Turistický průvodce Indonésií

Hlavní město: Jakarta

Rozloha: 1 919 440 km²

Počet obyvatel: 238 milionů, Jazyk: indonéština, angličtina

Náboženství: 87 % muslimové, 5 % protestanti, 3,5 % římští katolíci

Státní zřízení: prezidentská republika

Měna: 1 indonéská rupie (IDR) = 100 senů

Čas: časový posun proti ČR je + 7 hodin (západní část: + 6 hodin, východní část: +8 hodin)

Důležitá telefonní čísla: Policie 110, Záchranná služba 118, 119, Hasiči 113

Mezinárodní předvolba: +62

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Indonésie je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě, tvoří ji až 17 000 ostrovů (nelze přesně určit jejich přesný počet) a celá se rozkládá v délce 5 200 km. Je to největší souostroví na světě a čtvrtá nejlidnatější země světa a vůbec nejlidnatější muslimská země na světě. Indonésie je největším ostrovním státem na světě, rozkládajícím se kolem rovníku, ohraničena zeměmi Papua Nová Guinea, Východní Timor a Malajsie. Je to jediná asijská země, jejíž území přesahuje na jižní polokouli. Hlavní město je Jakarta, původně známé jako Batavia. Obyvatelstvo je tu velmi různorodé, lze zde nalézt jak moderní vyspělou společnost, tak kmeny žijící téměř mimo vliv moderní civilizace. Je zde neuvěřitelná směsice kultur a jazyků. V celé Indonésii se hovoří více než čtyřmi sty jazyky.

Indonéská příroda je velmi rozmanitá, mnoho z oblastí je zcela nedotčených civilizací, ale samozřejmě zde najdete místa civilizací naprosto změněná. Po pobřeží se táhne mnoho bělostných písčitých pláží, které lákají k odpočinku, a ve vnitrozemí jsou husté deštné pralesy, činné sopky a divoká příroda volající po dobrodružství. Indonéská moře nabízejí nádherný a rozmanitý podmořský svět vyzývající k potápění a šnorchlování. Žije zde mnoho endemických druhů jak fauny, tak flóry, kvůli kterým sem přijíždí turisté z celého světa. Ostrov Jáva je nejlidnatějším ostrovem na světě a je současně i nejvyspělejším ostrovem Indonésie a střediskem celé země. Je to 13. největší ostrov světa. Jáva je téměř celá vulkanického původu, nachází se zde mnoho vrchů, které byly nebo jsou sopečně aktivní.

Nejnavštěvovanějším ostrovem je ostrov bohů, duchů i démonů – Bali. Dobré duchy jeho obyvatelé oslavují, před těmi špatnými naopak chrání své příbytky zdmi a u vchodů postavili stěny, aby nečistým silám zatarasili přístup. Díky teplému počasí se život odehrává většinou v otevřených pavilonech. Velmi úrodná rýžová oblast, která je dalším symbolem ostrova Bali se nachází na centrální náhorní plošině. Mezi rýžovými poli a terasami se pěstují kakao a káva. Po celém ostrově jsou roztroušeny kokosové palmy a ovocné stromy. Podél pobřeží se nacházejí malé rybářské vesničky. Ostrov je ověnčený prstencem korálových útesů, které se místy dotýkají jeho písčitých pláží.

zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔