Quebec City - Chateau Frontenac, ikonická stavba města
sleva first minute až 30%

Z Quebecu do New Yorku komfortněji

S láskou připravený poznávací zájezd, který vede napříč východním pobřežím severní Ameriky. Z chladných plání provincie Quebec přes nejdůležitější města Kanady a USA.

  • jediná cesta svého druhu
  • exkluzivní gurmánské zážitky ve vybraných restauracích
  • jiný pohled na americkou kulturu
  • vyrovnaný mix kultury, přírody, zábavy a památek
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do provincie Quebec a zpět z New Yorku v economy třídě, 9x ubytování v 3* hotelech v pokojích pro dvě osoby, dopravu podle programu, letištní transfery, všechny silniční poplatky, SEN průvodce, asistenční služby SEN, pojištění proti insolvenci

Cena nezahrnuje:

ostatní vstupné do památek a atrakcí, kapesné, víza ESTA do USA a ETA do Kanady, stravu, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu, atd.), PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Montreal – Hotel Chrome Montreal Centre-Ville***, 3 noci
 
Ottawa – Capital Hill***+, 1 noc
 
Toronto – The Bond hotel***, 1 noc
 
Niagara Falls – Ramada Niagara Falls***, 1 noc
 
New York – Hotel Edison***, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet z Evropy a přílet do Kanady

EVROPA – MONTERAL

Odlet z Evropy do Kanady. Po příletu přesun z letiště v Montrealu do hotelu. Odpočinek po cestě a aklimatizace na časový posun.

2. den: U bláznivého prasátka

QUEBEC CITY

Celodenní výlet do Quebec city. Ráno začneme přírodou. Projdeme se po visutém mostě přes nejvyšší vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nejsou tak mohutné jako Niagara, ale mají své kouzlo. Kolem Citadely, vojenského opevnění z dob britské nadvlády, se dostaneme na promenádu ve starém, horním městě. Zde stojíme před Château Frontenac, jedním z nejfotografovanějších hotelů na světě. Pomalu z horního města přejdeme do dolního města, kde nás čeká Place Royale s malým kostelíkem Notre Dame des Victoires z konce 17. století. V restauraci U bláznivého prasátka si dáme geniální francouzskou cibulovou polévku a ty nejlepší vepřová žebírka na světě. Žebírka jsou jemně zauzené a dopečené v javorovém sirupu, nic tradičnější v Kanadě nenajdete. Podvečerní volný čas je určen na nákupy a užívání si příjemné atmosféry tohoto středověce působícího města, které má jako jediné zachovalé opevnění severně od Mexika. Québec je město, které bylo založeno v roce 1608 a historie tu na Vás skutečně dýchá.

3. den: Centrum provincie Québec

QUEBEC – MONTREAL

Poutní místo u městečka TROIS RIVIERE. Tady, v Cap de la Madeleine, stojí dva kostely. Starý, který je výsledkem prvního zázraku (zamrznutí řeky) a místem zázraku druhého (takzvaný zázrak otevření očí). MONTREAL. Cestou do centra Montrealu se podíváme zblízka na Olympijský komplex z roku 1976. Centrum se skládá ze tří částí. Staré město, nové město a město podzemní. Ve starém městě se zachovalo několik pěkných historických budov. Většina z nich se nachází mezi radnicí a náměstím Place d`Armes. Z nábřeží přístavu, které se mění na oddechovou zónu, je pohled na zajímavý architektonický počin. Habitat 67 byl navržen a postaven jako součást veletrhu Expo 67. Nové město je také zajímavé z architektonického hlediska. Snoubí se zde staré s novým, vysoké s nízkým. Zde najdete náměstí celoročně připravené na festivaly a koncerty, obchodní ulici se zbožím ze všech odvětví a restaurace a bary. Někde mezi starým a novým městem je Chinatown. Nové město není ale všechno, co se zde nachází. Montreal je známý svými studenými zimami. Běžně tu teplota klesá na -35 ° C a tehdy nechcete chodit po venku. Proto je zde vybudováno nejrozsáhlejší podzemní město na světě. Více než 30 km podzemního systému propojuje budovy a nákupní centra na povrchu. My se samozřejmě projdeme i touto částí města. Den zakončíme v jedné z vychytaných restauraci, ať už na steaku nebo na jiné dobrotě.

4. den: Největší kanadský kostel

MONTREAL – OTTAWA

Hned po snídani se vydáme na vyhlídku na město, na kopec, který dal městu jméno. Mont Royal (Mont Real francouzsky) je velký park uprostřed města a je z něj pěkný pohled na downtown a i za hranice ostrova Montreal, který se nachází na řece sv. Vavřince. Nedaleko je Oratorium sv. Josefa, největší kanadský kostel. Uvnitř uvidíte, co jste ještě pravděpodobně neviděli v žádném jiném. Do Ottawy to máme 2 hodiny jízdy. Dáme si rychlý oběd a jdeme si prohlédnout kanadský parlament. Je volně přístupný mimo důležitých státních svátků a výjimečných situací. Budova postavená v neogotickém stylu na počátku 20. století má mnoho zajímavých zákoutí a perlou komplexu je knihovna, která jako jediná přežila požár v roce 1916. Zde se podíváme na město z Peace Tower, dominanty hlavního bloku komplexu. Z parlamentního vršku se kolem systému plavebních komor na Rideau kanálu dostaneme k Château Laurier, národní galerii se známou sochou Mamana, k jedinečnému dřevěnému kostelu Notre Dame až na Byward market, místo původního starého města a chudinské čtvrti staré Ottawy.

5. den: Hokejová síň slávy

OTTAWA – TORONTO 

Dnes nás čeká největší město Kanady a čtvrté největší město Severní Ameriky – TORONTO. Centrum připomíná malý New York. Úžasné kosmopolitní město, kde nejrozličnější národnosti žijí spokojeně vedle sebe. Na Yonge street, která byla označována jako nejdelší ulice na světě (do roku 1999 v Guinessově knize rekordů 1.896 km), má ve skutečnosti "pouze" 56 km a je to hlavní tepna města. Dnes máme ale na plánu vyvézt se na nejvyšší věž západní polokoule. CN Tower má horní vyhlídku ve výšce 447 m a momentálně je to páté nejvyšší místo, kam se dostanete na vyhlídku. Tento rekord držela od roku 1976 do roku 2010, pokud nebyla otevřena Burj Khalifa v Dubaji. Ideální je počkat si na setmění a podívat se na město z této perspektivy i po rozsvícení světel. Dáme si dobrou večeři v Distillery district, nebo v Barberian`s steak house?

6. den: Nejkrásnější vodopády severní Ameriky

TORONTO – NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Včera jsme se prošli po byznys čtvrti města, podívali jsme se na město z ptačí perspektivy a dnes se projdeme po té starší části. Podíváme se na budovu parlamentu provincie Ontario, řekneme si něco o městě a zemi jako takové a po University avenue se dostaneme k nejstaršímu zachovalému domu v Torontu. Projdeme se zahradou bývalého soudu a ochutnáme nejlepší kanadský hot-dog v Americe před radnicí. Kdo bude mít chuť a náladu, může se postavit do řady na nejlepší cheescake na světě u strýčka Tetsu. Budete s tím souhlasit? V rámci volného dopoledního programu máte možnost navštívit Hokejová síň slávy a vyfotit se s originálem Stanleyova poháru. Už naobědvaní sedneme do aut a vedle břehu Ontarijského jezera se dostaneme k Niagarským vodopádům. Jsou považovány za jedny ze tří nejkrásnějších na světě. Řeknete si i Vy, že vskutku patří k Viktoriiným vodopádům a k Iguazú? Budeme zde mít čas si je pořádně vychutnat. Plavba loďkou je nejpopulárnější aktivita, ale jsou zde i další možnosti. Příjemné a zábavné 4D kino "Furry", cesta tunelem poza vodopády a vyhlídková plošina přímo pod dopadající vodou nebo vyhlídková věž Skylon. Vodopády jsou každý večer osvětlovány a je to jiný pohled na toto světoznámé místo.

7. den: Křížem přes stát New York

NIAGARSKÉ VODOPÁDY – NEW YORK

Hned po snídani překročíme hranici do USA. Nastoupíme na dálnici a ta nás dovede až do města, které nikdy nespí. Samotná cesta trvá přibližně 8 hodin a vede přes stát New York a New Jersey. Krásná cesta mírně hornatou a lesnatou krajinou se nám ale může trošku prodloužit na vstupu na Manhattan. Každý zná záběry s ucpanými ulicemi, žlutou záplavu taxíků, plné chodníky lidí. Staneme se součástí tohoto živého organismu hned od začátku. Po ubytování budeme mít ještě šanci si užít večerní New York. Times square, známé jako pupek světa, je plné den-noc, nebo si půjdete užít výhled z Empire State Building. Jsme ve městě, které nikdy nespí, tak hurá do něj. NEW YORK, NEW YORK.

8. den: Manhattan na doraz

NEW YORK

Dnes nás čeká společná prohlídka Manhattanu. Jelikož každý má šanci si vybrat hotel, který mu nejvíce vyhovuje, sejdete se z hotelů a prohlídku začneme na dolním Manhattanu. Z Battery parku je pohled na Ellis Island a na Sochu svobody. Kolem nejstaršího parčíku v New Yorku a sochy útočícího býka přejdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě, kostelu Trinity. Podíváme se na památník 9/11 místo, kde stály Dvojčata světového obchodního centra. Projdeme se po Wall street a řekneme si něco o tomto "divokém" místě, které se mnohokrát stalo předlohou filmů. Wall street nás dovede k East river a k vyhlídce na Brooklynský most. Z dolního Manhattanu se přesuneme na horní. V této části se nachází slavný Central park s chronicky známými místy. Dakota building, Strawberry fields, Trumpovo kluziště a hotel Plaza. To vše je zde pohromadě. U hotelu Plaza začíná známá nákupní zóna Páté avenue. Na Páté je nádherně a bohatě vyzdobený Kostel sv. Patrika a naproti Rockefellerovo centrum. Nedaleko je Grand Central station se svými proslulými hodinami a zajímavou výzdobou stropu. Den ještě neskončil a ve městě je co prozkoumávat. Večer se můžete pouze procházet po ulicích, nakupovat, užít si nočního života v nesčetných barech a hospůdkách, jít na vyhlídky, nebo do některého z divadel na Broadway.

9. den: Zamilujete se i vy?

NEW YORK

Aby se nám trošku změnil pohled na město, půjdeme si Manhattan prohlédnout z vody. Plavba nás vezme po řece Hudson k soše Svobody, okolo dolního Manhattanu do East river a pod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN (plavba je fakultativní a stojí 31 EUR / osoba). Budete mít šanci vyfotit a prohlédnout si město z jiného úhlu. Po této plavbě, která trvá dvě hodiny máte ještě dostatek času na vlastní program ve městě. V New Yorku je možností nepočítaně a za jednu návštěvu všechno nestihnete. Určitě si ale toto město zamilujete, jako drtivá většina z 65 milionů návštěvníků, kteří sem ročně zavítají. Zbytek dne strávíte podle své chuti a nálady ať nákupy, galeriemi nebo relaxací v Central Parku.

10. den: Rozloučení s 5. avenue

NEW YORK – EVROPA

Prostor na poslední naplnění nákupních tašek, individuální prohlídka, zamáváme Times Square a odpoledne transfer na letiště, odlet domů a přílet další den.

11. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů.

 

Z Quebecu do New Yorku
<
>
Quebec CityMontreal - Panorama downtownuMontreal - Historcká část Place d´Armes a bazilika Notre DameOttawa - Hlavné město KanadyOttawa - Kanadský parlament s Peace TowerVítejte v TorontuToronto - noční downtownPohoda v největším městě KanadyToronto - CN Tower, stále jedna z nejvyšších staveb světaNiagarské vodopády jsou perlou této cestyNiagary - dotknětě se vodyOhromující Niagarské vodopádyNiagarské vodopády jsou jedny z nejkrásnějších na světěNiagarské vodopády - Podkova (Horseshoe), hlavní vodopád Niagary Celou cestou vás provede zkušený SEN průvodceNoční procházka New YorkemSocha Svobody, New YorkLegendární Brooklyn Bridge v New YorkuZ Kanady do USAPohled z ptačí perspektivy na New YorkTypický obrázek New Yorku se žlutými taxíkyI zde může panovat městská pohoda a klidPohled na New York s Central parkemNa skok za velkou loužiUkážeme vám ty nejznámější stavby New YorkuNa cestě po USA s CK SENDočkáte se i adrenalinových zážitkůNoční život na ManhattanuNew York - Times Square, pupek světaNeworský ManhattanSymbol USAProjdete se po Brooklynském mostěPlavba loďkou přímo pod NiagaryMěsto, které zná každýMěsto, které nikdy nespíTěšit se můžete i na gastronomické zážitky Lahůdky po náročném dni
V Quebec city si prohlédnete ikonickou stavbu města

Quebec

Půlmilionové městečko v jediných starých hradbách severně od Mexika a jedno z nejstarších měst v Severní Americe vůbec. Zde se v roce 1759 rozhodlo o sporu mezi Angličany a Francouzi a atmosféra starých časů na Vás dýchá z každého koutu. Na území Irokézské osady Stadacona již v roce 1535 přistál francouzský mořeplavec Jaques Cartier, jehož původní obyvatelé navigovali do vesnice, v jejich jazyku "kanada" a dali tak jméno celé obrovské zemi. Návštěva starého města, opevněné citadely nebo nejfotografovanějšího hotelu Chateau Frontenac na útesu nad řekou Sv. Vavřince. Domácí na Vás jinak, než francouzsky nepromluví a Vy okamžitě podlehnete šarmu Quebecu.

Čti více
 V Ottawě si prohlédnete Kanadský parlament s Peace Tower

Ottawa

Ottawa je hlavním městem Kanady a zároveň čtvrtým největším kanadským městem. Nachází se ve východní části provincie Ontario v Ottawském údolí. Ottawa je na první pohled klidné město s celkovým počtem přes 800 000 obyvatel. Městem protéká řeka Rideau, vedle níž se vine příjemná promenáda a můžete si právě zde ráno zaběhat. Řeka Ottawa rozděluje kanadské provincie Ontario a Quebec, anglický a francouzský svět. Sídlo parlamentu, nejvyššího soudu, premiéra, či guvernéra. Velkoryse navržené město, široké promenády, příjemné procházky a jedno z nejkvalitnějších muzeí v Kanadě, to vše zkusíme stihnout.

Čti více
V Montrealu si prohlédnete Place d´Armes a baziliku Notre Dame

Montreal

Montreal je druhé největší město v Kanadě po Torontu a největší město provincie Quebec. Nachází se na jihozápadě Quebecu, asi 270 km jihozápadně od města Quebec a 190 km východně od města Ottawa. Město leží na Montrealském ostrově, na soutoku řek Ottawa a řeky svatého Vavřince. Vítejte ve Francii na trošku jiný způsob! Město vyhrává ankety o nejkrásnější město na život. Prohlédneme si město z výhledu z kopce Mount Royal, navštívíme katedrálu Notre Dame, možná uvidíme i filmaře v akci. Místo jediných letních olympijských her Kanady a sídlo největšího kostela v Kanadě. Montreal nám však určitě nabídne ještě více!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE