sleva first minute 10%

Africký roh (Expedice)

Eritrea, Sudán, Džibuti, Somálsko

Toto je cesta pro skutečné fajnšmekry a ne pro padavky. Pro mnohé jsou toto jediné země, které ve své sbírce nemají. Nekomerční destinace, kde je turistika pomocí a přináší naději. Pradávná historie a dnešní boj o sebeurčení a další směr. Pozdvihněte svůj obzor účastí na tomto expedičním zájezdu a nebudete litovat.

  • skutečná africká exotika
  • nekomerční destinace pro náročné turisty
  • soutok Bílého a Modrého Nilu, památky UNESCO
  • největší zdroj soli na světě
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v 3* hotelech v Eritrei, Súdánu a Džibuti, ubytování v 4*-5* hotelech s Somalilande, vnitrostátní letenky, 16x večeři, transfery privátním mikrobusem, lahev vody na osobu a den, anglicky hovořícího místního průvodce, SEN průvodce, veškeré vstupné po dobu cesty, zvací dopis k vyřízení víza, povolení a všechny potřebné permity (složitá procedura v Eritrei i Súdánu), zkušenosti s organizací cesty do zemí tohoto typu z předchozích let, permit z ministerstva cestovního ruchu na návštěvu Las Geel, vojenský doprovod v Somalilande, pojištění proti insolventnosti, SEN asistenční služby

Cena nezahrnuje:

bakšiš pro řidiče (v případě, že budete spokojeni), jiné aktivity, víza, stravu v hlavních městech (v restauracích), suvenýry

1. den:

Odlet do Afriky

2. den:

Vítejte v Eritrey. Jsme v jedné z nejizolovanějších zemí světa. V této době jsou všechny pozemní hranice se všemi sousedy uzavřené. Takže Eritrea je fajn. Asmara je rozvinuté město a klima je příjemné. Transfer do hotelu Crystal nebo podobného v blízkosti Harnet Avenue. Půldenní prohlídka milionové Asmary, malého Říma s úžasnou koloniální architekturou ve stylu Art deco. Římskokatolická katedrála, koptský kostel panny Marie, Al Khulafa al Rashedin, budova Fiat Tagliero apod. Je možné, že v Africe existuje pěkné hlavní město? Macchiato? Po obědě vyrazíme po překvapivě dobrých cestách do tepla k moři. Zátoka Zula – tady začíná Velká africká propadlina. Adulis je antickým přístavem, který využívali ještě staří Egypťané, Řekové a Římané. Spánek ve stanu v blízkosti Tigre s cílem poznat život málo známého kmene Saho. Dárečky pro místní, jako cukr, čaj, pera apod. jsou vítané.

3. den:

Masawa je jiná, než hlavní město, o mnoho arabštější. Vykoupeme se? Dnes bychom chtěli nafotit barevné semitské kmeny Rašaida.

4. den:

Dlouhá cesta (brzký budíček) na sever země směr Keren (1394 m n. m), který je považován za druhé nejatraktivnější město země. Cesta je cíl. Máme čas na objevování. Noc v hotelu Sarina.

5. den:

Halib Mentel, kde ve vesničce Bilen můžeme nafotit další kmen, který mluví kušitským jazykem bedža (v Sudánu jsou považováni za divochy). Kroužky v nose? Henna? Ještě to najdeme? Tradiční domy tzv. tukul

6. den:

Přistání na soutoku Bílého a Modrého Nilu. Místo, které chce vidět každý cestovatel. Chartúm, hlavní město země, která si říká Brazílie Afriky. Důkladná prohlídka města. Súg aj Arabia, Šaria al Nil. Národní muzeum se staroegyptskými artefakty, kde si ukážeme, co později po cestě uvidíme naživo. Trh, kde najdete většinu z 19 súdánských etnik: domácí Araby, Bedži (viděli jsme v Eritei), Núbijce ze severu, ale také černošské kmeny Dinků a Nuerů z jihu. Úžasné datle, dárfúrské velbloudy na maso (ochutnáme!) a exotika, která překvapí i otrlé cestovatele. Trh plný hadích, krokodýlích a leopardích kůží či slonoviny a nosorožčích klů. Jako za starých cestovatelských časů. Nekupujeme, jenom nevěřícně kroutíme hlavou.

7. den:

Přejdeme na druhou stranu Nilu do bývalého hlavního města Omdurman. Parlament, mešita El Nilein, hrobka Mahdího, súdánského rebela a největšího světce. Stará Dongola, oáza, která aspiruje dostat se do seznamu Unesco.

8. den:

Přes Nil společně s velbloudy a nákladem obchodníků – úžasný zážitek. Potom pěšky kolem núbijských domečků s výraznými bránami, pískem místních cest, kolem datlové palmy. Zdá se nám to? Pochopíte, co je to síla pouště. Domorodci tady nemluví arabsky a i islám je tady animističtější. Jaká byla a jaká je Núbie teď? Vystoupáme až na samý vrchol Džebel Barkal = svatý vrch, který byl nejsvětějším místem starých Egypťanů a dříve království Napata (Unesco). Amon, bůh slunce podle legendy sídlil právě zde. Dnes uvidíme trůn dvou zemí dvou zemí Egypta a Núbie. Faraón Tuthmósus III. postavil na tomto místě první chrám v 15. století př. n. l. a dříve ho faraóni včetně Ramsesa II. Rozšířili.

9. den:

Jsme v královském pohřebišti v El kur starém 2900 let. Obrovský zážitek.

10. den:

Přesun opět na druhou stranu Nilu, co nejblíže pyramidám v Nuri. Dále kráčíme pískem pěšky. Faraón Taharqa si před 2700 lety vybral toto místo za svoje pohřebiště. Nádherné pyramidy nahlodané časem vyrůstající přímo z písku jsou totálně autentické. Asi takhle vypadal Egypt kdysi. Jen kvůli tomuto pohledu se do Súdánu vyplatilo jet. Úžasná klidná atmosféra.

11. den:

Přílet do Džibuti. Malá krajina v rohu Afriky, pasová kontrola, francouzské uniformy, orientální vzezření, africká povaha. Džibuti city, jediné město v zemi, kde sídlily všechny důležité instituce. Našimi terénními vozy přes solné pláně Grand Barra do sopečné krajiny s malými afarskými vesničkami. Cílem naší cesty je Lac Abhé. Jezero, kterého okolí je označovaná za krajinu nejvíce podobnou měsíčnímu povrchu….právem. Nekonečný oceán kamenů hořících od extrémních teplot vystřídá pohled na stovky vápencových věží, z kterých vychází sírový dým. Malé zelené oázy života na místech, kde vařící se voda proráží na povrch, dávají krajině surrealistický výraz. Projdeme se doslova po vnitřnostech země, vychutnáme teplo v dokonale izolované oblasti a to všechno v doprovodu afarských průvodců, kteří jediní tuto drsnou oblast obývají. Nikdo jiný tu nepřežil. Přitom právě z této oblasti pocházejí naši první předkové.

12. den:

Meroa, úžasné pyramidy černých faraónů, mezi kterými se budeme procházet a dotýkat se jich.

13. den:

Cesta směr Džibuti City, kde jsou největšími budovami ve městě hotel, prezidentský palác a americká ambasáda. Cestou budeme míjet stovky maskovaných landroverů francouzské armády, která tady má důležité základny. Odbočíme doleva a začneme sestup do Danakilské prolákliny, na nejníže položené místo Afriky, slané jezero Lac Assal (155 m pod hladinou vody), největší zdroj soli na světě, kde je její tloušťka v některých místech 60 metrů. Tuto součást starodávných karavanových cest dodnes obývá nebojácný kmen Afarů. Kontrast tmavých sopečných skal, bílé soli a azurově modré vody. Procházka po solných pláních a případné koupání pro odvážlivce. Na cestě zpátky se dozvíme, že celé jezero leží v sopečném kráteru. Opravdu….průměrná teplota v zimě je tu 34 stupnů a v létě 50. Jde o nejteplejší místo na naší planetě. Návrat do hlavního města a zasloužená sprcha.

14. den:

Odlet do Somalilandu, do bezpečné části Somálska. Město s exotických názvem Berbera, setkání s našimi přáteli, kteří se o nás postarají. Transfer do 5* hotelu přímo na pláži. Prohlídka exotické Berbery, stará mešita a exotičtí Somálci, exkluzivita bez turistů. Večer budeme přímo z hotelu pozorovat skákající delfíny. Také tady je moře úžasné, plné ryb, o mnoho krásnější, než je v současné době to v Egyptě. Transfer do zelených hor Šeik, vysokých až 2000 metrů.

15. den:

Hargheisa, milionové hlavní město s úžasnou atmosférou. Unikátní atmosféra a ráj pro fotografy je důvod, proč být v Somálsku první, před ostatními turisty.

16. den:

Las Geel, neolitické skalní malby. Více, než sto perfektně zachovalých maleb, překvapivé velikosti a picassovských tvarů. Vychutnáváme si světový unikát a nemusíme se tlačit s ostatními. V této jeskyni s výhledem na pouštní savanu posetou akáciemi, žili naši předkové před 10000 lety.

17. den:

Volný den, který strávíme plavbou po moři, šnorchlováním v nejkrásnějším moři, jaké jste doposud viděli, potápěním a vzpomínáním na to, co jsme zažili. Odtud pochází Homo sapiens. Takto jsme kdysi žili.

18. den:

Transfer na letiště a odlet domů.

Africký roh
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Slevy až 11% končí o