sleva first minute až 30%

Turecko – Stopy antiky a odpočinek v Antalyi komfortněji

Turecko máme zafixované jako zemi laciného oblečení, letovisek v Antalyi a domov kebabu. Země však nabízí mnohem více. Najdeme tu nejvíce antických památek, historii sahající do počátků vzniku ucelených městských států, biblické místa, příjemné lidi, moderní infrastrukturu a vynikající kuchyň. Turecko není jen pohádka Tisíce a jedné a noci, ale i příběh ekonomického a turistického tygra. Vydejte se s námi na cestu po této zemi.

  • klasický okruh Tureckem trošku netradičně
  • Trója, Pergamon i Efez
  • 6 UNESCO památek
  • Egejské, Marmarské i Středozemní moře
  • nejkrásnější starověké památky
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v 4 * - 5 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, 9 x snídani, 2x oběd během poznávací části, 3 x večeře, SEN průvodce, místní profesionální průvodce (Istanbul, Gallipoli, Trója, Pergamon, Efes, Sirince, Hierapolis), veškerou dopravu privátním VIP minibusem/autobusem, prohlídku Istanbulu 2x, prohlídku Tróje, Pergamonu, Efezu, Hierapolisu, návštěvu výrobny tradičních tureckých koberců, muzeum Kabatepe, muzeum Topkapi (hodin, zbraní, trůní místnost proroka Mohameda), množství aktivit, ochutnávku vína, lanovku do Pergamonu (2x), vstup do termálů v PAM (Pamukkale),  vstupné do památek v rámci programu, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby 

Cena nezahrnuje:

stravu mimo uvedené, poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, spropitné průvodci a řidiči, 

Ubytování:

Istanbul – The Marmara Pera ****, 2 noci

Çanakkale – Troia Tusan Hotel ****, 1 noc

Kuşadası – Ramada Suites Hotel *****, 1 noc

Pamukkale – Pam Thermal Pamukkale *****, 1 noc

Antalya – Cender hotel / Afflon Loft (městský hotel) ****, 2 noci

 

 

Poznámka:

Odlety z Prahy + 2.500 Kč/osoba

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Město na dvou kontinentech

PRAHA/VÍDEŇ – ISTANBUL

Odlétáme z Prahy/Vídně a po dvou hodinách přistáváme nad Černým mořem v Istanbulu, kde začíná naše orientální pohádka a fantastická cesta Tureckem. Chceme zažít mnoho neobyčejného: přeplujeme Bospor a Dardanely, na poloostrově Gallipoli se dozvíme o největších bitvách 1. světové války. Vydáme se po stopách Achilla, Alexandra Makedonského, Kleopatry a Panny Marie. Připravili jsme pro vás exkluzivní gurmánské restaurace a jedinečné hotely.
 
Po šestiproudé dálnici se soukromým transferem dostaneme do absolutního centra města. 
 
Začneme fantastickým drinkem a procházkou istanbulskou Champs-Élysées, ulicí Grand Rue de Pera, která není od našeho hotelu vzdálena více než 5 minut chůze. Zvládnete dojít až na slavné náměstí Taksim? Dejte si pozor na staromódní tramvaje na ulici Istiklal. Evropská architektura se zde mísí s orientálními vizemi. Podíváme se do hotelu Pera Palace, kde jsou ubytováni někteří členové naší skupiny. Byl to hotel na konečné zastávce Orient Expressu a pobýval v něm i uctívaný otec národa Mustafa Kemal Atatürk.
 
Ještě dnes se vydáme na prohlídku města. Naší první zastávkou bude Galatská věž, jeden ze symbolů Istanbulu, a profesionální průvodce nám představí pohled na město z ptačí perspektivy. Pod námi se rozprostírá obrovská metropole ležící na dvou kontinentech, příběhy sultánů, zapomenuté Byzance a mocných Osmanů. Zde se tvořily dějiny světa a pro nás to bude úvod, jak se patří! Přesvědčíte se, že Turecko nabízí víc než jen pláže a letoviska. Tento výlet změní váš pohled na zemi, o které se často mluví.
 
Zřetelně uvidíme Zlatý roh, který byl přehrazen řetězem, jenž odtud vedl od věže Galata až do čtvrti Sultanahmed. Vidíme Bospor, jsme v Evropě, ale na druhé straně je Asie. Je to tak blízko. Půjdeme dolů, nasedneme na loď a vydáme se tam. 
 
Plavba přes Bospor je obrovský zážitek a o tom Istanbul je. Máte chuť na Balik Ekmek? Ne kebab, ale makrela v housce je ikonické jídlo města a my víme, kde ho dělají nejlépe! Víme také, kde dělají nejlepší istanbulskou baklavu. Tohle je jiná liga, je to jako dát si sushi přímo v Tokiu. Zaručeně vám bude chutnat. S šálkem čaje nebo kávy. Spát určitě nejdeme, vždyť čtvrť Galata je plná malých podniků, kaváren, čajoven a člověk si tu určitě přijde na své. Máme pro vás dvě možnosti a slavné instagramové kuchaře. První noc v Istanbulu, městě, které jste si pomalu, ale jistě zamilovali. Noc v Istanbulu.
 

2. den: Nejúchvatnější město světa

ISTANBUL

ISTANBUL. Proč průvodci CK SEN považují toto místo za nejkrásnější na světě? Dnes to pochopíte a uvidíte na vlastní oči. To, co dělá Istanbul jedinečným, není jen jeho poloha, ale také množství příběhů, legend a reálií, které se v tomto místě prolínají. Po chutné snídani (Turci si na snídani potrpí) pro nás přijede autobus a průvodce nám do mikrofonu osvětlí historii města, které jako by tu stálo od nepaměti. Byzantion, později Konstantinopol a dnes Istanbul. To vše zde zanechalo výraznou stopu.

Vystoupíme na Hippodrom, kde jste před dvěma tisíci lety mohli zažít závody koňských spřežení. Dnes si prohlédneme Hadí sloup z Delfské věštírny, kamenný obelisk a zjistíme, co zde dělá egyptský obelisk faraona Thutmose III. Vše kolem nás je chráněno organizací UNESCO a patří mezi nejvýznamnější památky na světě. Nahlédneme za hradby a ocitneme se ve slavném paláci Topkapi. Zde se tvořily dějiny Osmanské říše a po stovky let se sem upíraly zraky obrovské části světa. V Topkapi se nachází vzácné muzeum s poklady nevyčíslitelné hodnoty a uvidíte zde posvátné části oděvu proroka Mohameda, nádherné miniatury, jeden z největších diamantů na světě, dýky a osobní věci sultánů. Topkapi, to není jen jedna palácová budova, ale komplex zajímavých staveb, z nichž největší představivost vzbuzuje legendami opředený harém. Jak to v něm fungovalo, co znamenalo, když se do něj žena dostala? 

Hned vedle paláce se podíváme na jednu z nejnavštěvovanějších památek v celém Turecku. Hagia Sofia zde stojí již od 6. století, takže její zdi jsou opředeny obdivuhodnou historií. Co představuje dnes? Mešitu? Muzeum? Kostel? Ocitneme se pod její majestátní kopulí, prohlédneme si nádherné biblické výjevy a mozaiky a vysvětlíme si všechny detaily. Kromě Hagia Sophia budeme fotografovat také vzácnou Hagia Irene. V krásném kontrastu s ní stojí nedaleko Hagie Sofie obrovská Modrá mešita, jejíž šest minaretů drží nebe nad Istanbulem. Kdo je muezzin a co představuje mihráb? Spatřit tyto ikonické památky na vlastní oči bude zaručeně zážitek.

Dnešní turecký oběd bude gastronomickou lahůdkou. Vyzkoušíte steakhouse Nusr-Et, který najdete také v Londýně, Dubaji nebo New Yorku? Pokud ne, máme na něj čas dnes večer. Prozatím se každopádně pohodlně usadíme, odpočineme si a budeme se kochat krásnými místy, která jsme zatím viděli. Pak se po stopách Jamese Bonda vydáme do Velkého bazaru se stovkami uliček. Dokonalý labyrint plný kabelek Christian Dior, hodinek Rolex, ale i tenisky Nike jsou tu falešné. Zato koberce, keramika a výrobky z kůže a onyxu jsou pravé. Věci jsou levné, ale platí pravidlo smlouvat, smlouvat, smlouvat... Prozradíme vám triky tohoto obchodu a vy to určitě vyzkoušejte. Úsměvy prodavačů, váš první šálek tureckého čaje, medové provázky natahované pod nosem, příjemné rozhovory a vsaďme se, že si odtud něco odnesete, i když jste sem šli s tím, že nic nechcete. Kam se vydáte ve svém volném čase? Budete objevovat podzemí v obrovské starobylé cisterně Jerebatan Sarnici nebo vám nákupy nestačí a vydáte se na egyptský bazar plný koření? Ti, kdo se procházejí Istanbulem, se doslova vracejí v čase. S naším průvodcem pokračujeme (stále po rovině) k překrásné mešitě nejmocnějšího sultána Sulejmana Nádherného. Dáte si v místní kavárně šišu? Odtud se vám naskytne krásný výhled na město, Bospor... však už to znáte.

Projdeme se po Galatském mostě, svezeme se druhým nejstarším metrem na světě a jsme opět zpátky na našem hotelu.
Večeře podle Instagramu nebo Michelinu?Doporučujeme exkluzivní restauraci Mikla s rozsáhlým vinným lístkem. Od této chvíle je veškeré jídlo v ceně a je to poslední příležitost alespoň trochu se rozšoupnout.
 
Vedle hotelu je také diskotéka. Nebo si troufnete na koktejl s nefiltrovaným pivem? Istanbul v CK SEN milujeme a známe ho opravdu dobře.
 
Naši profesionální průvodci a naše know-how vám zaručí, že toto město pochopíte lépe než ostatní! Druhá noc v Istanbulu.

3. den: Legendární Gallipoli, plavba přes Dardanely a Trojská válka

GALLIPOLI – ÇANAKKALE - TRÓJA

Ráno opouštíme Istanbul a zanecháváme za sebou nejen jeho příběhy, ale také kus našich srdcí. Obrovské město brzy mizí z obzoru a před námi je cesta do GALLIPOLI, které se na počátku 20. století zapsalo do historie. Cestou se zastavíme na čaj nebo tureckou kávu, a jakmile dorazíme na poloostrov, zahájíme prohlídku prosycenou válečnými příběhy. Říká vám něco Dardanelský průliv? Jsme od něj, co by kamenem dohodil. Zamíříme na slavná bojiště 1. světové války, pořádně si prohlédneme muzeum Kabatepe a možná i nedalekou pláž Anzac Cove, kde se vylodily stovky Australanů a Novozélanďanů. Byla to tragédie a Winston Churchill by o ní mohl vyprávět.
 
Pokračujeme na jih a jako Alexandr Makedonský se plavíme přes Dardanely - sen všech cestovatelů. ÇANAKKALE je město na křižovatce pozemních a námořních cest a má svou osobitou atmosféru. Jeho symbolem je dnes obrovský model trojského koně. Připadá vám povědomý? Viděli jste ho v legendárním filmu Trója a po natáčení ho město umístilo na svou promenádu. Oběd s mořskými specialitami (máme i vegetariánskou variantu a také jídlo pro ty, kteří nemají rádi ryby).
 
Po obědě nás čeká další vrchol naší vesty, a to TRÓJA (UNESCO). Náš autobus zastavuje nedaleko kopce Hisarlik přímo před branou jednoho z nejslavnějších měst starověku. Trója je snem mnoha lidí, ale je " z ruky", a proto je zde překvapivě málo turistů. Kolikrát jste už snili o tom, že se tímto legendárním městem jednou projdete? 
 
Průvodce vypráví příběhy Heleny, nejkrásnější ženy světa, milence Parise, statečného Hektora, králů, jako byli Menelaos, Agamemnon a Priam, a především nepřemožitelného Achilla. Tuto pohádku, legendu, kterou Heinrich Schliemann přetvořil ve skutečnost, známe asi všichni. Archeologický výklad profesionálního průvodce, ale také mýty a legendy. Mimochodem, věděli jste, že ne všichni Trójané ve válce zahynuli a ti, kteří přežili, potomci hrdiny Aenea, včetně Romula a Rema, se dostali do Říma a založili Věčné město?  Snídaně, oběd a večeře i všechny vstupy byly dnes součástí prohlídky.
 
Koupíme si láhev Raki, nejlepší domácí pálenky, vykoupeme se na pláži v Egejském moři (přijeli jsme dřív, takže máme čas - všechno už máme promyšlené).
 

4. den: Achillova hrobka, největší knihovna a první nemocnice

PERGAMON – KUŞADASI

Náš autobus zastaví nedaleko kopečku Hisarlik přímo před bránou jednoho z nejslavnějších míst antiky – TRÓJA (UNESCO). Kolikrát jste snili, že se jednou projdete tímto legendárním městem? Kolikrát jste o něm četli? Dívali na dokumenty či četli knihy? Dnes vám tento sen splníme a společně ulovíme unikátní zážitek! Jeho historie sahá tak daleko až je problém rozlišit co je skutečnost a co jen vznešená legenda. Pod zemí ležela Trója o mnoho déle, než stála na výsluní světa a až v 1868 se na pahorku Hisarlik podařilo objevit něco neobvyklého. Může to být Trója nebo ne? Všechny dohady nakonec rozptýlil Henrich Schliemann, který si stál za svým a Tróju konečně představil světu. Muselo to být fantastické, vidět, jak ožívají příběhy trojské války, krásné Heleny či udatného Achilla. Kráčíme městem a ukážeme si všechny důležité památky. Kde vykopal Schliemann zlatý Priamův poklad? Proč jsou tu stále nevykopaná místa a kolik těch Trój nakonec bylo? Archeologický výklad i mýty a legendy. A existoval opravdu Trójský kůň? Z Tróje se vydáme na místo, kde leží ruiny starověkého města PERGAMON (UNESCO). Přejdeme 200 kilometrů a před tím, než poznáme příběh další legendy, vychutnáme si turecký oběd. Mysleli jste si, že tu budete jíst celý dny jen kebab? Ukážeme vám, že turecká kuchyně patří k nejlepším na světě a společně ochutnáme několik překvapení. Antický Pergamon dnes splývá s moderním městem Bergama, ale musíme se za ním vydat na pahorek nad městem, kde se rozlévají ruiny Akropole. Pergamon založili zde na pobřeží Malé Asie Řekové a proslavila jej mocná dynastie Attalovců. Kam se poděl slavný Pergamonský oltář? Ukážeme si místo, kde kdysi stál a každý ho obdivoval. Najdeme boha Asklépia, patrona medicíny a syna Apollóna a navštívíme jeho chrám zvaný Asklepion. V helénistickém období byl významným místem a zde začali kořeny vzniku skutečných nemocnic. Do centra vedle chrámu přicházeli "pacienti" na takzvanou "inkubaci". V podstatě spali v místnosti a po probuzení se vyprávěli "lékaři" své sny. Lékař na základě snu předepsal léky nebo léčebnou proceduru. Terapeutické rituály se praktikovaly přímo zde, v Asklepioně. Sny vykládali převážně kněží, ale i lékaři, kteří neměli tak blízko k náboženským praktikám. Mezi nejznámější lékaře patřil i slavný Galén, který je s Hippokratem nejznámějším lékařem antiky. Fotogenický Trajánův chrám se sloupy, ruina chrámu bohyně Athény a krásné divadlo s ještě krásnějším výhledem na maloasijskou krajinu. Co na vás udělalo větší dojem Trója nebo Pergamon? Dva pojmy starověkého světa a dva ulovené zážitky. Dnešní noc strávíme v příjemném městečku Kuşadası na břehu Egejského moře. Jen 20 kilometrů odsud už leží řecký ostrov Samos. Západ slunce nad mořem, skvělá večeře a dáte si po ní typickou Rakiji? Pokud znáte Ouzo, tak Rakiji budete milovat. Noc v Kuşadası.

5. den: Sedmý div světa, dům Panny Marie a ochutnávka vína

EFEZ – PAMUKKALE

Možná jste nevěděli, že všechny tyto věci se nacházejí v Turecku. Dnes všechny tyto skvosty společně objevíme.
 
Po vydatné snídani plné oliv a čerstvého sýra se vydáme na místo, kde kdysi pulzovala vznešená civilizace. Efez (UNESCO) se kdysi rozkládal na břehu Egejského moře, ale dnes bychom k němu museli ujít čtyři kilometry, a proto Efez zchátral a téměř upadl v zapomnění. Efez je dnes jedním z nejzachovalejších antických měst na světě a je krásnější než Pompeje.
 
"Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" - to tvrdil řecký filozof Hérakleitos a my se dnes podíváme na místo, kde skutečně žil. Efesos je obrovský, rozmanitý, překvapivý a krásný. V době své největší slávy v prvním století našeho letopočtu patřil spolu s Římem, Antiochií a Alexandrií k největším městům Římské říše.  Velkolepé divadlo s neuvěřitelnou kapacitou až 24 000 diváků je jen jednou z hlavních atrakcí. Při procházce ruinami uvidíme slavné stavby, jako jsou lázně s toaletami, Hadriánův chrám, malé divadlo, nádherné dlaždicové podlahy s malbami a dvoupatrové řadové domy, které patří k dalším zajímavostem tohoto místa. Nejznámějším místem je však Celsiova knihovna. Nádherně zdobená fasáda svědčí o bohatství, kterým Efez oplýval.
 
Součástí města je také Artemidin chrám, i když dnes trochu stranou. Moc se toho z něj nedochovalo a jeho slávu připomíná jediný vztyčený sloup. Několik artefaktů si našlo cestu do Londýna i Istanbulu. Plinius napsal, že chrám se stavěl 120 let a byl architektonickým skvostem. Vysloužil si přezdívku "Služebník Boží". Ve starověku byl tento chrám na seznamu sedmi divů světa. Dnešní Turecko mělo dokonce dva z nich. Vzpomenete si? Zde si vše uvedeme do souvislostí. Procházka Efezem je jako listování v otevřené knize dějin, ale nespojujeme si ho jen se starověkem nebo architekturou.
 
Vydáme se do hor a zastavíme se u domu Panny Marie, matky Ježíše Krista. Vše si předem vysvětlíme a do domu každý vstoupí sám. Dům, kde žila, se nachází na kopci Kerresos a základy současné kaple skutečně pocházejí z 1. století. Se zánikem Efesu však zanikla i křesťanská komunita, která toto místo znala. Znovuobjevení domu v 19. století je téměř neuvěřitelné. Za dům Panny Marie jej označila Anne Catherine Emmerich, německá jeptiška a stigmatistka, kterou blahořečil papež Jan Pavel II. Napijeme se z pramene a zavěsíme zde svá přání. 
 
Jestli si myslíte, že dnes už končíme, tak se mýlíte! Po obědě se vydáme do vnitrozemí. Viděli jsme obrovský Istanbul, spoustu starověkých řeckých měst, ale jak vypadá Turecko na venkově? To se pokusíme zjistit ve vesnici Şirince (vyslovuje se Širindže). Po prohlídce této rázovité vesnice nás čeká ochutnávka vína - ochutnáme asi 10 druhů vína a sami budete překvapeni jeho vysokou kvalitou. Máte ještě místo na ochutnání marmelády s feferonkami nebo neuvěřitelně dobrého medu? Vše máme zaplaceno předem a v ceně je i tato kvalitní degustace v tradičním luxusním prostředí. Vesnička je vskutku malebná, romantická a mohli bychom připsat ještě mnoho dalších přívlastků. Fotografové budou nakukovat za každý roh. Pokud si budete chtít fotit babičky v černém se starými dřevěnými domy v pozadí, nejprve si s nimi alespoň pohledem potvrďte, že s tím souhlasí. Všude voní sušené fíky, jablka, ořechy, hrozny a káva. Je tu spousta malých obchůdků se skvělými cenami. Příjezd do nejlepšího hotelu v lázních Pamukkale.
 
 

6. den: Bavlněný hrad

PAMUKKALE – HIERAPOLIS – ANTALYA

Opět velká snídaně a další vrchol naší cesty – Pamukkale (Bavlněný hrad). Nebo chcete ulovit zážitek už před snídaní? Pak si pojďte zalétat na balonu a zažít nádherný východ slunce nad sněhobílými travertinovými lázněmi.

Po tomto nádherném zážitku se k snídani vrátíte do našeho pětihvězdičkového hotelu a můžete ještě jednou skočit do termálů. Kvůli nim sem do Pamukkale – Hierapolisu přijela i Kleopatra z Egypta. Lázně mají prý zázračné účinky. Jednak pomohou s mnoha nemocemi, ale právě od dob Kleopatry se tradují i jiné účinky, které by se daly publikovat pouze v knize o sexuologii. Základem je špičková voda, která teče i v našem hotelu!

Kaskády, bazénky, jezírka a vše kolem nás jako by bylo pokryto sněhem. Nebudete zde umět přestat fotit, protože s každým dalším krokem objevíte krásnější úhel. Pár kilometrů odtud se zastavíme v ruinách starověkého města HIERAPOLIS (UNESCO). Pamatuje si bájnou říši Frýgie a jeho poloha je tak příjemná, že nebudeme chtít odejít. Nad ruinami rostou vysoké cypřišové stromy v dálce se zvedají kopce. Kdysi sem přicházeli lidé kvůli lázním v Pamukkale, a tak si ho představme jako starověké lázeňské město. Přivítá nás krásná antická brána, najdeme důležitou nekropoli, Agoru i nymfeum. Věděli jste, že zde najdeme i hrobku biblického Filipa, jednoho z dvanácti Kristových apoštolů? Necháme si zde spoustu času (pro fotografy i ty, kteří chtějí využít lázně) a po obědě se vydáme na cestu přes hory západní částí pohoří Taurus. Na jeho druhé straně se nám otevře výhled na Středozemní moře, kde leží oblíbené letovisko ANTALYA. Rozdělení do hotelů a zasloužený oddech. Vrhnete se ještě dnes do vln Středozemního moře nebo si jen sednete na grilovanou rybu, salát çoban a skleničku nejlepšího tureckého vína Kayra Okuzgozu? Letos autor zájezdu vyzkoušel pro vás osobně více hotelů. U hotelu Kempinski je také golfové hřiště a kabany nad vodou, kde se budete cítit jako na Maledivách. Proč nemít smysluplnou dovolenou na úrovni? Mnohem levnější, než si ji dokážete připravit sami, a věříme, že s našimi profesionálními průvodci i o kousek lepší. Uděláme pro vás všechno, dali jsme si opravdu záležet. Těšíme se na vás!

7. den: Relax v Antalyi

ANTALYA

Zasloužený odpočinek v přímořské Antalyi. Žádný budíček, pohodové snídaně, totální pohoda a když slunce zahřeje vzduch, celé Středozemní moře je tu pro vás. Odpočiňte si a naberte vitamín D. Jako alternativu si můžete vybrat i procházku po starém městě. Má své kamenné uličky, staré domy, dýchá tureckou atmosférou a bude se vám líbit.

Ve starém městě najdete i Hadriánovu bránu, krásný minaret mešity Yivliminare a po procházce si dejte čaj nad starým přístavem. Máte chuť zažít dnes něco unikátní? Opustíte svůj hotel a dáte si večeři v nejlepší restauraci města v Seraser Fine Dining?

8. den: Pláže turecké Antalye

ANTALYA

Co budete dělat dnes? Hned po skvělé snídani se vydáte na pláž nebo si dáte ráno svůj bazén? Jedno je však jasné, budete si užívat zasloužený odpočinek na krásném místě jižního Turecka. Už jste objevili vše, co skrývá váš resort?

9. den: Vyzkoušíte turecký hammam?

ANTALYA

Odpočinek v přímořské Antalyi ještě nekončí! Zkusili jste již tradiční a typický turecký hammam? Určitě jste o něm už slyšeli, ale zažít tento zážitek na vlastní kůži bude skvělou vzpomínkou. Po mořských radovánkách ve vlnách Středozemního moře ještě nakupte poslední suvenýry, díky kterým si na Turecko kdykoliv vzpomenete. Poslední grilované ryby s výhledem na zapadající slunce a poslední noc v Antalyi

10. den: Opět doma.

ANTALYA – PRAHA/VÍDEŇ

Odlet z turecké riviéry zpět do Evropy. Kufr plný zážitků, hlava plná vzpomínek a brzy jste doma a můžete sdílet krásné momenty se svými blízkými.

 

 

Turecko – Stopy antiky a odpočinek v Antalyi
<
>
Co byste řekli na to, že byste si vychutnali pohled na obrovský Istanbul z Galatské věže? Před Vámi se tak objeví výhled na starou evropskou část s palácem Topkapi, Haghiou Sofií i Modrou mešitou.Vítejte v Istanbulu, čeká nás jedno z nejvíc fascinujících měst světa, umístěného na dvou kontinentech, tady začneme náš orientální okruh krásným TureckemPalác Topkapi byl několik staletí sídlem osmanských sultánů a my nahlédneme za jeho brány, abychom objevili jeho poklady a příběhy harémuNádherný interiér Modré mešity sultána Ahmeta, patří k ikonám Istanbulu a její interiér Vás rozhodně dostaneMešitu sultána Ahmeta neboli Sultanahmet Camii známe jako Modrou mešitu, na nádvoří se můžete kochat fantastickou architekturouHaghia Sofia, chrám boží moudrosti, toho už zažil víc než dost. Postavila ho na nohy Byzancie a na vlastní oči viděl jako Osmané dobyli Konstantinopol a změnili ho na IstanbulIstanbul má dokonalou polohu a na jeho pahorcích se zvedá několik ikonických mešit, které vyplní horizontMešita sultána Suleymana se tyčí nad Instabulem a tuto fotografii si určitě pořídíte i VyAtmosféra na slavném Galatském moste, každý den sem přichází rybáři něco ulovit, ale stačí sem přijít a ulovit nejkrásnější istanbulská panoramata a budete šťastníOchutnáte pravou tureckou kávu v příjemné kavárničce? Istanbul je na podobné radosti života jako stvořený.Zapadající slunce přidá Istanbulu na romantice, pokud přijedete vpodvečer na nábřeží Eminönü, užijete si takovýto krásný výhled na Galatskou věžKolik kilometrů naběháte slavnými istanbulským bazary? Zde si vybere i ten, kdo nechtěl nic kupovat. Platí zde jedno pravidlo a tím je smlouvejte!Turecké sladkosti jsou fenomén, a i Vy si můžete z orientálních bazarů odvézt domů balíčky sladkostí, kterými potěšíte návštěvu, na této cestě prostě nezhubneteExistoval opravdu Trojský kůň? Přímo v Troji u jeho makety si povíme více a zorientujeme se v příbězích Homéra.Představovali jste si takto legendární Troju? Fascinující ruiny vypraví vlastní příběhy. Kde přesně se našel Priamův poklad, a proč máte pocit, že některé části Troje stále nejsou vykopané?Ruiny Troje už roky přitahují turisty a my si je vychutnáme na vlastní kůži i na vlastní očiStarověký Pergamon se svou Akropolí a krásnou ruinou Trajánového chrámu, pergamonská Akropole má fantastické výhledy nejen na moderní město Bergama, ale i na okolní krajinuSlavný Asklépion v antickém Pergamonu je místem, kde byla zřejmě postavená první nemocnice světaTrajánův chrám je mimořádně fotogenický a když uvidíte ruiny velkého města všude kolem, tak nebudete pochybovat, že Pergamon hrál velkou roli v Malé AsiiCelsova knihovna je ústřední památkou slavného Efezu, který se považuje za jedno z nejlépe zachovalých míst starověkého světaEfez je se svými památkami jedním z taháků naší cesty a věřte, že si ho důkladně užijemeObrovské divadlo ve starověkém Efezu patří k největším v Malé Asii, bude to fascinující pohledSlyšeli jste už o tureckém městě Aphrodisias? Město bohyně Afrodity nabízí unikátní stavby, starověkou patinu a bude největším překvapenímRuiny Aphrodisiasu budou příjemným překvapením, protože jste o nich zřejmě dosud nikdy neslyšeli, málo známé místo s obrovským potenciálemAphrodisias má svůj obrovský stadion, kam se pohodlně vešly tisíce diváků, aby si prohlédly závody v koňských spřežení. Posadíte se tu i Vy a zkusíte si představit ten výhled?Divadlo ve starověkém městě Aphrodisias není největší v Turecku, ale je mimořádně malebnéKrása Pamukkale je známá široko daleko, ale zažít toto místo na živo je úplně jiným zážitkem než ho vidět jen na fotografiíchKdo by neznal známé Pamukkale? Bavlněný hrad, jak zní jeho překlad, je fascinujícím místem, kde uvidíte vše, co dokáže příroda.Hned vedle přírodního divu najdeme i ruiny starověkého města Hierapolis s jeho nádherně zachovalým divadlem či hrobkamiZde budeme odpočívat! Antalya se svým Středozemním mořem bude náš zasloužený odpočinek.Projdete se i starou Antalyí? Najdete zde takový malebný přístav, u kterého si můžete posedět v čajovně.Ikonický minaret Yivliminare patří k symbolům dnešního města Antalya, vychutnejte si procházku a odpočiňte si na dokonalých plážíchVydáte se na fakultativní výlet z Antalye do starověkého Perge po stopách Alexandra Velikého?Perge má svou starověkou atmosféru a když se zde ocitneme, obklopí nás jeho ruiny ze všech stranZnáte Aspendos? O tomto místě se mluví jako o místě s nejdokonaleji zachovalým divadlem v celém Turecku. Během fakultativního výletu z Antalye ho můžete spatřit.

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací