Indonésie

10 míst, kde si na podzim prodloužit léto

Indonésie, Nový Zéland, Západ USA, Indie či Vietnam – to jsou bezpečné země, kde si lze na podzim prodloužit léto a zažít spoustu neuvěřitelných zážitků.

Autori: Pavel Fellner, CK SEN

01.03.2018

Čti více
Indonésie
Indonésie

1. Indonésie

17 508 ostrovů, sopky, orangutani, tygři a množství národností. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Komodo s obrovskými ještěry - varany, které lze potkat ve volné přírodě, Lombok, kde se dá během tří dnů vyšplhat na sopku Rinjan, Bali s krásnými plážemi. Na Střední Jávu do Magelangu se jezdí obdivovat buddhistický chrámový komplex Borobudur. Je zasvěcený pěti Buddhům, čtyři jsou po stranách v každém rohu a pátému, Buddhovi budoucnosti Maitreyovi, je věnován nejvyšší chrám. Proč ale lidé Indonésii milují, jsou její sopky. Asi nejkrásnější sopečná scenérie je v národním parku Bromo Tengger Semer na východě Jávy, kde se tyčí k nebi několik sopek, nejznámější z nich je stále aktivní Bromo. Dostat se na její vrchol je nenáročná procházka, po východu slunce se odsud člověku nechce odejít.

Patagonie
Patagonie

2. Patagonie

Nedotčená příroda, tuleni, lachtani aneuvěřitelně krásná příroda – to je Patagonie, jejíž největší část se rozkládá v Argentině a zbytek v Chile. Lodí lze prozkoumat ostrůvek Isla Magdalena, kde žije tučňák magellanský. V říjnu je doba páření a tak mají „spoustu práce“. Další zastávkou v Patagonii je národní park Los Glaciares. Čekali jsme něco pěkného, ale ledovec Perito Moreno je nádherný. Ční do výšky 70 metrů nad hladinu jezera Lago Argentina. Nejdříve jsme slyšeli silný rachot pukajícího ledu a pak viděli, jak se před námi kusy ledu hroutí do vody. Na ledovci se dá vyrazit i na procházku v mačkách.

Nový Zéland
Nový Zéland

3. Nový Zéland

Zelené ostrovy Nového Zélandu vybízejí k poznávání domorodé kultury Maorů, malebných míst a adrenalinového sportu. Severní ostrov je sopečný a národní park Tongariro odhaluje sopky jako Ruapehu či Ngauruhoe, podle které vznikla Hora osudu z Pána prstenů. Vydat se zde můžete i po jeho stopách. V době našeho léta se zde lyžuje a od jejich jara až do podzimu se vyráží na nádherné túry. Jen kousek na severozápad mají své centrum potetovaní Maorové - původní obyvatelé ostrova. V okolí Rotorua bublá bahno a stříkají gejzíry, vidět zde můžete i ptáka kiwi - symbol ostrova. Jižní ostrov je zcela jiný: kolmé štíty, ledovce, ledovcová jezera, velryby a centrum adrenalinových sportů. Jižní ostrov je dokonalé místo pro lidi, kteří milují přírodu a chtějí si odpočinout od hluku a smogu velkých měst. Snad neexistuje na světě člověk, kterému by oba ostrovy neučarovaly. Na Novém Zélandu lze ochutnat nejlepší bílá vína na světě, jelení steaky, palačinky s kiwi a klokaní medailonky.

Mexiko
Mexiko

4. Mexiko

Mexiko je neuvěřitelně pestrá země s velkou kulturní tradicí, kterou proslavily sopky, koření chilli v každém jídle, tequilla, Mayské pyramidy (například pyramida Tulum stojící přímo na břehu moře asi dvě hodiny jízdy z Cancúnu, Teotihuacán, třetí největší pyramida na světě, nebo Kukulkánova pyramida s dokonalými matematicko-astronomickými vlastnostmi). Začít můžete odpočinkem na krásných karibských plážích na poloostrově Yucatán. Ty jsou vyhlášené jemným pískem, tyrkysovou vodou a teplem. A pak také navštívit Acapulco, kam jezdili Elizabeth Taylorová, Elvis Presley, bratři Kennedyové, Belmondo, nebo první filmový Tarzan. Prohlédnout si musíte také nejznámější sopku v Americe – Popocatépetl. Nutností je rovněž návštěva koloniální Oaxaky – s kostelem Santo Domingo, čokoládovnou a trhem s kořením.

Láká vás mexická kuchyně, bílé pláže a mayské památky? Vydejte se do Mexika příští rok se skvělou 30 % slevou.

Írán
Írán

5. Pohádkový Írán

Írán, prastaré historické centrum, je vdnešní době bezpečnou destinací. Návštěvu je dobré začít v Teheránu pod pohořím Elborz, který zdobí paláce se zelenými parky ipestré bazarové uličky. Na východě země turisté míří do posvátného Mašhadu, kde se pěstuje nejlevnější šafrán na světě a stojí zde největší svatyně Íránu. Je v ní pohřben imám Réza. Nejkrásnějším místem Persie je ovšem Isfahán (Esfahán), kde se místní každý večer scházejí na obrovském travnatém náměstí. Pijí čaj, čtou si a povídají si. Kulisu jim dělají nejkrásnější stavby Persie: mešity, palác, bazar. Pak je tu také hliněné město Yazd ležící mezi dvěma největšími pouštěmi země, nebo Šíráz, které tvoří nádherný bazar, perské zahrady, aristokratické paláce, hrobky básníků, čajovny i staré karavanseráje.

Indie
Indie

6. Neuvěřitelná Indie

Indie je pestrobarevná a jedinečná. Pestrobarevná sárí, v nichž jsou oděné ženy, nádherné rádžpútské paláce v Rádžasthánu, nejkrásnější stavba světa - Tádž Mahal v Agře, jihoindické chrámy čnící do nebe, ale také prastaré jeskyně a chrámové komplexy Éllóra a Adžanta v centrální části. A samozřejmě hinduismus a další velká náboženství na každém kroku. V Indii neexistuje den bez svátku či nádherné svatby. Stačí se procházet a vychutnávat. Nebo jste gurmán a dáte si palakpaneer (čerstvý sýr ve špenátové omáčce) či garam masálu (tradiční jemně pikantní rajčatovou omáčku)? Nebo čerstvou pakoru (smaženou taštičku se zeleninou) na ulici? Indie je země, kterou když si oblíbíte, vrátíte se sem vícekrát. Je jednoduše neuvěřitelná.

Neuvěřitelná Indie nyní v rámci akce First Minute s 30 % slevou!

KUba
KUba

7. Kuba, kde se zastavil čas

Nezavírejte se jen v luxusních resortech u moře, Kuba je inspirativní – načerpejte energii ze zašlé slávy koloniálních časů, místní hudby, moře a kilometrů pláží sbílým pískem. Cestovatelskou perlou je ovšem metropole Havana se svou rozpadající se krásou a stopami třeba po Ernestu Hemingwayovi. Opravdový život lze pozorovat na Malecónu, několikakilometrové promenádě u Atlantiku. Uobyčejné betonové zdi to odpoledne ožívá, lidé zde domlouvají obchody, odpočívají i chytají ryby. Za návštěvu stojí také městečko Baracoa, kde se prý vylodil Kryštof Kolumbus. Přístav lemuje hustý tropický porost, třešničkou na dortu je Stolová hora. Nezapomeňte vyzkoušet všechny míchané koktejly s rumem.

Pravý kubánský rum i doutníky si můžete dopřát přímo na Kubě, nyní navíc s 30 % slevou.

Vietnam
Vietnam

8. Vietnam: země mnoha příběhů

Milovníci příběhů, legend a historie to tady budou milovat, a to nejen kvůli vietnamské válce. Přírodní krásy dračí zátoky Ha Long lze střídat s úzkými uličkami staré Hanoje, kde si v malých rodinných podnicích vychutnáváte nejlepší asijské jídlo na světě (je zdravé, lehké, plné čerstvé zeleniny, kokosového mléka). Císařské město Hu ve středu Vietnamu turistu zasáhne, stejně jako plavba Parfémovou řekou. Nejkrásnějším městem Vietnamu je pohádkový Hoi An, kde se večer rozsvítí lampiony, zchrámů se ozývá cinkání zvonů amístní sedí ustarých domů sčokoládovou pěnou amangovými koláčky. K moři se jezdí do oblasti Nha Trang s písečnými plážemi u nekonečného Tichého oceánu, za památkami vietnamské války do okolí Saigonu.

USA západ
USA západ

9. Západ USA

Návštěva západního pobřeží Spojených států je perfektní kombinací úžasné přírody a pulzujícího života amerických metropolí. Turisté by neměli minout národní parky (Grand Canyon, mohutné skály v Monument Valley, obří sekvoje nebo nejvyšší vodopád v národním parku Zion) a nejslavnější města jako Los Angeles s krásnými plážemi, Hollywoodem, kde to děti i dospělé bude bavit v Disneylandu nebo ve slavných hollywoodských studiích Universal. Navštivte také San Francisco, jehož dominantou je červený most Golden Gate. Zavítejte také do Nevady – do Las Vegas, slavného města hazardu.

Namibie
Namibie

10. Namibie: Afrika pro začátečníka

První zkušenost s Afrikou můžete udělat v Namibii na západním pobřeží jižní Afriky, kde se nachází dokonalé německé město Swakopmund. Za návštěvu stojí legendární Pobřeží koster, kde se poušť a polopoušť potkává s mořem a na břehu polehávají lachtani mezi vraky lodí, je tu zima a nad mořem se vznáší tajuplný opar. Na mysu Cape Cross narazíte na povalující se lvouny. Doporučit lze také návštěvu safari v národním parku Etosha, kde žije obrovské množství zvířat (mimo jiné také slon, nosorožec, buvol, lev a levhart) v různých typech prostředí. Turisté míří také na mystická místa Dedavlei, což je mrtvé údolí v poušti směsíční atmosférou, aSossusvlei se solným jezerem uprostřed dun mezi vyschlými stromy. Namibie je domovem jednoho z původních afrických kmenů Himba, národa s nádhernými polonahými ženami, které si vlasy a tělo natírají směsí másla, bylinek a oranžové hlíny.

Domorodé kmeny, nespoutaná příroda a pravé africké safari...to vše zažijete v Namibii, navíc v akci First Minute s 30 % slevou.

<
>
Všechny články autora

Pavel Fellner

Průkopník našich cest do Indonésie a Polynésie. Několikrát absolvoval cestu kolem světa, průvodcuje jižní Ameriku, Barmu, Thajsko, Indii, Čínu, Tibet, Nepál, Bhután, Etiopii, Keňu, Tanzanii, Namibii, JAR...., miluje Stolové hory ve Venezuele, koupe se s tučňákama na Antarktidě a vyběhne na každou sopku, kterou spatří. Bohém s odbornými znalostmi z řízení a marketingu si na zájezdech vychutnává každý moment. Okouzlí Vás nejen dojemnou hrou na klavír, vědomostmi, ale i talentem zorganizovat věci tak, abyste si vaši dovolenou dokonale užili. Velmi dobře vaří a v restauraci vám rád pomůže najít přesně to víno, na které máte chuť. Z dovolené, kde vás provází, se vám nebude chtít odejít.


Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole