sleva first minute až 29%

Střední Amerika - Grand Tour komfortněji

Na této cestě napříč celou Střední Amerikou navšítívte 8 zemí, zajímavých autentičností života původních obyvatel. Během jedné dovolené poznáte různé indiánské kultury, zažijete divočinu pralesů, spatříte velkolepé památky z předkolumbovské éry, zdoláte aktivní sopky a na závěr se pokocháte pohledem na Panamský průplav. Čeká vás exotická dovolená plná intenzivních zážitků. 

  • rozšiřte si vaši sbírku zemí o 8 dalších na jedné cestě
  • aktuálně nejoblíbenější země českého cestovatele
  • trekking pralesem, exotické plavby lodí, aktivní sopky, různé pláže
  • koupání ve dvou oceánech, jezerech, lagunách, řekách a jeskyních
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Cancúnu a zpět z Panama City, letištní poplatky, přelet Guatemala - Managua, přelet San José - Panama, letištní transfery, SEN průvodce, snídaně na části Nikaragua - Kostarika - Panama, pronajatou dopravu během celého pobytu s řidičem, ubytování v hotelech střední třídy (místní 3* - 4*) v dvoulůžkových pokojích, poznávací program podle popisu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu, vstupné do památek a atrakcí, fakultativní výlety a aktivity , PCR testy a antigenní testy

1. den: Odlet z Evropy 

CANCUN

Odlet z Evropy směr americký kontinent. Ještě v ten stejný den přistaneme v nejznámějším letovisku Mexika - Cancun. 

2. den: Nejbarevnější krajina amerického kontinentu

CANCUN -  TULUM - BELIZE CITY 

Ráno si prohlédneme jedinou pyramidu na pobřeží, TULUM a zahájíme naši mayskou exkurzi. Tulum v Mexiku je jednou z našich nejoblíbenějších destinací v Mexiku.

Hned dole pod pyramidou je teplé Karibské moře s pěknou pláží. Pyramida v Tulumu je pravděpodobně nejfotogeničtější pyramidou na Yucatánu. Jedná se o jedinou přístupnou pyramidu umístěnou přímo na karibské pláži. Vše, včetně bohaté historie, vám na místě vysvětlíme a ukážeme.

Pokračujeme do Belize - nejoriginálnější a nejpestřejší země amerického kontinentu. BELIZE CITY - největší město země, které již není jejím hlavním městem. Proč jsme tady a kde jsou turisté?  Věděli jste, že místní pivo patří k nejlepším v Americe?

Belize je nejmladší zemí v celém regionu a je to destinace, kterou by vás na první pohled nenapadlo navštívit. Nenajdete zde známé obchodní řetězce jako McDonald's, Starbucks, Walmarty a podobně. Zajímavé je pro nás to, že sem jezdí velmi málo turistů, dokonce ani v tomto století se sem téměř nikdo nehrne, a to dělá tuto zemi opravdu jedinečnou. Pokud máte rádi svéráznost země, Belize pochopíte a nebudete litovat, že jste se sem podívali.

3. den: Prohlídka BELIZE CITY

BELIZE CITY 

Prohlídka BELIZE CITY. V Belize stále ještě můžete zažít pravou autenticitu. Tato země žije svým vlastním životem, lidé se jen tak něčím nerozčilují, žijí si svým vlastním poklidným tempem. Neznámá, neturistická a neobvyklá země Střední Ameriky.  Při první návštěvě Belize City můžete zažít kulturní šok. Procházíte se po nezpevněných a prašných cestách, pozorujete život místních obyvatel a Belize City vás každou chvíli ohromuje. Atmosféra je načichlá Karibikem, do vzduchu stoupá prach z cest, ulice se koupou v horkém slunci, všude hraje hudba, jsou slyšet karibské rytmy. Všechno je úplně jiné, než byste čekali.

Belize je nesmírně zajímavá země i díky rozmanitosti obyvatel, kteří zde žijí a které můžeme při troše štěstí potkat, protože na 1 km² připadá 14 obyvatel. 

Můžeme dokonce potkat Mennomity v jejich tradičním oděvu - menšinovou komunitu bělochů, jejichž původ sahá až do 16. století do Nizozemska, odkud odešli a jedna část se usadila v Belize. Jsou známí tím, že odmítají vymoženosti dnešní doby, někteří nemají dokonce elektřinu, ale mají auta a zabývají se zemědělstvím. 

Na přání průvodce na místě zajistí pro skupinu fakultativní výlet na nedaleký exotický ostrov Caye Caulker. Pestrý a exotický ostrov dlouhý jen něco přes 8 km s jedním městem, Caulker Village, kde žije asi 2000 obyvatel. Nachází se přibližně 30 km od přístavu Belize City. Panuje zde uvolněná karibská atmosféra a dobrému kokosu nebo drinku v místním baru se těžko odolává.

4. den: Napříč britským Hondurasem

BELIZE CITY - BELPOMAN - XUNANTUNICH - FLORES

Opouštíme Belize City a míříme do hlavního města BELMOPAN, nejmenšího hlavního města na světě. Cestou se v případě zájmu můžeme zastavit v místní zoologické zahradě, kde uvidíme zajímavé druhy zvířat, jako je například vřešťan, (jedno z deseti nejhlučnějších zvířat na světě, které byste v džungli slyšeli na tři míle daleko), nebo tapíry - národní zvíře, jaguáry, kteří stále žijí volně na jihu v rezervaci Cockscomb Basin. 

Když v roce 1961 zasáhl Belize hurikán Hattie, přinesl neštěstí a obrovské škody. Všechny důležité instituce byly tehdy přesunuty do Belmopanu a vzniklo nové hlavní město. Název města Belmopan je jednoduchou skládankou slov "Belize" a "Mopan". Mopán je řeka, která pramení v Guatemale a pokračuje do Belize, kde se také její název změní na Belize a pokračuje ve svém divokém korytu přes krajinu a vlévá se severně při Belize City do Karibského moře. 

Náš autobus zastavuje nedaleko hranic s Guatemalou, právě u této řeky. Přes Mopan se dostaneme pomocí kompy a vydáme se na návštěvu pyramidy XUNANTUNICH, ke které vede cesta dlouhá snad jen 1 km. Procházka zeleným lesem ke vstupní bráně. Vzhledem k nerovnému terénu doporučujeme pevnou obuv. 

Z vrcholu hory bájného mayského města můžeme vidět Belize i Guatemalu. Vyběhneme na Kamennou dámu a podíváme se na zelenou Guatemalu, kde strávíme noc. Výhledy jsou neuvěřitelné. Je zde 6 "náměstí" obklopených mohutnými pevnostmi a paláci. Je zde jedna dominantní stavba, El Castillo. 

Přesun do Guatemaly. Ubytování v hotelu a přenocování na půvabném koloniálním ostrově FLORES.

5. den: Pozor, jaguár! 

TIKAL

Ráno jsme si vychutnali voňavou guatemalskou kávu a jsme připraveni vylézt na 70 metrů vysokou pyramidu v jednom z největších mayských měst. Město TIKAL bylo až do roku 1848 ukryto v deštném pralese Petén v Guatemale. Ruiny objevila expedice vedená Modestem Méndezem, ale důkladnější archeologický výzkum probíhá až od roku 1951. Lidstvu tak byl odhalen jedinečný svět mayské civilizace a dnes můžeme obdivovat jejich tajemnou kulturu, i když je pravda, že Tikal je odkrytý jen z 30%. 

Na místo vstupujeme brzy ráno, kdy je les nejživější. Vše je trochu vzrušující a trochu tajemné. Připadáme si jako ve filmu o Indiana Jonesovi! Slyšíme vřískot vřešťanů?

Procházíme deštným pralesem, který je plný života a zvuků. Z korun stromů je slyšet řev vřešťanů, člověk by si myslel, že to může být jaguár, protože na každém kroku vidí ceduli "Pozor na jaguára!". Každý nádech vzduchu přináší novou vůni lesa a my sledujeme cestu mezi vysokými stromy. Mohutné cedry, ceiby a palmy nám postupně odhalují první mayské stavby. Vysoko nad korunami stromů se tyčí majestátní chrámy jednoho z nejkouzelnějších mayských měst. Dozvídáme se vše, co potřebujeme vědět a zjistit, pořizujeme skvělé fotografie, hledíme do dálky od pyramid a představujeme si, jak to asi vypadalo v minulosti. 
 
Odpoledne možnost výletu člunem po jezeře Petén Itzá, pokud bude dostatek času. Plně si také vychutnáme místní vynikající kuchyni. Máte velký hlad? Vyzkoušejte fiambre, obrovský salát z 50 ingrediencí. Doporučujeme také krůtí kak´ik, který se skvěle hodí k chuchitos, což jsou v podstatě slavné "tamales" jen v guatemalském stylu... výběr je ohromující.
 

6. den: Malý kousek Jamajky 

FLORES - RIO DULCE - LIVINGSTON - COPAN 

Odjezd na jih do RIO DULCE. Dnes přejedeme přes exotickou Guatemalu do Hondurasu. Jsme už tak daleko!  Nad jezerem Izabal můžeme vidět Castillo (kdysi vězení), který zde stál v polovině 17. století a chránil oblast před nájezdy pirátů z Karibiku.

Už přecházíme hlavní ulici, kde najdete vše, co město nabízí. Ruch města, prach stoupající z ulice, auta, tahle silnice vede přímo do Hondurasu! 

Podíváme se, jak žijí a podnikají místní obyvatelé v domcích na kůlech na řece.Chvíli budeme relaxovat při dobrém jídle, vychlazené Corony a možnosti zaplavat si v řece, nebo vyběhneme nahoru podívat se, kde jsou termální prameny? Právě tady nedaleko tečou dvě řeky, jedna s horkou a druhá se studenou vodou, které se mísí v přírodním prameni. Budete mít chuť skočit do vody? Domorodí obyvatelé věřili, že má léčivou moc. Krátká zastávka, abychom toho vyzkoušeli co nejvíce a pokračujeme dále. 

LIVINGSTON je město Kreolů, Garifunů a Karibů bez kontaktu s vnitrozemím. Zvláštní směsice kultur, která nás láká k dalšímu objevování. Jako bychom se náhle přenesli z předchozího latinskoamerického světa na Jamajku. Je úplně jiná než zbytek země. 

Zaprášené ulice, neuspořádané budovy, angličtina na každém rohu a rastafariáni, kteří nás lákají do svého světa. Tohle byl hlavní guatemalský přístav u Karibského moře. Nejlepší polévka z mořských plodů od Garifunů se podává v Livingstonu! Jsme opět v Karibiku. Jaký rum je jinak v Guatemale nejlepší?  Program organizuje a rum vybírá náš SEN průvodce tak, abychom včas dorazili na hranici s Hondurasem, která se na noc zavírá. Cestujeme napříč Střední Amerikou a chceme toho ještě hodně stihnout.

Večerní příjezd do koloniálního města COPAN a jsme v další zemi na naší cestě. HONDURAS. Divoký a tropický ráj Hondurasu nás ohromí. Zhluboka se nadechujeme a pozorujeme život, který jako by se zastavil. 

Banánové plantáže, volně se pasoucí krávy, hejna dětí, puntová hudba. Večerní pivo Salva Vida, místní doutníky stejně dobré jako ty kubánské a rum od našich guatemalských sousedů dokreslují dokonalou večerní atmosféru příjezdu do Hondurasu.

Dnes jsme urazili dlouhou cestu a potřebujeme zasloužený odpočinek. Zítra se vydáme za dobrodružstvím do legendárního Copánu.

7. den:

Copan s nejdetailnějšími reliéfy v mayském světě, se sochami a úchvatným schodištěm. Odpoledne fakultativně na koních do místních hor, kde uvidíme indiány v autentickém prostředí. Večerní posezení na terase hotelu a magická atmosféra koloniálního města.

8. den:

Santa Rosa de Copan, typická scenerie provinčního městečka ukrytého v horách. Prodírání se serpentinami s dokonalými sceneriemi a příjemným klimatem, oblast známá svými špičkovými doutníky. Pokusíme se dostat do místní fabriky na doutníky. Odpoledne přechod do El Salvadoru a přestávka v uměleckém městečku La Palma, plném řemeslného umění, tak typického pro El Salvador. Vyzkoušíme místní tradijídlční jídlo - pupusas. SAN SALVADOR město v tradičním latinskoamerickém provedení. Už pohled z autobusu vyráží dech. Pojďte se po San Salvadoru projít! Večer příjezd na pláže Pacifiku s černým vulkanickým pískem.

9. den:

Po dnech cestování a poznávání si můžeme vychutnat místní pláže Majahual, Tunco či Sunzal. Na promenádě lze ochutnat čerstvé humry a jiné plody moře. Široký výběr mořských živočichů se sváží na místní molo brzy ráno a stojí za to si přivstat. Štědrý El Salvador a západ slunce nad Pacifikem.

10. den:

Odjezd na hranici s Guatemalou. Cestou se osvěžíme čerstvmi ananasy. Panorama hlavního města GUATEMALA CITY. Živá metropole, největší město ve střední Americe se 7 miliony obyvatel má vždy co nabídnout. Autentičnost v přímém přenosu. Minimum turistů, maximum poznání. Pouliční umělci, přátelská atmosféra a překonávání mýtů o nebezpečnosti Střední Ameriky. Odpočinek na horském salaši a ochutnávka místní vepřové šunky. Salaš v Guatemale? Těšte se! Večer příjezd k břehům jednoho z nejkrásnějších jezer na světě - jezero Atitlan.

11. den:

Probuzení v ráji. Panajachel a jezera Atitlán. Celodenní výlet, plavba po jezeře, krátký trek, jezero, sopky, tradiční suvenýry. Návštěva pěti městeček na břehu jezera a tradiční tuktuky. V každém městě se mluví jiným jazykem a tradiční kroj u domácích nesmí chybět ani při práci. Guatemala je nejfotogeničtější země regionu.

12. den:

Dopolední relax a odjezd směr ANTIGUA: bývalé hlavní město na svazích legendární sopky Vulcan de Agua. Kdo nebyl v Antigue, nebyl v Guatemale. Nejoblíbenější město v zemi jen těžko najde konkurenci na kontinentu. Bohaté koloniální dědictví, desítky bazilik, útulných restaurací a jadeit na každém kroku. Výstup na horu nad městem a nádherné panorama.

13. den:

Ranní odjezd na sopku PACAYA. Aktivní sopka připomíná měsíční krajinu. Vyjdeme na sopku pěšky nebo na koni? Nezapomenutelným zážitkem je procházet se po teplých lávových kamenech. Odpoledne dostatek času na město Antigua s jeho magickou atmosféru.

14. den:

Směr Nikaragua. Pojďme po stopách Sandino a známé revoluce, která se podobala té kubánské. Kdo byl vlastně Sandino a kdo byl Somosa?

15. den: Nejkrásnější město střední Ameriky? 

GRANADA

Z druhého největšího města Střední Ameriky se přesuneme do koloniálního města Granada. Dopoledne v kočáře taženém koňmi, prohlídka místního trhu a nádherný den ve snad nejkrásnějším městě Střední a Jižní Ameriky. 

16. den:

Národní park MOMBACHO. Projdeme se kolem kráterů a uvidíme i následky explozí. Víte, co je to implozivní kráter? Řekneme si vše o místní flóře, fauně, endemitech. Uvidíme i lenochoda?

17. den:

Odjezd z Granady. Čeká nás ostrov Ometepe a jeho dvě sopky. Aktivní Concepcion a spící Maderas. Ojo de Agua: laguna s léčivou vodou zláká i lidi, co se neradi koupají. Břehy jezera Nikaragua jsou jako stvořené pro koupání ve vlnách sladkého moře. Trajektem do RIVAS.

18. den:

Odjezd na hranici s Kostarikou. Příjezd do nejekologičtější země světa. Přehrada ARENAL je největší vodní nádrží v zemi. Nádherná krajina nás zavede do města LA FORTUNA.

19. den: Tady vládne adrenalin

ARENAL - SAN JOSÉ

Co jsme nedokončili včera, dokončíme dnes, a možná najdete odvahu na visuté mosty. Odpoledne přejezd do hlavního města Kostariky, San José. 

20. den:

Nádherné scenerie nás zavedou do města LA FORTUNA. Nejfotografovanější vulkán v zemi ARENAL je jednou z deseti nejaktivnějších sopek v Americe.

21. den:

Cesta k závěsným mostům, pod námi nic a před námi v dálce výhled na Arenal. Přechod do hlavního města SAN JOSE. Možnost prohlédnout si jedno z nejkrásnějších muzeí zlata na světě.

22. den:

Přílet do Evropy. Sdílení zážitků s rodinou a přáteli. Která fotografie je nejlepší? Který zážitek byl ten nejlepší? Střední Ameriku znáte lépe než kdokoliv. 

 

Střední Amerika - Grand Tour
<
>

Honduras

Dopoledne se potíme na jedné z nejimpozantnějších památek země. Nejzachovalejší kamenné sochy celého mayského světa. Nasedáme do koňského sedla, jako místní kovbojové. Slunce ještě stále pálí a my se potíme jako správní gringos. Procházíme krajinou, jako vystřihnutou z telenovely – potůčky, haciendy a stáda dobytka. Cesta končí. V malé vesničce se kolem nás sbíhají děti a zpívají nám honduraskou hymnu s rukou na hrudi.  Ohromný zážitek. Odměňujeme je cukrátky. Dále už se na koních nedá jít. Prodíráme se hustým porostem, jako Indiana Jones. A najednou jsme tu. Posvátné mayské město jen tak „pohozené“ v lese. Pár kamenů, kde člověk cítí historii přímo na dotyk. Ještě ráno jsme stáli tak blízko dokonalých  kamenných staveb. Tyto oproti nim působí jen jako dětská hračka. Ale kouzlo spočívá v tom, že toto místo  jsme našli přímo my. 

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací