Istanbul, Turecko
sleva first minute až 30%

Athény, Istanbul - řecko-turecká pohádka komfortněji

Vynikající kombinace dvou metropolí, které rozděluje a zároveň spojuje nejen historie ale i současnost. Vydejte se s námi po stopách řeckých filozofů do nejnavštěvovanějšího města světa a nechte se oslnit kolébkou evropské civilizace a městem na dvou kontinentech.

  • Bájná Akropole a západ slunce nad Athénami
  • Rušný život mezi úzkými uličkami ve čtvrtích Monastiraki a Plaka
  • Nejlepší restaurace v Athénách i Istanbulu
  • Dějiště prvních novodobých olympijských her
  • Tajemství Mehmedova jablka
  • Chrám božské moudrosti a Akropole

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class do Athén a z Istanbulu včetně transferu z letiště v Athénách a Istanbulu, letištní poplatky, přelet Athény – Istanbul, ubytování ve 4* hotelech v pokojích pro dvě osoby, 5x snídani, soukromou klimatizovanou VIP dopravu po celou dobu pobytu, prohlídku Athén a Istanbulu, výlet na mys Sounion, vstupné do památek v rámci programu,veškeré silniční poplatky a místní poplatky, kvalitního SEN průvodce během prvního až pátého dne, bohatý program nabitý informacemi, asistenční služby SEN, nejlepší pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Ostatní stravování, místní městské poplatky/taxy hrazené přímo v hotelu při check-inu, zavazadla na evropských letech

Ubytování:

ATHÉNY: Athens Cypria hotel/Astor***, 3 noci

ISTANBUL: The Marmara Pera/Grand Oztanik***, 2 noci

 

Poznámka:

Odlety z Prahy + 5.000 Kč/osoba

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Země filozofie, kalokagathie a antiky

VÍDEŇ – ATHÉNY

Absolvujeme krátký dvouhodinový let z Vídně do Řecka a začneme lovit zážitky v zemi, která dala světu demokracii, filozofii, kalokagathii a antiku. Právě do Řecka směřovala naše první cesta v době, kdy CK BUBO teprve začínala svou dráhu. A my chceme, aby tradice pokračovala. Zůstaneme v Athénách, kde nás čeká nejprve poznávací procházka a poté chutná večeře v řecké taverně doplněná o melodie řecké hudby, popíjení ouza a přátelskou athénskou atmosféru. 

Pokud chcete zažít ještě více, vyberte si v Athénách náš elitní hotel Grande Bretagne. Krásná historická budova přímo naproti parlamentu má nejlepší polohu ve městě. Ubytované zde byly také známé osobnosti, jako Elizabeth Taylorová, Sean Connery, Greta Garbo, Jay-Z, Maria Callasová či Winston Churchill. Seznam celebrit je nekonečný a stejně exkluzivní, jakožto i historie hotelu.

2. den: Místo, kde Poseidon bojoval s Athénou o přízeň města

ATHÉNY – MYS SUNION – ATHÉNY

Po chutné řecké snídani se vydáme na výběžek pod Athénami, abychom objevili jedinečné místo zvané mys Sunion. Čeká nás scénická cesta kolem míst, kam si i samotní Athéňané jezdí odpočinout od městského ruchu. Naší hlavní atrakcí bude Poseidonův chrám, který je ozdobou mysu a také připomínkou zlatého věku starověkých Athén. Pověst praví, že Athéna a Poseidon se kdysi přeli o to, kdo ochrání Athény. A my se dozvíme, jak to tehdy s jejich soubojem bylo. Budova chrámu je ovšem spjata i s lordem Byronem – ten jím byl natolik okouzlen, že své jméno vyryl do jednoho z jeho stavebních kamenů. Jakmile si užijeme naplno krásná panoramata i výhledy na ostrůvek Patrokles, vrátíme se z tohoto výjimečného místa zpět do Athén.

V Athénách prozkoumáme čtvrť Monastiraki, která platí za věčně živou a rušnou část města. Zde povečeříme ve staré taverně Bairaktaris z roku 1879. Dnes tento podnik provozuje šestá rodinná generace, jež umí připravit skutečně vynikající řecká jídla. V podniku lze ochutnat nejen gyros, ale také pokrmy zvané soutzoukakia, musakaa nebo pastitsio! 

Po výtečném jídle se projdeme byzantským kostelem Kapnikarea i slavným bleším trhem, prohlédneme si římskou agoru s Věží větrů a zabloudíme ve čtvrti Kerameikos. Řecká agora s Theseionem, ruinami a muzeem v místech, kde se kdysi procházeli stoičtí filozofové, utkví v paměti též kdekomu. Krásné vzpomínky ovšem zajistí i dokonale zachovalý chrám (zasvěcený Héfaistovi), jenž si stále zachovává intenzivní antickou atmosféru.

Před západem slunce ještě vyrazíme za zážitky na kopec Filoppapos. Právě zde spatříme nejkrásnější výhled na Akropoli. A pak už přijde večerní odpočinek v lákavých uličkách Plaky, která je snad nejmalebnější čtvrtí celých Athén. Posadíte se zde na řecké víno a zamyslíte se nad zážitky z minulých dnů?

3. den: Akropole, Erechtheion, Agora, Kapnikarea a srdce Athén na Ermou

ATHÉNY

Další ráno věnujeme Athénám a začneme přímo na nejznámějším místě celého Řecka – u slavné Akropole! Kdo ji postavil a proč je tak důležitá? Stoupáme vzhůru mramorovými propylejemi (vstupními bránami) a ocitáme se na posvátném místě, kde vyrostl chrám bohyně Athény, ikonický Parthenón. Z neméně okouzlujícího chrámu Erechtheion se na nás budou dívat svůdné Karyatidy (sochy žen) a okouzlí nás také divadlo Héróda Attika nebo panoramatické výhledy na hlavní město Řecka. Kdo spatří v dálce slavný přístav Pireus? Dále si užijeme supermoderní muzeum pod Akropolí a také se ocitneme ve stínu chrámu Olympeionu a jeho působivých ruin. Své stopy zanecháme na místech, která znali Perikles, Sokrates či Platón. Leckdo pocítí tu působivou atmosféru.

Rozhodnete se pro prohlídku pokladů v Národním archeologickém muzeu, nebo se raději necháte odvézt zubačkou (ozubnicovou dráhou) na kopec Lykavittos, kde si dáte kávu s výhledem na Athény? Možností je mnoho a my vás rádi nasměrujeme tak, abyste si své poslední athénské odpoledne užili přesně podle své chuti. 

A pokud budete přemýšlet, kam vyrazit v podvečer, také v tom vám poradíme! Stejně jako má Káhira svojí ulici Muizz, Damašek nebo Bejrút ulici Hamrá, tak i Athény mají Ermou. „Ermou“ je řecký výraz pro Herma, posla bohů, syna Dia a plejády Maii. Na Ermou najdete luxusní butiky (samotný Hermés Athens se nachází na ulici Stadiou), vynikající restaurace a starožitnosti. Uprostřed Ermou leží malý kostelík Kapnikarea, který je jedním z nejstarších v Athénách. Posaďte se, dívejte se a poslouchejte obdivuhodnou řeckou metropoli.

V tento den si užijeme závěrečné doušky řeckého ouza a strávíme poslední noc ve městě, které dalo světu demokracii.

4. den: Směr Istanbul

ATHÉNY – ISTANBUL

Další den odletíme z Athén a po krátkém letu přistaneme nad Černým mořem v Istanbulu. Z ultramoderního letiště se vydáme po šestiproudé dálnici soukromým transferem do absolutního centra města.

Začneme procházkou po istanbulské „Chámps-Élysées“ - ulici Grand Rue de Pera, která je od našeho hotelu vzdálena maximálně 5 minut chůze. Kdo se vydá až na slavné náměstí Taksim a povšimne si překrásných historických tramvají v ulici Istiklal? Zde se mísí evropská architektura s orientálními vizemi. Opomenout ale nemůžeme ani prohlídku luxusního hotelu Pera Palace, v němž budou ubytováni někteří z naší skupiny. Kdysi to býval hotel na konečné stanici Orient Expressu, a dokonce v něm bydlíval i uctívaný „otec národa“ Mustafa Kemal Atatürk.

Po malé istanbulské ochutnávce se následně vydáme na plnohodnotnou prohlídku města. Naší první zastávkou bude Galatská věž, která je jedním ze symbolů Istanbulu. Z ní dokonale uvidíme (díky radám profesionálního průvodce) obrovskou metropoli ležící na dvou kontinentech a také zapomenutou Byzancii mocných Osmanů, která vypráví fascinující příběhy sultánů. Zde se tvořily dějiny světa a pro nás to bude úvod, jak se patří! 

Uvidíte, že Turecko má víc než jen pláže a letoviska. Tento výlet změní váš pohled na zemi, o které se často mluví.

Jasně uvidíme i říční údolí Zlatý roh, které bylo přehrazeno mostem vedoucím od Galatské věže až do čtvrti Sultanahmed nebo průliv Bospor tvořící hranici mezi Evropou a Asií. Jak je to blízko. Poté sejdeme dolů, nalodíme se a poplujeme po Bosporu, což bude obrovským zážitkem. A pak možná přijde chuť na tradiční turecké pouliční jídlo balik ekmek, což je makrela v housce. SEN ví, kde ho připravují nejlépe a také poradí nejlepší místo k ochutnávce nejdokonalejší baklavy! Tohle je jiná liga, je to jako dát si sushi přímo v Tokiu. Nezapomenutelné gurmánské zážitky nikoho neminou. Opomenout ale nemůžeme ani lahodný čaj nebo tureckou kávu, která se k dezertu skvěle hodí. 

A nakonec se ponoříme no večerní zábavy ve čtvrti Galata, která je plná malých podniků, kaváren nebo čajoven a nikomu nedá spát. Zájemci také dostanou dva tipy na místní slavné instagramové kuchaře! Před námi je první večer a noc v Istanbulu, který si musí zamilovat v podstatě každý. 

5. den: Nejúchvatnější město na světě

ISTANBUL

V tento den leckdo pochopí, proč SEN průvodci považují Istanbul za nejkrásnější město na světě. To, co jej dělá jedinečným, není jen jeho poloha, ale také mnoho příběhů, legend a reálií, které se na tomto místě prolínají. Po výborné snídani (Turci si na snídani potrpí) se vydáme na zajímavou prohlídku městskými ulicemi. Byzantion, později Konstantinopol a nyní Istanbul – všechna tato období města zanechala významnou historickou stopu.

Začneme na náměstí Hippodrom, kde se před 2 000 lety odehrávaly závody koňských spřežení. Dnes jsou zde k vidění nejvýznamnější památky na světě (UNESCO) a my je prozkoumáme. Nejprve se pokocháme Hadím sloupem dovezeným z Delf a také si povíme, co vlastně na istanbulském náměstí dělá egyptský obelisk faraona Thutmose III. Následně nakoukneme za zeď a ocitneme se ve slavném paláci Topkapi. Právě na tomto místě se tvořila historie Osmanské říše a také se sem po staletí upíraly oči obrovské části světa. Topkapi ukrývá vzácné muzeum s poklady nevyčíslitelné hodnoty. Spatřit v něm budeme moct posvátné části oděvu proroka Mohameda, nádherné miniatury, jeden z největších diamantů na světě, dýky či osobní věci sultánů. Topkapi není jen jedna palácová budova, ale komplex zajímavých budov, mezi nimiž nejvíce fantazie vzbuzuje legendární harém. Povyprávíme si, jak to v něm fungovalo a co to znamenalo, když se do něj dostala žena. 

Hned vedle paláce si také prohlédneme jednu z nejnavštěvovanějších památek celého Turecka, kterou je chrám Hagia Sofia. Ten zde stojí již od 6. století, takže jeho zdi nasákly obdivuhodnou historií. Co představuje dnes? Mešitu, muzeum nebo kostel? Chvíli postojíme pod majestátní chrámovou kopulí a budeme hledat krásné biblické výjevy a mozaiky, k nímž si vysvětlíme všechny detaily. Kromě Hagia Sofia si vyfotíme také vzácný kostel Hagia Irene. Nedaleko Hagia Sofia si pak povšimneme i obrovské Modré mešity, jejíž šest minaretů drží oblohu nad Istanbulem. K tomu si vysvětlíme, kdo je muezín a co představuje mihráb. Určitě bude zážitkem vidět tato ikonická místa na vlastní oči.

Poté se všichni začneme těšit na turecký oběd, který bude v tomto dni skutečným gastronomickým zážitkem. Zajdeme totiž do podniku Nusr-Et Steakhouse, jenž se nachází také v Londýně, Dubaji nebo New Yorku. Po chutném jídle, odpočinku a vstřebání dosavadních zážitků opět vyrazíme ven – tentokrát po stopách Jamese Bonda na Velký bazar se stovkami uliček. Dokonalý labyrint je plný kabelek Christian Dior, hodinek Rolex, a dokonce i tenisek Nike – všechno toto zboží je však falešné. Koberce, keramika nebo výrobky z kůže a onyxu jsou naopak pravé. Věci jsou levné, ale stále platí pravidlo smlouvání, smlouvání a smlouvání... SEN průvodce poradí, jak na to. 

Úsměvy prodavačů, první sklenka tureckého čaje, medový provázek pod nosem, příjemné rozhovory a také plné ruce nakoupených suvenýrů či jiných zajímavých produktů – na tureckých trzích odolá utrácení málokdo. A pak získáme čas na volný program. Těm, co si nebudou vědět rady ohledně aktivit, SEN průvodce velmi rád poradí! Nabízet se bude objevování podzemí prostřednictvím obrovské starobylé baziliky Cisterna Jerabatan nebo návštěva egyptského bazaru plného koření. Zajímavým faktem je, že každý, kdo prochází Istanbulem, doslova cestuje v čase. 

Prohlídka Istanbulu ale stále nekončí! S průvodcem se totiž ještě projdeme (stále po rovině) ke krásné mešitě nejmocnějšího sultána Sulejmana Nádherného. Kdo si dá vodní dýmku v místní kavárně? Odtud získáme krásný výhled na město, Bospor a další úchvatná zákoutí Istanbulu. Následně přejedeme Galatský most (můžeme se také svézt druhým nejstarším metrem na světě) a navrátíme se zpět do našeho hotelu. 

Kdo bude mít chuť na večeři podle Instagramu nebo Michelinu, může zavítat do exkluzivní restaurace Mikla s rozsáhlým vinným lístkem. Vedle hotelu se pak nabízí i diskotéka pro milovníky tance či osvěžujících drinků – už jste ochutnali koktejl s nefiltrovaným pivem? Před námi je druhá noc v Istanbulu.

CK SEN Istanbul miluje a zná velmi dobře – profesionální průvodci a naše know-how zaručí, že tomuto městu porozumíte lépe než ostatním! 

6. den: Istanbul pro pokročilé

ISTANBUL – DOMOV

Poslední den budeme mít v podstatě všichni pocit, že Istanbul známe opravdu dokonale (dokonce zjistíme, co je to Kizil elma alias Mehmedovo jablko). Získáme tedy prostor pro volný čas. Koho zlákají nákupy či další zážitky v podobě objevování čtvrti Kadıköy a archeologického muzea? A kdo si dá raději jen lahodný čaj v klidném prostředí? Tak jako tak se naše dobrodružná cesta nachýlí ke konci a v odpoledních hodinách nakonec odletíme domů s nezapomenutelnými zážitky ze dvou úžasných metropolí.

Athény, Istanbul - řecko-turecká pohádka
<
>
Palác Topkapi, sídlo osmanských sultánů Nádherný interiér Modré mešity sultána AhmetaModrá mešita - mešita sultána AhmetaIstanbul má dokonalou polohu a na jeho pahorcích se zvedá několik ikonických mešitPohled na Modrou mešitu s jejími šesti minaretyVýhled na Istanbul z Galatské věže Mešita sultána Suleymana v Istanbulu Rybáři na Galatském mostě v Istanbulu Ochutnávka pravé turecké kávy Výhled na Galatskou věž z nábřeží EminönüNávštěva istanbulského bazaru Turecké sladkosti jsou fenomén Slavný Apollónův chrám v Korintu Po stopách olympijských her Dionýsovo divadlo v Aténách Antické Řecko Pahorek Lykavittos patří k ikonám Athén Slavný Apolonův chrámKrásu řeckých ostrovů doplňují perly antické architekturyPonořte se ke kořenům evropské historiePoznáme známé i méně navštěvované památky Řecko dýchá historiíByzantský kostel v Aténách Slavná Akropole Slavný Parthenon, chrám bohyně Athény hrdě ční nad městemSlavný Olympeion, jeden z největších chrámů hlavního městaŘeckou kuchyni si zamilujete Řecký salát

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací