy, činné krátery. Brána do pekla stojí za každou minutu. Autobusem vyjedeme až do výšky 2340 metrů a začne naše celodenní túra. Pořádně se oblečte a jdeme na to. Nejprve sjedeme do obrovského kráteru širokého 8 km (sestup cca 25 minut) a klesneme na výšku 2220 metrů. Za námi jsou zdi obrovské kaldery a před námi se tyčí sopka. Stojíme na lávovém poli. Před námi je jeden z malých kráterů Formica Leo, kde si pořídíme první fotky a pak už jen sledujeme stezku a vyrazíme na vrchol. Vrcholu sopky ve výšce 2632 dosáhneme po cca 2-3 hodinách chůze a nakoukneme do hlubokého kráteru ze kterého pravidelně vyráží láva (v případě, že probíhá aktivní erupce je výstup na sopku zakázán a v takovém případě budeme odkázáni pouze na pohled z vyhlídky – i ten však stojí za to). Sílu přírody pochopíte až když se podíváte do brány do pekla. Zvládnete to? Tou samou cestou se vrátíme unavení zpět. Teď už se na sopku díváte úplně jinak, že? Zdolali jste ji! Zastavíme se ještě na Plaine des Sables, sopečné poušti, s hladkým černým pískem, která připomíná některé vzdálené vesmírné hvězdy. Vypadá to tam stejně? Po nejkrásnější cestě ostrova se vrátíme zpět.

4. den: Vrtulník – loď, sopka – delfíni a velryby

SNĚŽNÝ VRCH – PITON – SAINT GILLES

Oddechový den, který ale neznamená, že nebudeme nic dělat! Hned ráno vyrazíme v rámci fakultativního výletu na snad nejkrásnější let vrtulníkem na světě. Musí nám přát počasí – bude-li příznivé, čeká nás 45 minut fantastického zážitku. Nejprve přeletíme dovnitř ostrova, vysoko nad horské okruhy a vesničky Salazie a Mafat. Z hor se řítí vodopády a panenská zelená příroda je absolutně všude. Vrtulníkem se dostaneme na místa, která jinak nejsou dostupná. Potom přeletíme kolem Sněžného vrchu, vysoko nad oblaka a před námi se otevře Piton des Fournaise. Včera jste tuto sopku zdolali, dnes ji uvidíme z ptačí perspektivy. Nejprve přeletíme přes Foret du Bebour. Hluboký zelený les, ve kterém se snažíte pro jeho dokonalost nalézt už jen dinosaura. Jakmile začnou kopce stoupat, tak stoupá i vrtulník a z ničeho nic jsme nad kráterem. Shora vypadá také úžasně. Co řeknete, líbila se vám víc krásná sopka nebo divoké vodopády? Otočíme se směrem na západ a přes Cilaos se dostaneme nad Indický oceán zpět na náš heliport. 45 absolutně fantastických leteckých minut. Po návratu a selfíčkách s pilotem se vrátíme do hotelu. Odpoledne nás pro změnu čeká pohled na ostrov ze strany oceánu. Dvě hodiny plavby, během které máme šanci spatřit velryby, delfíny nebo prostě si jen tak odpočinout na vlnách jižních moří.

5. den: Saint Denis – Sainte Rose – Saint Pierre

MÍSTO, KDE SE LÁVÁ STŘETÁVÁ S OCEÁNEM NEBO VÝSTUP NA NEJVYŠŠÍ HORU INDICKÉHO OCEÁNU

Hodně jsme už viděli, ale stále ne dost, proto dnes vyrážíme na okružní jízdu ostrovem. Prohlídka hlavního města Saint Denis a sever ostrova, který je rozvinutější a hektičtější víc než jeho jižní část. Divoký jih s úžasnou zelenou přírodou, ale také jizvami po výbuších sopky. Kostel Notre Dame des laves, který jako jediný přežil erupci v roce 1977. Láva se dostala až dovnitř, ale před oltářem zázračně zastavila. Z kostela se stalo poutní místo, a právě zde začíná cesta erupcí. Na tabulkách je vidět kam až a v který rok přišla láva. Na jednom místě dokonce vtekla až do oceánu a zvětšila ostrov. Vše o ostrově se dozvíte od našich průvodců (jako i to, že všechno špatné přichází z východu) a Reunion si dokonale vychutnáte.
V případě, že jste aktivní a máte chuť na něco speciálního, tak pro Vás máme fakultativní výstup na nejvyšší horu Indického oceánu Piton des Neiges ve výšce 3070 metrů. Těžký a náročný výstup, který doporučujeme zdatným turistům. Společně s místním průvodcem vyjedete na absolutní vrchol Réunionu a celého oceánu a budete mít odškrtnut další fantastický, méně známý, za to však extrémně zajímavý výstup. Tak co vy nato? Ulovíte i tento zážitek?

6. den: Ostrov parfémů anebo ostrov smrti?

SAINT DENIS – DZAOUDZI

Dnes vyměníme Réunion za jinou část EU a Francie. Mayotte byl kdysi součástí Komorských ostrovů, ale v referendu se rozhodl, že nemá zájem o nezávislost a raději chce být součástí Francie. A tak se hranice EU posunuly až sem, mezi Komorské ostrovy a Madagaskar. Nejsou sice součástí Schengenu, ale to nevadí, že? Přistaneme na letišti v Dzaoudzi a malou loďkou se přepravíme do Mamoudzou, živého a příjemného hlavního města Mayotte. Vyrazíme na jih kolem bizarních baobabů a společnost nám v noci budou dělat netopýři a pokud budeme mít štěstí, tak na některých místech i lemuři. Flóra ostrova je doslova voňavá a Mayotte produkuje a dodává spoustu vůní do těch nejlepších parfémů na světě. I proto ho volají ostrov parfémů. Přes 50 druhů orchidejí, skořice, vanilka, hřebíček, ylang ylang a spousta dalších voňavých květů sem láká "parfémové giganty". I proto zde má svoji plantáž třeba Guerlain. Jeho vůně Mayotte Guerlain má svůj původ právě zde.
Mayotte je kulturní průnikem národů z Afriky, Evropanů a Malgašů z Madagaskaru. Historicky ho arabští mořeplavci nazývali ostrovem smrti, kvůli mělkým vodám v okolí, dnes je zas magnetem (jelikož je součást EU) pro mnohé lidi z Komorů nebo Madagaskaru, kteří se vydávají na dlouhou plavbu Indickým oceánem, aby přišli ke břehům EU. I o tom se dozvíte více na tomto zájezdu.
Jste se SNEM na jedinečném místě, mimo tradiční cestovatelské destinace, a proto si vychutnávejte každý jeden moment.

7. den: Dvojitá korálová bariéra a nejkrásnější laguna v Indickém oceánu

PARC NATUREL MARIN DE MAYOTTE

Voňavý ostrov Mayotte je atrakcí sám o sobě, ovšem i zde najdeme místo, které je možná ještě lákavější. Obrovská laguna, která se na Mayottě nachází má hned několik „NEJ“. Jedná se o třetí největší korálovou bariéru na světě, hned za Velkou a Novokaledonskou korálovou bariérou. Zároveň je nejhlubší na světě a absolutním tahákem je i fakt, že jako jediná má dvojitou korálovou bariéru. Tento nádherný přírodní div budeme společně objevovat také z paluby lodi. Korálová bariéra je místy až 4 km od pevniny, a tak máme zaručeny kilometry nádherné tyrkysově modré laguny s bohatým podmořským životem. Klidné šnorchlování, plavání a kochání se úžasným oceánem.

8. den: Vítejte na Komorských ostrovech

DZAOUDZI – MORONI

Dnes se rozloučíme s Mayotte, ale stále zůstáváme na Komorských ostrovech. Tentokrát už opouštíme EU a vstoupíme do nezávislého státu se stejným jménem Komorské ostrovy. Krátký hodinový let přes modrý oceán a přistání v Moroni na letišti Hahaya na hlavním a největším ostrově Ngazidja. Rozdíl oproti Réunionu je propastný, oproti Mayotte mnohem menší, ale cítíte jej. Čeká nás půldenní prohlídka labyrintem komorských uliček a ruch Moroni. Povíme si vše o historii ostrovů, které navštívil Magellan či kapitán Cook, ale byly možná i sídlem bájné pirátské republiky Libertatia, jejíž motto bylo "za Boha a za svobodu". Místní bazar je již pravý orient a vůním dominuje ylang ylang a vanilka. Ochutnáme lokální kořeněnou stravu (zkuste bintang kokos, česnek, koření) a vyrazíme na okružní cestu kolem bílých a tmavých pláží, které se všechny skrývají ve stínu mohutné sopky Karthala, dominující ostrovu.

9. den: Výstup na nejvyšší vrchol Komorských ostrovů

MT. KARTHALA – AKTIVNÍ SOPKA

Zájezdy s námi znamenají aktivní dovolenou plnou zážitků. Dnes nás čeká nejvyšší vrchol Komorů, sopka Karthala o výšce 2361 metrů. Tato sopka vybuchla naposledy před 15 lety a je stále aktivní. Terénním autem se vyvezeme do výšky 1600 metrů. Odtud začneme náš vrcholový trek cca 6 km a 700 výškových metrů. Nezapomenutelný pocit na vrcholu s fantastickým výhledem na kráter, lávová pole a nekonečný modrý horizont s názvem Indický oceán. Na vrcholu si odpočineme, pokocháme se dechberoucími výhledy a sestoupíme zpět. Zemi opět dominuje zelená džungle. Sestup dolů a návrat do hotelu. Jsme unavení, ale šťastní, že jsme mohli spolu zažít další dobrodružství.

10. den: Sultáni, kolonizátoři a pláže

KOMORSKÉ OSTROVY

Náš poslední den na Komorech. Půldenní prohlídka jednoho z nejstarších osídlení na ostrově, Iconi, které bylo sídlem sultánů a hlavním městem. Stařičká, ospalá medina ležící ve stínu strmého sopečného kužele, ze kterého kdysi mnoho žen skákalo dolů, aby se vyhnuly zotročení. Příjemný den, během kterého si prohlédneme i některé ze známých pláží, vykoupeme se na dalším exotickém místě. Jih ostrova a lávové pole Singani, další sídlo sultána Foumbouni. Cestu nám budou lemovat baobaby a plantáže. Výlet zakončíme na pláži Chindini.

11. den: Poslední pohlazení oceánského vánku

MORONI – EVROPA

Dnes už naši cestu končíme a odlétáme domů. Poslední zážitky, úsměvy a svolávání k modlitbě. Teplý, sladký, lepkavý oceánský vánek nás ještě jednou pohladí, nasedneme do letadla a odletíme domů. Lety domů bývají přes Nairobi, Addis Abeba nebo Mayotte/Reunion podle aktuálních spojení.

12. den: Návrat do Evropy

EVROPA

Přílet domů. Věříte tomu, že v EU jsme strávili i většinu zájezdu? Sdílení zážitků s rodinou a přáteli.

Réunion, Mayotte a Komorské ostrovy
<
>
Dotknete se magické Ohňové hory RéunionuDojdete k Ohnivé hoře?Čeká na Vás fascinující RéunionObdivovat budete zelené hory RéunionuTěšit se můžete hornaty RéunionProjdete si krásná pobřežíSEN v Indickém oceánu Čekají na Vás krásné bílé plážeZápady slunce tu mají své kouzloNěkteré sopky jsou ještě činnéTěšit se můžete na opravdový ráj na ZemiTohe je SENVýchod slunce na RéunionuOdpočinek na perfektních plážích Vodní lyžování v Indickém oceánu Ochutnáte místní kuchyni

Výhledy na Réunion

Rivière des Remparts je řeka na ostrově Réunion v Indickém oceánu, prochází městem Saint-Joseph, teče ze severu na jih v hlubokém údolí, které se zrodilo před více než 250 000 lety; vznik tohoto údolí je spojený s vulkanickou činností ostrova Réunion. Eroze a déšť pak provedli svou práci, prohlubovaly a tvarovaly tento jedinečný a výjimečný kaňon v průběhu času. Řeka Remparts je dlouhá 23km a je ohraničena hradbami až do výšky 1 000 metrů; je nepochybně impozantním místem; my s CK SEN můžeme objevovat toto místo a jeho krásné panorama z vyhlídky Nez de Boeuf. Vesnička Roche Plate, která je viditelná z vyhlídky, je izolovanou vesnicí, která v roce 1965 po sesuvech půdy téměř zmizela. Sesuv půdy obrátil krajinu a život doliny vzhůru nohama, což způsobilo odchod obyvatel vesnice. Nadále je však přístupná a obyvatelé se sem mohou dostat pouze pěší turistikou; dnes je mnohem méně obydlená než předtím, ale návštěvníkům stále nabízí pohostinnost a autentičnost. Pokud jde o údolí, jeho dno bylo pokryto lávou vyvrženou během erupce kráteru Commerson, asi před 2000 lety. Proudy jsou stále zřetelně rozlišitelné v horní části údolí, řeka je od té doby podzemní, prochází lávovými tunely a je viditelná pouze v období dešťů.

Čti více

Objevili jsme měsíční krajinu v Indickém oceánu

Deset ... devět ... osm ... sedm ... šest ... pět ... čtyři ... tři ... dva ... jeden a teď všichni otevřete oči: autobusem se ozývá nadšení, to je tedy nádhera. Lokální průvodce nás už vítá na měsíci. Trasa, která vede k Piton de la Fournaise (jedna z nejaktivnějších sopek na světě), prochází měsíční krajinou. Plaine des Sables je rozlehlá, větrem bičovaná planina tvořená sopečným popelem. Země vypadá opravdu jako kdybyste se nacházeli na měsíci, mohla by se stát skvělým místem k natáčení dalšího dílu filmu Mad Max. Z Pas des Sables potom cesta klesá dolů na planinu a mění se v prašnou cestu, kde na každém kroku číhají výmoly, pak pokračuje vzhůru k Pas de Bellecombe (2311 mnm), odsud se nám naskytne výhled na sopku a okraj jejího vnějšího kráteru nazývaného i Enclos Fouqué. Nás však zaujalo hlavně úchvatné panorama: poušť s načervenalými odrazy, stejně jako povrch měsíce. Moře oblaků ohraničuje oba konce, na severu a na jihu, zdá se, že několik kilometrů před námi není nic pouze suchá pláň, místo mezi nebem a zemí. Skály a sopečný písek nabývají různé barvy v závislosti na slunečním záření. Někdy zahaleno mlhou, jindy ozářené sluncem, je to neustále se měnící podívaná, která nás stále dokáže překvapit.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací