Zasloužený výhled na zasněženou krajinu pod Araratem
sleva first minute až 25%

Ararat + all inclusive, golf a pláž (Expedice)

Východnímu Turecku dominuje legendární hora Ararat (5137 m.n.m.), která již staletí sleduje cestovatele po Hedvábné cestě. Vydáme se na její vrchol, abychom se na vlastní oči přesvědčili, zda zde mohla kotvit Noemova archa. Nádherný trek krásnou přírodou pod vedením Luboše Fellnera a unikátní cesta plná zážitků z jednoho z nejkrásnějších vrchů planety. Cestu zakončíte odpočinkem na slavné turecké riviéře v třpytivé Antalyi.

 

  • nejkvalitnější výstup na Ararat v Čechách a na Slovensku!
  • 30 let zkušeností v Evropě a Malé Asii
  • bezpečně v malé skupině, horolezecké mačky v ceně
  • kvalitnější strava na hoře – v ceně
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje: mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování ve 3* hotelech 2x (jde o nejlepší hotel v Dogubeyazit) v pokojích pro dvě osoby, 5 nocí ubytování v Antalyi v 5* hotelu, snídaně každý den zájezdu, plná penze během treku, tekutiny včetně nealkoholických nápojů, all inclusive na pláži (začátek 7.den po příjezdu do hotelu a konec 12.den o 12:00), koně a mezci na nošení Vašich zavazadel, zapůjčení stanů (pro 2 osoby 1 stan), zapůjčení silné karimatky, zapůjčení komplet trekové výbavy - talíře, stoly, velký expediční stan, nabíjení v kempu (zajištěné navíc) + wifi v kempu č 1., půjčení maček (na zdolání vrcholu - posledních 300m), místní průvodce a nosiče, veškerou dopravu privátním VIP minibusem, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby 

Cena nezahrnuje:

poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, ostatní trekovou výbavu (boty, spacák, trekové oblečení), jinou stravu a nápoje dole v civilizaci – oslava zdolání vrcholu (na Araratu alkohol nedoporučujeme), fakultativní aktivity, trekový permit (55 euro), spropitné průvodcům a nosičům, pojištění

Ubytování:

Ubytování je v Dogubeyazite i ve Vanu zajištěno ve 3 * hotelech se snídaní. V Dogubeyazite jde o jeden z nejlepších hotelů v celém městě a ve Vanu ještě pracujeme na nabídce vylepšení vašeho standardu. Jde o příjemné hotely v centru navštívených míst. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, koupelnou nebo sprchou, TV, někdy i ledničkou a samozřejmě klimatizací. Součástí hotelů je již téměř pravidlem i bezplatné wifi připojení.

Čtyři noci strávíme v kempech během trekování na Ararat. Zde máte plnou penzi a o všechno je postaráno. V kempech vás vždy čekají hotové, připravené stany pro 2 osoby, kde máte v ceně našeho zájezdu silné karimatky (spacák si vezměte s sebou). Součástí našeho kempu je i velký expediční stan, kde se setkáváme na snídani, obědě či večeřích, protože máme s sebou naše kuchaře, kteří se budou starat o naši skupinu. V kempu si můžete nabít své baterky, toto vše zajistíme navíc, abyste měli své zážitky zaznamenané a mohli na ně vzpomínat. V kempu č.1, tedy kemp ve výšce 3200 m.n.m. dokonce má dnes už i wifi, výše s ní už nepočítejte.

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do východního Turecka

PRAHA/VÍDEŇ – ISTANBUL – VAN

Jdeme do toho! Velké dobrodružství, kde to zcela samo bez našeho přičinění nepůjde. No však jako v celém našem životě ... Kolikrát jste snili o tom, že zdoláte biblický Ararat? Nikdy? Každopádně překonat sebe sama přineslo většinou do Vašeho života spokojenost a možná i chvilkovou sebeúctu. Takže vyrážíme! Následně odletíme z Prahy/Vídně na východ Turecka do blízkosti svaté hory, která leží na pomezí Turecka, Íránu a Arménie. Noe měl právě zde na špičce Araratu přečkat potopu světa. Jdeme se na to podívat! Tato cesta bude každopádně unikátním zážitkem. Přespíme v hotelu pod Araratem.

2. den: Vyrážíme k legendárnímu Araratu

ARARAT

Po snídani si sbalíme všechny potřebné věci a přiblížíme se k hoře. Už jsme se nemohli dočkat pohledu na jeho zasněženou špičku, kterou od tohoto momentu budeme hypnotizovat snad tisíc krát. Opustíme Dogubeyazit, zaprášené provinční město na východě Turecka, kudy kdysi vedla Hedvábná cesta a vyrazíme do přírody až na dosah legendární hory. Jakmile dorazíme do vesničky Cevirme jsme ve výšce cca 2200 m.n.m. a to znamená, že začínáme trek k Araratu. Cítíte tu husí kůži? Průvodce zájezdu, Ľuboš Fellner vždy od místních partnerů žádá nejlepší možný servis, a tak jste ve skvělých rukou. Naposledy vylezl na Kilimandžáro se skupinou klientů, a tak se máte na co těšit. Toho rozdílu si všimnete okamžitě! Kolem je krásná kurdská příroda, Ararat je na dosah ruky a zanedlouho přijde čas, kdy ho dobudeme. Kráčíme až do prvního kempu, který je ve výšce 3200 m.n.m. Už to cítíte, že? Naše zavazadla nás už v kempu čekají, aby se vám snadněji kráčelo a abyste si mohli krajinu pod Araratem vychutnat o mnoho více. Počítáme, že tento den budeme kráčet 4 až 5 hodin, abychom dosáhli náš kemp, kde budeme nocovat. Příjemný odpočinek po celém dni a s pohárkem černého tureckého čaje. Naši kuchaři nám připraví večeři a počkáme na ten krásný moment, kdy oblohu nad námi přikryjí hvězdy. Noc ve stanu v našem kempu.

3. den: Fantastická příroda a aklimatizace

ARARAT

Dnešní den nikam nespěcháme, protože chceme, abychom se aklimatizovali na vysokou, horskou polohu. Pokud spěcháte, Ararat se vám otočí zády a vy se na něj nedostanete. Toto my velmi dobře víme, a proto s pokorou strávíme den v jeho náručí. Po snídani si sbalíme oběd a nalehko vyrazíme z našeho kempu, a tedy z výšky 3200 m.n.m. do 4200 m.n.m., abychom si zvykli na tyto končiny a zítra se nám snadněji šlapalo. Ačkoliv se zdá, že nikam nejdeme, ale věřte, že tento den si krásně užijete. Po návratu do kempu si dopřejeme tureckou večeři díky našim kuchařům, které máme s sebou pro zvýšení našeho komfortu. Druhá noc v kempu.

4. den: Pod bájným vrcholem

ARARAT

Vyrážíme po snídani z našeho kempu, kde jsme strávili dvě noci. Sbalíme si věci, naložíme je na koně a pošleme je před námi. My dnes směřujeme do kempu s označením Ararat Camp 2, který na nás čeká ve výšce 4200 metrů nad mořem. V obklopení krásné přírody strávíme šlapáním zhruba 4 až 5 hodin času, ale může nám to trvat déle, protože budeme fotit a obdivovat to, co se kolem nás odehrává. Po příchodu do kempu se naobědváme a budeme odpočívat před velkým finále, které přijde zítra. Musíme nabrat síly na zítřejší výstup, protože to bude den D a tedy zdoláme vrchol Araratu. Přesně proto jsme sem přišli! Dobře se dnes vyspěte, ačkoli to bude krátká noc a brzy ráno jdeme na to!

5. den: Máme to! Vrchol Araratu!

ARARAT (5137 M.N.M.)

Časný ranní budíček, ale radost z toho, že jdeme na vrchol nás nabudí adrenalinem. Všude kolem je ještě tma a zima, ale dáme si čaj, sbalíme pár drobností s sebou a vyrážíme na to. O všechny detaily je postaráno díky našemu pečlivě vybranému partnerovi se kterým jdeme na jistotu. Náš partner podnikl stovky výstupů a je nejzkušenější pod celým Araratem. Zde uvidíte ten rozdíl, protože myslíme i na poslední detail. Před námi je poslední etapa, posledních 6-7 hodin šlapání, abychom se dostali na samotný vrchol. 5137 m.n.m.! Tak co, byla tu ta Noemova archa nebo nebyla? Vrcholové fotografie, dokonalá vzpomínka a jeden z nejsilnějších zážitků cestovatelského života. Kolik lidí znáte, kteří zde byli před vámi? Nadšeni scházíme dolů stejnou cestou, kterou jsme ráno kráčeli na vrchol. Dosáhneme kempu, kde jsme se ráno vzbudili. Odpočineme si, probereme zážitky z vrcholu, sbalíme se a pokračujeme k prvnímu kempu do výšky 3200 m.n.m., kde strávíme naši poslední noc v kempu pod Araratem. Zvládli jsme to!

6. den: Palác z pohádky Tisíce a jedné noci a stopy Noemovy archy

ARARAT – DOGUBEYAZIT – VAN

Poslední snídaně v našem kempu a je čas opustit Ararat s hlavou plnou zážitků. Návrat do Dogubeyazitu, kde navštívíme nejkrásnější památku celého města, a tedy okázalý a unikátní palác Ishak Pasha ze 17.století. Určitě jste toto místo viděli na fotografiích, jen jste netušili, že leží tady na samotném východě Turecka. Nádherný osmanský palác objevíme společně a nahlédneme do jeho orientálních útrob. Nepřipomíná vám palác pohádku Tisíce a jedné noci? V okolí Dogubeyazitu nás čeká ještě i zajímavý Durupinar jen tři kilometry od hranic s Íránem. Durupinar je legendární místo, protože někteří lidé věří, že právě zde leží otisk Noemovy archy. Řekneme si tu o hledání archy a když se nabažíme příběhů odjíždíme na tříhodinový přesun do města Van, kde budeme trávit dnešní noc.

7. den: Z nejvyšší hory Turecka přímo na pláž

VAN – ANTALYA

Máme za sebou výstup na nejvyšší horu Turecka, ale aktivně dovolená ještě nekončí. Tentokrát nás čeká její přímořská část a relax na pobřeží Středozemního moře. Právě zde leží oblíbené letovisko ANTALYA, kde si odpočineme a užijeme si kousek přímořského Turecka. Nejbližší noci strávíme v přímořské atmosféře a budeme si užívat vše, co vám toto příjemné město nabídne. Ubytujeme se v našem luxusním hotelu. Vrhnete se ještě dnes do vln Středozemního moře nebo si jen sednete na grilovanou rybu, salát çoban a sklenku nejlepšího tureckého vína Kayra Okuzgozu?

8. den: Relax v Antalyi nebo po stopách Alexandra Velikého

ANTALYA – PERGE – ASPENDOS

Relax v Antalyi na břehu Středozemního moře. Dnes máte na výběr. Budete si užívat slunce, mořské vlny a línou atmosféru nebo se vydáte na fakultativní výlet do dvojice starověkých míst, které znal i Alexandr Veliký? Připravili jsme si pro vás výlet, kde poznáte starobylé Perge a Aspendos se svým neskutečným divadlem. PERGE leží na prahu dnešní Antalye, ale své kořeny má už v době bronzové. Město postavili na nohy Řekové a stalo se důležitým centrem obchodu, společenského života a také na dnešních ruinách pochopíte, že bylo Perge skutečně bohatým místem. Z Perge pochází matematik Apollónius, který se věnoval geometrii a toto město důvěrně znal i sv. Pavel se sv. Barnabášem. Projdeme palestru, starověkou bránu, najdeme nejkrásnější úhly na fotografie a pohneme se na východ, abychom objevili starobylý Aspendos. Ve starověku bychom se ocitli v kraji zvaném Pamfýlie a právě zde uvidíte jedno z nejkrásnějších divadel starověkého světa. Jako by touto stavbou neprošla staletí a stále tu hrdě stojí a zvedá se ze země. Toto divadlo vás nadchne, přestože jste již viděli Pergamon, Epidauros nebo syrskou Bosru. Užijeme si jeho akustiku z nejsvrchnějších sedadel? Budeme mít odsud krásné panorama. Po tom, jak si vychutnáme Aspendos se vracíme zpět do Antalye. Ještě stále budete mít čas na to, abyste si užili Středozemní moře i přímořskou atmosféru.

9. den: All inclusive relax v Antalyi

ANTALYA

Zasloužený odpočinek v přímořské Antalyi. Žádný budíček, pohodové snídaně, totální pohoda a když slunce zahřeje vzduch, celé Středozemní moře je tu pro vás. Odpočiňte si a naberte vitamín D. Jako alternativu si můžete vybrat i procházku po starém městě. Má své kamenné uličky, staré domy, dýchá tureckou atmosférou a bude se vám líbit. Ve starém městě najdete i Hadriánovu bránu, krásný minaret mešity Yivliminare a po procházce si dejte čaj nad starým přístavem. Máte chuť zažít dnes něco unikátní? Co řeknete na večeři v nejlepší restauraci města v Seraser Fine Dining? I Turecko má své luxusní zážitky, které můžete ulovit.

10. den: Pláže turecké Antalye

ANTALYA

Co budete dělat dnes? Hned po skvělé snídani se vydáte na pláž nebo si dáte ráno svůj bazén? Jedno je však jasné, budete si užívat zasloužený odpočinek na krásném místě jižního Turecka. Už jste objevili vše, co skrývá váš resort? Pokud hrajete golf tak si zahrajte třeba v Antalya Golf club, skvělém hřišti vzdáleném kousek od města. Váš hotelový concierge Vám rád udělá rezervaci.

11. den: Turecké pláže

ANTALYA

Náš poslední den na turecké pláži. Pamatujete si ještě na pohled z vrcholu Araratu? Na dnešní den doporučujeme už jen absolutní relax, případně plážový volejbal, nebo čistý hédonismus s lahví vychlazeného šampaňského? Je to jen na Vás.

12. den: Zážitky v Turecku končí, letíme domů

ANTALYA – PRAHA/VÍDEŇ

Odlet z turecké riviéry zpět do Evropy. Kufr plný zážitků, hlava plná vzpomínek a brzy jste doma a můžete sdílet krásné momenty se svými blízkými.

 

Ararat + all inclusive, golf a pláž
<
>
Ararat a příběh potopy světa. Právě tato ikonická a krásná hora je naším cílemČeká nás několikadenní trek až na samotný vrchol. Začínáme ve výšce cca 2200 m n. m. a vrchol Araratu leží ve výšce 5137 m n. m.Tento krásný pohled se vám naskytne každé ráno po otevření stanu Při výstupu na Ararat o vás bude dobře postaráno Přes den jdeme několik hodin, nezapomínáme však ani na odpočinek a aklimatizaci Už jsme těsně pod vrcholem. Nejvyšší kemp leží ve výšce 4200 mnm a ačkoli to máme odsud na vrchol už „jen“ tisíc výškových metrů, pojedeme 6 až 7 hodinVrcholový den je plný zážitků. Cesta na špičku Araratu vede unikátními chodníčkySplněný sen je na dosah ruky. Už není před námi mnoho výškových metrů a brzy budeme stát na vrcholuPalác Ishak Pasha je nejkrásnější památkou východního Turecka Interiér paláce je sice prázdný, ukrývá v sobě však orientální příběhy Unikátní palác leží pod Araratem v místech, kudy kdysi vedla Hedvábná cesta Město Dogubeyazit pod Araratem si žije svým pomalým, provinčním životemOriginální turecká káva s překvapivě lahodnou chutí Turecké sladkosti jsou fenomén Privátní pláž, teplé moře a luxusní prostředí Rezort v Antalyi nabízí několik bazenů Vybrat si můžete z několika hotelových restaurací Komfortní hotelový pokoj Hotel nabízí několik restaurací Turecko je rájem golfistů

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací