sleva first minute až 25%

Západní Austrálie, Vánoční a Kokosové ostrovy komfortněji

Jedinečné ostrovy v Indickém oceánu, největší suchozemští kraby na světě, domov unikátní migrace, panenské pláže, víno z oblasti Margaret river, divoký Outback, moderní Perth a nekonečná západní Austrálie. Dlouhý seznam zajímavostí na krátké cestě.

  • SEN je v Austrálii od roku 1992
  • Poznáváme pro vás i odlehlé části, jako je západní Austrálie či Vánoční ostrov
  • Měsíční pouštní krajina Pinnacles desert
  • Šnorchlování v Indickém oceánu
  • Dva celodenní výlety z Perthu v ceně
  • Slavné modré grotto na Vánočním ostrově
  • Největší suchozemští krabi na světě

     
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class do Perthu a zpět, letištní poplatky, přelet Perth – Kokosové ostrovy v economy class, přelet Kokosové ostrovy – Vánoční ostrov v economy class, přelet Vánoční ostrov – Perth v economy class, 13 x ubytování ve 3* hotelích, celodenní výlet do Pinnacles desert, celodenní výlet do Margaret river, prohlídky podle programu, dopravu během celého programu, letištní transfery v Austrálii, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti 

Cena nezahrnuje:

stravu a nápoje, víza, vstupné do památek a atrakcí, fakultativní výlety, výdaje osobního charakteru, cestovní pojištění  

Ubytování:

Perth – Hotel Mercure****, 5 + 1 nocí

Kokosové ostrovy – My Island Home ***, 3 noci

Vánoční ostrov – The Sunset***, 4 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet z Evropy špičkovou leteckou společností

OPOUŠTÍME DOMOV

Let 5* leteckou společností přes Indický oceán. Skvělé služby na palubě, které si můžete ještě více okořenit, pokud se rozhodnete letět business class.

2. den: První dotek s Austrálii v izolovaném Perthu

PERTH

Přílet do největšího a hlavního města Západní Austrálie (WA). S 2,2 miliony obyvateli je 4 největší město v Austrálii po Sydney, Melbourne a Brisbane. Pasová a imigrační kontrola a přísnou bio bezpečnostní kontrolou a teprve poté se ocitneme v Austrálii. Vítejte u protinožců!
Poté, co se ubytujete, vyjděte do ulic a trošku se projděte a protáhněte. Dopřejte si chutnou večeři v některé z restaurací a jděte spát tak, jak doma. Snažte se vydržet do pozdějších večerních hodin, abyste najeli na „australský“ čas a co nejdříve se přizpůsobili. Panorama města působí světovým dojmem a kosmopolitní život je zde velmi rušný. Perth je nejizolovanějším velkoměstem Austrálie (a jedním z nejizolovanějších na světě), nejbližší velké město je vzdáleno 2700 km! Navzdory poloze má největší komunitu evropských přistěhovalců v Austrálii a zní zde nádherná angličtina.

3. den: Ostrov krys a moderní Perth

PERTH – ROTTNEST ISLAND

Perth vznikl jen v roce 1829 a společně budeme stát na místě, kde 12.8.1829 vznikl. Dnes nabízí několik zajímavých míst, která stojí za objevování. Kings park, který je směsicí původní západoaustralské flóry, botanické zahrady a parku s více atrakcemi. Při prohlídce města nevynecháme katedrálu St.Mary, hlavní římsko-katolickou katedrálu, postavenou v roce 1865. Nedaleko se nachází také anglikánská katedrála St.George. V parku u malého přístavu Barrack street jetty naleznete sídlo guvernéra Government house a blíže k přístavu známou stavbu – The Bell tower, která je velmi atraktivní po setmění. Hlavním centrem společenských událostí Perthu je Yagan square, které je během dne „běžným“ náměstím, ale podvečer se mění na místo plné lidí a různých akcí, koncertů a společenských událostí.
Z ruchu velkoměsta unikneme lodí na Rottnest Island. Ocitneme se v úplně jiném světě, kterému dominují valabie quokka (druh klokana) a krysy. I proto se přezdívá "ostrov krys". Podvečer návrat do Perthu, skvělá večeře či sklenice ledového australského piva. Je to jen na vás. Dáte si už dnes první steak z klokana?

4. den: Pouštní dobrodružství v Pinnacles, skalní humři a nejstarší organismy světa

PINNACLES – CERVANTES – THETIS – YANCHEP

Divoká západní Austrálie, největší stát Austrálie začíná hned za hranicí města. Ráno opustíme největší město západu a po pobřeží směřujeme na sever. 195 km severně a o 2,5 hodiny později přijedeme do oblasti pobřežní pouště národního parku Nambung. Odtud pocházejí nejznámější fotky podivných skalních útvarů, které připomínají spíše jinou planetu než Zemi. Jen pár desítek metrů od silnice č.60 u městečka Cervantes se nachází jezero s vyhlídkovou plošinou. Jezírko Thetis je domovem jedněch z nejstarších organismů, které přežily do dnešních dob – stromatolity. Nejsou to ve skutečnosti „živé fosilie“, jde o sedimentární útvar tvořený jednobuněčnými fotosyntetizujícími organismy, jejichž příbuzní žili i v staro-prvohorách. Západ Austrálie je jedním z mála míst, kde se stále udrželi naživu. Z vyhlídky se podíváme na zátoku Hansen bay a poté se po bílém písku vydáme na nekonečnou pláž. Někdo se možná i vykoupe! Náš den ale nekončí. Čeká nás originální farma na západo-australské skalní humry a nejslavnější fish and chips na západě! Ochutnejte. Národní park Yanchep a krátká zastávka u koal a klokanů. Přes údolí řeky Swan, která dává jméno celému regionu se vrátíme zpět do Perthu. Místní nugát a makadamové ořechy naleznete všude a jsou perfektním suvenýrem, který každého potěší. Myslete na to a při cestě domů si je pořiďte.

5. den: Interiér západní Austrálie a oblast Njaki Njaki Nyoongar

WAVE ROCK HYDEN

Dnešní den si můžete odpočinout v Perthu, strávit čas nákupy nebo jít na pláž jako pravý Aussie. Pro ty, co nechtějí ležet na pláži nabízíme celodenní krásný fakultativní výlet do vesnice Hyden (400 obyvatel). Opustíme Perth a přes otevřené, nekonečné vnitrozemí Austrálie se přesuneme do Hydenu. Zapomeňte na města, každých 50+ kilometrů je nějaká malá vesnice a okolí dominují obrovské farmy. Toto je Austrálie, o jaké jste četli. Překročíme řeku Avon a přejedeme přes tzv.. obilnici Austrálie. Klidná jízda po kvalitních cestách cca 3hod. Naším finálním cílem je Hyden, ale ještě předtím se zastavíme v Corriginu (nastudujte si co znamená Dog in the Ute) a muzeum osidlování této odlehlé oblasti. Toto byl skutečný divoký západ a atmosféra Corriginu je stále velmi podobná té, kdy město/vesnice vzniklo. Hyden je naším finálním cílem. Nejslavnější atrakci tohoto městečka zamrzlého v čase je Wave Rock. Gigantická skála ve tvaru mořské vlny, vysoká přes 15 metrů. Uděláme si perfektní instagram fotky, vyjdeme na vrchol a pokocháme se okolní scenérií. Rovnou cestou vedoucí přes původní les se dostaneme až k "Hroší skále" která připomíná otevřenou hroší tlamu! Prostor pro kávu a individuální procházku v tomto odlehlém městečku a na závěr starodávné aboriginské malby v jeskyni Mulka. Celá oblast, jak jste se naučili již třetí den zájezdu patřila původním obyvatelům, které bílí migranti vyhnali nebo vyvraždili. Nic to nemění na tom, že na Austrálii zanechali svoji nesmazatelnou stopu a alespoň kousek z jejich historie. Njaki Njaki Nyoongar, tak se jmenovala větev Aboriginců obývajících Hyden. Potom nás čeká jízda zpět do Perthu, kam přijedeme podvečer kolem 20:30.

6. den: Víno, jeskyně, majáky a místo, kde se setkávají dva oceány

MARGARET RIVER

Dnes společně uvidíme panenské pláže, dechberoucí pobřeží, řeky, modré hory v dálce, vesnice a města, které patří oblasti jihozápadu. Přejedeme křížem přes Boranup forest, který tvoří mohutné Karri stromy, které známe pod názvem eukalyptus. Maják na mysu Leeuwin, který leží na nejjihozápadnějším bodě Austrálie a je zároveň místem, kde se potýká Jižní oceán s Indickým. Busselton Jetty – nejdelší dřevěné molo na jižní polokouli, které má délku 1,8 km a táhne se nad nádhernou zátoku Geographe. Prohlídka městečka Margaret river a oblast slavných vinic, které patří mezi nejmladší na světě (vinná réva se zde pěstuje necelých 50 let), ale jejich cabernet sauvignon a chardonnay jsou již nyní oblíbené na celém světě a víno z Margaret river má jiskru! Večerní návrat do Perthu a po dnech plných poznávání nás čeká už jen let přes půl planety.

7. den: Odlétáme na Kokosové ostrovy

KOKOSOVÉ OSTROVY

Kokosové ostrovy. Už samotný název zavání exotikou. Málokdo ví, kde vůbec leží, ale to není váš případ. Nasedneme do letadla, které přeletí přes outback západní Austrálie a přes nekonečný Indický oceán pokračuje na Keeling islands alias Kokosové ostrovy. 27 ostrůvků které patří Austrálii a jen dva z nich jsou obydlené. Nejbližší soused je Vánoční ostrov, vzdálený téměř 900 km napříč oceánem. Vystoupíme na bílý písek a skočíme do oceánu.

8. den: Potápění, šnorchlování anebo jen odpočinek

KOKOSOVÉ OSTROVY

Relax dle Vašeho přání. Objevování Kosových ostrovů dle Vašeho gusta. Relax na pláži? Kitesurfing? Nebo golf? Právě zde najdete jediné 9 jamkové hřiště, kde se jedna jamka hraje přes ranvej mezinárodního letiště. Šnorchlování, surfování, potápění.

9. den: Kokosové ostrovy

KOKOSOVÉ OSTROVY

Relax dle Vašeho přání. Objevování Kosových ostrovů dle Vašeho gusta. Relax na pláži? Kitesurfing? Nebo golf? Šnorchlování, surfování, potápění.

10. den: Z Kokosových ostrovů na Vánoční ostrov

VÁNOČNÍ OSTROV

Exotické "Kokosky" vyměníme za ještě unikátnější ostrov. Úplným vrcholem starodávného vulkánu, který roste z hloubky 5000 metrů pod mořem je kousek, který trčí nad vodou a ten se jmenuje Vánoční ostrov. Na rozdíl od Kokosových ostrovů je koupání na Vánočním ostrově spíše rizikem, ale nabízí úplně jiné zážitky. Toto je jeden z nejzajímavějších ostrovů světa a s námi se dozvíte proč. Po absolvování bio kontroly vystoupíme na malém letišti, které je jediným kontaktem se světem pro přibližně 1500 obyvatel. Naše první kroky budou směřovat na vyhlídku Margaret Knoll. Uvidíme první suly, tzv. „boobies“, mořští ptáci, kteří se dokáží ponořit až 12 metrů pod mořskou hladinu? Před námi je oceán, pod námi mangrovníkový les, který ale neroste ve vodě, ale nad ní. Unikát, který ukazuje, že mořská hladina zde dokonce klesá. Odpoledne si zašnorchlujeme na nejbezpečnější pláži ostrova s fantastickým podmořským světem.

11. den: Fučící díry a Pláž lásky

THE DALES – THE BLOWHOLES – SOUTH POINT

3 celé dny které strávíme na ostrově začneme přímo v národním parku Christmas Island national park, který tvoří 63 % z ostrova. Začneme na úplném západě v oblasti The Dales. Pod vysokými tropickými stromy se v pod listy a hluboko v dírách v zemi skrývají legendární červení krabi některé jistě uvidíte. The Dales je ale teritoriem modrých krabů, kteří okupují bažiny a potoky této oblasti. Čeká nás cca 1,5hodinová procházka k Anderson Dale během které projdeme několik teritorií modrých krabů. Bonbónkem bude vodopád Hughs Dale. Když zvládneme The Dales tak si půjdeme namočit nohy na krásnou pláž Winifred beach, jejíž přezdívka je „pláž lásky“. Říká se, že pokud vidíte na parkovišti zaparkované osobní auto tak k pláži je třeba přistupovat velmi opatrně :) Odpoledne se vypravíme na místo, kde to řádně hučí. The Blowholes. Kvalitní nová dřevěná promenáda nás ponese nad ostrými skalami, do kterých buší mořské vlny. Na některých místech příboj využívá díry ve skalách a voda stříká i na pevnině. Celé toto divadlo je doprovázeno zvukovými efekty oceánu. Oceán v okolí Vánočního ostrova je živel. Jen 300 metrů od pobřeží je hloubka 1 km a 15 km od pobřeží neuvěřitelných více než 6 km. Obrovský vrchol hory, která vyčuhuje nad oceán je vlastně Vánoční ostrov, který měří v nejvyšším bodě 361 metrů nad hladinou oceánu. Samotná hora je vysoká až 4500 metrů. Sílu přírody zde pocítíme na vlastní kůži. Na závěr dne se přesuneme na South point. Právě zde byla kdysi jediná osada na ostrově. Dnes už z ní nezbylo téměř vůbec nic a všichni se přestěhovali do Flying Fish cove.

12. den: Dolly, Greta a zlodějští krabi

DOLLY BEACH A ZLODĚJI

Probudíme se do nádherného teplého rána. Obujeme si pevnější obuv, stačí tenisky a směřujeme ke krásné pláži Dolly beach. Čeká nás cca hodinová túra až přímo dolů na pláž. Už cestou si začněte všímat kořenů obrovských stromů. Občas tam narazíte na něco obrovského. Gigantické kraby, které místní nazývají také robber crabs, nebo zloději. Jiný název je kokosový krab a je největším suchozemským krabem na světě. Jejich hlavní pláží je Dolly beach. Množství kokosových palem garantuje nepřetržitý přísun potravy. Při vstupu na pláž se na chvíli zastavte. Bělostný písek, palmy, tyrkysová voda…ráj...ale cosi se v ráji pomalu, zlověstně blíží. Po chvíli se z křoví začnou vynořovat zloději. Velcí jako fotbalové míče hledající stravu. Tito krabi mají vynikající čich a dokáží zachytit Váš oběd na dálku. Nezapomeňte si tašku s jídlem vyložit mimo jejich dosah. Vyzkoušejte jejich sílu ale ne holýma rukama, raději menší hůlkou. Všimněte si různých zabarvení, modré, hnědé, žluté, červené. Taková variabilita v barvách se vyskytuje pouze zde. Tito gigantičtí krabi se dožívají přes 70 let. Vychutnejte si Dolly beach spolu s nimi, ale jděte se podívat nebo vykoupat se do tyrkysových bazénů a hledejte třeba baby murény, které zde rádi plavou. Na Dolly beach strávíme celý půlden a maximálně si ho užijete. Po Dolly se přesuneme na jinou pláž, která rovněž nese ženské jméno. Greta beach. Tato pláž má jednu obrovskou smůlu. Právě sem mořské proudy často nosí nepořádek z oceánu. Zatímco ostatní pláže jsou nádherně bílé, na Gretě najdete všechny produkty Indonésie. Škoda. Na závěr dne možná vyzkoušíme i plavky a zkusíme se namočit do teplé vody na štěrkové pláži Liliy beach (pouze pokud příboj nebude příliš silný). Fantastický den a vrátíme se do naší základny na Flying Fish cove.

13. den: Jeskyně, kde bydlí drak

FLYING FISH COVE, GROTTO

Flying Fish cove už docela dobře známe a už víte, že přístavu dominují malajští dělníci a o ulici výše zase kralují Číňané. Dvě malé silné komunity, které sem kdysi dávno přivezli Britové. Dnes se podíváme do bývalé rezidence britských správců, která je na kopci přímo nad městem. Vstupní cestu hlídá jediný semafor na ostrově. Uvnitř naleznete skvělé muzeum s dobovými nástroji datujícími se až do minulého století. Někteří z nich nahání strach. Po krásné vyhlídce na nám již dobře známou pláž, se přesuneme k jedinému golfovému hřišti na světě, kde během migrace musíte dávat pozor, aby Vám krabi nevzali golfový míček. Jen kousek odtud je krásné grotto. Malá jeskyně, s křišťálově čistou vodou, která je spojena s oceánem a velmi dobří a zkušení plavci se umí dostat na otevřené moře. Vy to v žádném případě nezkoušejte, avšak zujte se a jděte si udělat perfektní video. Slyšíte oceán na druhé straně? Náš pobyt na ostrově zakončíme plážovou procházkou po jeho severní straně, a to po West White beach nebo Winifred beach. Všechno bude záviset na přílivu. Na konci dne můžete říci, že jste viděli úplně všechno z Vánočního ostrova.

14. den: Opouštíme ostrovy Indického oceánu

VÁNOČNÍ OSTROV – PERTH

Vánoční ostrov už výborně známe. Dnes doporučujeme ještě jednou šnorchlování ve Flying Fish cove, zastavte se v místním informačním centru, které je jediným místem ke koupi suvenýrů s tématikou Vánočního ostrova a odpoledne odletíme do Perthu, kde strávíme poslední noc v Austrálii. Přílet do Perthu je ve večerních hodinách.

15. den: Rozlučka se západní Austrálií

PERTH – EVROPA

Perth už perfektně známe. Dnes nás čeká příjemné dopoledne, během kterého budeme hledat ty nejlepší suvenýry, dáme příjemnou letní kávu na Barrack square, někdo možná okoukne značkové obchody na Hay street nebo se vydá do skvělého muzea věnovaného západní Austrálii WA Museum Boola Bardip a podvečer odejdeme na moderní voňavé letiště v Perthu a odletíme domů.

16. den: Konec nádherné cesty

EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli. Kolik lidí, co bylo na Vánočním ostrově znáte?

Západní Austrálie, Vánoční a Kokosové ostrovy
<
>
Noční pohled na operu v SydneyCestu začneme v kouzelném MelbourneVyfotíte se před australskou dominantou - UluruTěšit se můžete na skalnaté pobřeží 12 apoštolůPodíváte se na nejznámější pláž Austrálie - BondiOperu v Sydney si vyfotíte i z jiného pohleduMůžete být ubytováni v hotelu Intercontinental RialtoTěšit se můžete na nejznámější pohled na Blue MountainsOd našich SEN průvodců se dozvíte legendu o skalách Modrých horSydney s CK SEN na dosahDominanta pestré Brighton beach v MelbournePobřeží si prohlédnete z více úhlůPohled na klokany je opravdu zážitekKoaly jsou typičtí vačnatci pro eukalyptové lesy AustrálieSEN v AustráliiUluru je známé svou barvou při západu slunceCestou ke Kata TjutaPotkáte se s lidmi z kmene Pitjantjatjara AnanguProhlédnete si i malby australských démonůOchutnávka klokaního steaku Melbourne CBD HotelPokoj v hotelu Outback Pioneer, Ayers RockNejluxusnější hotel Ritz Carlton v Perthu s moderním uměním Stirling gardens jsou nejstarší zahrady v Perthu Procházka PerthemRezidence guvernéra západní AustrálieNekonečné pláže na západním pobřeží AustrálieDivoké pobřeží západní Austrálie Na plážích západní Austrálie budete sami Kamenná formace Wave rock připomíná převalující se vlnu Skalní útvary nedaleko slavné Wave RockMěsíční pouštní krajina Pinncles Pinnacles desert v západní Austrálii Národní park Nambung v západní AustráliiVápencové útvary a v blízkosti Indického oceánu Setkání s australskou faunouPštros kráčející se napříč silnicí Netradiční dopravní značky v AustráliiLiduprázdné cesty západní Austrálie Silniční vlak v západní Austrálii Australské dálnice jsou plné extrémně dlouhých silničních vlaků Pohled na exotický vánoční ostrovNádherné pláže vánočního ostrova Vodopád Hughs Dale na Vánočním ostrově Gigantický krab si dokáže ulovit kokos přímo ze stromu Výhled z luxusního hotelu na Vánočním ostrově Vánoční ostrov nabízí obrovskou spleť jeskyňŠnorchlování na nejbezpečnější pláži ostrova s fantastickým podmořským světemFasnicující podmořský světŠnorcholování se želvami Plavání se žralokyPodmořský svět nabízí velkolepé pohledyŽraloci, kteří se živí výlučně rybami dokreslí obraz podmořského světa  Pod vodou se budete cítit jako v pohádce Při potápění lze spatřit i velrybu Migrace krabů červených na Vánočním ostrově

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací