SeteSete Cidades – Azorská Atlantída
sleva first minute až 30%

Azorské ostrovy – krásné místo na Zemi komfortněji

přímé lety z Prahy

Navštívíme až 4 ostrovy Navigátorů, kde je zastavěných méně než 5 % země a všude vládne fantastická příroda. Přezdívané i Havajské ostrovy Evropy mají nejteplejší zimy Evropy, nejvíce velryb a skvělé víno. Součástí zájezdu je i nejkrásnější město Azorských ostrovů na vzdáleném ostrově Faial. Vrcholem zájezdu je výstup na nejvyšší vrch Středoatlantského hřbetu, který je součástí nejdelšího pohoří světa. Zájezd pro turisty ale i cestovatele – labužníky.

  • nejpropracovanější program o úroveň výš
  • 4 ostrovy Azor s úžasnými zážitky i nejkrásnější město
  • výstup na nejvyšší vrch i čas pro sebe na konci zájezdu
  • víno pod patronátem UNESCO
  • pozorování velryb, vorvaňů a plavání s delfíny
  • gurmánské speciality ale také jídlo které pro Vás uvaří sopka
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku na Azory a zpět (přímé lety z Prahy) v economy class, letištní poplatky, místní přelety (Ponta Delgada - Pico, Faial - Ponta Delgada), trajekt na ostrov Faial, 7x ubytování v 3 * a 4 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, snídaně, prohlídka a ochutnávka čaje přímo na čajové plantáži, prohlídka a ochutnávka na ananasové plantáži, vše vstupné dle programu, doprava mikrobusem a auty během celého pobytu, SEN průvodce během poznávací části 1-5 den, všechny letištní transfery, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

 stravu mimo uvedené, poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, kapesné

Ubytování:

Ponta Delgada - Hotel VIP Executive Azores ****, 2+3 noci

Pico - Hotel Caravelasl  ****, 2 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
 

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby. 

Poznámka:

Přečtěte si Blog o Azorských ostrovech a inspirujte se

 

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Azorská Atlantida

PRAHA/VÍDEŇ – PONTA DELGADA

Přílet na Azorské ostrovy ztracené v bílém příboji vzdálených moří a překrásné nedotčené přírodě jsou turistickou neznámou. National Geographic je přitom pasoval za Nejkrásnější místo na Zemi. Připravili jsme pro Vás krátký, ale nejrozsáhlejší a nejaktivnější program – ať se líbí! Transfer do hotelu v hlavním městě Ponta Delgada.

2. den: Okruh Havají Evropy – ostrovem São Miguel

SAO MIGUEL

São Miguel je nádherný ostrov a Vy se často přistihnete, jak stojíte v němém úžasu a díváte se na tu krásu. Připravte se na propracovaný okruh. I tento okruh je realizován na vyšší úrovni, aktivity se neopakují a soustředíme se na unikátnosti, které jinde nenajdete. Míříme na nejznámější místa sopečné aktivity, známe cestičky, kde jsou ty nejkrásnější květiny ostrova a nejkrásnější vyhlídky. Transfer křížem přes celý ostrov k druhému největšímu městu ostrova k Ribeira Grande, k černé surfařské pláži Santa Barbara, kde se černá barva písku doplňuje bílou pěnou vysokých vln což je dobrý motiv pro úžasné fotografie. Miradouro de Santa Iria patří mezi jednu ze tří (uvidíme všechny) nejkrásnějších vyhlídek ostrova, jsme vysoko nad útesy s výhledem do nekonečna.

Následně se vydáme k 40 hektarovým čajovým plantážím, které produkují každoročně 40 tun čaje, aniž by použily jakékoli pesticidy. Gorreana byla založena v roce 1883 a pohled na svahy plné čajových keřů Vás rázem přenesou do exotiky. Ľuboš Fellner prošel desítky čajových plantáží po celém světě, ale pouze zde viděl sytě zelené čajové stromky směřovat až k modrému oceánu. Věříme, že budete stejně nadšeni. Prohlédneme si celou výrobu čaje, ochutnáme černý i zelený čaj přímo z plantáže a delikátní handmade koláčky bogangas s příměsí místního čaje. Následně vyrážíme k přírodnímu parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões, který je znám největším množstvím vodopádů. Zde zrealizujeme krátkou procházku k těm nejznámějším vodopádům Azorských ostrovů.

Stoupáme do hor a najednou se všechno změní. Odbočka na stezku na Miradouro do Pica do Ferro a výhled na jezero Lagoa das Furnas, které je podle nás tím nejkrásnějším na ostrově. Všude jsou hortenzie a dolů zelené jezero v obkroužení zelených hor. Právě takové „tajné“ zastávky jsou to, co činí prohlídku Sao Miguel unikátní. Pokračujeme do Furnas, který má na ostrově pozici jako na Slovensku Štrbské pleso, ale v Azorském sopečném pojetí. Dračí město, předpeklí, centrum vulkanických geotermálních aktivit, se sopkou Furnas, která je nejmladší sopkou ostrova Sao Miguel. Termální prameny Caldeiras das Furnas a ochutnávka léčivé vody jednoho z pramenů. K obědu si můžete dát třeba cozido, jídlo, které Vám dnes uvařila sopka. Hrnec různého masa (směs vepřového, hovězího, kuřecího a klobásky) a hodně zeleniny zakopou brzy ráno do vulkanické půdy a po 5 až 7 hodinách pomalého vaření servírují. Koupání uprostřed vždy zelené botanické zahrady v termálech Terra Nostra s teplotou, která se pohybuje od 35 do 40 stupňů, podle toho, jak blízko si sednete ke vřídlu.

Venkovem plným hortenzií a krav míříme do Vila Franca do Campo na jižním břehu ostrova, které bylo před 500 lety hlavním městem. Míříme do přístavu, odkud během letní sezóny vyrážejí lodičky na ostrůvek tvaru podkovy, který je považován za ráj. Na první pohled je evidentní, že ostrůvek je podmořským kráterem, který se vynořil nad hladinu a ztuhl. Ten tvar je neuvěřitelný. Jedná se o nejnavštěvovanější pláž Azorských ostrovů. My v přístavu ochutnáme domácí koláčky queijadas do morgadu, které se pečou jen v tomto městečku. Budou vám chutnat více či méně než pasteis de nata?

Vila Franca nás překvapí i nejscéničtějším kostelíkem Azorů s výhledem do nekonečna. Jedná se o starou poustevnu v horách, Ermidu de Nosse Senhora da Pazu a o jeden ze tří nejkrásnějších výhledů na ostrově – obrovský zážitek, velké překvapení, které přidáváme navíc. Z bývalého hlavního města směřujeme do toho nynějšího.

Hlavní město Ponta Delgada je malé a my jeho prohlídku spojíme s rozlučkovou večeří. Příjemnou pěší procházkou po Avenida Infante Dom Henrique zamíříme k Porta de Cidade, která je vstupem do města. Jedná se o rozzářenou troj obloukovou vstupní bránu postavenou v roce 1783. Troj braní zkrášluje náměstí Praça Gonçalo Velho Cabral vykládané bíločernými mozaikami. Nejkrásnější stavbou centra je farní kostel svatého Sebastiána, typická portugalská architektura, ale postavená z černých bazaltových kamenů a se zajímavými detaily soch na průčelí a celkově se spoustou detailů hodných vysvětlení. Dovnitř vstupujete pěkným vápencovým portálem v typickém portugalském Manuelinském stylu a uvnitř budete obdivovat překrásné azulejo – bílo-modré ručně malované dlaždice. Většina překrásně vyřezávané sakristie je ze dřeva jacaranda dovezeného z Brazílie. Sedneme si do jedné z kaváren a vychutnáme pohledy na absolutní střed města z toho nejcentrálnějšího místa nebo skočíme na ulici, kterou večer zavřou a je z ní krásná pěší zóna se stoly uprostřed jízdního pruhu. S nabitým dnem plných ulovených zážitků se rozloučíme portugalskou specialitou bacalhau (treska) nebo hovězím steakem?

3. den: Nejkrásnější město Azorských ostrovů

OSTROV FAIAL

Přelet přes nedozírný Atlantik a přistání na neznámém ostrově Faial. Ostrov, na kterém jste přistáli, pokud jste putovaly mezi Evropou a Amerikou. Zastavovali se zde jezuité (z jejich řad je i papež František) na svých dobrodružných cestách po světě, ale kotvil tu i mořeplavec James Cook. Dokonce i první letadlo, které v roce 1919 letělo přes Atlantik přistálo na Faialu. A teď jsme tady my, na úžasném ostrově, kde bylo minimum Čechů. Vyrážíme na prohlídku města Horta, která je jedním ze 3 hlavních míst Azor, hlavní město legislativy s parlamentem Azorských ostrovů. Byla založena v roce 1468 a kdyby Vás najednou ve městě vysadili a neřekli, kde jste, tipovali byste Côte d'Azure. Horta je však hezčí než Saint-Tropez či Cannes, o dost hezčí. Město Horta je úplně jiné než všechno, co na Azorách uvidíte. Projdeme si kosmopolitní, krásné město, které americký spisovatel Mark Twain popsal jako překrásně uložené město – amfiteátr rozložený kolem přístavu a nejkrásnější městečko jaké si jen umíte představit. Pastelové domy a obrovské katedrály ve strmém údolí nad jedním z nejlepších přístavů Atlantiku. I dnes slouží Horta jako zastávka pro jachtaře, kteří Atlantik křižují. A když se jim to podaří, tak se každý zastaví v Peter 's cafe sport baru. Pověra říká, že jachtař musí tu, či v přístavu zanechat nějaký svůj znak či namalovat jméno své lodi. Prohlédneme si malby v přístavu a v námořnické "putice" s více než 100letou tradicí, si pro štěstí svůj námořnický gin tonic dáme i my. 30minutová plavba trajektem na ostrov Pico. Velmi kvalitní loď a doslova vyhlídková plavba kde často kolem skáčou delfíni. Jako kdybychom byli v jiné zemi, ostrov je opět zcela jiný. Ostrov tří nej: nejvyšší sopky, největšího množství velryb a nejlepšího vína. Už při přistávání vidíme, jak z mraků trčí sopka, která je 2x vyšší než jakákoli jiná hora Azor a jednoznačně dominuje ostrovu. Přejezd na západ ostrova do největšího města Madalena, dokoupení zásob na zítřejší akční den, ubytování v nejlepším hotelu.

4. den: Výstup na nejvyšší vrch Středoatlantského hřbetu a velryby

OSTROV PICO

Dnes jsme rozděleni na dvě skupiny. Turisty a "velrybáře".

A: Turisté, kteří jdou dobýt nejvyšší vrch Azor, Montanha do Pico (2351 m), vstávají brzy ráno ještě za tmy (časový posun je 2 hodiny a vstává se snadněji) a přesouvají se autem úzkými cestičkami do hor do výšky 1200 m. Následně stoupají 2.5 až 3 h strmě vzhůru do kráteru magické sopky. Východ slunce je fascinující a my vidíme okolní ostrovy, ostrov sýrů Sao Jorge, Modrý ostrov Faial jako na dlani a v dálce za dobrého počasí i šeříkový ostrov Terceira či druhý nejmenší ostrov Graciosa. Stojíme na hraně kráteru, s průměrem 500 m a hloubkou 30 m na úžasné sopce, která je v Atlantiku velmi důležitým bodem. Emoce přicházejí každým nádechem, zdá se vám, že můžete v životě dosáhnout všeho. Sjedeme dolů do kráteru a procházíme se měsíční krajinou, což je geniální pocit. Stojíme na kopci, který je zároveň nejvyšším vrcholem Středoatlantického hřbetu, součást nejdelšího pohoří světa. Na jedné straně je Evropa a na druhé už Amerika, právě na tomto místě se setkávají dvě litosférických desky (Euroasijská a Severoamerická). O tomto místě málo kdo ví a my jsme jedinou cestovní kanceláří, která takový zájezd nabízí. Ať prší či svítí slunce, každý výstup na Pico je magický. Svačina v balíčku na takovém místě chutná.

Ti nejzdatnější ještě z kráteru vystoupí na malý ale strmý vršek Piquinho, zdvihající se v prostředku kaldery. Jde pouze o 70 m vysoký kopeček, ale je to technicky náročný výstup, kameny jsou horké a ze spár jde horká pára – pravá sopka. V celém Portugalsku není nyní nikdo vyšší, než jsme my. Přesné instrukce na výstup a naše postřehy z výstupu dostanete po přihlášení od svého průvodce. Náročný 2,5 hodinový sestup dolů a po obědě návrat autem na hotel, setkání se zbytkem skupiny a zasloužená oslava s vínkem.

B: velrybářská skupina vyráží o 9:00 na pozorování velryb. Azory jsou na pozorování velryb tím nejlepším místem v Evropě ale pokud se místních zeptáte který z 9 ostrovů je tím nejlepším, tak Vám řeknou že právě Pico. Oceán je u ostrova hluboký až 6080 m a je zde ráj pro vorvaně, delfíny ale i kytovce dlouhoploutvé či modré velryby. Návrat do hotelu po obědě a setkání s vysokohorskými turisty.

Na oběd si dáme lapáš (mořské šneky) na česneku a na grilu jako předkrm a následně chobotnici a zapijeme to skvělým bílým vínkem z Pico.

Je čas na návštěvu muzea vína či odpolední plavání s delfíny přímo v oceánu, nebo přechod ostrovem. Vše záleží od Vaší aktuální nálady.

Fakultativní výlety: Výstup na Pico i pozorování velryb je třeba rezervovat dlouho dopředu. Doporučujeme vám, abyste si tyto výlety objednali už při vyplňování přihlášky.

5. den: Vinice pod patronátem UNESCO

OSTROV PICO

Přejezd severem ostrova, kde budeme obdivovat vinice plazící se tufovými políčky ohrazenými labyrintem kamenných plůtků z černého bazaltu postavenými často před 500 lety. Extrémní vitikultůra na ostrově Pico je od roku 2004 pod patronací UNESCO a odrůdu Verdelho z tohoto ostrova pil s nadšením i ruský car Mikuláš II. z rodu Romanovců. Vinice na Pico jsou blízko oceánu a jsou kropené solí. Celoročně je zde teplo – Azory mají nejteplejší zimy v Evropě s prosincovými teplotami kolem 15 stupňů. Mlha, kterou zachycuje obrovská sopka často obaluje střapce a po vinohradu běhají krabi. Pěstují se červené i bílé hrozny a výborně to jde k mořským specialitám. Jsme malá skupina, a tak stíháme víc. Transfer do nejstaršího města ostrova do Lajes, kde se lovily velryby ještě v roce 1975. Dnes je zde ze tří velrybářských doků postavené nové velrybářské muzeum s velrybářskými loděmi, výstavkou obrovských čelistí vorvaňů, kterých je ve vodách kolem Pico celoročně nejvíce v Evropě. Krásná ukázka, jak se velrybáři změnili na ochránce velryb. Jde o jediné velrybářské muzeum v Portugalsku. Prohlédneme si kovářskou výheň z 19. století a vyrazíme do hor k nejvyšší hoře kterou obejdeme zezadu. Pro ty, kteří nebyli nahoře na kopci jde o úžasnou změnu v charakteru okolní přírody. Křížem přes celý ostrov z jihu do historického centra severu, do městečka São Roque. Procházky po promenádě a následně cesta přes Santo Antonio, Santa Lucia a Laje, odkud jsou při pěkném počasí nejkrásnější výhledy na sopku. Pěkné bílé kostelíky, lávové pole, vinice a ostrov Pico jako na dlani. Vínko si můžeme dokoupit přímo v Adage "A Buraca".  Přelet přes nedozírný Atlantik a přistání na Sao Miguel, ubytování v Ponta Delgada, rozloučení s kamarády, se kterými jste si vytvořili vztah na sopce Pico a při pozorování velryb.

6. den: Odpočinek po náročné dovolené nebo relax v termálech

SAO MIGUEL

Sao Miguel je nejhlavnější ostrov, kde žije více než polovina obyvatelstva autonomního regionu. Jsme opět na sytě zeleném ostrově plném jezer a vyrážíme k těm nejznámějším, které vás pohltí svou krásou a které jsme si nechali na závěr naší cesty poznávání tohoto ostrova.

Pustíme si Mira Žbirku a úzkými cestičkami putujeme k Sete Cidades – k Azorské Atlantidě, reprezentující království 7 mystických míst. Výhled do kaldery sopky s dvoubarevnými jezery, obklopenými sytě zelenou přírodou, si užijeme z Královské vyhlídky odkud je vidět i absurdní hotel Monte Palace.

Následně nás čeká přesun naší dopravou dále do hor a krátká, ale nádherná procházka na vyhlídku s názvem Ústa do pekla. Kaldera sopky má výšku 500 metrů a šířku 5 kilometrů a na jejím dně se nacházejí dvě jezera o kterých si povíme pěknou legendu.

Následně krkolomná cesta na úplný konec ostrova. Přijíždíme do vesničky Mosteiros, s přírodními sopečnými bazénky a pláží se sopečným pískem. Pokud nebude příliš silný příboj vejdeme do studeného oceánu alespoň po kotníky, ti otužilejší z nás, se ve studeném Atlantiku i vykoupou. Cestou zpátky do historické Ponta Delgady si stihneme vyfotit exotický maják Farol da Ponta da Ferraria „na konci světa“.

Nakonec dne plného zážitků se posílíme ananasovým likérem a podpoříme domácí produkci ananasových džemů na jedné z nejstarších ananasových plantáží na ostrovech. Tady se pěstuje ananas ve sklenících, a právě proto mají jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Věděli jste, že začátkem 19. století to byla Havaj, Jižní Afrika a Azory, které se pokoušely ovládnout evropský trh s ananasy? Azory dodnes považují ananas za své národní ovoce a nedají na něj dopustit.

Večeře v hlavním městě s vínkem Verdelho, které pil s nadšením i Ruský car Mikuláš II z rodu Romanovců bude probíhat již ve vaší režii. Doporučení na ty nejlepší restaurace však obdržíte od našeho zkušeného SEN průvodce.

7. den: Volný program v přírodním ráji

SAO MIGUEL

Odpočinek na ostrově Sao Miguel v hlavním městě Ponta Delgada. Volný program. Zopakujete si pozorování velryb? Vyplouvá se přímo z Ponta Delgada a čím více člověk zkouší tím, je větší šance, že tato nádherná stvoření uvidíte.

8. den: Odlet z přírodního ráje domů

PONTA DELGADA – PRAHA/VÍDEŇ

Transfer na letiště, kde můžeme dokoupit poslední suvenýry a poslat exotické pohlednice s Azorskými známkami svým přátelům. Většina z nich nebudete vědět odkud jste danou pohlednici poslali. Odlétáte z ostrovů, kde je pouze 5 % země zastavěné a viděli jste více ostrovů a za krátký čas zažili mnohem více a také jste si odpočinuli a měli čas pro sebe. Navštívili jste Azory pár let před masovým turismem.

 

Azorské ostrovy – krásné místo na Zemi
<
>
Sopečný ostrůvek známý Red Bull Cliff Diving World SeriesAzorské ostrovyNejznámější vyhlídka Boca do Inferno Kaldera sopky na ostrově Pico Čajové plantáže na Azorských ostrovech Koupání v termálních zahradách Terra Nostra Terra Nostra s teplotou vody až 40 stupňůNejznámější vodopád Azorských ostrovů Nejkrásnější kostelík na Azorech 500 let staré kamenné domky na Azorech Porta de Cidade je vstupem do města  Farský kostel svatého Sebastiana je nejkrásnější stavbou centra města Ulice Rau dos Mercadores po setmění Pico je nejlepším místem na pozorování velryb Právě zde žije nejvíce velryb a delfínů v Evropě Černá sufrařská pláž Santa Barbara Větrné mlýny jsou důkazem toho, že mezi prvními obyvateli byli i HolanďanéTěšte se na fantastické gastronomické zážitky, čerstvé sépie Mořští slimáci na česneku Čerstvé sépiePortugalský koláček Pastéis de NataKvalitní hotel ve městě  Ponta DelgadaJižní svahy ostrova Madeira garantují teplo po celý rok Odpočinek u hotelového bazénu
Kaldera sopky má výšku 500 m a šířku 5 km

Poděkování za skvělou poznávací dovolenou

Dobrý den, vážení,

Dovoluji si Vám tímto poděkovat za skvělou poznávací dovolenou v destinaci Azorské ostrovy, kterou jsme měli možno prožít ve dnech 28.04.-04.05.2022. Přes počáteční potíže s příletem na ostrovy, a to díky nepříjemné bouři, díky které jsme dorazili na místo až následující, než předpokládaný, den, byl pro nás pobyt na Azorech neskutečným zážitkem. A to zejména díky skvělé průvodkyni paní Adrianě Molnárové. Věnovala se naší skupině maximálně i přes rámec svých povinností a pomohla mezi námi vytvořit svou bezprostředností naprosto fantastickou náladu. Na pobyt na Azorech určitě nezapomeneme, v tom dobrém slova smyslu.

Samozřejmě, dík patří i Vaší cestovní kanceláři, a to za nabídku prodloužení našeho pobytu o jeden den, právě jako náhradu za opožděný přílet na ostrovy z důvodu počasí. Přesto, že jsme nabídky nakonec nevyužili (program zájezdu byl plně dodržen), vážíme si tohoto Vašeho přístupu a díky.

Děkujeme a těšíme se na další zážitkové dovolené s Vámi.

S pozdravem

Ing. Hana Skácalová s manželem
Valašské Meziříčí

Čti více
SeteSete Cidades – Azorská Atlantída

Azory byly skutečným zážitkem a radostí

Dobrý den,

s radostí mohu zaslat poděkování a pochvalu naší průvodkyni Adriane - zájezdem Azory.
Adriana byla vždy milá , vstřícná , a zájezd tak byl myslím nejen pro mně a mou manželku skutečným zážitkem a radostí ????.
Dokonce se nám Adriana věnovala i nad rámec plánovaného programu, i ve svém volném čase ????.
I diky Adriane se během zájezdu vytvořila dobrá parta , poznali jsme nové prima přátele..

Zdraví spokojený klient

Luboš Hradecký

Čti více

Jediná čajová plantáž v Evropě – čaj z Azorských ostrovů

Na Azorských ostrovech si rozhodně musíte naplánovat zastávku na čajových plantážích. Zde se každoročně vyprodukuje 40 tun čaje, aniž by se museli použít jakékoliv pesticidy. Plantáž na Sao Miguel, kam jezdíme my během našeho programu, má 40 hektarů a je nádherná. Ulovíte krásné záběry zeleného čajovníku a v pozadí máte modrý Atlantický oceán. Gorreana, kterou navštěvujeme, byla založena v roce 1883 a pohled na svahy plné čajových keřů Vás rázem přenesou do exotiky. My ve SNU jsme prošli již desítky čajových plantáží po celém světě, ale pouze zde na Azorských ostrovech jsme viděli sytě zelené čajové stromky směřovat až k modrému oceánu. Je to úchvatné! Věřte nám. Pokud máte rádi čaj či výjimečné věci, toto je jedna z nich. Víme, že budete stejně nadšení. Zde si zároveň s průvodcem prohlédneme celou výrobu čaje, pochopíme detaily a souvislosti, samozřejmě i ochutnáme černý i zelený čaj přímo z plantáže a koláčky pasteis de nata. Najezení, a se zásobami v termosce, vyrážíme na naší cestě dál, do přírodního parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões, který je známý největším množstvím vodopádů. 

Čti více

Nejlepší víno Azor – značka Verdelho

Věděli jste, že vinice na Azorách jsou pod patronací UNESCO? Doporučujeme vám značku Verdelho. Pěstování révy začalo již v 15. století, kdy se ostrovy začínaly pomalu osídlovat. Vulkanická půda, bohatá chuť, suché a horké klima, prostředí chráněné před větrem, čedič a sluneční paprsky... Víno Verdelho Vám prostě musí chutnat. My ve SNU rádi zapijeme mořské plody právě tímto vynikajícím "sopečným" vínem Verdelho, které pil i ruský car Mikuláš II. Když on, tak proč ne i Vy? Azory jsou ráj na zemi.

Čti více

Ananasy z Evropy

Na svých cestách po Azorách nezapomeňte navštívit plantáž ananasů. Je tu unikát. Pěstují je tu od roku 1840. Je to jediné místo v Evropě, kde se pěstují. Jsou menší, o něco dražší, ale musíte je přece vyzkoušet. Pěstují je na ostrově São Miguel, a v obchodech se prodávají pod názvem Ananas dos Açores. Při pěstování se využívají tradiční technologie. Tyto plody mohou být sklizeny 2 roky po tom, co se vypěstují. Jejich vrchní dužina je více oranžová, vnitřek je žlutý a mají menší "korunku". Má fantastickou svěží vůni a skvělou chuť. Používají se také v kuchyni, a tak na ně můžete natrefit i v rámci jídelníčku, třeba u dezertů. A téměř nikdo neodolá svěží „piňacoládě“ z tohoto ananasu. SEN doporučuje!

Čti více

Ostrov Faial – nejzápadnější bod Evropy

Ostrov Faial pamatuje na zámořské dobyvatelské výpravy. Vždy se zde zastavila každá loď, která byla na cestě do Ameriky. I dnes se zde zastavují jachtaři křižující oceán. A věděli jste, že zde dokonce zastavilo i první letadlo, které v roce 1919 letělo přes Atlantik? Faial je zaznačen v Katalánském atlasu (kde je zmíněno i Timbuktu) z roku 1375. Zastavovali se zde jezuité (z jejich řad je i papež František) na svých cestách do Asie a kotvil zde i mořeplavec James Cook. Ostrov Faial, přezdívaný Modrý ostrov, je některými považován za nejzápadnější bod Evropy, protože se prý nachází ještě na Evropské litosférické desce. Hlavní město ostrova, Horta je (nejen) podle SNU nejkrásnějším městem Azor. Vyrazte na jeho prohlídku, je opravdu úžasná! Představte si, že bylo založena už v roce 1468! Je hezčí než St. Tropez či Cannes. Mark Twain ho obdivoval jako nádherný amfiteátr uložený nad Atlantikem. Bude to úplně něco jiného, než uvidíte na zbytku ostrova.

Čti více

Atraktivní sopka Sete Cidades

Jakmile doletíte do Sao Miguel, doporučujeme z letiště vyrazit na místo, které nese název Sete Cidades. Tuto fotku má asi každý, kdo na Azorech už byl. Je to místo, které reprezentuje království 7 mystických míst nebo bájnou Atlantidu. Po 300 metrech seběhněte z hlavní silnice vpravo do úzké uličky. Nemějte obavy, jdete dobře. Nejprve je cesta v prvních kilometrech tak trochu chaos, ale řiďte se značkami Sete Cidades a brzy už jste vedle letiště, které máte po levé straně a následně městečkem Relva, kde uvidíte tak trochu kýčovité modré a růžové domky. Cesta se pak začne klikatit, ale stále je v poměrné dobré kvalitě. Zde si poprvé všimnete legendárních hortenzií. Jsou to nádherné květiny. Jeďte klidným tempem, za 15 minut odbočíte vpravo a zamíříte do hor. Cesta se trošku zúží a obklopí vás neuvěřitelný záhon hortenzií. Na chvíli Vám to vyrazí dech, tak sledujte cestu! Postupně se však příroda mění a pastviny plné krav vystřídají jehličnaté stromy. Zastavíte na Královské vyhlídce (Miradouro da Vista do Rei) na parkovišti naproti zřícenině hotelu Monte Palace (mělo jít o ultraluxusní hotel), nebo o 70 m dále vlevo je také parkoviště, přímo před vyhlídkou. Zde se Vám naskytnou neuvěřitelné výhledy do kaldery sopky se dvěma jezery - největší vodní plochou ostrova. Všude kolem zeleň a uvnitř sopky jsou raritně dvě jezera - Modré a Zelené. Zelené jezero je spíše šedé, a to proto, že je mělčí a ze dna čisťoučké vody se odrážejí řasy. Obrázek, který právě vidíte je často hlavním motivem celých Azor a musíme uznat, že to je absolutní nádhera. Doporučujeme Vám proto jít sem hned po příletu a vychutnat si to. Všechno kolem je přírodní rezervace. Kaldera má stěny vysoké přes 500 metrů a je to nádhera!

Čti více

Sete Cidades

Tato oblast s dechberoucími scenériemi se nachází na západním konci ostrova São Miguel. Oblasti dominuje velká sopka Sete Cidades, která představuje obrovskou zhroucenou calderu o průměru 5,3 kilometru a maximální hloubce asi 630 metrů. Najdeme zde mnoho jezer a lagun. Zdejší Lagoa das Sete Cidades, největší laguna na Azorech, se skládá ze dvou vodních ploch, Lagoa Azul a Lagoa Verde (mezi turisty je lokalita známá také jako Twin Lake). Pohled na ně je fascinující a celé místo je velice fotogenické. Nejhezčí vyhlídky na místo jsou Miradouro da Vista do Rei a Miradouro da Grota do Inferno. Velké místní vodní bohatství, přítomnost chráněné flóry a fauny vedly ke klasifikaci tohoto chráněného území jako Ramsarské lokality podle Úmluvy o mokřadech.

Sete Cidades se z portugalštiny překládá jako sedm obcí či sedm komunit. Jedna z teorií říká, že zde žil jeden arcibiskup a šest biskupů a společně se svými následovníky vytvořili sedm křesťanských komunit.

Čti více

Parque Natural do Pico

Parque Natural do Pico vznikl v roce 2008 a je největším přírodním parkem celého souostroví. Je takřka povinnou zastávkou pro všechny milovníky přírody a zvířat. Je to také ráj pro všechny fanoušky pěší turistiky. Nejvyšší hora Portugalska vám bude stále po boku!

Čti více

Parque Terra Nostra

Kořeny této překrásné zahrady sahají do 18. století a najdeme ji ve městečku Furnas na ostrově São Miguel. Romantická zahrada je jednou z mála oblastí na ostrovech, která návštěvníkům umožňuje zaplavat si v geotermálním bazénu. Má teplotu 35 – 40 °C a jeho voda je bohatá na železo, které má léčivé účinky pro tělo. I proto je místo cílem mnoha turistů, ale i místních obyvatel. Ručníky určitě s sebou!

Park je rozdělen do dvou zón - horní zóna, kterou zabírají pěšiny přes husté lesy, a dolní část, kde se návštěvníci mohou mezi potoky toulat po stezkách, trávnících, bazénech a fontánách. V parku najdeme bohatou floru jako například cykasy, hortenzie či kamélie (těch má zdejší zahrada největší sbírku na světě). 

Čti více

Ponta Delgada

Ponta Delgada je největší město souostroví a může se pyšnit populací 70 000 obyvatel. Nachází se na ostrově São Miguel. Rozhodně nečekejte velkoměsto plné mrakodrapů, nicméně i tak je Ponta Delgada centrem kulturní, gastronomickým i politickým. Najdeme zde mnoho památek, obchodů, lahodných restaurací a také se odtud můžete vydat na jeden z nezapomenutelných výletů, které na Azorech můžete zažít – na pozorování velryb. Pokud chcete však jen odpočívat, místní pláž Praia das Milicias vám k tomu poskytne ideální podmínky.

Čti více

Horta

Toto město na ostrově Faial je malebným přístavem, který je zastávkou mnoha jachet křižujících Atlantik. Chodníky na pobřeží jsou pokryty malbami vytvořenými připlouvajícími návštěvníky, na kterých jsou uvedena jména jejich plavidel, posádky a roky, ve kterých přístav navštívili. Přilehlý bar Peter's Cafe Sport je ikonou města a místem setkání lidí všech národností. Kromě toho zde najdeme muzeum a sbírku předmětů vyřezaných z velrybích zubů a kostí. 

Horta je také legislativním centrem souostroví, sídlo zde má zákonodárné shromáždění Assembleia Legislativa da Região Autónoma dos Açores.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací