Pico je ostrov tří nej: největšího množství velryb, nejlepšího vína a nejvyšší sopky

Na střechu Makaronéských ostrovů komfortněji

Azorské ostrovy a Madeira

Madeira i Azory – vystupte na nejvyšší hory ostrovů v Atlantském oceánu. Unikátní program nejen pro milovníky turistiky. Vždy paralelní program pro ty, kteří právě na chození nemají náladu. Botanické zahrady, termální lázně, úžasné gastronomické zážitky, ale i vitikultúra na ostrově Pico, která je pod patronací UNESCO. Nejlepší pozorování velryb a prohlídka jachtařského městečka, které spisovatel Mark Twain považoval za to nejkrásnější. Vrcholem zájezdu je výstup na vrchol Středoatlantického hřbetu. Každý z Vás si vychutná bude stát na nejzápadnějším bodě Evropy, na místě, kde se dotýkají dvě litosférické desky – Euroasijská a Severoamerická.

  • na nejvyšší vrch Madeiry a Azorských ostrovů
  • Středoatlantický hřbet a pozorování velryb
  • procházka levadami ve vavřínovém lese pod patronátem UNESCO
  • skvělé víno a vitikultúra a český průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku na Madeiru a zpět z Azor v economy class, letištní poplatky, místní přelety, trajekt na ostrov Faial, 8x ubytování v 3 * a 4 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, snídaně 7x, cozido - oběd, který pro Vás uvaří za 5 až 7 hodin sopka, prohlídka a ochutnávka čaje přímo na čajové plantáži, prohlídka a ochutnávka na ananasové plantáži, vstupné dle programu, dopravu mikrobusem a auty během celého pobytu, SEN průvodce během poznávací části dny 1-8, všechny letištní transfery 6x, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

poplatek za Pico (platí se samostatně přímo na místě 20€), stravu mimo uvedené, kapesné

Ubytování:

Funchal, Madeira, hotel Baia Azul  ****, 3 noci

Ponta Delgada, Azorské ostrovy, hotel Marina Atlantico  ****, 2+1 noci

Pico, Azorské ostrovy, hotel Caravelasl  ****, 2 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Makaronésie – přílet na Šťastné ostrovy

PRAHA/VÍDEŇ – FUNCHAL

Přistáváme na Madeiře v Makaronésii na Požehnaných či Šťastných ostrovech, jak je nazývali staří Řekové. Už tehdy dávno znali ostrovy věčného jara, kde si představovali ráj. Žili tu jejich mytologičtí hrdinové, obklopeni nádhernou stále zelenou božskou přírodou, aniž kdykoliv během roku trpěli zimou. A teď tu přistáváme my. Málokdy je přistání v dnešní době ještě zážitkem, ale architektura letiště Cristiana Ronalda (ano je pojmenované po fotbalistovi – rodákovi z ostrova) a přistání na dráze vysuté nad Atlantik zaručeně zážitkem je. Každoročně zde přistane více než milion turistů. 30minutový transfer k nejlepším hotelům ostrova, ubytování, relax, seznámení se s okolím. Náš hotel je na tom nejkrásnějším místě, v přírodním amfiteátru s výhledem na tyrkysově čistý oceán. Večerní procházka po promenádě jižního pobřeží se statnými palmami celoročně zalitými sluncem. První noc na Madeiře, kam chodila relaxovat i císařovna Sisi. Ihned zjistíme proč. Madeira je luxusním ostrovem s celoročně stabilním (jarním) počasím, propracovanými turistickými službami a kvalitními hotely a restauracemi. Je až šokující, že ji stále vidělo minimum Čechů.

2. den: Na nejvyšší vrch přírodou pod patronátem UNESCO

MADEIRA

Dnes přejdeme přes čtyři vegetační pásma a pochopíme proč je Madeira považována za "Perlu Atlantiku". Vykoupeme se na nejkrásnější pláži ostrova, projdeme se v lese pod patronací UNESCO, a hlavně vystoupíme na nejvyšší vrch Madeiry. Brzy ráno, kdy je v horách ještě dobré počasí vyrážíme křížem přes celý ostrov. Tunely, viadukty, mosty nad strmými údolími a překvapivě vysoká úroveň silnic. Na konci se od hladiny moře pustíme serpentinami, stoupáme cestami necestami a zaparkujeme ve výšce 1528 m. Vyrážíme na hodinovou túru na nejvyšší vrch ostrova, což bude rozcvička před turistikou na Azorech. Už po 200 metrech od parkoviště máme překrásné výhledy na nejvyšší hory Madeiry od třetího nejvyššího Pico do Arierio (1818 m), který poznáte podle bílého obrovského radaru na vrcholu až po Pico Ruivo (1861 m), nejvyšší vrch, kam míříme. Tato túra až na samotný vrchol je dlouhá 2.8 km, vystoupáme 333 m a klesání je 62 m.

Madeira se nazývá ostrov květin a v každém ročním období tu něco kvete. Cestou můžeme spatřit modré nebo bílé kalokvěty, oranžové strelície, bílé nebo růžové hortenzie, orchideje a další a další překrásné květiny, které laik ani neví pojmenovat. Po 30 minutách chůze po upraveném zpevněném chodníku pouze s mírně stoupajícím profilem přijdeme k velké bílé chatě pod Pico Ruivo (Červený kopec), kde je příroda nejzelenější. Jde o absolutně bezpečnou hřebenovka s nádhernými výhledy na obě strany ostrova. Kdo nebude zvládat, zůstane v chatě, kde podávají vařené jídlo, dobrou kávu, pivko i víno. Ostatní pokračují strmější cestou dalších 15 minut na vrchol a následně se zpět na chatu vrátí. Za dobrého počasí výstup s lehkostí zvládnou i děti, či senioři. Z vrcholu je vidět "do nekonečna" na všechny strany ostrova, izolovaný Curral das Freiras, Ponta de São Lourenço, kolem kterého jsme ráno šli a ostrovy Porto Santo a Deserto, a takto budeme mít z ptačí perspektivy o Madeiře dokonalý přehled.

Po ranní trekkingové rozcvičce se autem přesuneme 30 minut po krkolomných cestách do unikátního lesa, který UNESCO zařadilo v roce 1999 pod svá křídla. Vavřínové lesy nejsou u nás známé, ale kdysi právě takové silné a vznešené pralesy tvořily většinu vegetace Evropy. Zde na Madeiře se zachovaly nejlepší na světě a jde o největší vavřínový prales světa. Lesy vedou staleté zavlažovací kanály - tzv. levadas – které svádějí vodu z nejvyšších hor (kde se stále nacházíme) dolů k políčkům. My se nyní máme možnost hodinku vedle nejznámější Levada Caldeirão Verde projít. Obrovské stromy, prales kolem nás, v kamenné stále funkční levadě proudí čistá voda a je tu úžasný klid. Nikdy byste neřekli že toto je klasický dovolenkový ostrov známý z katalogů cestovních kanceláří, ale úžasná outdoorová dovolená, která je dnes stále více sexy. Tento aktivní přírodní program jsme přidali pro Vás po tom, jak jsme ho kvalitně připravili a víme že ho zvládnete. Uvidíte, jak si příroda na Madeiře doslova vyhrála a jakou nádheru dokázala stvořit. Další zastávkou jsou tradiční domky Madeiry postavené ze dřeva namalované na bílo s balkónky v hnědém dřevě a obrovskými střechami s hnědou slámou. Výborný fotografický úlovek. Na jižní straně ostrova je nenajdete a celkově se Vám zdá, jako kdybyste byli někde úplně jinde, na jiném ostrově.

Kolem vesničky Santana opouštíme hory a míříme divokou scenérií severu zpět do civilizace na nejkrásnější pláž Madeiry. Na pláž, kde přistáli před více než 600 lety první portugalští objevitelé, konkrétně kapitán Tristane Vaz Teixeira. Přes hypermoderní most přejdeme na "pláž Milenců" která je jedinou pláží ostrova, která nemá písek černé, ale zlato-bílé barvy. Jsme v městečku Machico, které je známé restauracemi s mořskými příšerkami, a právě je čas oběda. Dáme si espadu či espetadu? Jde o absolutně odlišná jídla. Espada (Tkaničnice tmavá) je metr dlouhá černá dravá ryba (Aphanopus carbo), která žije ve velké hloubce Atlantiku několik kilometrů pod hladinou. Podává se s banány a jde o největší specialitu Machico. Espetada jsou kusy hovězího masa grilované na vavřínu (u nás jsou sušené listy známé jako bobkový list) a podávané napíchané na kovové jehle. Espetada je ideální jídlo pro ty, kteří nemají rádi ryby.

Po obědě se zastavíme v muzeu CR7 věnovanému žijící legendě, rodákovi z Madeiry, fotbalistovi Cristianu Ronaldovi a vyfotíme se s jeho sochou s jachtičkami v pozadí.

Následně návrat na hotel, koupání, volný čas, ale pokud najdete energii, tak se ještě vydáme Estradou Monumental do městečka Camara de lobos, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů a popíjením nápoje poncha. Podíváme se na přípravu lokálního drinku, jehož základem je aguardente, pálenka z cukrové třtiny, medu a množství tropických džusů. Ochutnáme i my! Zůstalo nám ještě dost času užít si svůj hotel, projít se po palmové promenádě s množstvím restaurací a po aktivním programu máme morální nárok využít i servis našeho hotelu.

3. den: Sáňkování v létě. Po stopách Kolumba, Sisi a Churchilla

MADEIRA

Ranní tempa v hotelovém bazénu a po kvalitní hotelové snídani nás čeká prohlídka hlavního města Madeiry – FUNCHAL vzdáleného od hotelu 15 minut. Funchal je nejkrásnějším městem Makaronésie, jde o překrásně položené město v strmém údolí, které se vyplatí navštívit pro jeho flair. Funchal je příjemné město plné palem, květin a vkusných mozaikových náměstí, ani teplo ani zima – je tu prostě fajn. Je hlavním městem Madeiry přes 500 let a tu historickou kontinuitu zde cítíte. Kdysi zde byly plantáže fenyklu, dnes jde o vytížený přístav. Historie, ideální počasí a fascinující položení města v strmě se svažujícím přírodním amfiteátru okouzlilo Winstona Churchilla, i krásnou císařovnu Sisi, která zde trávila často prázdniny. Zastavíme se u její sochy i u sochy Kryštofa Kolumba, který na Madeiru zavítal v roce 1478 a následně o 6 let později si tu našel manželku, na Madeiře se mu narodil syn. Projdeme se divadlem Baltazara Diase, nemineme katedrálu Sé ani radnici. Ovoce, květiny či suvenýry nakoupíme v Mercadě. Kolik druhů marakuji znáte? Ochutnali jste někdy ananasobanán? Zveme Vás! Vyjedete lanovkou až na vrchol Monte? Tam nás čeká nádherný kostel s hrobkou rakouského císaře Karla a následně adrenalinová 2 kilometrová jízda na dřevěných sáňkách dolů kopcem. Troufnete si? Kávička v "nárožích světa"? Takto pojmenoval kavárnu Golden Gate otevřenou od roku 1841 spisovatel Ferreira de Castro. Na spojnici dvou nejvýznamnějších ulic se setkávala smetánka Funchalu, jakož i návštěvníci z celého světa. Ochutnáme proslulé víno Madeira, které konkuruje portskému. Běžně zde koupíte ročníky 1995, 1989, 1973, 1968, 1958, 1934 ... Kromě památek ve městě najdete slušné restaurace, kavárny s historií a dále na západ od města stovky velmi slušných hotelů (kde bydlíme). Kosmopolitní kultivovaný Funchal je skutečně velkým překvapením a říká hodně i o samotné Madeiře. Zůstaneme ve městě déle, nebo si užijeme svůj hotel? Výběr je jen na Vás!

4. den: Atlantida a koupání v pekle

FUNCHAL – AZORSKÉ OSTROVY

Přímý přelet na Azory ztracené v bílém příboji vzdálených moří a překrásné nedotčené přírodě jsou turistickou neznámou. National Geografic je přitom pasoval za Nejkrásnější místo na Zemi. Azory jsou podobně jako Madeira autonomním regionem Portugalska a leží na spojnici Africké, Evropské a Severoamerické litosférických desce.

Na Azorech jsme pro Vás, naše ctěné klienty připravili nejrozsáhlejší a nejaktivnější program – ať se líbí! Přistání na hlavním ostrově Sao Miguel, kde žije více než polovina obyvatelstva autonomního regionu. Jako kdybychom byli v jiné zemi, ostrov je opět zcela jiný. Ihned z letiště vyrážíme k těm nejznámějším sopečným jezerům, která jsou nejkrásnější pozdě odpoledne a při západu slunce. Úzkými cestičkami putujeme k Sete Cidades – k Azorské Atlantidě, reprezentující království 7 mystických míst. Výhled do kaldery sopky s dvoubarevnými jezery, obklopenými sytě zelenou přírodou, si užijeme z Královské vyhlídky odkud je vidět i absurdní hotel Monte Palace.

Následně přesun auty dál do hor a krátká, ale nádherná procházka na vyhlídku s názvem Ústa do pekla. Kaldera sopky má výšku 500 metrů a šířku 5 kilometrů a na jejím dně se nacházejí dvě jezera o kterých si řekneme pěknou legendu.

Následně krkolomná cesta na úplný konec ostrova na Ponta da Ferraria. Pokud nebude příliš silný příboj vejdeme do studeného oceánu, který právě na tomto místě oteplují horké termální prameny. Exotický maják Farol da Ponta da Ferraria "na konci světa." Transfer do hotelu v hlavním městě Ponta Delgada.

5. den: Prohlídka Sao Miguel

AZORSKÉ OSTROVY

São Miguel je nádherný ostrov a Vy se často přistihnete jako stojíte v němém úžasu a díváte se na tu krásu. Připravte se na propracovaný okruh. I tento okruh je realizován na vyšší úrovni, aktivity se zdvojnásobí a soustředíme se na unikátnosti, které jinde nenajdete. Míříme na nejznámější místa sopečné aktivity, známe cestičky, kde jsou ty nejkrásnější květiny ostrova a nejkrásnější vyhlídky. Transfer křížem, přes celý ostrov k druhému největšímu městu ostrova k Ribeira Grande, k černé surfařské pláži Santa Barbara, kde se černá barva písku doplňuje bílou pěnou vysokých vln, což je dobrý motiv pro úžasné fotografie. Miradouro de Santa Iria patří mezi jednu ze tří (uvidíme všechny) nejkrásnějších vyhlídek ostrova, jsme vysoko nad útesy s výhledem do nekonečna.

Následně se vydáme k 40 hektarovým čajovým plantážím, které produkují každoročně 40 tun čaje, aniž použili jakékoli pesticidy. Gorreana byla založena v roce 1883 a pohled na svahy plné čajových keřů Vás rázem přenesou do exotiky. Prošli jsme desítky čajových plantáží po celém světě, ale pouze zde jsme viděli sytě zelené čajové stromky směřovat až k modrému oceánu. Věříme, že budete stejně nadšení. Prohlédneme si celou výrobu čaje, ochutnáme černý i zelený čaj přímo z plantáže a koláčky pasteis de nata. Následně vyrážíme k přírodnímu parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões, který je znám největším množstvím vodopádů. Zde zrealizujeme krátkou procházku k těm nejznámějším vodopádům Azorských osotrovů

Stoupáme do hor a najednou se vše změní. Odbočka na cestičku na Miradouro do Pico do Ferro a výhled na jezero Lagoa das Furnas, které je podle nás tím nejkrásnějším na ostrově. Všude jsou hortenzie a dole zelené jezero v obkroužení zelených hor. Právě takové "tajné" zastávky jsou to, co dělá prohlídku São Miguel unikátní. Pokračujeme do Furnas. Dračí město, předpeklí, centrum vulkanických geotermálních aktivit, se sopkou Furnas, která je nejmladší sopkou ostrova São Miguel. Termální prameny Caldeiras das Furnas a ochutnávka léčivé vody jednoho z pramenů. Na oběd si dáme cozido, jídlo, které Vám dnes uvařila sopka. Hrnec různého masa (směs vepřového, hovězího, kuřecího a klobásky) a hodně zeleniny zakopané brzy ráno do vulkanické půdy a po 5 až 7 hodinách pomalého vaření se servíruje. Koupání v termálech a krásných zahradách Terra Nostra s teplotou, která kolísá od 35 do 40 stupňů, podle toho, jak blízko si sednete k zřídlu. Jsme v nádherné botanické zahradě s obrovskými stromy. Venkovem plným hortenzií a krav míříme do Vila Franca do Campo na jižním břehu ostrova, které bylo před 500 lety hlavním městem. Z rázovitého přístavu vyrážejí lodičky na ostrůvek tvaru podkovy, který je považován za ráj. Na první pohled je zřejmé, že ostrůvek je podmořským kráterem, který se vynořil nad hladinu a ztuhl. Ten tvar je neuvěřitelný. Jde o nejnavštěvovanější pláž Azor, ale pro nás to bude i zajímavá plavba na další ostrov. Přírodní rezervace, množství ryb a kolonie mořských ptáků, prudké srázy do mořských hlubin.

Pouť k nejvíce scénickému kostelíku Azor s výhledem do nekonečna. Jde o starou poustevnu v horách, Ermida de Nossa Senhora da Paz a o jeden ze tří nejkrásnějších výhledů na ostrově – obrovsky zážitek, velké překvapení, které přidáváme navíc.

Na závěr naší prohlídky São Miguel navštívíme jediné místo na Zemi, kde se pěstuje ananas ve sklenících, a právě proto mají jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Ochutnejte ananasový džem nebo jako aperitiv před večeří ananasovou pálenku. Věděli jste, že začátkem 19. století to byla Havaj, Jižní Afrika a Azory, které se pokoušeli ovládnout evropský trh s ananasy? Azory dodnes považují ananas za své národní ovoce a nedají na něj dopustit.

Hlavní město Ponta Delgada je malé a my jeho prohlídku spojíme s večeří. Pěknou pěší procházkou podél moře po Avenida Infante Dom Henrique zamíříme k Porta de Cidade, která je vstupem do města. Jde o rozzářenou troj obloukovou vstupní bránu postavenou v roce 1783. Troj braní zkrášluje náměstí Praça Gonçalo Velho Cabral vykládané bíločernými mozaikami. Nejkrásnější stavbou centra je farní kostel svatého Sebastiána, typická portugalská architektura, ale postavená z černých čedičových kamenů a se zajímavými detaily soch na průčelí a celkově s množstvím detailů hodných vysvětlení. Dovnitř vstupujeme vápencovým portálem v typickém portugalském manuelském stylu a uvnitř budeme obdivovat překrásné azulejo – bělomodré ručně malované dlaždice. Většina překrásně vyřezávané sakristie je ze dřeva jacaranda dovezeného z Brazílie.

6. den: Nejkrásnější město Azorských ostrovů

AZORSKÉ OSTROVY

Úžasný let přes nedozírný Atlantik, nikde nic až najednou obrovský kopec trčící nad vším, 2x vyšší než jakákoli jiná hora Azor. Sopka Pico, kterou zítra zdoláme! Nyní však letíme dál a přistáváme na ostrově Faial na kterém se odjakživa přistávalo při putování mezi Evropou a Amerikou. Zastavovaly se zde jezuité (z jejich řad je i papež František) na svých dobrodružných cestách po světě, ale kotvil tu i mořeplavec James Cook. Dokonce i první letadlo, které v roce 1919 letělo přes Atlantik přistálo na Faiale. A teď jsme tady my, na úžasném ostrově, kde bylo minimum Čechů.

Vyrážíme na prohlídku města Horta, která je jedním ze 3 hlavních míst Azor, hlavní město legislativy s parlamentem Azor. Byla založena v roce 1468 a kdyby Vás najednou ve městě vysadili a neřekli, kde jste, tipovali byste Côte d`Azure. Horta je však hezčí než Saint-Tropez či Cannes, o dost hezčí. Město Horta je úplně jiné než všechno, co na Azorách uvidíte. Projdeme si kosmopolitní, krásné město, které americký spisovatel Mark Twain popsal jako překrásné město – amfiteátr, rozložené kolem přístavu a nejkrásnější městečko jaké si jen umíte představit. Pastelové domy a obrovské katedrály ve strmém údolí nad jedním z nejlepších přístavů Atlantiku. I dnes slouží Horta jako zastávka pro jachtaře, kteří Atlantik křižují. A když se jim to podaří, tak se každý zastaví v Peters cafe sport bar. Pověra říká, že každý jachtař musí zde či v přístavu zanechat nějaký svůj znak, vlaječku, či namalovat jméno své lodi. Prohlédneme si malby v přístavu a v námořnické "putice" s více než 100letou tradicí, si svůj námořnický gin tonic dáme i my.

Následně z hypermoderního jachetního terminálu podnikneme 30minutovou plavbu trajektem na ostrov Pico. Velmi kvalitní loď a doslova vyhlídková plavba, kde často kolem skáčou delfíni. Pico je ostrov tří nej: nejvyšší sopky, největšího množství velryb a nejlepšího vína. Už při plavbě neustále fotíme, sopka Pico jednoznačně dominuje ostrovu, ke kterému se blížíme. Dokoupení zásob na zítřejší akční den, ubytování v nejlepším hotelu.

7. den: Výstup na nejvyšší vrch Středoatlantického hřbetu a velryby

AZORSKÉ OSTROVY

Dnes jsme rozděleni na dvě skupiny. Turisty a "velrybáře".

A: Turisté, kteří jdou dobýt nejvyšší vrch Azor, Montanha do Pico (2351 m), vstávají brzy ráno ještě za tmy (časový posun je 2 hodiny a vstává se snadněji) a přesouvají se autem úzkými cestičkami do hor do výšky 1200 m. Následně stoupají 2.5 až 3 h strmě vzhůru do kráteru magické sopky. Východ slunce je fascinující a my vidíme okolní ostrovy, ostrov sýrů Sao Jorge, Modrý ostrov Faial jako na dlani a v dálce za dobrého počasí i šeříkový ostrov Terceira či druhý nejmenší ostrov Graciosa. Stojíme na hraně kráteru, s průměrem 500 m a hloubkou 30 m na úžasné sopce, která je v Atlantiku velmi důležitým bodem. Emoce přicházejí každým nádechem, zdá se vám, že můžete v životě dosáhnout všeho. Sjedeme dolů do kráteru a procházíme se měsíční krajinou, což je geniální pocit. Stojíme na kopci, který je zároveň nejvyšším vrcholem Středoatlantického hřbetu, součást nejdelšího pohoří světa. Na jedné straně je Evropa a na druhé už Amerika, právě na tomto místě se setkávají dvě litosférických desky (Euroasijská a Severoamerická). O tomto místě málo kdo ví a my jsme jedinou cestovní kanceláří, která takový zájezd nabízí. Ať prší či svítí slunce, každý výstup na Pico je magický. Svačina v balíčku na takovém místě chutná.

Ti nejzdatnější ještě z kráteru vystoupí na malý ale strmý vršek Piquinho, zdvihající se v prostředku kaldery. Jde pouze o 70 m vysoký kopeček, ale je to technicky náročný výstup, kameny jsou horké a ze spár jde horká pára – pravá sopka. V celém Portugalsku není nyní nikdo vyšší, než jsme my. Přesné instrukce na výstup a naše postřehy z výstupu dostanete po přihlášení od svého průvodce. Náročný 2,5 hodinový sestup dolů a po obědě návrat autem na hotel, setkání se zbytkem skupiny a zasloužená oslava s vínkem.

B: velrybářská skupina vyráží o 9:00 na pozorování velryb. Azory jsou na pozorování velryb tím nejlepším místem v Evropě ale pokud se místních zeptáte který z 9 ostrovů je tím nejlepším, tak Vám řeknou že právě Pico. Oceán je u ostrova hluboký až 6080 m a je zde ráj pro vorvaně, delfíny ale i kytovce dlouhoploutvé či modré velryby. Návrat do hotelu po obědě a setkání s vysokohorskými turisty.

Na oběd si dáme lapáš (mořské šneky) na česneku a na grilu jako předkrm a následně chobotnici a zapijeme to skvělým bílým vínkem z Pico.

Je čas na návštěvu muzea vína či odpolední plavání s delfíny přímo v oceánu, vše záleží na Vaší aktuální náladě a počasí.

8. den: Víno pod patronátem UNESCO

AZORSKÉ OSTROVY

Jsme malá skupina, a tak stíháme víc. Vinice na Pico jsou blízko oceánu a jsou kropené solí. Celoročně je zde teplo – Azory mají nejteplejší zimy v Evropě s teplotami kolem 15 stupňů. Mlha, kterou zachycuje obrovská sopka často obaluje střapce a po vinohradu běhají kraby. Pěstují se červené i bílé hrozny, a právě bílé víno jde výborně k čerstvým mořským specialitám. Budeme obdivovat vinice plazící se tufovými políčky hrazenými labyrintem kamenných plůtky z černého bazaltu postavenými často před 500 lety. Extrémní vitikultúra na ostrově Pico je od roku 2004 pod patronací UNESCO a odrůdu Verdelho z tohoto ostrova pil s nadšením i ruský car Mikuláš II. z rodu Romanovců. Transfer do nejstaršího města ostrova do Lajes, kde se lovily velryby ještě v roce 1975. Dnes je zde ze tří velrybářských doků postaveno nové velrybářské muzeum s velrybářskými loděmi, výstavka obrovských čelistí vorvaňů, kterých je ve vodách kolem Pico celoročně nejvíce v Evropě. Krásná ukázka, jak se velrybáři změnili na ochránce velryb. Jde o jediné velrybářské muzeum v Portugalsku. Prohlédneme si kovářskou výheň z 19 století a vyrazíme do hor k nejvyšší hoře kterou obejdeme zezadu. Pro ty, co nebyly nahoře na kopci jde o úžasnou změnu v charakteru okolní přírody. Křížem přes celý ostrov z jihu do historického centra severu, do městečka Sao Roque. Procházky po promenádě a následně cesta přes Santo Antonio, Santa Lucia a Laje, odkud jsou při pěkném počasí nejkrásnější výhledy na sopku. Pěkné bílé kostelíky, lávové pole, vinice a ostrov Pico jako na dlani. Vínko si můžeme dokoupit přímo v Adega "A Buraca". Transfer na letiště, poslední suvenýry a možnost poslat exotické pohlednice s Azorskými známkami svým přátelům. Většina z nich nebude vědět odkud jste danou pohlednici poslali. Odlétáme ze země, kde je pouze 5 % země zastavěné a my jsme na tomto úžasném zájezdu viděli více ostrovů a za krátký čas ulovili TOP zážitky.

9. den: Přílet domů

AZORSKÉ OSTROVY – PRAHA/VÍDEŇ

Z Pico odlétáme pravděpodobně přes Ponta Delgada kde 8.den večer přespíme přímo ve městě a zrealizujeme rozlučkovou večeři v Cafe Central a vychutnáme pohledy na absolutní střed města z toho nejcentrálnějšího místa a zřejmě nejstarší restaurace města. Záleží to od aktuálních letů, program však dodržíme. Následně skočíme na ulici Rua dos Mercadores, kterou večer zavřou pro automobilovou dopravu a je z ní krásná pěší zóna se stoly v jízdní dráze. S partou nových kamarádů, které naše zájezdy vždy vytvoří, se rozloučíme specialitou bacalhao (treska). Nebo raději hovězím steakem? Určitě však "císařským" Verdelho na které máme po tak náročném programu nárok. Šťastnou cestu. Poznali jsme Makaronézii a navštívili Azory pár let před masovým turismem.

Na střechu Makaronéských ostrovů
<
>
Extrémní vitikultura na ostrově Pico je od roku 2004 na seznamu UNESCOStojíme na hraně kráteru s průměrem 500 m a hloubkou 30 m na úžasné sopce, která je v Atlantiku důležitým bodem Na jedné straně je Evropa a na druhé už Amerika Srázy, Výhledy a neuvěřitelné barvy při okruhu na ostrově Pico Vyrážíme do nejvyšších hor ostrova Třetí nejvyšší vrch vrch Pico do Arierio (1818 m)  poznáte podle obrovského bílého radaru na vrcholu Na vrchol je to jen půl kilometru Největší vavřínový prales světa Prohlídka hlavního města Madeiry - Funchal Funchal je hlavním městem Madeiry více než 500 letFascinující položení města, dnes je tu naštěstí lanovka  ete Cidades – Azorská Atlantída, reprezentující království 7 mystických míst National Geographic pasoval Azorské ostrovy na nejkrásnější místo světa Nejznámější vyhlídka Boca do Inferno bez turistůJenom zde uvidíte zelené čajové stromky směřovat až k modrému oceánu Černá sufrařská pláž Santa Barbara Nejznámější vodopád Azorských ostrovů Kaldera sopky má výšku 500 m a šířku 5 kmKoupání v termálních zahradách Terra Nostra Terra Nostra s teplotou vody až 40 stupňůNejkrásnější kostelík na Azorech s výhledem do nekonečna Sopečný ostrůvek známý  Red Bull Cliff Diving World SeriesBudeme obdivovat 500 let staré kamenné domky Porta de Cidade je vstupem do města  Farský kostel svatého Sebastiana je nejkrásnější stavbou centra města Ulici Rau dos Mercadores po setmění uzavřou pro auta a vznikne tak ulička s příjemným posezením Pico je nejlepším místem na pozorování velryb Oceán je u ostrova hluboký až  6080 m a je to ráj pro velryby i delfíny Právě zde žije nejvíce velryb a delfínů v Evropě Větrné mlýny jsou důkazem toho, že mezi prvními obyvateli byli i HolanďanéTěšte se na fantastické gastronomické zážitky, čerstvé sépie Mořští slimáci na česneku Pokud máte rádi chobotnice, tak na Azorských ostrovech si je užijete do syta Portugalský koláček Pastéis de NataZnámé víno Madeira si nakoupíme i jako suvenýr Náš kvalitní hotel ve městě  Ponta DelgadaJižní svahy ostrova Madeira garantují teplo po celý rok Odpočinek u hotelového bazénu

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔