Austrálie, Ayers Rock, Nová Kaledonie a Vanuatu (Komfort)

V Oceánii leží tisíce ostrovů a ostrůvků, které žijí svůj vlastní klidný život mimo zájmu veřejnosti. O to krásnější a autentičtější jsou pak zážitky, které zde absolvujeme. Skvělá kombinace vaší dovolené ve vyspělé Austrálii s návštěvou posvátného Uluru a tradičních společenství na ostrovech Nová Kaledonie a Vanuatu. Spojte si poznání a odpočinek u moře v jižním Pacifiku.

  • nekomerční Vanuatu a lidožrouti v Nové Kaledonii
  • zkušenosti z exotických ostrovů z první ruky
  • Sydney, Melbourne a exotické pláže Oceánie
  • další netradiční kombinace z dílny CK SEN
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Melbourne a zpět z Port Vila, letištní poplatky, přelet Melbourne - Sydney, přelet Sydney - Ayers Rock - Sydney, přelety Sydney - Noumea – Port Vila, 13 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 7x snídani, privátní dopravu během celého programu, letištní transfery během celého zájezdu, prohlídku Melbourne a Sydney, SEN průvodce během poznávací části, pojištění proti insolventnosti  

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí, výlet na ostrov Pentecost (12 610 Kč) 

1. den:

Odlet z Evropy.

2. den:

Ach Bože, stále jsme ve vzduchu. Austrálie je už však blíže.

3. den:

Časný ranní přílet do Austrálie. MELBOURNE: nejkulturnější město země a jedno z největších řeckých měst na světě. Dozvíte se, proč. Okruh městem a procházky po nábřeží u řeky Yarra. New Federation Square, Queen Victoria market, ale i nejstarší katedrály a muzea. Pochopíte rozdíl mezi provinciemi Victoria a New South Wales. Víte, jak se hraje australský fotbal? Vznikl v Melbourne, ve městě, které sport miluje a ve světě je známé množstvím exkluzivních sportovních akcí. Večerní klidné až nudné město porovnáme o pár dní s pulzující Sydney.

4. den:

Vyhlídková jízda po pobřeží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendární cestě, postavené v době hospodářské krize, která dnes patří k nejkrásnějším v Austrálii s cestami vinoucími se podél oceánu a písčitých pláží až k dvanácti apoštolům, monumentálním pískovcovým masivem tyčícím se z rozbouřené vody. Tato cesta je zároveň největším vojenským vzpomínkovým místem na světě, protože je celá věnována vojákům padlým v první světové válce. Příjemný den v příjemném prostředí. Večer návrat do města a individuální relax.

5. den:

Přelet 1000 km, které oddělují dvě největší města v zemi a přistáváme v Sydney. SYDNEY rozhodně stojí za návštěvu. Velkolepá stavba Opera House, nádherné zahrady a parky s poletujícími papoušky v Royal Gardens, legendární most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množství muzeí a obchodů. Celý den strávíme prohlídkou tohoto nejznámějšího australského města, které v ničem nezaostává za jinými světovými metropolemi. Sydney je město, kde se neustále něco děje, jeho vynikající poloha vás vyzývá, abyste zde strávili více dnů a přesně to i uděláme.

6. den:

Uvolněný den, který strávíme procházkou ve staré části města The Rocks, nákupy v Queen Victoria shopping centru, případně relaxem na Bondi beach.

7. den:

Výlet do srdce australského outbacku, k magickým skalám Ayers rock, které jsou pro původní obyvatele Austrálie posvátnými. ULURU neboli AYERS ROCK: monolit Uluru, pět kilometrů dlouhý a více než tři sta metrů vysoký, leží téměř uprostřed kontinentu. Skála, která je dvakrát tak velká jako centrální Londýn, je lemovaná jeskyněmi, které sloužily na kmenové ceremonie a jako pohřební komory původních obyvatel Austrálie. Západ Slunce si zde pohraje s barvami a vychutnáme si neustále se měnící scenerií uprostřed země.

8. den:

Návrat z centra nejmenšího kontinentu a individuální program v Sydney.

9. den:

Transfer na letiště a odlet do srdce Oceánie s hlavním městem Noumea, ubytování na nejkrásnější pláži ostrova v Anse Vata. Jsme v Nové Kaledonii.

10. den:

Novou Kaledonii začneme poznávat na exotickém ostrově. Pokud to bude možné, časným ranním trajektem se vydáme podél pobřeží hlavního ostrova Grande Terre na Isle of Pines. Exotický ostrov plný prastarých araukárií, nádherných bílých písečných pláží a unikátní přírody. Vydáme se poznávat ostrov na kolech nebo si dopřejete odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží v pohodlí našeho ubytování? Čekají nás přírodní jeskyně, místní kmeny a výborná kuchyně. UPOZORNĚNÍ: Tento fakultativní výlet je podmíněn harmonogramem trajektu. V poslední době jezdí 2-3 x týdně, palubenky se dají koupit pouze přímo na místě. Některé měsíce z roku tráví trajekt v docích a nejede. V případě, že se tento výlet neuskuteční, budete mít co poznávat i na hlavním ostrově Nové Kaledonie.

11. den:

Ráno se přesuneme na opačnou stranu ostrova k unikátní přírodní laguně. Místo odpočinku, šnorchlování a překrásné přírody. Odvážnější se vydají na procházku pralesem, který nás přivede k největší zátoce ostrova Baie d`Upi. Skalní ostrovní útvary trčící z vody, korálové útesy a neskutečně čistá voda. Využijeme domorodé pirogy na plavbu touto zátokou? Pokud budeme mít štěstí, vykoupeme se i s vodními želvami. Po krásném dni se trajektem vrátíme do již známé Noumea.

12. den:

Skvost moderní architektury, krásnější než opera v Sydney, kulturní centrum Tjibaou. Muzeum domorodé kultury, bývalých lidožroutů. Příjemná koloniální architektura centra města s hlavním náměstím Palace des Cocotiers, katedrálou a luxusními butiky. Poslední výhledy, přes část ostrova Grande Terre na letiště a odlet do divočiny na Vanuatu, které i velmi zkušení cestovatelé řadí ke svým největším cestovatelským skalpům. Blíží se vrchol naší cesty. Večer přílet do Port Vila.

13. den:

VANUATU: Původní kultura a původní kmenové tradice, to je to, co tu na Vanuatu budeme hledat. Dokdy ještě vydrží? Melanésie jako za dávných časů. Bojové tance, kurz domorodého vaření, nejexotičtější fotografie na celé cestě. Po ostrově se dá pohybovat pouze džípy, a tak i my budeme objevovat jeho zákoutí. Koupíte si od místních penisový nástavec – nambas? Uvidíme v noci chrlit lávu? Návštěva místní komunity, fantastické fotografické možnosti.

14. den:

Sopka Yasur nacházející se na střetu kontinentálních desek je nejaktivnější v Melanésii. Toto je absolutní světová bomba! Pozor, aby Vás netrefil sopečný kámen – opravdu létají tak blízko. V noci za svitu hvězd se vracíme do tábora. Určitě zažijeme magický obřad popíjení tradičního nápoje kava a krasavice oděné pouze v ratanových sukničkách. Procházky po plážích a džunglí. Možnost fakultativního výstupu na aktivní sopku Yasur a jeden z největších zážitků jaké můžete zažít u aktivních sopkách. Tento výlet není rezervovaný předem, protože ho ovlivňuje počasí, příliv, bouřky a samozřejmě sopečná aktivita. Kupuje se přímo na místě v cenách okolo 150- 250 EUR / osoba v závislosti na počtu klientů, kteří se výstupu na Yasur účastní. Výlet vám pomůže vyřídit na místě přímo průvodce a hradí se rovněž přímo tam. Jde o lehkou túru, a neuvěřitelný zážitek při pohledu do pekla

15. den:

Dopoledne využijeme na poznávání různorodosti zdejších kmenů. Někteří už nosí oblečení, ale jiné zažijeme stále více spíš nahé než oděné do tradičního oblečení z přírodních materiálů. Poznáme kouzlo života místních komunit a jejich lidí, kteří patří k těm nejšťastnějším na naší planetě. Proč tomu tak je, uvidíte. Nevynecháme ani největší banyan světa, jehož věk není přesně znám, ale říká se, že zde byl už dávno předtím, než sem v roce 1774 připlul James Cook. To, že zabírá rozlohu více než 200 metrů čtverečních, hovoří o tom, že to bude opravdu zážitek. Odlet do Port Vila, ubytování v hotelu Grand, který je považován za ten nejlepší v hlavním městě. Je to jediná budova v celé zemi, která má výtah. Trhy v Port Vila jsou opravdu zážitkem a my ochutnáme to nejlepší ovoce. Prohlídka města a zvyky, které již jinde vymizely. Mamas Market a čas na koupi suvenýrů. Ochutnáte lap-lap?

16. den:

Odlet domů.

17. den:

Přílet.

Austrálie, Ayers Rock, Nová Kaledonie a Vanuatu
<
>

Australská ZOO naživo

Hned ráno vyrážíme lovit zážitky v krásném historickém městě Melbourne, a jakmile vyjdeme z hotelu, slyšíme linoucí se hudbu, která naznačuje, že se děje něco velkého. Blížíme se k srdci města, řece Yarra, dav lidí se zvětšuje a zvuky se přibližují. Za rohem nás překvapuje obrovský průvod námořníků a vojáků, kteří na počest padlých vojáků uctívají tímto pochodem Anzac Day. Procházíme se místním parkem, posedáváme na lavičce a pojídáme oříšky. Výborný nápad takhle uprostřed parku. Už se k nám řítí ze stromu cosi velkého, zbystříme a vidíme dospělého wombata, který si odvážně tlapkami žádá podíl oříšků i pro sebe. Jakmile zašustíme sáčkem s oříšky, z vedlejších stromů se k nám přibližuje celá rodinka. Zřejmě jsme v nich vzbudili důvěru, a tak se od nás nechají pohladit. Po chvilce už zase míjíme skupinku klokanů. Všichni jsme v úžasu a hledíme na tu krásu kolem nás. My nemusíme chodit do ZOO, právě přišla za námi…

Čti více

Duhový had na Uluru

Odpradávna se k magické skále chodili lidé modlit k tajemným bytostem, které tam podle nich bydlí. Uluru má prý i nadpřirozené síly. Mezi Aboridžinci se tradují legendy o duších, kteří žijí na vrcholu skály a nemají být rušeni. V jejich mytologii má důležité místo bájný tvor Duhový had, stvořitel světa a všech bytostí, dárce života, ale i ničitel. Je symbolem plodnosti, úrodnosti a hojnosti, kterou přináší v podobě deště, když putuje krajinou a kropí ji životem. Když se rozzlobí, přijdou bouřky nebo ničivé záplavy. Žije ve studnách, řekách či jezerech. V horké poušti kolem posvátné hory s téměř 40 stupňovými teplotami přichází právě s deštěm a domorodcům se zjevuje v podobě duhy. Tak jako nám. Při nerušeném pozorování západu slunce, nádherné scenérie okolo 348 metrů vysokého monolitu Ayers Rock-Uluru, který leží téměř uprostřed australského kontinentu, se najednou zamračilo a spustil se liják. Vzácnost, protože ročně tam spadne něco málo přes 300 mm srážek. My jsme to štěstí měli. Co následovalo potom, bylo úžasné. Z jedné strany slunce, které pomalu klesalo za obzor. Uprostřed magická skála a její nádherné přírodní divadlo měnících se barev, z oranžové, krvavě červené, jako kdyby se z ní stal žhavý uhlík až po hnědou. Déšť ustal a vedle posvátné hory se zjevil bájný Duhový had. Nezapomenutelný zážitek ...

Čti více

Klokani, koaly a 12 apoštolů

Nacházíme se v nejevropštějším městě Austrálie, v Melbourne. Prohlídku města začínáme ochutnávkou klokaních steaků. Jsou výtečné. I když australská vína jsou světoznámá, Australané zbožňují pivo, v konzumaci zlatého moku jsou na 4 místě na světě, a proto i my hned jedno zkoušíme. Míříme na "Great Ocean Road", která byla postaven v době hospodářské krize třicátých let. Naskytují se nám nepopsatelné výhledy na oceán, skalní útvary, ale především obdivujeme 12 apoštolů. Je jich vůbec 12? Otužilci neváhají a už se vrhají do vln oceánu. Chvíli poté přichází velké překvapení, při procházce nacházíme desítky koal, které odpočívají ve stromech eukalyptu. Neskutečný zážitek pozorovat tyto rozkošné chlupaté medvídky v jejich přirozeném prostředí.

Čti více
Austrálie - Uluru

Uluru

Ayers Rock neboli Uluru je nejobjemnější monolit na světě. Jedná se o jednolitý pískovcový útvar ležící ve středu australského kontinentu. Monolit ční do výše 348 m, dlouhý je 3,6 km a široký 2,4 km. Geologické stáří je až 600 mil. let. Celý objekt je znám tím, jak během dne mění své barvy podle postupujících slunečních paprsků. Při západu slunce má tmavě oranžovou barvu. Okolo celého útvaru vede několik různě dlouhých tras. Podél těchto cest se nachází spousta domorodých kreseb a posvátných míst.

Čti více
Austrálie, Melbourne, Great ocean road

Great Ocean Road

243 km dlouhá silnice v australském státě Victoria, západně od Melbourne. Vede převážně po strmých útesech na pobřeží Bassova průlivu a pro množství efektních výhledů do krajiny je vyhledávanou turistickou atrakcí. V její blízkosti se nacházejí skalní útvary Dvanáct apoštolů nebo London Arch. Stavbu silnice inicioval starosta Geelongu Howard Hitchcock jako veřejný projekt, který zpřístupní pobřežní oblasti, kam se do té doby dalo dostat pouze lodí. Stavba byla zahájena v září 1919 a celá silnice byla dokončena v listopadu 1932.

Čti více
Austrálie, Sydney, Opera House

Opera v Sydney

Stavba navržená v roce 1956 dánským architektem Jørn Utzonem. Otevřena byla v roce 1973 a je zařazena na seznam UNESCO. Stavba se potýkala s mnoha problémy, ať už technického, ale i politického rázu. Sám Utzon se na stavbě přestal podílet v roce 1966, pro neustálé spory s vládou Nového Jižního Walesu. Stavba byla svěřena australským architektům, kteří ne vždy respektovali Utzonovy projekty. První divadelní představení bylo odehráno 28. září 1973. Celý komplex se rozkládá na ploše 1,8 hektarů. Zahrnuje pět hlavních sálů, výstavní síň, nahrávací studio i restaurace. Střechy jsou pokryté světlými keramickými dlaždicemi.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací