Thajsko s dětmi

Nebojte se exotické dovolené s dětmi

Svět je velký. Kdo ho objeví dříve, uvidí nejvíce. Ukažte dětem svět. Jednou vám to vrátí. Tady je několik tipů na zajímavé a bezpečné destinace, kde to bude bavit celou rodinu.

Autori: Pavel Fellner, CK SEN

23.11.2017

Čti více
Thajsko s dětmi
Thajsko s dětmi

THAJSKO

Země úsměvů (Od devíti let) Thajsko má přezdívku brána do Asie, je to bezpečná země, kde jsou rodiny s dětmi vítány. Obdivovat je tu možné krásné historické chrámy zdobené zlatem, živé uličky, plovoucí trhy plné chutí, vůní i nejkrásnější pláže Asie. O Bangkoku se říká, že nikdy nespí: Je tu největší ležící Buddha v Thajsku měřící 42 metrů, Královský palác je zdobený zlatem, na ulici prodávají nejlepší ananasy a na plovoucích trzích nabízejí koření z loďky. Z Bangkoku spousta lidí míří do letoviska Krabi, které je výchozím bodem pro objevování okolních opuštěných ostrovů, mezi nimiž je i Phi Phi se slavnou pláží Maya Bay z filmu Pláž s Leonardem Di Capriem. I děti potěší jemná masáž nohou přímo na pláži, ale ještě více palačinky s kokosem a banánem. Zajezdit si mohou i na slonech, na kajacích se lze vydat do mangrovových lesů, kde na loďky budou skákat opice. Komu ještě zbývá čas, neměl by vynechat Kuala Lumpur s mrakodrapy dvojčat, divokou čínskou čtvrtí a sympatickým islámem. Děti nadchnou třeba cyklorikši. Na závěr je tu Singapur, jedno z nejmodernějších měst planety, kde se budete cítit jako v New Yorku.

buddhistický mnich
buddhistický mnich

SRÍ LANKA

Kde se mohla psát Kniha džunglí (Od devíti let) Vydejte se po stopách Mauglího! Přesně tak to zde totiž vypadá. Palmy, liány, řeky a stáda slonů. Navštivte tisícileté chrámy v džungli plné opic nebo sloní sirotčinec v Pinnawale, kde jsou desítky „národních zvířat“ - slonů. A v Národním parku Yala si ve velkém počtu volně žijí leopardi skvrnití. Těšte se na nádherné statné stromy a květiny hezčí než v jakékoliv botanické zahradě. A jezera, která vytvořili kdysi mocní cejlonští králové. Srí Lanka je rajská zahrada naší planety, je tu čisto, bezpečno a stále ještě málo turistů. Je to ostrov plný života. Zároveň tu najdete bohatou historii. I s dětmi se dá vylézt na královskou skálu Sigiriya (Lví skálu, je na seznamu UNESCO) a za odměnu je pak nechat projet na slonech. Nadchne je také návštěva čajových plantáží. Odpočinek nabízejí nádherné zlaté pláže.

Keňa, kmen Masajů
Keňa, kmen Masajů

KEŇA a ZANZIBAR

Jako v dokumentárním filmu (Od devíti let) Odhalte dětem divokou africkou přírodu, nikdy na to nezapomenou. Vezměte je do Afriky na safari. V keňských národních parcích, kterých je více než třicet, lze obdivovat stáda slonů, pasoucí se zebry, slony, žirafy, antilopy, gepardy, nosorožce či buvoly. Lvi unaveně zívají po vydatném obědě, leopard se ukrývá v koruně stromu, slon ve vodě chobotem sprchuje mláďata, nosorožec nám právě zkřížil cestu a buvol si vykračuje savanou. Přesně jako to znáte z nějakého dokumentu. Nevyhledávanějším parkem je Masai Mara, který obývá kmen Masajů. Výlet do Keni se dá spojit s návštěvou Zanzibaru, který proslavily bílé pláže, a tady si pár dnů odpočinout.

USA - Grand canyon
USA - Grand canyon

ZÁPAD USA

Za přírodou a zábavou (Od deseti let) Je to perfektní kombinace úžasné přírody západního pobřeží USA a pulzujícího života amerických metropolí. Turisté nesmějí minout národní parky (Grand Canyon, mohutné skály v Monument Valley, obří sekvoje nebo nejvyšší vodopád v Zionu) a nejslavnější města jako Los Angeles s Holywoodem, kde to děti bude bavit v Disneylandu nebo ve slavných hollywoodských studiích Universal. Navštivte také San Francisco, jehož dominantou je červený most Golden Gate. Na západním pobřeží USA si každý přijde na své.

Norsko, cesta trollů
Norsko, cesta trollů

SKANDINÁVIE, LAPONSKO

Za přírodou a legem (vhodné pro děti od devíti let) Nejkrásnější norské fjordy, nekonečné finské lesy plné sobů, Andersenovy domky v Kodani. Děda mráz na finském polárním kruhu – to všechno je možné objevovat ve Skandinávii, která se pyšní nejkrásnější evropskou přírodou. Začít můžete v Helsinkách vystavěných ruským carem, projedete kolem tisíce finských jezer až na polární kruh, kde vás čeká nádherná turistika mezi stády sobů během nekonečně dlouhých dní. Po přejezdu přes Švédsko je možné se těšit na svět norských fjordů, vodopádů, ledovců a ledovcových řek. Starší děti můžete motivovat k dobytí nejvyšší hory Skandinávie – Galdhøpiggenu (2469 m n. m.) v pohoří Jotunheimen. A může to být i velmi poučné. Během návštěvy Osla dětem vysvětlete, jak může fungovat stát, ve kterém politici nekradou, v Kodani zase uvidí, kde bydlel nejznámější dánský pohádkář Hans Christian Andersen a jak malá je ve skutečnosti Mořská panna. Pokud dětem krásná příroda nestačí, zastavit se můžete i v dánském Legolandu nebo zoologické zahradě v Malmö.

Skandinávie, Norsko
Skandinávie, Norsko
<
>
thajská masážbílé pláže v ThajskuBryce Canyon je známý svými pískovcovými věžičkami zvanými HoodoosSkandinávie, Laponskopo stopách Tuaregů, MarokoNa velbloudech v Maroku
Všechny články autora

Pavel Fellner

Průkopník našich cest do Indonésie a Polynésie. Několikrát absolvoval cestu kolem světa, průvodcuje jižní Ameriku, Barmu, Thajsko, Indii, Čínu, Tibet, Nepál, Bhután, Etiopii, Keňu, Tanzanii, Namibii, JAR...., miluje Stolové hory ve Venezuele, koupe se s tučňákama na Antarktidě a vyběhne na každou sopku, kterou spatří. Bohém s odbornými znalostmi z řízení a marketingu si na zájezdech vychutnává každý moment. Okouzlí Vás nejen dojemnou hrou na klavír, vědomostmi, ale i talentem zorganizovat věci tak, abyste si vaši dovolenou dokonale užili. Velmi dobře vaří a v restauraci vám rád pomůže najít přesně to víno, na které máte chuť. Z dovolené, kde vás provází, se vám nebude chtít odejít.


Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole