• Roky příprav této jedinečné cesty napříč Kavkazem jsou známkou naší kvality

  • Poznávací zájezd do Střední Asie pod patronátem historiků, kteří Kavkaz milují

  • Ochutnávky unikátního vína, koňaků a tradičních dobrot

  • Cesta po stopách starobylé Hedvábné cesty plná zážitků a dobrodružství

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti

  • gurmánské zážitky - šašlik, vinné listy tolma, lahmadžo

  • velké množství garantovaných termínů na českém trhu

Tři unikátní země Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Karabach v rámci jedné aktivní dovolené.

Poznávací zájezd od Kaspického moře přes štíty Kavkazu až po bájný Ararat pod patronátem historiků - profesionálních českých průvodců.

Orientální a moderní Baku v Ázerbájdžánu, Jerevan s arménským koňakem Ararat, gruzínský karavansaraj i nádherný a bezpečný Náhorní Karabach, ale i méně známá oblast Nachičevan, Jižní Kavkaz.

Vydejte se na poznávací zájezdy do Ázerbájdžánu s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Moderní věže ve starém BakuGruzínské Toskánsko Nádherné kláštery pod KavkazemPanorama města TbilisiV Náhorním Karabachu má SEN mnoho zkušenostíProhlídka kavkazských městKlášter Ananuri nad jezeremNáhorní Karabach v celé své kráseArménské víno z oblasti AreniDo Ázerbájdžánu s CK SENChutný boršč na jerevanském náměstíGruzie je rájem pro gurmány

TOP místa zájezdů

Azerbajdzan, Baku

Baku

Hlavní město Azerbajdžánu, zároveň největší přístav. Název pochází ze starých perských jmen města Bad-kube, tedy „město, kde vítr fouká“, nebo Baghkuh, neboli „Boží hora“. Palác Širvanšáhů z 15. století a Panenská věž jsou na seznamu UNESCO. Prohlídka petroglyfů lovců z doby kamenné v Gobustánu.


Gruzie - Tbilisi

Tbilisi

Gruzinské hlavní město, osídlené již od 5. st., přes staré město vedla hedvábná stezka, dochovala se katedrála Sioni, bazilika Ančischati. Na levém břehu řeky Kury se nachází Katedrála Nejsvětější Trojice.

Reference klientů

Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Karabach

Hezký den všem v CK SEN! Je to právě týden, co jsme se vrátili z překrásného poznávacího zájezdu po Ázerbájdžánu, Gruzii a Arménii. Těžko popsat tisíce zážitků a vjemů, které nám cesta přinesla, ale chci poděkovat za velmi dobře zvolenou trasu a využitý čas na trase. V první řadě patří velký dík Tomášovi Kubušovi, který byl nejen nadmíru pečlivým průvodcem, ale hlavně zprostředkoval všechny země, města a kláštery se srdcem a zájmem. O znalostech ani nemluvě. A právě díky zkušenostem po této cestě se těšíme celá parta na putování s Tomášem někdy do budoucna po střední Asii. Velká díky! Miloš

Ázerbajdžán, Gruzie, Arménie

Před týdnem jsem se vrátila z dalšího zájezdu s CK SEN. Ale tento byl nezapomenutelným - když se sejde fajn parta s fajn průvodcem a vydají se do neskutečně zajímavých zemí, tak to je síla. A to byl zajezd Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie. Spoustu zážitků, nejen těch gastronomických. Kuře na švestkách nás všechny dostalo. Dana


Zážitky ze zájezdů

Gruzie, klášter Davit Gareja

Po cestě gruzínskou polopouští se najednou vynoří pahorek s klášterním komplexem David Gareja. V této vyprahlé pustině by ho zde nikdo nečekal. Mikrobus necháváme na parkovišti a vyrážíme na první kopec s klášterem. Ticho, klid a vůně tenkých medových svíček. Sem tam se objeví jeden z mnichů, kteří zde stále žijí. Na hřebeni kopce se protíná hranice mezi Gruzií a Ázerbájdžánem a právě tam směřujeme. Kráčíme přes hranici, vcházíme do Ázerbájdžánu  a ve skalách objevujeme opuštěně kláštery, které tu stojí staletí. Fresky jsou tu jen pro nás a nikde nikdo. Unikátní místo. Zlatým hřebem je pak pohled na panorama celého místa. Odpočíváme zde a s uloveným zážitkem scházíme dolu. 

Gruzie

Z Ázerbájdžánu vstupujeme do gruzínské oblasti zvané Kacheti, kterou proslavilo nejlepší gruzínské víno. Nahlížíme do tajemných klášterů a na malých vinicích ochutnáváme vína a místní sýry. Vinařství Chareba v bývalém vojenském tunelu, výhledy na vinice, ale i výroba tradičního vína. Procházka „toskánským“ městečkem Signagi a posezení v rodinné restauraci u specialit gruzínské kuchyně za zvuků místní hudby. První momenty v Gruzii si skutečně zamilujete. 

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu