V Ottawě si prohlédnete Kanadský parlament s Peace Tower

Z Quebecu do New Yorku komfortněji

S láskou připravený poznávací zájezd, který vede napříč východním pobřežím severní Ameriky. Z chladných plání provincie Quebec přes nejdůležitější města Kanady a USA.

  • jediná cesta svého druhu
  • exkluzivní gurmánské zážitky ve vybraných restauracích
  • jiný pohled na americkou kulturu
  • vyrovnaný mix kultury, přírody, zábavy a památek
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do provincie Quebec a zpět z New Yorku v economy třídě, 9x ubytování v 3* hotelech v pokojích pro dvě osoby, dopravu podle programu, letištní transfery, všechny silniční poplatky, SEN průvodce, asistenční služby SEN, pojištění proti insolvenci

Cena nezahrnuje:

ostatní vstupné do památek a atrakcí, kapesné, víza ESTA do USA a ETA do Kanady, stravu, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu, atd.)

Ubytování:

Montreal – Hotel Chrome Montreal Centre-Ville***, 3 noci
 
Ottawa – Capital Hill***+, 1 noc
 
Toronto – The Bond hotel***, 1 noc
 
Niagara Falls – Ramada Niagara Falls***, 1 noc
 
New York – Hotel Edison***, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet do Kanady. Po příletu přesun z letiště na hotel v QUÉBEC CITY, odpočinek po cestě a aklimatizace na časový posun.

2. den:

Ráno začneme přírodou. Projdeme se po visutém mostě přes nejvyšší vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nejsou tak mohutné jako Niagara, ale mají své kouzlo. Kolem Citadely, vojenského opevnění z dob britské nadvlády se dostaneme na promenádu ve starém, horním městě. Zde stojíme před ChČteau Frontenac, jedním z nejfotografovanějších hotelů na světě. Pomalu se z horního města přejdeme do dolního města, kde nás čeká Place Royale s malým kostelíkem Notre Dame des Victoires z konce 17. století. V restauraci U bláznivého prasátka si dáme geniální francouzskou cibulovou polévku a ty nejlepší vepřová žebírka na světě. Žebírka jsou jemně zauzena a dopečena v javorovém sirupu, nic tradičnějšího v Kanadě nenajdete.

3. den:

Opustíme nejfrancouzštější město Kanady a směřujeme do Montrealu. Po cestě se zastavíme na poutním místě u městečka TROIS RIVIERE. Tady, v Cap de la Madeleine, stojí dva kostely. Starý, který je výsledkem prvního zázraku (zamrznutí řeky) a místem zázraku druhého (takzvaný zázrak otevření očí). MONTREAL. Cestou do centra Montrealu se podíváme zblízka na Olympijský komplex z roku 1976. Centrum se skládá ze tří částí. Staré město, nové město a město podzemní. Ve starém městě se dochovalo několik pěkných historických budov. Většina z nich se nachází mezi radnicí, a náměstím Place d`Armes. Z nábřeží přístavu, které se mění na oddechovou zónu, je pohled na zajímavý architektonický počin. Habitat 67 byl navržen a postaven jako součást veletrhu Expo 67.

4. den:

Hned po snídani se vydáme na vyhlídku nad město, na kopec, který dal městu jméno. Nedaleko je Oratorium sv. Josefa, největší kanadský kostel. Uvnitř uvidíte, co jste ještě pravděpodobně neviděli v žádném jiném. OTTAWA. Podíváme se na město z Peace Tower. Z parlamentního vršku se kolem systému plavebních komor na Rideau kanálu dostaneme k ChČteau Laurier, národní galerii se známou sochou Maman, k jedinečnému dřevěnému kostelu Notre Dame až na Byward market, místo původního starého města a chudinské čtvrti staré Ottawy.

5. den:

Dnes nás čeká největší město Kanady a čtvrté největší město severní Ameriky - TORONTO. Centrum připomíná malý New York. Dnes máme ale na plánu vyvézt se na nejvyšší věž západní polokoule. CN Tower má horní vyhlídku ve výšce 447m a momentálně je to páté nejvyšší místo, kam se dostanete na vyhlídku. Dáme si dobrou večeři v Distillery district nebo v restauraci u Gretzkyho?

6. den:

Včera jsme se prošli po byznys čtvrti města, podívali jsme se na město z ptačí perspektivy a dnes se projdeme po té starší části. Podíváme se na budovu parlamentu provincie Ontario, řekneme si něco o městě a zemi jako takové a po University avenue se dostaneme k nejstaršímu zachovalému domu v Torontu. Ochutnáme nejlepší kanadský hot-dog v Americe před radnicí. Už naobědvaní nasedneme do aut a podél břehu Ontarijského jezera se dostaneme k NIAGÁRSKÝM VODOPÁDŮM. Jsou považovány za jedny ze tří nejkrásnějších na světě. Budeme zde mít čas si je pořádně vychutnat.

7. den:

Hned po snídani překročíme hranici do USA. Najedeme na dálnici a ta nás dovede až do města, které nikdy nespí. Samotná cesta trvá přibližně 8 hodin a vede přes stát New York a New Jersey. Krásná cesta mírně hornatou a lesnatou krajinou. Jsme ve městě, které nikdy nespí, tak hurá do něj. NEW YORK, NEW YORK.

8. den:

Dnes nás čeká společná prohlídka Manhattanu. Jelikož každý má šanci si vybrat hotel, který mu nejvíce vyhovuje, sjedeme se z hotelů a prohlídku začneme na dolním Manhattanu. Z Battery parku je pohled na Ellis Island a na Sochu svobody. Kolem nejstaršího parčíku v New Yorku a soše útočícího býka se projdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě, kostelu Trinity. Podíváme se na památník 9/11, místo, kde stály Dvojčata světového obchodního centra. Projdeme se po Wall street a řekneme si něco o tomto "divokém" místě, které se mnohokrát stalo předlohou filmů. Wall street nás dovede k East river nebo vyhlídce na Brooklynský most. Z dolního Manhattanu se přesuneme na horní. V této části se nachází slavný Central park s chronicky známými místy. Dakota building, Strawberry fields, Trumpovo kluziště a hotel Plaza.

9. den:

Aby se nám trošku změnil pohled na město, půjdeme si Manhattan prohlédnout z vody. Plavba nás vezme po řece Hudson k soše Svobody, okolo dolního Manhattanu do East river a pod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN (plavba je fakultativní a stojí 806 Kč / osoba). Budete mít šanci nafotit a prohlédnout si město z jiného úhlu. Po této plavbě, která trvá dvě hodiny, máte ještě dostatek času na vlastní program ve městě. V New Yorku je možností nespočet a za jednu návštěvu všechno nestihnete. Určitě si ale toto město zamilujete, tak jako drtivá většina z 65 milionů návštěvníků, kteří sem ročně zavítají. Zbytek dne strávíte podle své chuti a nálady ať už nákupy, návštěvou galerií, nebo relaxací v Central Parku.

10. den:

Rozloučení s 5th Avenue. Prostor na poslední naplnění nákupních tašek, individuální návštěvu atrakcí, zamáváme Times Square a po obědu se přesouváme transferem na letiště. Odlet domů a přílet další den.

11. den:

Přílet. Vítejte doma!

Z Quebecu do New Yorku
<
>
Těšit se můžete na Chateau FrontenacV Quebec city si prohlédnete ikonickou stavbu městaV Montrealu si prohlédnete Place d´Armes a baziliku Notre DamePotkáte obrovského pavouka před Národní galerií v OttawěKanadský parlament si vyfotíte z více stranProhlédnete si kanadské památky zblízkaUvidíte Downtown kanadského New YorkuVychutnáte si noční TorontoCo takhle fotka s Wall street bull?Dlouho očekávané Niagárské vodopádyDovedeme Vás k nejznámnějším vodopádům AmerikyFascinující Niagárské vodopádyUcítíte sílu NiagárDostanete se k symbolu svobody USAUžijete si výhled na NY z Empire State BuildingTěšit se můžete na procházku po nábřeží ManhattanuProjdete se po Brooklynském mostěProvedeme Vás částí Manhattanu East riverTěšit se můžete na nejlepší výhledy na ManhattanNezapomeneme ani na legendární Times SquareTypický pohled na Sochu Svobody
V Quebec city si prohlédnete ikonickou stavbu města

Quebec

Půlmilionové městečko v jediných starých hradbách severně od Mexika a jedno z nejstarších měst v Severní Americe vůbec. Zde se v roce 1759 rozhodlo o sporu mezi Angličany a Francouzi a atmosféra starých časů na Vás dýchá z každého koutu. Na území Irokézské osady Stadacona již v roce 1535 přistál francouzský mořeplavec Jaques Cartier, jehož původní obyvatelé navigovali do vesnice, v jejich jazyku "kanada" a dali tak jméno celé obrovské zemi. Návštěva starého města, opevněné citadely nebo nejfotografovanějšího hotelu Chateau Frontenac na útesu nad řekou Sv. Vavřince. Domácí na Vás jinak, než francouzsky nepromluví a Vy okamžitě podlehnete šarmu Quebecu.

Čti více
 V Ottawě si prohlédnete Kanadský parlament s Peace Tower

Ottawa

Ottawa je hlavním městem Kanady a zároveň čtvrtým největším kanadským městem. Nachází se ve východní části provincie Ontario v Ottawském údolí. Ottawa je na první pohled klidné město s celkovým počtem přes 800 000 obyvatel. Městem protéká řeka Rideau, vedle níž se vine příjemná promenáda a můžete si právě zde ráno zaběhat. Řeka Ottawa rozděluje kanadské provincie Ontario a Quebec, anglický a francouzský svět. Sídlo parlamentu, nejvyššího soudu, premiéra, či guvernéra. Velkoryse navržené město, široké promenády, příjemné procházky a jedno z nejkvalitnějších muzeí v Kanadě, to vše zkusíme stihnout.

Čti více
V Montrealu si prohlédnete Place d´Armes a baziliku Notre Dame

Montreal

Montreal je druhé největší město v Kanadě po Torontu a největší město provincie Quebec. Nachází se na jihozápadě Quebecu, asi 270 km jihozápadně od města Quebec a 190 km východně od města Ottawa. Město leží na Montrealském ostrově, na soutoku řek Ottawa a řeky svatého Vavřince. Vítejte ve Francii na trošku jiný způsob! Město vyhrává ankety o nejkrásnější město na život. Prohlédneme si město z výhledu z kopce Mount Royal, navštívíme katedrálu Notre Dame, možná uvidíme i filmaře v akci. Místo jediných letních olympijských her Kanady a sídlo největšího kostela v Kanadě. Montreal nám však určitě nabídne ještě více!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔