Nejvhodnější doba k návštěvě
Horseshoe Bend je otevřen celoročně od východu do západu slunce. Nejrušnější časy dne jsou od 9:00 do 11:00 a od 16:30 do 18:30 kvůli západu slunce. Není zde povoleno noční parkování ani kempování.
Ideálními ročními obdobími k návštěvě jsou podzim a časné jaro. Pro milovníky slunce je letní čas samozřejmě lepší volbou, ale nezapomeňte, že to je vrchol turistické sezóny, kdy je zde velké množství jiných návštěvníků.
Co se týče denní doby, to opravdu závisí na vaší osobní volbě. Východ i západ slunce jsou nádherné časy k návštěvě a můžete získat velmi působivé obrázky. V poledních hodinách je ale slunce na vrcholu a může způsobit, že vaše fotografie budou vybledlé a nebudete moci zachytit všechny zářivé barvy, které Horseshoe Bend nabízí.
K samotnému přírodnímu oblouku se jde vcelku pohodlně z parkoviště asi 2.4 km bezbariérovým chodníkem. Na konci chodníku se vám otevře výhled na mistrovské geologické dílo – Horseshoe Bend. Je příkladem toho, co se stane, když se voda vydá cestou nejmenšího odporu. Tady v Horseshoe Bend se nezastavitelná síla setkala s nehybným objektem, konkrétně s pískovcovým srázem. Jelikož tento skalní útvar se nepohnul, řeka udělala tu nejlogičtější věc, jakou mohla: obešla ho. Výsledkem je 270° ohyb řeky, který vidíte před sebou.
Na tomto místě můžete vidět vody řeky Colorado v celé jejich jiskřivé modrozelené kráse, jak pokračují na své pouti směrem ke Grand Canyonu. Kde jinde si můžete udělat lepší selfie s touto nadčasovou, majestátní vodní cestou v pozadí? Zastavte se na pár minut, nadechněte se čerstvého vzduchu a vychutnejte si tento nádherný výhled.
Když stoupáte na kopec, chodník se začíná vlnit a tón země nabývá jiného charakteru. Objevuje se také bělavý štěrk a písek. Jsou to zbytky vápencové vrstvy. Diagonální pruhy ve skalních útvarech vyprávějí příběh o tom, jak někdejší písečné duny zkameněly, ale zachovaly si svůj původní tvar.
Když se přiblížíte k Horseshoe Bend Overlook, všimnete si, že některé skalní útvary mají tmavé písčité uzliny. Tyto jsou známé jako „železné konkrece“. Protože železo je těžší než pískovec, mělo během procesu zkamenění tendenci se shlukovat do malých kuliček. Jak pískovec eroduje, tyto konkrementy se opět dostávají na povrch. Občas se odtrhnou od pískovcového podloží a stanou se tím, co je známo jako „Moki Marbles“. Pokud takové najdete, nedávejte si je do kapsy. Přišli jste sem obdivovat přírodu a fotografovat, ne odnášet horu!